نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: گوشه گیری شوهرم

828
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32201
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

گوشه گیری شوهرم

سلام. من و شوهرم نزدیک به 2 سال است که عقد کرده ایم. در این دو سال همیشه وقتی از سمت خانواده ی من مهمانی دعوت میشدیم یا توی خونمون مهمان میومد و همه جمع بودن شوهرم با بد خلقی یا به اصرار من میومد ولی گاهی وقت ها هم شرکت نمیکرد. در صورتی که اگر دوست های خودش در بدترین شرایط هم بخوان دور همی بگیرن من و شوهرم شرکت میکنیم. همیشه وقتی جایی دعوت میشیم من از استرس میمیرم تا بخوام بهش بگم چون میترسم جواب منفی بده. و وقتی میفهمه که من از نیامدنش ناراحت میشم و گاهی اصرار هم میکنم به من میگه تو برات بقیه مهمترن تا احساس شوهرت. من واقعا جلوی خانواده ام سر شکسته میشم و نمیدونم باید چیکار کنم تا بتونم به شوهرم بفهمونم که در بعضی مواقع واقعا حضور نداشتنمون بدون دلیل منطقی زشته. به نظر شما باید با شوهرم چیکار کنم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18107
    تشکـر
    48
    تشکر شده 34 بار در 24 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : گوشه گیری شوهرم

الهی بگردم کاملا درکت میکنم
    منم همین مشکل یکی از مشکلام بود،من که باهر زبونی باهاش حرف میزدم قبول نمیکرد و میگفت:یعنی تو نمیتونی نبود منو توجیح کنی.
    یبارم گفت:من تو فامیلای شما بهم خوش نمیگذره
    خداروشکر ما داریم جدا میشیم(البته نه به دلیل این مشکل)
    من که راهی براش پیدا نکردم ایشالله تو پیدا کنی
    ایشالللللللله خوشبخت بشی عزیزم

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : گوشه گیری شوهرم

گوشه گیری، کم رویی و انزوا طلبی عارضه ای است که باعث می شود کودک و نوجوان از برقرار کردن ارتباط با افراد و محیط خارج دوری کنند. این کودکان و نوجوانان نوعاً با تقلیل یافتن علایق ذهنی و عاطفی نسبت به اطرافیان خود از داشتن دوستان نزدیک و صمیمی محروم اند. نوجوانی که کم رو و گوشه گیر است، معمولاً از حضور در فعالیت های جمعی سرباز می زند و فقط با تک دوست خود که نوعاً به او بسیار وابسته می شود اوقات خود را سپری می کند.

رفتار کم رویی و انزواطلبی ، یکی از رفتارهای نسبتاً شایع است که فرد را به شدت آزار می دهد و اگر درمان نشود نوجوان را به سمت و سوی مشکلات دیگری مثل عدم اعتماد به نفس، افسردگی، اضطراب و زود رنجی سوق خواهد داد. عدم احساس توانمندی و کمی عزت نفس و نیز ناتوانی در بروز احساسات، بیان افکار و نظریات، خود باعث جدایی فرد از فعالیت های گروهی است.

علل گوشه گیری و کم رویی عبارت اند از:

1- محرومیت از محبت خانواده
    2- نقص عضو یا بیماری های جسمی و فیزیولوژیک
    3- اختلال در گوش و تکلم
    4- شکست های متعدد و تحقیر شدن کودک در برابر جمع
    5- عدم امنیت روانی در محیط خانه و مدرسه و فشارهای روانی مستمر
    6- تنبیه، توبیخ و سرزنش کودک و نوجوان توسط والدین و به ویژه محرومیت از عواطف مادر
    7- کنترل شدید تربیتی و سخت گیرهای وسواس گونه و غیر منطقی
    برای پیش گیری و درمان گوشه گیری و کم رویی می توان شیوه های زیر را به کار بست:
    1- حمایت های عاطفی در جهت تقویت اعتماد به نفس در نوجوان.
    2- واگذاری مسئولیت های مناسب با توجه به میزان توان جسمی و ذهنی نوجوان.
    3- قرار ندادن نوجوان در موقعیت هایی که تجربه های شکست را به دنبال دارد.
    4- تشویق و زمینه سازی حضور نوجوان در فعالیت های جمعی و گروهی.
    5- ایجاد آمادگی لازم برای جرئت ورزی در ابراز عقاید و بیان نظریات خود و نیز پذیرش نظریات مخالف از طرف دیگران.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد