نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: دروغهایی که اجازه نمیدهند شاد باشیم!!

1762
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

دروغهایی که اجازه نمیدهند شاد باشیم!!

دروغ هایی که نمیذارن شاد باشیم!

به اندازه کافی خوب نیستم این بزرگترین دروغیه که می تونید به خودتون بگید. شما به اندازه کافی خوبید و توانایی دارید. با این حرفا فقط خودتونو از داشتن زندگی سرشار، غنی و شاد محروم می کنید. شما ارزش شاد بودن رو دارید و نباید خودتونو برای داشتن یه زندگی خوب بی لیاقت بدونید!
    افکاری که دائما توی سرمون می چرخه به مرور زمان تبدیل به عقایدمون میشن. اگه افکارمون تو بعضی موارد ما رو کمک کنه تاثیرشون مثبته، مثلا عقیده داشتن به اینکه فردی سالم و انعطاف پذیر هستید و تو کارتون پاستعداد دارید. اما اگه عقاید ما بر اساس افکاری باشه که تو زمان حال یا آینده کمکی بهمون نکنند ممکنه خطرناک بشن.

گاهی دروغ های نامحسوسی به خودمون میگیم تا حالمون بهتر بشه اما ممکنه واقعا اونا رو باور کنیم و به واقعیت تبدیل بشن. تکرار این دروغ ها از روبرو شدن با حقیقتی که قبول کردنش سخت و درد آوره راحت تر به نظر میرسه. میخوام درباره دروغ هایی صحبت کنم که شاید تو همون لحظه باعث آرامش بشن اما نهایتا بهمون آسیب می زنند و تو دراز مدت مانع پیشرفت و شادی ما میشن. مثلا..

1- با خودتون میگید: اون تغییر می کنه

نمی تونید کسی رو تغییر بدید، حداقل تا زمانی که خودش نخواد. ممکنه تو زندگی تون کسی باشه که با عاداتش در حال آسیب رسوندن به خودشه. دلیل این عادت میتونه هر چیزی باشه، از برنامه غذایی نادرست گرفته تا اعتیاد و چیزای دیگه. این افراد را میشه دوست داشت و برای ترک عادت بد تشویقشون کرد اما تا وقتی خودشون نخوان نمیشه تغییرشون داد و جلوی عادتهاشونو گرفت.

2- با خودتون میگید: یه روزی انجامش میدم

این یکی واقعا گول زننده است. یه روز یه داستان می نویسم، یه کسب و کار جدید راه می ندازم، ورزش می کنم، رژیم می گیرم، این دروغا دیوونه تون می کنند. چون یه روز بیدار میشید و می بینید هیچ وقتی برای انجام این کارها نمونده. هیچکس نمی دونه چند روز دیگه قراره روی این کره خاکی زندگی کنه. همین حالا برنامه ریزی کنید، همین حالا به حرکت در بیاید و انجامش بدید. زمان حال تموم چیزیه که داریم.

3- با خودتون میگید: اگه وقت بیشتری داشتم فلان و فلان و فلان کارو می کردم

دوست داریم برای انجام ندادن خیلی از کارهامون زمانو مقصر بدونیم، از ورزش گرفته تا کتاب خوندن و غیره. اگه خوب دقت کنید زمان زیادی داریم. مثلا صبح ها همونطور تو لباس راحتی تون و وسط خونه، 20 دقیقه یوگا کار کنید. همیشه تو کیف خودتون کتاب داشته باشید تا مواقع بیکاری مطالعه کنید. یه راه دیگه هم برای وقت پیدا کردن وجود داره: کمتر برای پیامک فرستادن و شبکه های اجتماعی وقت بذارید.

4- با خودتون میگید: اگه فقط می تونستم فلان چیزو داشته باشم، همه چی بهتر می شد

حقیقت اینه، اگه حالا خوشحال نباشیم، وقتی هم که اون چیزو بدست بیاریم خوشحال نخواهیم بود. یادتون باشه خیلی از کارایی که الان انجام میدید، چیزایی بوده که قبلا آرزوش رو داشتید. بزرگترین جادویی که می تونید وارد زندگی تون کنید قدردانیه. قدردان بودن همه چیزو بهتر می کنه و باعث میشه چیزی که دارید براتون کافی باشه یعنی بی دلیل بیشتر نمی خواید.

5- با خودتون میگید: من گیر کردم!

همیشه انتخابی وجود داره. چه بخواید به آپارتمان جدیدی برید، کار جدیدی پیدا کنید و یا وزنی که دارید رو تغییر بدید، همیشه راهی هست. به خودتون دروغ نگید که گیر کردم. با این کار فقط خودتونو تبدیل به یه قربانی می کنید. وقتی چنین جمله ای رو استفاده می کنید شاید اون لحظه براتون التیام بخش باشه اما به مرور آسیب هاشو می بینید.

6- با خودتون میگید: آماده انجام اون کار نیستم!

هیچکس واقعا برای انجام کاری آماده نبوده. کار آفرینی، پدر یا مادر شدن، تغییر کردن. فقط شروعش کردیم و بعدا آماده شدیم. اگه بگید که برای انجام کاری آماده نیستید، یا واقعا به انجامش علاقه ای ندارید و یا آدم خیال پردازی هستید! ( بیشتر وقت ها این حرف از روی ترس زده میشه).

7- با خودتون میگید: به اندازه کافی خوب نیستم

این بزرگترین دروغیه که می تونید به خودتون بگید. شما به اندازه کافی خوبید و توانایی دارید. با این حرفا فقط خودتونو از داشتن زندگی سرشار، غنی و شاد محروم می کنید. شما ارزش شاد بودن رو دارید و نباید خودتونو برای داشتن یه زندگی خوب بی لیاقت بدونید!
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست ll.jpg  
    ویرایش توسط رامونا : 11-24-2016 در ساعت 01:46 PM

2. 3 کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : دروغهایی که اجازه نمیدهند شاد باشیم!!

سلام.مرسی بابت مطلب مفیدی که گذاشتید
    واقعا" هیچ کس وهیچ زندگی کامل نیست فقط باید بتونیم خوب زندگی کنیم
    سخته ولی باید انجام داد
    زندگی با وجود همه سختی هایش خیلی قشنگه

4. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)