نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: سرد شدن رابطه با نامزدم

1613
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32353
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Angry سرد شدن رابطه با نامزدم

من با عشقم تویه دانشگاه آشنا شدم حدود 20 سالشه منم 24 سالمه جفتمون تویه دانشگاه رشته فیزیک میخونیم من ترم اخرم ولی اون ترم چهاه,راستش مدتیه احساس میکنم باهام سرد شده , توی این 9 ماه که با هم بودیم اینجوری نبوده,چندوقت پیش دوست مشترکمون بهم گفت آقا امید شما چرا مس محیا (اسم عشقم) تدریس خصوصی نمیکنید, اینجا یهویی شک کردم اون تاحالا این قضیه رو اصن به من نگفته بود.
    به شوخی به دوستش گفتم حوصله ندارم اصن ببینم کجا تدریس میکنه تا بالاخره تونستم زیر زبون دوستشو بکشم و آدرس موسسه رو پیدا کردم و یک روز یواشکی رفتم داخل , اما چیزی نفهمیدم, روز بعد دوباره رفتم اینبار تا حدودای عصر پشت درب موسسه واسادم که دیدم با یه پسر که شاید سنش 16 17 سال بود اومدن بیرون,و خداحافظی کردن.
    اوایل میگفتم طرف بچه اس ینی ممکنه با هم دوست شده باشن؟ سعی میکردم ندید بگیرم ولی فوضولیم نمیزاشت یک روز با محیا تو کافه بودیم که من به شوخی گوشیشو گرفتم مثلا براش آهنگ بفرستم ولی رفتم و اس ام اساشو خوندم,به شماره ناشناسی اس ام اس داده بود ,(اس ام اسا حالت ابراز علاقه داشت )شماره رو حفظ کردم اما نمیدونستم کیه روز بعد دوباره رفتم در موسسه منتظر شدم تموم بشه پسره و عشقم که اومدن بیرون به شماره زنگ زدم دیدم همون پسره برداشت!!
    من و محیا جفتمون وضع مالیمون خوبه, تو این مدتم مشکلی با هم نداشتیم.
    داره بهم خیانت میکنه؟ چرا؟؟علت سردیش چیه؟ ممکنه از پسره خوشش اومده باشه؟ یا همش دروغه من زیادی مشکوکم؟؟
    توروخدا راهنماییم کنید چکار کنم دلم مس سیر سرکه میجوشه
    ویرایش توسط omidhabibi : 11-23-2016 در ساعت 10:06 AM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : سرد شدن رابطه با نامزدم

اگر دختر و پسر به موقع متوجه سردی روابط نشده و فکری برای روند پیشرفت سردی روابطشان نکنند، یقیناً با هجوم افکاری چون از بین رفتن علاقه،‌ از چشم افتادن و … به ذهنشان از تشکیل زندگی مشترک آینده بی رغبت یا منصرف شده و روز به روز بر دوری و فاصله شان افزوده می شود.زیاد شدن مدت دوران نامزدی شاید مزایای بسیاری چون شناخت کامل فرد مقابل، فرصت کافی برای تامین مخارج ازدواج یا جهیزیه و … برای دختر و پسر داشته باشد ولی معایبی چون عادی و سرد شدن روابط، ایجاد مشکلات و اختلافات زیاد و… نیز به همراه دارد.
    معمولاً افراد در دوران ابتدایی عقدشان روابطی کاملاً عاطفی و عاشقانه با یکدیگر دارند. وابستگی زیاد عاطفی،‌ باعث دیدارها و ملاقات های پی در پی دختر و پسر و ابراز محبت های آنها به یکدیگر می شود. اما هر چه قدر که این دوران طولانی تر می شود روابط میان آنها سردتر و کمرنگ تر می شود. این امر در صورت تعادل کاملاً طبیعی است اما اگر بیش از حد شود یعنی طرفین کاملاً نسبت به هم سرد و بی علاقه شوند، غیرطبیعی و خطرناک می باشد.
    اگر دختر و پسر به موقع متوجه سردی روابط نشده و فکری برای روند پیشرفت سردی روابطشان نکنند، یقیناً با هجوم افکاری چون از بین رفتن علاقه،‌ از چشم افتادن و … به ذهنشان از تشکیل زندگی مشترک آینده بی رغبت یا منصرف شده و روز به روز بر دوری و فاصله شان افزوده می شود. به همین دلیل و برای جلوگیری از این افکار و رفتارهای مغشوش و آزاردهنده رعایت برخی اصول برای تقویت عشق و محبت میان افراد در این دوران به دوستان عزیزمان توصیه می شود.
    ۱ – ابراز عشق و محبت به فرد مقابل
    افراد باید سعی کنند در این دوران برای نزدیک تر شدن به هم و اجتناب از فاصله به انجام برخی امور و فعالیت ها که نشان دهنده عشق و محبتشان به فرد مقابل است، اقدام نمایند.
    – محبت کلامی : استفاده بیشتر از جملات تاثیر گذاری چون: عزیزم خیلی دوست دارم،‌ عاشقانه به تو دل بستم، زندگی من با بودن تو معنا پیدا می کند، با نامزدتان تماس بگیرید و به او بگویید فقط می خواستم صدایت را بشنوم و…
    – ارسال پیامک های عاشقانه
    – هدیه دادن : راه دیگر ابراز علاقه به نامزد هدیه دادن به وی است. هدیه تاثیر زیادی بر روحیه و علاقه افراد به یکدیگر می گذارد مخصوصاً اگر بدون هیچ دلیل و مناسبتی باشد.‌ هدیه دادن به زن ها را فراموش نکنید که تاثیر عجیبی در جلب محبت آنها خواهد داشت.
    ۲ – انجام فعالیت های موثر
    – انجام امور و فعالیت هایی که نامزدتان به آنها علاقه بسیار دارد. مثل نامه نوشتن،‌ تماس گرفتن،‌ تفریح کردن، سفر رفتن و … می تواند شما را به هم نزدیک تر کند و نقاط مشترک جدیدی میان تان به وجود آورد.
    – زمان بیشتری برای با هم بودن و با هم سخن گفتن بگذارید.
    ۳ – اجتناب از انجام اموری که باعث آزار فرد مقابل می شود.
    – تندخویی کردن، دروغ گفتن،‌ بدقولی کردن، ژولیده پولیده بودن و … نمی تواند عاطفه میان شما را بیشتر کند.
    – به بهانه صمیمی بودن یا این که طرف مقابل تا الان شما را شناخته، آداب اجتماعی، نظافت، زیبایی و صداقت را زیر پا نگذارید و خیال نکنید فرصت برای جبران زیاد است.
    با رعایت این نکات شما به نامزدتان نشان می دهید که او را دوست دارید و عاشقش هستید. به او احترام می گذارید و به احساساتش توجه می کنید.
    مشکلات رایج در عقد طولانی
    مجموعه: نامزدی، عقد و بعد از ازدواج اخبار،سرگرمی,آشپزی,مد,روان ناسی,اینترنت
    دوران عقد,طولانی شدن دوران عقد,طول مدت دوران
    طولانی شدن دوران عقد در کنار همه خطراتی که دارد، یک زنگ خطر خیلی ویژه را برای زوج های جوان به صدا در می آورد. شما فکر می کنید نسبت به یکدیگر سرد شده اید و همین عامل قهر و آشتی های پی در پی می شود.
    مشاوران ازدواج می گویند بهترین طول مدت دوران عقد شش ماه تا یک سال است. فلسفه دوران عقد آشنایی بیشتر زوجین با یکدیگر و رسیدن به این قطعیت است که: “ما می خواهیم با هم زندگی کنیم.” دوران عقد به دلیل یک جا زندگی نکردن زوجین، نداشتن حریم خصوصی و رفت و آمدهای همیشگی، دورانی پر از فشار روانی و تنش است. هرچه این دوره طولانی تر شود فشارهای خانواده ها و امکان ایجاد اختلاف و بحث و مشاجره بیشتر می شود. به طور معمول ۳ سال برای دوره عقد زمان زیادی است.
    ممکن است در این دوره، خانواده شما یا همسرتان کم کم خسته شوند و این خستگی را در قالب تغییر رفتارهایی نشان دهند که طبیعتا این فشارها از سوی شما یا همسرتان به دیگری منتقل و سبب کوک شدن ساز یک بحث و مشاجره می شود.
    از سوی دیگر برخی تعامل های سازنده و اتفاق های مثبت، پس از ازدواج و فقط پس از انتقال به خانه جدید برای زوجین رخ می دهد. پس نوشداروی مشکل شما انتقال هرچه سریع تر به خانه خودتان است.اما تا زمانی که امکان این امر خیر میسر شود، توصیه های زیر به شما در بهبود روابط کمک می کند .
    از کلیدهای ارتباطی استفاده کنید نه از قفل ها! به این مثال توجه کنید:

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282

021-88422495

021-88472864

قفل ها:
    تو نسبت به من بی توجه شدی!
    تو دیگر مرا دوست نداری!
    تو بلد نیستی با یک خانم چه طور رفتار کنی!
    کلید ها:
    من به توجه تو نیاز داشتم و احساس کردم به من توجه نداری!
    من به محبت بیشتر تو نیاز دارم!
    من به این که به من بگویی دوستم داری نیاز دارم! دلم می خواهد با من این طوری صحبت کنی!
    من دوست دارم با من این طوری رفتار کنی!
    قفل ها و کلیدها هردو یک مطلب را بیان می کنند اما به شیوه ای متفاوت. در واقع هر قفلی یک کلید دارد و هر کلیدی یک قفل که می توان شکل هرکدام را از دیگری دریافت. وقتی که شما درباره موضوعی از همسرتان انتقاد می کنید، وقتی قضاوت یا ادراک تان نسبت به وی را بیان می کنید، وقتی شما چیزی را به همسرتان گوشزد می کنید، شما در حال استفاده از قفل ها هستید و مطمئن باشید فضای گفت وگوی شما و همسرتان بسته و بسته تر خواهد شد و سرانجام به بحث و مشاجره خواهد انجامید.اما کلید ها فضای گفت وگو را، هرچند غمگین یا منفی باشد، به سوی باز شدن و یافتن راه حل پیش می برد. وقتی شما از احساس و انتظارات تان صحبت و بیان می کنید به چه چیزهایی نیاز دارید، هم به خاطر بیان احساس تان سبک و راحت می شوید و هم به همسرتان نشان می دهید که چه کار باید بکند.
    در صورتی که قفل ها به وی نمی گوید که چه کار باید بکند. هربار که شما از کلیدها استفاده کنید قدمی هم در راه صمیمی تر شدن برداشته اید.نکته مهم این که تغییر الگوی ارتباطی زن و مرد به راحتی و به سرعت امکان پذیر نیست.
    زن و مرد بعد از مدتی به الگوی ارتباطی قبلی خود، چه مناسب باشد و چه نامناسب، عادت می کنند. تغییر الگوی ارتباطی و استفاده از کلید ها مستلزم کوشش و گذشت زمان است.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32353
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

آقا فرخ ممنون,راستش نظر پدر دختر و خود دختر بود که تا کار پیدا نکردم سربازی نرفتم ازدواج نکنیم
    کادو هم براش میخرم هروزم شبا تا نصف شب حرف میزنیم....
    ویرایش توسط omidhabibi : 11-23-2016 در ساعت 10:36 AM

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32790
    تشکـر
    18
    تشکر شده 39 بار در 23 پست
    میزان امتیاز
    0

نگرانی شما به جاست اما نمبشه با دیدن چند رفتار شک برانگیز یقین پیدا کرد که دارین خیانتی رو می بینید، در وهله اول شما با عشقتون یک قرار بذرین و مثله همیشه و به چشم عاشق بهش نگاه کنید و اصلا اجازه ندین چیزاییی دیدین رو رفتارتون تاثیری بذاره، بهتره موقع حاضر شدن در قرار با یه شاخه گل برین و علاقتونو بهش نشون بدین،بعد از کمی مذاکره ازش بابت اون پسره سوال کنید،شاید اون پسر که سنشم پایینه و از عشق شما بچه تره یه مشکلی داره و با عشق شما به عنوان یک دوست در رابطس (دوست اجتماعی) آخه من خودم دقیقا با این مشکل خوردم اما وقتی رفتارم رو برای معشوقم توجیح کردم و حتی اون پسرو باهاش رودر رو کردم سوظنش تموم شد،بهترین راه اینه قبل اینکه افکار منفی بهتون هجوم بیاره موضوع رو با خود عشقتون حل و فصل کنین و اگر دیدین افکارتون درست بوده ازش دلیل این کارشو بپرسین شاید کوتاهی از جانب شما بوده که خدای نکرده عشقتونو سمت یکی دیگ کشونده(اما در تمام طول صحبتاتون خونسرد باشین وبا محبت)..موفق باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد