صفحه 2 از 2 12
نمایش نتایج: از 51 به 80 از 80

موضوع: صندلی داغ ( مهمان : رزمریم )

5625
  1. بالا | پست 51

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,787 بار در 1,137 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : صندلی داغ ( مهمان : رزمریم )

سلام
    امروز چند شنبه ست؟

نظرت در مورد روشن فکر های بی سوادی چیه؟

فردا اخرین روز باشه امشب چیکار می کنی؟

نظرت در مورد رابطه مسایل اجتماعی و دین چیه؟

2. 2 کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 52

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    سلام

سلام

خدا قوت ، ان شاء الله که پر انرژی هستی .

سلامت باشی بله خدا رو شکر پرانرژژژژییی

1- نظرتون راجب خام گیاه خواری ؟ چیزی ازش میدونین ؟ میتونین انجام بدین ؟ ( حتی خیلی از سرطان های که دکترا نتونستن درمان میکنه )

در حد همین پست هایی که بچها تو سایت گذاشتن در موردش شنیدم! من خودم گوشت قرمز اصلا نمیخورم مگر کوبیده باشه یا کتلت، ولی اینکه میگی سرطان های سخت رو درمان میکنه برام جالب شد! نمیدونم انجامش میدم یا نه باید بیشتر در موردش مطالعه کنم.

2- جمله های زیر را کامل کنید ... ؟

یک دختر خوب باید .... قدر خودش رو بدونه و همیشه با عقل و درایت تصمیم بگیره.

یک دختر مسلمان هرگز ... بخاطر خوشبختی خودش به دیگران بدی نمیکنه!

کافر هیچ وقت ... قابل اعتماد نمیشه.

آدم همیشه باید ... باشعور و با شخصیت باشه.

ازدواج در جوانی .... باعث دوری از گناه و ایجاد سرزندگی و انگیزه میشه.

3- نظرتون در مورد حدود ارتباط با نامحرم در فضای مجازی ؟ چه برای یک مجرد ؟ چه برای متاهل ؟

مجازی با واقعیت فرقی نمیکنه و نامحرم همیشه و هرجا نامحرمه...خدا هم همه جا هست و هیچ چیزی نمیتونه این رو توجیه کنه! متاهل و مجرد هم نداره همه باید حد خودشون رو نگه دارن و بیخودی توجیه نکنن که مجازیه و ایرادی نداره و ...

4- بهترین روش برای پیدا کردن همسر آینده مناسب از نظر شما برای یک پسر چیه ؟

اگر خودش از کسی خوشش اومده و میدونه دختر خوبیه میتونه با مادر یا خواهرش صحبت کنه تا با اون دختر حرف بزنن،

اگر هم کس خاصی رو نمیشناسه میتونه به خانوادش بگه که دختر خوب و در شان خانواده پیدا کنن و مشخصاتی که مدنظرش هم هست رو بگه که راحت بتونن انتخاب کنن براش،

5- چطور میتونیم ایمانمون به خدا را بسنجیم ؟ عمل یا روشی هست که میزان دوست داشتنمون نسب به خدا را نشون بده ؟

وقتی آدم کسی رو دوست داره رو حرفش حرف نمیزنه، و تمام تلاشش رو میکنه که رضایت اون شخص رو بدست بیاره، اگه کسی واقعا به خدا ایمان داشته باشه در تمام شرایط و در تمام حالات به دستورات خداوند عمل میکنه و مدام نمیگه چرا فلان جور گفته، چرا فلان چیزو نگفته، یا حالا بذار این دروغ رو بگم، یا مجبور شدم رشوه بگیرم و از این حرفا

کسی که خدا رو باور داره و مطمئن هست که خدایی وجود داره در تمام ارکان زندگیش رضای خداوند رو در نظر میگیره و این جمله همیشگیش خواهد بود که الهی رضا برضائک...

این حدیث هم یادم اومد از امام محمدباقر علیه السلام هست اگه اشتباه نکنم ، که البته برعکس سوال تو میشه ولی خالی از لطف نیست
    در حدیث فرمودند اگر میخواهی بدانی که چه جایگاهی نزد خداوند داری، بنگر که خداوند چه جایگاهی در زندگی تو دارد.

پس این یه رابطه متقابل خواهد بود، هرچه بیشتر تقرب و رضای خداوند رو در نظر بگیری جایگاه رفیع تری در نزد خداوند خواهی داشت.

و این میسر نمیشه مگر اینکه تسلیم محض خداوند باشی! ایمان بدون عمل مثه یه کالبد هست که روح و جانی نداره، این عمل کردن ما به دستورات هست که ایمانمون رو نشون میده، عمل کردن به دستورات به همون شیوه ی که پیامبر و ائمه برای ما تشریح کردن !

اینکه گفتی چه عمل یا روشی هست که دوست داشتنمون رو نشون میده در قرآن آیه زیاد براش هست، و مهم ترینش همون آیه اطیعوا الله و الرسول هست...فرمانبرداری از خداوند، احسان کردن، توبه کردن از گناه، خیر طلبیدن برای همه، و مواردی که خود قرآن گفته مومنان و متقیان این ویژگی ها رو دارند که اگر این ویژگی ها رو در خودمون ایجاد کردیم میتونیم بگیم که مومن هستیم و دوستدار خداوند.

6- یک نصیحت به خود من ؟

داداش منو شما همسنیم نمیتونم بهت نصیحت کنم و مقامش رو هم ندارم ولی در حد یه توصیه حدیث امام علی علیه السلام رو بهت یادآوری میکنم ( چون شاید خودت خونده باشیش )

امیرالمومنین میفرمایند: دوست خود را در حد اعتدال دوست بدار چرا که ممکن است روزی دشمن تو شود و همینطور در دشمنی با دشمنت میانه رو باش، زیرا امکان دارد روزی دوست تو شود، پس افراط نکنید و تمام رازهای زندگی خود را در اختیار دوستانتان قرار ندهید که اگر روزی دشمن تو شد برای تو مشکل شود و با دشمن خود به گونه ای رفتار کنید که اگر روزی دوست شما شد از کرده ی خود پشیمان نشوید.

7- بهترین هدیه ای که رزمریم میتونه از همسر آینده اش دریافت کنه چیه ؟

بهترین هدیه امنیت و آرامش و آسایش داشتن هست...

امنیت یعنی مطمئن باشی که همسرت بهت خیانت نمیکنه و هم تو میتونی خودت باشی و مطمئن باشی همسرت همینی که هستی رو دوست داره و هیچوقت سرزنش و مقایسه ات نمیکنه!

آرامش و آسایش داشتن هم یعنی اینکه همسرت رو به کارهایی نیاره که باعث آزار دادن و از هم پاشیدن زندگی بشه.

تا سوال های بعدی سلامت باشین ...

ممنون شما هم همینطور

4. 2 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 53

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    اییییی اینقدر بدم میاد این دخترا به هم میرسن واسه هم لاو میتر************ن هی میگن بوس بوس عشقم قربونت برم عزیزه دلم ننرا اییییی

===================

خخخخ تو چرا ناراحت میشی؟؟؟ دخترا همیشه مهربونن

مسافرت کجاها رفتی داخلی و خارجی ؟

من اهل سفر نیستم مگر مجبور بشم با خانواده برم...خب خارجی فرصتش پیش نیومده! داخلی هم چون با خانواده میرم معمولا جاهای ثابتی میریم اصفهان و شهرکرد و مشهد و ....

چند تا خواهر برادر هستید؟

حالا اینو جواب ندم...

پدر گرامی شغلش چیه؟

شغلشون آزاد هست

آدم خیلی مذهبی هستی؟(از اینایی که میگن ماهواره حرام است و ترانه حرام است و تظاهرات میرن مرگ بر این و اون میگن و وقتی پسرای فامیل را میبینن چادر میکشن تو صورت فقط سیبیلاشون را بیرون میندازن و اینا؟)

نه ماهواره که نداشتیم هیچوقت، ترانه که گوش ندم خوابم نمیبره، تظاهرات هم شهر ما کوچیکه من خوشم نمیاد برم، پیش پسرای فامیل هم لباس ساده میپوشم ولی با حجاب...مثلا تونیک و سارافن و اینجوری...

به نظرت پسر دخترایی که تو این جامعه دنبال دوستی با دختر و دوستی با پسر نرفتن علی رغم اینکه میتونستند ول معطلن و نرمال نیستن؟؟؟چون زیاد این جمله را شنیدم تو آدم اجتماعی نیستی چون دوست دختر نداری گل من ؟؟

نه اصلا ، اتفاقا کار خوبی میکنن چون اینجوری روحشون رو سالم نگه میدارن درگیر عواقب دوستی ها نمیشن.

گفتی نماز میخونی و دلیلش تشکر از خداونده خب چرا عربی میخونی ؟؟؟ چرا فارسی نمیشه گفت خدایا ممنونتم بابت نعمت هات حتما باید عربی باشه یعنی خدا فقط عربی متوجه میشه ؟؟؟؟

عربی کاملترین زبان دنیا هست و بعدش هم فرانسه، از لحاظ دستور و تعدد کلمات عربی زبان رساتری هست!

ولی اینکه چرا عربی میخونم چون خداوند به همین شکل دستورش رو داده و نماز هم به جز کلام قرآن نیست! وقتی خداوند دستورش رو اینجوری گفته لابد بهتر میدونه که چرا اینجوری باید باشه، مثلا اگه خدا میگفت فرانسه بخونید فرانسه میخوندم حالا ما این همه فارسی حرف میزنیم ده دقیقه عربی بگیم کم نمیشه که از آدم...

چرا تو خانمای ایرانی عروس بازی هستش ؟؟ یعنی از اول ازدواج یه جورایی صاف نیستن با خانواده شوهرشون و فرق میزارن بین خانواده خودشون و همسرشون ؟مگه این نیست که وقتی آدم ازدواج میکنه یه خواهر برادر و پدر مادر جدید پیدا میکنه که مثل پدر مادر و خواهر برادر خودشن ؟؟؟؟یعنی واقعا خیلی افسانه ای هستش این تفکر من که عروس و مادر شوهر مثل 2 تا رفیق باشن واسه هم داماد و پدرزن مثل 2 تا دوست باشن واسه هم ؟؟؟

نه افسانه ای که نیست چون منم همین تفکر رو دارم، ولی اینکه چرا اینجوری شده شاید بخوان مثلا گربه رو دم حجله بکشن که بله فک نکنین دختر ما بی کس و کاره و فلان و اینا...ولی تو سعی کن به همین تفکرت پایبند باشی و صمیمت رو نشون بدی وقتی ببین تو واقعا داری خوب و صمیمی رفتار میکنی اونا هم خوب میشن باهات

ممنون از حضورت

6. 2 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 54

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    سلام بعضییا چقدر حسسسسسودن ما بهم عشق میوریزم تا در اید چششان هرانکه نتوان دید

علیک سلام....خخخخ ولش کن بابا نیست خودشون فقط بلدن همو دست بندازن عشق ورزیدن در تصورشون نمیگنجه

بریم سری سوالات من این سری یکم به دین ربط داره

همه دینی میپرسن چرااا

ما در اسلام دونوع حکم داریم حکم اولیه حکم ثانویه

حکم اولیه مثل خمس و زکات و این چیزاست که هیچ وقت تغییر. نمیکنه ولی حکم ثانویه حکمی که طبق زمان که هستیم باید برقرار بشه و امکان تغییر هست
    حتی
    حدیث داریم امام علی میفرماید فرزندانتون و طبق نسل خودشون تربیت کنید و طبق زمان خودتون حکم بذارید

فکر میکنی چقدر حکم ثانویه داره اجرا میشه تو جامعه ؟؟؟؟؟ واقعا تو جامعه الان ما قانون هایی طبق زمان خودش تاییید میشه یا همون 1400 سال پیش موندن ؟؟!!

والا من تا حالا با اجرای حکم و قانون خاصی روبرو نشدم و تخصصی هم تو این زمینه ندارم...پس جواب ندم بهتره.

2

در همه جوامع و دین و مذهب هست هرچیزی که در حد یه چیز معینی فراتر بره افراط هستش

ایا افراط تو دین. اسلام درسته ؟ مثلا خانم هایی که پوشیه و نقاب میزنن ؟؟!!!!

به نظرم پوشش و حجاب در حدی که قرآن گفته کافیه! ولی اینکه یه فردی فلان حجاب رو داره بخوایم بگیم بخاطر اسلام این کارو کرده درست نیست، مثلا اعراب بیشتر نقاب و پوشیه میزنن و خب چون مسلمان هم هستن باعث میشه این دوتا با هم همایند بشن در حالیکه اونا ممکنه بخاطر فرهنگشون این حجاب رو انتخاب کرده باشن و نه اسلام.

و گرنه اسلام حد رو مشخص کرده و فک میکنم دیگه بقیش سلیقه ای باشه و ربطی به اسلام نداره.

3

ایا شیعه هایی که میرن زیارت امام ها کارشون درست که به ضریح میچسبن و اونو میبوسن ؟؟ و اصرار دارن که حتما باید دستشون برسه ؟؟ ؟؟ این خودش بنوعی بت پرستی نیست ؟؟

بت پرستی که نمیشه گفت چون اونا کاری به ضریح و فلز که ندارن بلکه بخاطر تبرکی که از قبر و وجود ائمه میشه براشون مهم میشه!

ولی حالا اجباری نیست دستشون نرسید میتونن از همون چند قدم هم سلام بدن و زیارت کنن...

من خوشم نمیاد ببوسم چون همه میبوسن و یه جورایی غیر بهداشتی میشه...

4
    چند مدت پیش امده بودن گفته بودن که دوچرخه سواری خانم ها حرام ولی از یه طرف همین دوستان مسخره میکنن که عربستان رانندگی زنان رو حرام کرده !!! ( جالب که هردونفر همو مسخره میکنن ) البته بعدش دیدن خیلی حرف مسخره ای زدن این قانون و امدن یه جور دیگش کردن بازم مردم محل نذاشتن (یعنی تا این حد مسخره بودا )

چقدر در این مورد میگی تفسیر به رای شده ؟؟ چون
    بعضی چیزا واقعا توهین به خود اقایون هستش ایا واقعا دوچرخه سواری تحریکشون میکنه,؟؟!!( من از چند نفر پرسیدم یکی گفت مگه مریضم که با دوچرخه سواری یه زن تحریک بشم ؟؟
    یکیشم گفت خجالت بکش واقعا چی فکر کردی راجب مرد ها درست مرد هستیم ولی حیون نیستیم با هرچیزی تحریک بشیم اون کسی که با یه دوچرخه سواری زن تحریک شه مریضه این ها ادم هایی هستند که با یه بشکنم تحریک میشن این فکرا رو نکن دختر خوب

یکیش هم گفت لابد تو خودت با دوچرخه سواری مرد ها تحریک میشی این فکر و راجب ما میکنی واقعا متاسفم

( این مورد خیلی خجالت کشیدم ولی براش توضیح دادم موضوع چی بود )

به نظرم اینم خودش یه حکم ثانویست که هنوز نمیفهمن الان با 50 سال پیش فرق داره چه برسه به 1400 سال پیش

خب الان من چی بگم خودت که توضیح دادی کلی

بنظرم این سوالو از پسرا پرسیدی دیگه جوابت دادن لابد تحریک نمیشن! در مورد دوچرخه سواری هم حکمش رو نمیدونم که چی هست که بگم اونا تفسیر به رای کردن ولی رانندگی خیلی بهتر از دوچرخه سواری هست..چرا مسخره کردن

5
    چقدر معتقدی که مرجع تقلید باید باشه ؟؟

خب هرچیزی یه متخصصی داره، مرجع تقلید هم متخصص دین هست. من اعتقاد دارم و طبق دستورشون عمل میکنم.

ب: مگر اون ها انسان نیستند و خطا نمیکنن ؟؟

خب پزشک هم ممکنه خطا کنه ولی ما دیگه دکتر نمیریم؟؟؟ اینکه کسی خطا میکنه دلیل نمیشه به اصل لطمه بزنه! و یکی از اصول انتخاب مرجع هم این هست که قبلش خوب تحقیق بشه در موردشون و اصلح ترین رو انتخاب کنیم.

ج: اگر قرار باشه واسه هرچیزی بریم از یکی بپرسیم حرام و حلالش مشخص کنیم پس نقش عقل اینجا چیه ؟؟ چرا خدا بهمون عقل داده ؟؟ اینجوری که به همون چند نفر عقل میداد کافی بود

خب جواب این سوالت تفلیق همون دو جواب قبلی من میشه که هرچیزی متخصص خودش رو داره مثلا بگیم برا اینکه سالم باشیم چرا همش باید از علم پزشکی کمک بگیریم که چی برا فلان مریضی خوبه مگه خودمون عقل نداریم؟؟؟؟

خداوند در قرآن فرموده یه عده باید برن در مورد دین تحقیق کنن و حتی شده مهاجرت کنن و بعد برگردن و علمشون رو در اختیار دیگران قرار بدن ( الان دقیقا حضور ذهن ندارم کدوم آیه بود )

اینکه بریم بپرسیم اصلا معنیش این نیست که اونا عقل دارن و ما نداریم!! بلکه اونا در اموری تخصص دارن که ما تخصص نداریم...مثلا من نوعی فرصت نمیکنم هم درس خودم رو بخونم هم عالم به امور دینی بشم و تحقیق کنم پس لازمه برای اینکه امور دینیم رو به درستی انجام بدم از کسی که رفته تحصیل کرده و درس خونده و تحقیق کرده بپرسم... وحتی اگر اشتباهی باشه به گردن اون شخص هست و دیگه به گردن من نیست

و میتونی هم از عقلت استفاده کنی و مرجعی رو انتخاب کنی که میدونی نزدیک تر به دستورات اسلام و معتدل تر حکم داده.

6
    همه ما میدونیم اسلام دین کاملی و بهترین هارو خواسته ولی ایا واقعا اسلام واقعی داره تو جامعه اجرا میشه ؟؟

اسلام واقعی وقتی اجرا میشه که امام زمان ظهور کنه.

7
    الف چرا خیلی ها فکر میکنن خودشون علامه هستند و همه رو امر به معروف نهی از منکر میکنن ؟؟

نمیدونم باید از خودشون بپرسی

ب: ایا امر به معروف و نهی از منکر کار هرکسی ؟؟

مسلما خیر.

ج: وقتی بهشون میگی تو امر به معروف میکنی بدتر همه رو از دین زده میکنی فوری میگن امام حسین گفته امر به معروف وظیفه هر مسلمانی ایا کسایی که بدتر بقیه رو زده میکنن کارشون و درست ؟؟ و وظیفشه ؟؟ فکر نمیکنن این گناهش خیلی بدتره ؟

خب شاید فک کنه در حد خودش داره کار درستی میکنه، ولی اگه واقعا آمر باشه باید خودش هم پذیرنده باشه نه فقط اینکه دستور بده و خودش عمل نکنه و وقتی کسی بهش میگه این کارت اشتباه هست و داری طرف رو بدتر زده میکنی باید بپذیره و روشش رو اصلاح کنه.

د : امر به معروف هم آداب خودش و داره ایا کسی که فقط این جمله رو فهمید ( امر به معروف وظیفه هر مسلمونی) بدون اینکه از ادابش اطلاع داشته باشه میتونه امر به معروف کنه ؟

خب این سوالت شبیه همون سوالی بود که جوابش رو گفتم مسلما خیر

8
    چقدر به بهشت و جهنم اعتقاد داری ؟؟

در همون حدی که تو قرآن گفته!

ب: ایا واقعا چیزی به اسم جهنم وجود داره ؟؟

جهنم رو اعمال خود ما میسازه!

ج:
    همه تو زندگیشون اشتباه کردن و گناه کردن.( چون معصومین فقط امامان و پیامبران هستند) پس همه میرن جهنم ؟؟

اگر کسی گناهش رو فهمید و توبه کرد و اصلاح کرد ( این هم آیه قرآن هست ) مسلما بخشیده میشه!

فعلا همینا

هشت تا پرسیدی اولا ... دوما هر کدومش خودش هفتا بود...دستم درد گرفت

8. 2 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 55

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط omidd نمایش پست ها
    سلام
    علیک سلام

امروز چند شنبه ست؟

تقویم ندارین مگه ؟؟ اخبار هم نمیبنی ؟ لابد ندارین و نمیبینی دیگه دوشنبه است.

نظرت در مورد روشن فکر های بی سوادی چیه؟

خیلی حالم بد میشه وقتی کسی سواد نداره و صرف تقلید ادای روشن فکرها رو درمیاره...اه اه اه...

فردا اخرین روز باشه امشب چیکار می کنی؟

صدقه میدم، با خانوادم خداحافظی میکنم و حلالیت میگیرم از همه...دعا میخونم و نماز...ولی اگه فرصت داشتم میرفتم مدافع حرم میشدم که شهید بشم.

نظرت در مورد رابطه مسایل اجتماعی و دین چیه؟

اگر جامعه ای واقعا اسلامی باشه دین رو در تمام مسایلش راه میده! دین برای تمام مسائل ما راه حل داره...دین اسلام رو منظورمه.

ممنون از حضورت

10. 2 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 56

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید 24 نمایش پست ها
    سلام

سلام داش سعید خودمون

من کلا زیاد تو صندلی داغ شرکت نمیکنم ولی چون تو هستی کنجکاو هستم یه سری سوال ازت بپرسم

ممنون مفتخر کردی

یادش بخیر یه زمانی میومدم اینجا .الان حالم بهتر از اون موقع نیست ولی ترجیح میدم حال کسی رو بدتر کنم

ما همیشه اینجاییم که بهم کمک کنیم ... بهتره که بیای!

و اما سوالام
    1-به نظرت هدف از زندگی کردن چیه؟زندگی ارزش این همه تلاش و سختی رو داره؟

به نظرم هدف انجام اون وظیفه ای که خداوند با توجه به توان هرکسی بر عهده اش گذشته و هرکسی با شناختی که از خودش به دست میاره متوجه میشه که چه کارها و وظایفی رو میتونه در راه خداوند انجام بده، و در نهایت رسیدن به آرامش و قرب الهی هست!

هرچیزی تا سختیش رو تحمل نکنی به آسایشش نمیرسی! زندگی سخت نیست، مسیرش سخته که اونم باید خودت رو باهاش وفق بدی و راهگشایی کنی، هرچقدر سخت بگیری و عجیبش کنی سخت تر میگذره!

2-به جهان پس از مرگ اعتقاد داری و چگونه به این اعتقاد رسیدی
    نمیشه به اندازه خیلی کوچک هم احتمال داد که خدایی وجود نداره؟

بله اعتقاد دارم کاملا، چون این دنیا خیلی چیزها رو نمیشه دید و بعضی حکم ها کامل اجرا نمیشه پس باید اون دنیایی باشه که کاستی های این دنیا رو جبران کنه و در واقع حکمت و عدل خداوند هست که ضرورت معاد رو ایجاب میکنه و اگر معادی نبود باید در عدل خداوند شک میکردیم.

میتونی تصور کنی که یه ماشین خود به خود و بدون هیچ سرنشینی و حتی بدون سوخت به حرکت دربیاد و خیلی راحت تو خیابون ها حرکت کنه و به هیچ چیزی هم برخورد نکنه؟؟؟ همچین چیزی امکان نداره و حتما باید کنترلش در دست کسی باشه!

پس چطور میشه واسه دنیایی به این بزرگی که اینقدر همه چیز بهم وابسته و منظم هست خدایی رو در نظر نگرفت؟؟؟

3-مهمترین مشکل و دغدغه انسان ها چیه؟
    ایا قبول داری که مهمترین مشکل رابطه میان جنس مرد و زن و مشکلاتی هست که مربوط به این موضوع میشه

مهمترین دغدغه انسان ها فک میکنم رسیدن به آرامش و صلح باشه، ولی مشکل اینجاست که هرکس میخواد به زعم خودش این صلح رو برقرار کنه،متوجه منظورت نشدم که گفتی مهمترین مشکل بخاطر رابطه زن و مرد باشه!! ولی فک نمیکنم این موضوع ربطی به دغدغه همه ی انسان ها داشته باشه

4-چقدر خدا رو قبول داری ؟و برای کسی که هنوز به عدالت و محبت و .... خدا شک داره چه راهی رو پیشنهاد میکنی؟

خدا خالق این جهان هست و تمام امور به دستش هست، و من به وجودش کاملا معتقدم!

برای کسی که به خداوند شک داره تامل و تدبر رو در امور هستی رو پیشنهاد میکنم! اگر آدم فقط به نحوه ی آفرینش خودش فکر کنه که چطور از یک آب ناچیز، بدنی این همه استوار رو پیدا میکنه خیلی باید بی انصاف باشه که بخدا شک کنه!

ممنون از حضورت

12. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 57

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26244
    تشکـر
    295
    تشکر شده 719 بار در 357 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام.
    رحلت جانسوز پیامبر خاتم(ص) و شهادت کریم اهل بیت امام حسن(ع) و ثامن الحجج امام رضا(ع) رو خدمتتون تسلیت عرض می‌کنم.
    امیدوارم همیشه سرحال و سرزنده باشید.

و این هم از سؤالات :

1. خوب هستید ان‌شاءالله؟

2. به نظر شما آزادی به چه معناست و آیا می‌شه برای آزادی حد و حدود قائل شد یا خیر؟ لطفا با توضیح و مصداق پاسخ دهید.

3.بزرگترین هدفتون در زندگی چیه؟

4.خواب هاتون چه رنگی اند؟ بهترین خواب و آخرین خوابی که دیدین چی بودن؟

5.نظرتون در مورد هرکدوم از موارد زیر :

- لیوس :
    - مال آقا :
    - نرگس زار :
    - خانه تیزنو :
    - قلعه شوش :
    - آبشار شـوی :
    - پــل ساسانی :
    - اشکفت سلمان :
    - شیرهای سنگی :
    - حـمـام کرنـاسیون :
    - حـلقه قـدرت ارجـان :
    - آرامـگاـه دانـیـال نبی :
    - خونگ اژدر (تنگ نوروزی) :

6. هات چاکلت یا آب پرتقال یا گل گاوزبان؟

7. به سه سؤال زیر با توضیح لازم پاسخ دهید:
    الف) به نظر شما حجاب فقط مختص خانم‌ها هست یا شامل آقایون هم می‌شه و اینکه حدود حجاب برای آقایون و خانم‌ها چیه؟
    ب) حجاب فقط مختص ظاهر هست؟
    پ) بهترین حجاب برای خانم ها، و بهترین حجاب برای آقایون؟ با ذکر علت و توضیح.
    امضای ایشان
    من دِس بوی هستم، نه دیس بوی!

1

14. بالا | پست 58

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط desboy نمایش پست ها
    سلام.
    .
    سلام آقای دسبوی

رحلت جانسوز پیامبر خاتم(ص) و شهادت کریم اهل بیت امام حسن(ع) و ثامن الحجج امام رضا(ع) رو خدمتتون تسلیت عرض می‌کنم.
    امیدوارم همیشه سرحال و سرزنده باشید.

سپاس، منم به شما و همه کاربرای انجمن تسلیت میگم،

تشکر از لطفتون شما هم همیشه سلامت و شاد باشید.

و این هم از سؤالات :

1. خوب هستید ان‌شاءالله؟

خدا رو شکر خوبم، شما خوبید؟

2. به نظر شما آزادی به چه معناست و آیا می‌شه برای آزادی حد و حدود قائل شد یا خیر؟ لطفا با توضیح و مصداق پاسخ دهید.

آزادی به این شکلی که شما پرسیدید یه جواب مفصل میخواد و به راحتی نمیشه جواب داد، اما کلی بخوام بگم آزادی به نظر من یعنی جوری زندگی کنی که نه به کسی لطمه بزنی و نه از آرزوها و رویاهای خودت بزنی، و مسلما هرچیزی یه حدی داره! و در کلام پیامبر هم هست که خیر الامور اوسطها...

مثلا (فقط برای مثال میگم نه اینکه حرفم حتما درست باشه) من آزادم هرجور که دلم میخواد لباس بپوشم، و کسی نمیتونه بهم بگه این رنگ رو بپوش یا نه! ( کما اینکه الان میبینم خیلی ها با وضع ناجوری وارد اجتماع میشن ) ولی وقتی میدونم نوع پوشش من در جامعه تاثیر داره که هم ممکنه الگوی شخص دیگه ای قرار بگیره و هم نظر جنس مذکر رو جلب کنه پس بهتره که حد نگه دارم و جوری لباس بپوشم که به کسی ضرری وارد نشه! و در عین حال به اون چیزی که مدنظر خودم هست هم نزدیک باشه.

3.بزرگترین هدفتون در زندگی چیه؟

بنده ی خوبی باشم و جوری زندگی کنم و از عمرم استفاده کنم که وقتی مردم شرمنده خدا نباشم.

4.خواب هاتون چه رنگی اند؟ بهترین خواب و آخرین خوابی که دیدین چی بودن؟

خواب هام همه رنگی ان، معمولا زیاد خواب میبینم، بهترین خواب وقتی بودم که خواب دیدم رفته مکه و کنار کعبه ایستادم و دعا میکنم و با خدا حرف میزنم، دو سه بار این خوابو دیدم...آخرین خواب هم همین دیشب بود که خواب دیدم با دوستای قدیمی دوران دبیرستان دور هم جمع شدیم و خوشحالیم و میخوایم بریم امتحان بدیم..

5.نظرتون در مورد هرکدوم از موارد زیر :

- لیوس :
    - مال آقا :
    - نرگس زار :
    - خانه تیزنو :
    - قلعه شوش :
    - آبشار شـوی :
    - پــل ساسانی :
    - اشکفت سلمان :
    - شیرهای سنگی :
    - حـمـام کرنـاسیون :
    - حـلقه قـدرت ارجـان :
    - آرامـگاـه دانـیـال نبی :
    - خونگ اژدر (تنگ نوروزی) :

وای خدای من شما اینا رو از کجا میشناسید؟؟؟؟

اجازه بدید نظر کلی در موردشون بدم، به همشون حس خوبی دارم و یه جورایی اصالت خوزستان و کهن دیار بودن این استان رو میرسونن!

6. هات چاکلت یا آب پرتقال یا گل گاوزبان؟

هرکدومش واسه یه فصل خوبه، زمستون هات چاکلت، تابستون آب پرتغال، پائیز و بهار هم گل گاو زبان

7. به سه سؤال زیر با توضیح لازم پاسخ دهید:

الف) به نظر شما حجاب فقط مختص خانم‌ها هست یا شامل آقایون هم می‌شه و اینکه حدود حجاب برای آقایون و خانم‌ها چیه؟

نه خب حجاب باید برای هر دوجنس باشه، و حدش رو هم با توجه به آیات و روایت میشه فهمید و طبق اون باید رعایت کرد.

ب) حجاب فقط مختص ظاهر هست؟

صد البته که نه، به نظرم حجاب باید اول در درون فرد ایجاد بشه تا بتونه ظاهرش رو هم حفظ کنه ! کسی که فکرش و زبانش و قلبش رو با ایمان پوشش نده هیچ لباسی محجه اش نمیکنه.

پ) بهترین حجاب برای خانم ها، و بهترین حجاب برای آقایون؟ با ذکر علت و توضیح.

به نظرم برای خانما کامل اندامشون و مو رو پوشش بده و جذب و جلف نباشه! هم شان خودشون رو حفظ کنن هم دل کسی رو نلرزونن، یه آقایی میگفت وقتی جایی دختری باشه که ساپورت پوشیده باشه اصلا اونجا وارد نمیشه و سریعا برمیگرده ، اینجوری حق کسی که میخواد راحت به جامعه رفت و آمد کنه گرفته میشه ، و فساد و خیانت رو زیاد میکنه!

البته برای خانم ها بهترین حجاب در رفتار و طرز برخورد هست که باید بدونن واسه هرکسی دلبری نکنن !

برای آقایون تو پست رضا گفتم که جوری لباس بپوشن که قدرت بدنیشون رو به رخ نکشن، یا شلوارای فاق کوتاهی که میپشون واقعا افتضاح هست، با دو سه تا دختر نوجوون صحبت میکردم و شناختی هم ازشون نداشتم خیلی هیجان زده از پسرایی تعریف میکردن که میان تو هیئت و خیلی خوشتیپن و دوربازو!!!! آنچنانی دارن
    من خودم هیچوقت دقت نکرده بودم ولی واقعا دیدم برای کسایی که کم سن و سالتر هستن جلب توجه میکنه و حتی ممکنه اینجوری بخوان برای رقابت باهم به یه نفر خاص نزدیک بشن.

البته بهترین حجاب برای آقایون حجاب در چشم هست که به هر کسی نگاه نکن، یا حداقل نگاهشون افتاد خیره نشن!

ممنون از حضورتون

15. 3 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 59

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

سلام

خدا قوت ،

ضمن تسلیت رحلت پیامبر اکرم و امام حسن ع ،

خیلی ممنون از اینکه با حوصله به سوال ها جواب میدین

بدون مقدمه سوال های بعدی :

1- دوست دارین الان اون آقا پسری که مجرده ، و قرار یک رو بشه همسر آینده شما ، در دنیایی مجازی با دختر خانم ها چطور صحبت کنه و و ارتباط با جنس مخالف تا چه حدودی داشته باشه ؟ چت کنه ، نکنه ، عکس شخصی در فضای مجازی بزاره نزاره ، رفتارش در فضای مجازی چطور باشه ؟

2- همه چیز حد و حدود داره جزء حب خدا ، یعنی چی ؟ یا اینکه نه به نظرتون دوست داشتن خدا هم باید حد و حدود داشته باشه ؟

3- به نظرتون چرا امر به معروف و نهی از منکر از واجبات شده ، شاید مای که مسلمانیم هنوز صلاحیت نداشته باشیم در بعضی زمینه ها امر معروف و نهی از منکر کنیم ؟ ( رطب خورده ، منع رطب کی کند؟ ) آیا دین میخواسته با واجب کردن این دستور ما را مجبور به تغییر کنه تا بتونیم این وظیفه را انجام بدیم ؟

4- نظرت در رابطه با خانم های که عکس شخصیشون را در فضای میجازی میزارن ؟ آیا حتی اگر عکس ها با حجاب باشه به نظرتون جایزه ؟

5- نظرتون در رابطه با تغییر من چیه ؟ از نوشته هام تا اعتقاداتم ... ، قبلاً بهتر بودم یا الان ؟

6- سه تا حدیث که دوست دارین برای ما بزارین ؟

7- میشه یک توضیح از عکس آواتارتون بدین ؟ هم چنین امضاء ؟ و چرا حالت شما روی بی تفاوته ؟

تا سوال های بعدی سلامت باشین .

17. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 60

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

سلام
    علیک سلام

خدا قوت ،

ضمن تسلیت رحلت پیامبر اکرم و امام حسن ع ،

ممنون، تسلیت به همه ی مسلمین!

خیلی ممنون از اینکه با حوصله به سوال ها جواب میدین

خواهش میکنم وظیفه است.

بدون مقدمه سوال های بعدی :

رضا من امروزم به سوالاتت جواب دادم جریان چیه ؟

1- دوست دارین الان اون آقا پسری که مجرده ، و قرار یک رو بشه همسر آینده شما ، در دنیایی مجازی با دختر خانم ها چطور صحبت کنه و و ارتباط با جنس مخالف تا چه حدودی داشته باشه ؟ چت کنه ، نکنه ، عکس شخصی در فضای مجازی بزاره نزاره ، رفتارش در فضای مجازی چطور باشه ؟

مثه خودم باشه نمیگم اصلا نباشه چون خودم بودم، مودبانه و با رعایت حد چت کنه، عکس نذاره، متین و موقر باشه و فک نکنه چون مجازیه میشه هر حرفی زد و هرشوخی نابجایی کرد!

2- همه چیز حد و حدود داره جزء حب خدا ، یعنی چی ؟ یا اینکه نه به نظرتون دوست داشتن خدا هم باید حد و حدود داشته باشه ؟

خب به نظرم برای اینکه بتونیم به دستورات خداوند عمل کنیم باید بی حد و حصر باورش کرده باشیم و معتقد باشیم بهش و علاقه مند! نمیشه بگیم خدایا من تا اینجا دوستت دارم ولی از اینجا به بعد به ضررم میشه پس کار خودمو میکنم و دیگه توجهی به نظر خداوند نداشته باشیم...

باید دوست داشتن محض باشه بدون چون و چرا و اما و اگر...تا بشه واقعا نظر خدا رو در زندگی قرار داد و به سعادت رسید.

3- به نظرتون چرا امر به معروف و نهی از منکر از واجبات شده ، شاید مای که مسلمانیم هنوز صلاحیت نداشته باشیم در بعضی زمینه ها امر معروف و نهی از منکر کنیم ؟ ( رطب خورده ، منع رطب کی کند؟ ) آیا دین میخواسته با واجب کردن این دستور ما را مجبور به تغییر کنه تا بتونیم این وظیفه را انجام بدیم ؟

تا کسی خودش خوب نباشه و به دستورات دین عمل نکنه نمیتونه امر به معروف و نهی از منکر کنه! و میدونیم که آداب و شرایط خودش رو داره، پس وقتی واجب شده اول از همه باید از خودمون شروع کنیم و نفسمون رو تربیت کنیم تا بتونیم به دیگری هم کمک کنیم..شاید اگه واجب نمیشد به قول شما به فکر تغییر خودمون هم نمیفتادیم...

چون ممکنه بود کسی بگه مگه تو خودت نمازت رو میخونی که به من میگی؟؟ اینکه وجوب پیدا کرده با یه شرایط خاص فرد رو وامیداره به اینکه ابتدا خودش رو اصلاح کنه و بعد درصدد اصلاح جامعه بربیاد. و در غیر اینصورت حرفش برش نخواهد داشت و حتی ممکنه باعث تمسخر بشه.

4- نظرت در رابطه با خانم های که عکس شخصیشون را در فضای میجازی میزارن ؟ آیا حتی اگر عکس ها با حجاب باشه به نظرتون جایزه ؟

به نظرم کار درستی نیست، من خودم فقط یکی دوبار گذاشتم اونم برای واتس آپ که فقط مخاطبینم میتونستن ببینن، اما همونم پشیمون شدم و قبل حتی یکی دوساعت برداشتم...نمیدونم چرا ولی هیچوقت خوشم نیومده! بخصوص وقتی میبینم باعث شده که دخترا یه جورایی باهم رقابت کنن و میخوان زیبایی خودشون رو به رخ بکشن...باحجاب خیلی کم دیدم...ولی همونم به نظرم درست نیست.

5- نظرتون در رابطه با تغییر من چیه ؟ از نوشته هام تا اعتقاداتم ... ، قبلاً بهتر بودم یا الان ؟

به نظرم خوب بودی و بهتر شدی! صبور تر شدی و پخته تر! کلا در راستا و جهت مثبتی پیشرفتی پس مسلما بهتر شدی.

6- سه تا حدیث که دوست دارین برای ما بزارین ؟

من عرف نفسه فقد عرفه ربه!

در نهان از خدا حیا کنید همچنان که در آشکار از خدا حیا میکنید. ا

نماز بینی شیطان را به خاک میمالد.

7- میشه یک توضیح از عکس آواتارتون بدین ؟ هم چنین امضاء ؟ و چرا حالت شما روی بی تفاوته ؟

وقتی صندلی داغ برای آقای آراد بود ازشون در مورد سبک نقاشی پرسیدم گفتن امپرسیونیسم رو دوست دارن برام جالب شد و رفتم سرچ کردم بعد از این تصویر خوشم اومد گذاشتمش آواتارم...هم حس گرما داره به خاطر رنگای گرمش، هم اینکه کلا فضاش دلگرم کنندست که کسی باشه کنارت حتی وقتی اوضاع خرابه ( چون تو عکس بارون اومده طوریکه یه کمی از پاهاشون هم تو آبه ، به نظرم نماد شرایط سخت اومد )

در مورد امضا هم یه شعر از حافظ هست که شاید بی ربط به آواتارم نباشه که باز هم به نظرم منظورش اینکه یه فضای خوب و دلنشینی رو باکسی که دوسش داری تجربه کنی. که خب مسلما زمان میخواد تا همه چی بروفق مراد باشه.

راستش خیلی وقته حالت من بی تفاوت هست و کلا این مورد رو فراموش کردم، قبلا اخمو و ناراحت بود بعد بچها گفتن دپرس نباش و حالتت رو عوض کن منم بیتفاوت گذاشتم چون دیگه یه چیزایی برام اهمیتی نداره.

تا سوال های بعدی سلامت باشین .

ممنون ازت زنده باشی....یه کم آسونتر بپرس سوالای بعدیت رو

19. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 61

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,746 بار در 2,687 پست
    میزان امتیاز
    13

سلام
    چشم من رو دور دیدید
    عروس من رو اذیت میکنید .
    رزمریم عزیزم دلم برات تنگ شده
    دوست داری زمان چقدر به عقب برگرده .
    یک سال
    دو سال
    ۵ سال یا بیشتر
    بقیه سوالات رو دوستان پرسیدن
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

21. 3 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 62

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    سلام
    سلام ستیلا خانم عزیزم

چشم من رو دور دیدید
    عروس من رو اذیت میکنید .

دیدی ستیلا جون؟؟؟ خبر ندارن من عروس کاربر ویژه ی سایتم

رزمریم عزیزم دلم برات تنگ شده

ممنونم، دل به دل راه داره...کم سعادت شدیم از فیض حضورتون.

دوست داری زمان چقدر به عقب برگرده .
    یک سال
    دو سال
    ۵ سال یا بیشتر

دوست دارم 7 سال به عقب برگرده....یه کارایی رو باید بهتر انجام میدادم، یه کارایی رو نباید انجام میدادم...حیف که برنمیگرده.

بقیه سوالات رو دوستان پرسیدن

ممنون از حضورتون

23. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 63

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام مریم جان
    خدا قوت
    آغاز ماه ربیع الاول رو بهت تبریک میگم
    من یه مقدار سرم شلوغ نبود وقت نشد سوال بپرسم زیاد
    همه سوالارو نرسیدم بخونم ولی امیدوارم سوالام تکراری نباشن
    نظرت راجع به چادر چیه؟
    خودت چادر میپوشی؟ البته فکر کنم نمیپوشی
    خوشبختی رو در چی میبینی؟
    چشم انداز ده ساله ات از زندگی چیه؟
    چه اهدافی تو زندگیت داری؟ یعنی میخوای به کجا برسی؟
    چقدر به گذشته اهمیت میدی؟ و چطوری مدیریت میکنی که غصه اشتباهات و کوتاهی های گذشته رو نخوری و بتونی جبران کنی؟
    5 تا از معیارای یه همسر خوب؟
    نظرت راجع به زندگی مجردی و متاهلی چطوره؟
    وقتی ازدواج کنی دوس داری چند تا بچه داشته باشی و دختر باشن یا پسر؟

25. 2 کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 64

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام عزیزم
    تو کی اینجا نشستی
    ی ندا به ما هم میدادی ترسیدی خخخخخخ
    میبینم ک حسابی داغ کردی با هفت صفحه
    خوب من بقیه را نخوندم پ سوالهای تکراری پرسیدم جواب بده و عصبانی نشووووو

و امااااااا سواااااال

1-اگه خدا بهت اجازه بده ک قبل از مرگت (بعد از 120سال عمر باعزت) یکی را انتخاب کنی ک زودتر از تو بمیره چه کسی را انتخاب میکنی و چرا؟!

2-فک میکنی اگه تو بدنیا نمی اومدی زندگی خانواده و اطرافیانت بهتر بود یا بدتر ؟! چرا

3-اگه انتخاب شیوه و سن مردن دست خودت بود دوست داری چجوری و درچه سنی بمیری؟!(خخخ کلا کمر به مردن تو بستم)

4-اگه حق انتخاب داشتی برای خانواده ای ک توش بزرگ بشی و کشوری ک توش بدنیا بیای و زندگی کنی چه انتخابی میکردی؟!

5-اگه حق انتقام داشته باشی از چه کسی انتقام میگیری؟! چرا؟! چجوری انتقام میگیری؟!

6-بدترین و بهترین خوابی ک دیدی چی بود ؟! چه حالی داشتی بعد دیدن خواب؟!

7-اگه خدا ی بچه پنج قلو بهت بده و تو ی شهر دور از خانواده باشی و شوهرت هم کارش زیاد باشه نتونه کمکت کنه و پول پرستار گرفتن هم نداشته باشی چیکار میکنی ؟! (اول بارداری هسی و اولین بار میفهمی بگو بعد ک بدنیا اومدن بگو)

اخی چه قررررررمزززززز شدی
    داری خداراشکر میکنی ک روز اخری رسیدم وگرنه چه حرصی میدادمت خخخخ

آجی ناز و خوشمل و مهربون و فهمیده ام ان شاالله هنیشه موفق و سلامت و خوشبخت و شاد باشی.

یا علی مدد

27. 2 کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 65

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا 25 نمایش پست ها
    سلام مریم جان
    سلام یلدا خانم گل

خدا قوت

ممنون عزیزم منم به شما و همه دوستان تبریک میگم، خواهش میکنم ایرادی نداره تکراری هم باشه

نظرت راجع به چادر چیه؟

چادر رو تو پست های قبلی گفتم زیاد در موردش، خیلی کلی بگم چادر یه حس امنیتی داره که هیچ پوشش دیگه ای نداره!

بله من چادر میپوشم ، همیشه نه! مثلا مهمونی ها یا تفریح بخوام برم نمیپوشم! ولی درکل میپوشم و خیلی هم دوستش دارم.

خوشبختی رو در چی میبینی؟

هروقت حال دلت خوب باشه خوشبختی...نه با پول نه با مهاجرت و سفرهای آنچنانی و نه .... وقتی آرامش داشته باشی و از خودت راضی باشی خوشبختی.

ده سال دیگه...که 35 سالم میشه...توکل به خدا...خیلی چیزا هست...بذار برنامه ام شخصی بمونه

خب خیلی چیزا هست، درس ، کار و ... که باید به اون چیزی که میخوام برسم ولی اینکه میخوام به کجا برسم ... به یه جایی که تو قرآن گفته...یا ایتها النفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیه مرضیه...دلم میخواد خدا ازم راضی باشه و من هرکاری میکنم و هرچی میشه بگم الهی رضا برضائک...به اونجایی من و خدا از هم راضی باشیم...خیلی سخته...نمیدونم شاید در حد یه رویا بمونه برام

چقدر به گذشته اهمیت میدی؟ و چطوری مدیریت میکنی که غصه اشتباهات و کوتاهی های گذشته رو نخوری و بتونی جبران کنی؟

در حدی به گذشته اهمیت میدم که از تمام اتفاقات درس بگیرم و یادم بمونه که دیگه اشتباهاتمو تکرار نکنم!

واسه اینکه غصه نخورم خیلی با خودم حرف میزنم و حتی گاهی مینویسم ناراحتی هامو و به خودم میگم دیگه تمام شد گذشت و من هیچ کاری نمیتونم بکنم و حداقل کار این هست که از گذشته هام عبرت بگیرم و در آینده بهتر و بهتر رفتار کنم تا دوباره باعث حسرت نشم.

ایمان، اخلاق، اصالت، جنم داشتن، تحصیلات

هرکدوم خوبی هاش خودش رو داره...زندگی مجردی احساس آزادی بیشتری داری ولی ممکنه فکرت درگیر باشه بخاطر اینکه تنها باشی و نیاز عاطفی داشته باشی...

زندگی متاهلی هم خوب اون آزادی مجردی رو نداری ولی ممکنه به اون حس آرامش و برطرف شدن نیازهات برسی...

به نظرم در کل هرکدومش یه سنی داره که اگه دیرتر یا زودتر باشه ممکنه آسیب زا هم باشه.

من بچه زیاد دوس دارم خییلی اگه صلاحیت و امکاناتش رو داشته باشم...شاید چهارتا...دوتا دختر و دوتا پسر

مرسی از حضورت عزیزم

29. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 66

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.68 نمایش پست ها
    سلام عزیزم
    سلام عروس خانم

تو کی اینجا نشستی

من که خیلی وقته منتظرتم آبجی گلم، دیگه گفتم عروس شدی مزاحمت نشم به کارات برسی
    نه عصبانی نمیشم ، اگه سوالت تکراری بود ارجاعت میدم به پستهای قبلی

و امااااااا سواااااال

1-اگه خدا بهت اجازه بده ک قبل از مرگت (بعد از 120سال عمر باعزت) یکی را انتخاب کنی ک زودتر از تو بمیره چه کسی را انتخاب میکنی و چرا؟!

مردن که سخت نیس، زندگی کردن سخته! نمیخوام کسی بمیره، ولی میخوام به یه سریا انقد زندگی بده که همشم عذاب باشه که هرروز بگن خدایا منوووو بککککششش راحتم کن ولی خدا نکششششش

2-فک میکنی اگه تو بدنیا نمی اومدی زندگی خانواده و اطرافیانت بهتر بود یا بدتر ؟! چرا

خب اینو باید از اطرافیانم بپرسی...ولی تا حالا باعث دردسر کسی نشدم که بد شده باشه براش....فک میکنم بودنم خوبه ولی کاش بهتر از اینا بودم...

3-اگه انتخاب شیوه و سن مردن دست خودت بود دوست داری چجوری و درچه سنی بمیری؟!(خخخ کلا کمر به مردن تو بستم)

خخخخ نکشی منو گفتم تو پستهای قبلی که دلم میخواد شهید بشم و در راه خدا بمیرم ولی اینکه تو چه سنی باشم...فک میکنم دلم بخواد تا هشتاد نود سالو عمر کنم.

4-اگه حق انتخاب داشتی برای خانواده ای ک توش بزرگ بشی و کشوری ک توش بدنیا بیای و زندگی کنی چه انتخابی میکردی؟!

همینی که هست خوبه ، خدا رو شکر...چی بهتر از این تو کشور مسلمان و مهم تر شیعه ...خانوادمم خوبن شکر خدا...

5-اگه حق انتقام داشته باشی از چه کسی انتقام میگیری؟! چرا؟! چجوری انتقام میگیری؟!

همیشه وقتی کسی اذیتم میکنه اولش دلم میخواد انتقام بگیرم ولی بعدش میگم نه حتی ارزش اینو نداره که من بخوام بخاطرش حرص انتقام داشته باشم...فک میکنم بی تفاوتی خیلی زجرش بیشتر باشه.

چه جالب اینو هم آقای دسبوی پرسیده بود نکنه تقلب کردی ؟؟
    بهترینش خواب دیدم رفتم مکه! بدترینش هم خواب شیطان رو دیدم وای خیلی بد بود

7-اگه خدا ی بچه پنج قلو بهت بده و تو ی شهر دور از خانواده باشی و شوهرت هم کارش زیاد باشه نتونه کمکت کنه و پول پرستار گرفتن هم نداشته باشی چیکار میکنی ؟! (اول بارداری هسی و اولین بار میفهمی بگو بعد ک بدنیا اومدن بگو)

یه بچه پنج قلو؟؟؟
    خیلی باحال بود ترکیب بندی کلمت اولش خوشحال میشم و کلی ذوق میکنم و کلی وسیله براشون میخرم ولی وقتی به دنیا اومدن تازه میفهمم چه خبطی کردم و انقد به شوهرم غر میزنم که منو ببره پیش خانوادم یا خانوادش

آره داغ داغ شدم
    نه آبجی خیلی هم خوب که اومدی، فردا هم فک کنم فرصت باشه اگه اشتباه نکنم دوس داشتی بازم بیا

آجی ناز و خوشمل و مهربون و فهمیده ام ان شاالله همیشه موفق و سلامت و خوشبخت و شاد باشی.

ممنون عزیزم شما هم همینطور

یا علی مدد

ممنون از حضورت گلم

31. 2 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 67

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32193
    تشکـر
    0
    تشکر شده 20 بار در 15 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    سلام عروس خانم

تو کی اینجا نشستی

من که خیلی وقته منتظرتم آبجی گلم، دیگه گفتم عروس شدی مزاحمت نشم به کارات برسی
    نه عصبانی نمیشم ، اگه سوالت تکراری بود ارجاعت میدم به پستهای قبلی

و امااااااا سواااااال

مردن که سخت نیس، زندگی کردن سخته! نمیخوام کسی بمیره، ولی میخوام به یه سریا انقد زندگی بده که همشم عذاب باشه که هرروز بگن خدایا منوووو بککککششش راحتم کن ولی خدا نکششششش

خب اینو باید از اطرافیانم بپرسی...ولی تا حالا باعث دردسر کسی نشدم که بد شده باشه براش....فک میکنم بودنم خوبه ولی کاش بهتر از اینا بودم...

خخخخ نکشی منو گفتم تو پستهای قبلی که دلم میخواد شهید بشم و در راه خدا بمیرم ولی اینکه تو چه سنی باشم...فک میکنم دلم بخواد تا هشتاد نود سالو عمر کنم.

همینی که هست خوبه ، خدا رو شکر...چی بهتر از این تو کشور مسلمان و مهم تر شیعه ...خانوادمم خوبن شکر خدا...

همیشه وقتی کسی اذیتم میکنه اولش دلم میخواد انتقام بگیرم ولی بعدش میگم نه حتی ارزش اینو نداره که من بخوام بخاطرش حرص انتقام داشته باشم...فک میکنم بی تفاوتی خیلی زجرش بیشتر باشه.

چه جالب اینو هم آقای دسبوی پرسیده بود نکنه تقلب کردی ؟؟
    بهترینش خواب دیدم رفتم مکه! بدترینش هم خواب شیطان رو دیدم وای خیلی بد بود

یه بچه پنج قلو؟؟؟
    خیلی باحال بود ترکیب بندی کلمت اولش خوشحال میشم و کلی ذوق میکنم و کلی وسیله براشون میخرم ولی وقتی به دنیا اومدن تازه میفهمم چه خبطی کردم و انقد به شوهرم غر میزنم که منو ببره پیش خانوادم یا خانوادش

آره داغ داغ شدم
    نه آبجی خیلی هم خوب که اومدی، فردا هم فک کنم فرصت باشه اگه اشتباه نکنم دوس داشتی بازم بیا

آجی ناز و خوشمل و مهربون و فهمیده ام ان شاالله همیشه موفق و سلامت و خوشبخت و شاد باشی.

ممنون عزیزم شما هم همینطور

یا علی مدد

ممنون از حضورت گلم
    سلام
    لطفا چت باکس رو از اول بخونید

33. بالا | پست 68

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

سلام

خدا قوت

سوال های بعدی :

1- نظرت در رابطه با این جمله که " دینی که بدرد دنیایی مردم نخورد ، بدرد آخرت آنها هم نمی خوره " چیه ؟

2- آیا دین یک چیز شخصیه ؟ چرا بعضی ها خجالت میکشن از مسائل دینی صحبت کنن از خدا ، آخرت ، روز حساب و... ؟

3- نظرت در رابطه با این مسیحی های که گناه میکنن و بعد یکشنبه ها میرم کلیسا از کشیش طلب بخشش میکنند چیه ؟

4- یگ نصیحت به من برای انتخاب همسر ؟

5- اگر پسری بیاد خواستگاریتون ، همونی باشه که میخواین و بهترین و مناسب ترین برای شما باشه ، اما مهریه شما در توانش برای پرداخت نباشه ، یعنی طی زنگی یا نمیتونه بده یا دادنش سخته ، و بگه من این مهریه را نمیتونم بپذیرم ، و بگیره بره ناراحت میشین ؟ بهش حق میدین بره ؟

6- دوست دارین مهریه شما چی باشه ؟ از اول تا آخرش رو برامون بنویسین ؟ ( فرض بر این کنه آقا داماد و خانواده خودتون تعیین اینو سپرده باشن به شما )

7- اگر برادری داشته باشین و بخواد ازدواج کنه ، و نظر شما هم براش ارزشمند ، در مورد دختر های زیر آیا به ازدواج به کودوماش رضایت میدین ؟ کودوماش نه ؟ ( انگار برای برادر خودتون دارین نظر میدین )

زنی که یک بار ازدواج کرده ، ولی انسان با شخصیت و با ایمان و با اخلاقی هست ؟

دختری که نماز نمی خونه ، اما باحجاب و پاک هست ؟

دختره بد اخلاقه ، اما باحجاب ، نماز میخونه ؟

دختری که در گذشته یک بار خطا کرده ( در حد رابطه جنسی ) و دین درست حسابی نداشته ، اما تغییر کرده یعنی توبه کرده و الان نماز میخونه ، حجاب کامل ، اخلاق و ... خوب ؟

دختری که در گذشته دین و ایمان درست حسابی نداشته در حدی که بی حجاب بوده ، با پسر ها صحبت میکرده ( لاس زدن ) دوست پسر در حد بیرون رفتن داشته ، اما حالا چند سالیه تغییر کرده ، توبه کرده و نماز میخونه ، حجاب و .. ایمان کامل شده ؟

دختری که در گذشته فقط یک دوستی داشته ( در حد تلفنی و پیامکی، یا مجازی ) ، اما از گذشته پشیمونه ، توبه کرده ، الان با ایمان با اخلاق و ... کامل ؟

زنی که بچه داره ، اما اخلاق ، ایمان و ... خوبی داره ؟

تا سوال های فردا سلامت باشین

34. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

35. بالا | پست 69

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

سلام
    سلام

خدا قوت

ممنون سلامت باشی

سوال های بعدی :

1- نظرت در رابطه با این جمله که " دینی که بدرد دنیایی مردم نخورد ، بدرد آخرت آنها هم نمی خوره " چیه ؟

خب این رو اصن نمیشه دین گذاشت که، دینی که تحریف نشده باشه و اگه کامل اجرا بشه حتما به درد مردم میخوره در هرجای دنیا و در هر مکانی... اگر دینی کامل اجرا نمیشه ولی خودش کامل و تحریف نشده هست پس نمیشه اشکال به دین گرفت و اشکال به مجریان هست... و نقض این نمیشه که به درد آخرت هم نخوره.

2- آیا دین یک چیز شخصیه ؟ چرا بعضی ها خجالت میکشن از مسائل دینی صحبت کنن از خدا ، آخرت ، روز حساب و... ؟

نه اصلا شخصی نیست و همه ی اقشار جامعه رو درمیگیره و تاثیر متقابل هم داره...

والا نمیدونم چی بگم، این درد بزرگیه که بعضیا انقد حرف زدن در مورد دین رو مسخره کردن، یا میگن که اونایی که در مورد دین میگن عقده ای هستن و کمبود دارن و قابل معاشرت نیستن که باعث میشه خیلی ها خجالت بکشن از حرف زدن در این مورد.

نمیدونم چقدر درست باشه ولی جایی میخوندم که در آخرالزمان افراد دین دار به انزوا کشیده میشن و دین داشتن مثه نگه داشتن شعله در دست هست...یعنی انقدر سخت میشه! شاید واسه همینه که بعضیا ترجیح میدن تقیه کنن تا حداقل بیشتر باعث تمسخر دین نشن...

3- نظرت در رابطه با این مسیحی های که گناه میکنن و بعد یکشنبه ها میرم کلیسا از کشیش طلب بخشش میکنند چیه ؟

امام صادق علیه السلام : کسی که استغفار می کند و به گناه خود ادامه می دهد همانند کسی است که خدا را به ریشخند گرفته و مسخره می کند .....

4- یگ نصیحت به من برای انتخاب همسر ؟

اول طرفت رو خوب بشناس از همه نظر، بعد ابراز علاقه کن!

5- اگر پسری بیاد خواستگاریتون ، همونی باشه که میخواین و بهترین و مناسب ترین برای شما باشه ، اما مهریه شما در توانش برای پرداخت نباشه ، یعنی طی زنگی یا نمیتونه بده یا دادنش سخته ، و بگه من این مهریه را نمیتونم بپذیرم ، و بگیره بره ناراحت میشین ؟ بهش حق میدین بره ؟

اگه همونی باشه که من میخوام خب سر مهریه باهاش راه میام دیگه، چون اونی که من میخوام وبهترین باشه هیچ دلیلی نداره که بخوام ازش جدا بشم و مهریه رو بذارم برا روز مبادا...چون خودش همیشه هست و نه اومدنش با مهریه اس نه موندنش پس حیفه که رفتنش بخاطر مهریه باشه.

6- دوست دارین مهریه شما چی باشه ؟ از اول تا آخرش رو برامون بنویسین ؟ ( فرض بر این کنه آقا داماد و خانواده خودتون تعیین اینو سپرده باشن به شما )

مهریه رو به انتخاب خودم همون چیزی که عرفه رو میگم که فک میکنم 110 تا باشه و یه چیز دیگه هم هست که من حتی با اونی که قبلا باهاش بودم قرارمو گذاشته بودم که حتما باشه...بذارید این بخشش مخفی بمونه بهتره.

7- اگر برادری داشته باشین و بخواد ازدواج کنه ، و نظر شما هم براش ارزشمند ، در مورد دختر های زیر آیا به ازدواج به کودوماش رضایت میدین ؟ کودوماش نه ؟ ( انگار برای برادر خودتون دارین نظر میدین )

زنی که یک بار ازدواج کرده ، ولی انسان با شخصیت و با ایمان و با اخلاقی هست ؟

دختری که نماز نمی خونه ، اما باحجاب و پاک هست ؟

دختره بد اخلاقه ، اما باحجاب ، نماز میخونه ؟

دختری که در گذشته یک بار خطا کرده ( در حد رابطه جنسی ) و دین درست حسابی نداشته ، اما تغییر کرده یعنی توبه کرده و الان نماز میخونه ، حجاب کامل ، اخلاق و ... خوب ؟

دختری که در گذشته دین و ایمان درست حسابی نداشته در حدی که بی حجاب بوده ، با پسر ها صحبت میکرده ( لاس زدن ) دوست پسر در حد بیرون رفتن داشته ، اما حالا چند سالیه تغییر کرده ، توبه کرده و نماز میخونه ، حجاب و .. ایمان کامل شده ؟

دختری که در گذشته فقط یک دوستی داشته ( در حد تلفنی و پیامکی، یا مجازی ) ، اما از گذشته پشیمونه ، توبه کرده ، الان با ایمان با اخلاق و ... کامل ؟

زنی که بچه داره ، اما اخلاق ، ایمان و ... خوبی داره ؟

این دو تا رو انتخاب میکردم براش به ترتیب :

دختری که نماز نمی خونه ، اما باحجاب و پاک هست ( چون به نظرم کسی که میدونه باید حجاب کنه و پاک باشه میتونه نمازش رو هم بخونه و کم کم متاثر بشه از همسرش)

دختری که در گذشته فقط یک دوستی داشته ( در حد تلفنی و پیامکی، یا مجازی ) ، اما از گذشته پشیمونه ، توبه کرده ، الان با ایمان با اخلاق و ... کامل ( این دختر هم میتونه خوب باشه چون دوستیش رو با اینکه میتونسته اما گسترش نداده و توبه کرده و میدونه که نباید خودش رو به خطر بندازه )

زنی که یک بار ازدواج کرده ، ولی انسان با شخصیت و با ایمان و با اخلاقی هست ( خب این فرد هم مناسب هست و دلیل نمیشه چون ازدواج کرده دیگه زندگی نکنه )

زنی که بچه داره ، اما اخلاق ، ایمان و ... خوبی داره ( من این مورد رو گذاشتم آخر چون بچه داشتن یه خورده سخته که مثلا برادر من نتونه پدر خوبی بشه براش و به بچه ضربه بزنه ولی به نظرم ایراد کلی نداره اگه بتونه بچه رو مثه بچه خودش بدونه )

بقیه رو انتخاب نمیکردم چون کافر خوش اخلاق بهتر از مومن بداخلاق هست، و اون دو مورد رو هم بخاطر اینکه رابطه جنسی خارج از عرف داشتن رو میگم نه، درسته که توبه کردن و حتما خداوند بخشیدشون اما زندگی با همچین دختری درک بالایی میخواد که بشه درکش کرد و بهش حق داد و بهتره که با پسری ازدواج کنن که خودشون هم این تجربه رو داشتن و توبه کردن! که بعدها به روی هم نیارن و همدیگه رو بفهمن!

تا سوال های فردا سلامت باشین

ممنون شما هم همینطور

36. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

37. بالا | پست 70

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    ممنون بابت حوابهای عالیت
    نه تقلب نکردم چون هیچ نخوندم

خوب سوالهای امروز

1-فک میکنی جنگ بعدی ایران با کیه؟! امریکا یا داعش یا...

2-اون زمان اگه ا همسرت بخوات داوطلبانه برن جنگ اجازه میدی؟! جنگ هنوز به شهر شما نرسید و نمیرسه.

3-اگه ی روز شرایطی پیش بیاد ک بتونی بری عضو گروه تحقیقاتی درمان بیماری خاص بشی چه حسی بهت دست میده؟!

4-اگه خدایی نکرده خدا اون روز را نیاره بلایی سرت بیاد ک دیگه نیازمند کمک دیگران بشی برای انجام کارات (منظوری حرکتی و جسمی) از چه کسی درخواست کمک میکنی؟! تصورش چقدر بده

5-اگه با ی نفر ازدواج کنی بعد ازدواج بفهمی حتی ده درصد اون چیزی ک فک میکردی و همسر ایده الت بود را نداره چه میکنی؟! اگه بعد از بچه دار شدن بفهمی چه میکنی؟!

6-دلت میخواد دوباره عاشق بشی؟! این بار فک میکنی عاشق چجور فردی میشی؟!

7-اگه ی طلبه بیاد خواستگاریت حاضری اجازه بدی بیان خواستگاری؟! و نظرت درموردشون چیه؟!

ببخش سوالهای این دفعه با خشونت و بدجنسی هست اما خوب سواله دیگه خدا هیچوقت واست بدی ها و سختی ها را نخواد ان شاالله

موفق و خوشبخت باشی همیشه.

یا علی مدد

38. 2 کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. بالا | پست 71

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    سلام یلدا خانم گل

خدا قوت

ممنون عزیزم منم به شما و همه دوستان تبریک میگم، خواهش میکنم ایرادی نداره تکراری هم باشه

نظرت راجع به چادر چیه؟

چادر رو تو پست های قبلی گفتم زیاد در موردش، خیلی کلی بگم چادر یه حس امنیتی داره که هیچ پوشش دیگه ای نداره!

بله من چادر میپوشم ، همیشه نه! مثلا مهمونی ها یا تفریح بخوام برم نمیپوشم! ولی درکل میپوشم و خیلی هم دوستش دارم.

خوشبختی رو در چی میبینی؟

هروقت حال دلت خوب باشه خوشبختی...نه با پول نه با مهاجرت و سفرهای آنچنانی و نه .... وقتی آرامش داشته باشی و از خودت راضی باشی خوشبختی.

ده سال دیگه...که 35 سالم میشه...توکل به خدا...خیلی چیزا هست...بذار برنامه ام شخصی بمونه

خب خیلی چیزا هست، درس ، کار و ... که باید به اون چیزی که میخوام برسم ولی اینکه میخوام به کجا برسم ... به یه جایی که تو قرآن گفته...یا ایتها النفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیه مرضیه...دلم میخواد خدا ازم راضی باشه و من هرکاری میکنم و هرچی میشه بگم الهی رضا برضائک...به اونجایی من و خدا از هم راضی باشیم...خیلی سخته...نمیدونم شاید در حد یه رویا بمونه برام

در حدی به گذشته اهمیت میدم که از تمام اتفاقات درس بگیرم و یادم بمونه که دیگه اشتباهاتمو تکرار نکنم!

واسه اینکه غصه نخورم خیلی با خودم حرف میزنم و حتی گاهی مینویسم ناراحتی هامو و به خودم میگم دیگه تمام شد گذشت و من هیچ کاری نمیتونم بکنم و حداقل کار این هست که از گذشته هام عبرت بگیرم و در آینده بهتر و بهتر رفتار کنم تا دوباره باعث حسرت نشم.

ایمان، اخلاق، اصالت، جنم داشتن، تحصیلات

هرکدوم خوبی هاش خودش رو داره...زندگی مجردی احساس آزادی بیشتری داری ولی ممکنه فکرت درگیر باشه بخاطر اینکه تنها باشی و نیاز عاطفی داشته باشی...

زندگی متاهلی هم خوب اون آزادی مجردی رو نداری ولی ممکنه به اون حس آرامش و برطرف شدن نیازهات برسی...

به نظرم در کل هرکدومش یه سنی داره که اگه دیرتر یا زودتر باشه ممکنه آسیب زا هم باشه.

من بچه زیاد دوس دارم خییلی اگه صلاحیت و امکاناتش رو داشته باشم...شاید چهارتا...دوتا دختر و دوتا پسر

مرسی از حضورت عزیزم

سلام مریم جان
    خدا قوت خانوم روانشناس
    عصر آدینه ات به خیر
    خوبی؟ خوشی؟ همه چی خوبه؟
    ممنون از پاسخ های عاقلانه و به جات عزیزدلم
    امیدوارم هر روز زندگیت از روز قبل برات بهتر و قشنگ تر باشه
    با آرزوی های بهترین ها برای تو آجی نازم.

40. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

41. بالا | پست 72

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

راستی فکر کنم امروز صندلی داغت تموم میشه
    جالبه فکر نمیکردم چادر بپوشی
    دقیقا نظرت شبیه من بود در مورد چادر
    منم دوس دارم بپوشم ولی خب...
    خب فکر کنم سوالای آخرمو بپرسم
    آیا موهاتو بیرون میذاری؟ یعنی برات مهمه معلوم باشه یا نه؟ یا اینکه مدل خاصی میدی یا همینجوری معمولی؟ یا کلا میپوشونی؟
    ببخشید البته من خیلی ریز شدم اگه اینجا راحت نبودی بعدا به خودم خصوصی بگو
    چقدر به برنامه ریزی هات در مورد اهدافت پایبند هستی؟
    موقعیت مالی همسر آینده ات چقدر برات مهمه؟
    یعنی انتظار داری که همه چی داشته باشه یا اینکه دوس داری دوتایی زندگیتونو بسازین؟
    به نظرت عشق برتره یا دوست داشتن؟

42. 2 کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

43. بالا | پست 73

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.68 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون بابت حوابهای عالیت
    نه تقلب نکردم چون هیچ نخوندم
    سلام عزیزم خواهش میکنم ، آفرین که تقلب نکردی

خوب سوالهای امروز

1-فک میکنی جنگ بعدی ایران با کیه؟! امریکا یا داعش یا...

مگه آمریکا از داعش جداست؟؟؟؟ با هرکی باشه حتما یه ردی از آمریکا درش هست

2-اون زمان اگه ا همسرت بخوات داوطلبانه برن جنگ اجازه میدی؟! جنگ هنوز به شهر شما نرسید و نمیرسه.

بله حتما...اگه بتونم خودمم میرم...چی از جهاد در راه خدا بهتر

3-اگه ی روز شرایطی پیش بیاد ک بتونی بری عضو گروه تحقیقاتی درمان بیماری خاص بشی چه حسی بهت دست میده؟!

وووواااااوووو خیلی فوق العادست آدمو هیجانی میکنه...فک کنم ذوق مرگ میشم

4-اگه خدایی نکرده خدا اون روز را نیاره بلایی سرت بیاد ک دیگه نیازمند کمک دیگران بشی برای انجام کارات (منظوری حرکتی و جسمی) از چه کسی درخواست کمک میکنی؟! تصورش چقدر بده

خدا نکنهههه....ولی مامانم فقط.

5-اگه با ی نفر ازدواج کنی بعد ازدواج بفهمی حتی ده درصد اون چیزی ک فک میکردی و همسر ایده الت بود را نداره چه میکنی؟! اگه بعد از بچه دار شدن بفهمی چه میکنی؟!

خب از نیمه پر لیوان ببینیم شاید بهتر از اون چیزی باشه که من فکر میکردم و ایده آل من اشتباه بودهولی خب اگه قابل تغییر باشه صبر میکنم براش که تغییر کنه ولی اگه اذیتم کنه مهرم حلال و جونم آزاد...حتی اگه بچه داشته باشم...نمیذارم بچم زیر دست همچین پدری باشه

6-دلت میخواد دوباره عاشق بشی؟! این بار فک میکنی عاشق چجور فردی میشی؟!

آره آره عاشقی یه حس خیلی خوبه اگه با اهلش باشه، من معیارام همونه، فقط این دفعه اول طرفمو میشناسم بعد عاشق میشم.

7-اگه ی طلبه بیاد خواستگاریت حاضری اجازه بدی بیان خواستگاری؟! و نظرت درموردشون چیه؟!

اتفاقا چن شب پیش با بچها تو چت باکس در همین مورد حرف میزدیم و من گفتم خیلی دلم میخواد همسرم طلبه باشه، و حتما شناخت کافی داشته باشم و بدونم اهل ریا نیست و واقعا طلبه باشه. نظرمم در موردشون خوبه به نسبت ، هر قشری البته خوب داره بد هم داره.

ببخش سوالهای این دفعه با خشونت و بدجنسی هست اما خوب سواله دیگه خدا هیچوقت واست بدی ها و سختی ها را نخواد ان شاالله

موفق و خوشبخت باشی همیشه.

خواهش میکنم گلم، ممنونم ان شاءالله شما هم همینطور.

یا علی مدد

44. 2 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

45. بالا | پست 74

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

سلام

آخرین روزه ، خیلی ممنون از اینکه با صبر حوصله به تمام سوال ها جواب دادین .

خب آخرین سوال های من :

1- پسری اومده خواستگاری ، صحبت کردین پسندیدیش ، حرفا تموم شده ، 110 تا سکه و مخلفات تعیین کردین به عنوان مهریه روی کاغذ بهشون دادین رفتن خونه شون ، بعد پسر با خانواده مشورت کردن و گفتن که این مهریه برام سنگینه نمیتونم بپردازم ، جواب رد به خانوادتون میده ، چونه نمیزنه میره . به این پسر حق میدین ؟ نظرتون چیه؟

2- چه فیلتری برای مطالب دنیایی مجازی یا واقعی برای خودتون دارین ؟ با توجه به این که خیلی از اطلاعات و حرف ها تحریف شده ، دروغ ، شایعه ، بزرگنمای ، حقیقت ناقص و ... هستن .

3- اگه همسرتون اهل کوهنوردی باشه شما هم حاضرین باهاش به کوه برین ، یا نه ترجیح میدین شما تفریحات خودتون را داشته باشین و همسرتون با دوستان خودش به کوه بره ؟

4- دوست دارین در آینده شاغل باشین ، یا نه بیشتر روی فرزند و همسر و خانواده متمرکز باشین ؟

5- نظرتون در رابطه با این جمله من چیه ؟ کسی که خدا را نپرسته غیر خدا را میپرسته ، با خدا نباشه مقابل خداست ؟

6- چرا پسری که باکره است نباید کسی که یک بار رابطه جنسی داشته ازدواج کنه ؟ حتی اگر توبه کرده باشه و در حد یک مومن شده ؟ آیا دلیل قرآنی یا دینی هست که نباید ؟

7- به نظرتون به چند درصد حرف ها و اعتقاداتی که دارین میتونین در انجام به عمل برسونین ؟ آیا بوده به چیزی اعتقاد داشته باشین و بهش عمل نکرده باشین ؟ چقدر خودتون را در این مسائل مسئول میدونید ؟

خیلی ممنون از پاسخ هاتون ، ان شاء الله همیشه زیر سایه حق سلامت و تندرست و شاداب باشین .

46. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

47. بالا | پست 75

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا 25 نمایش پست ها
    راستی فکر کنم امروز صندلی داغت تموم میشه
    بله تموم میشه

جالبه فکر نمیکردم چادر بپوشی
    دقیقا نظرت شبیه من بود در مورد چادر
    منم دوس دارم بپوشم ولی خب...

ان شاءالله که میپوشی.

خب فکر کنم سوالای آخرمو بپرسم
    آیا موهاتو بیرون میذاری؟ یعنی برات مهمه معلوم باشه یا نه؟ یا اینکه مدل خاصی میدی یا همینجوری معمولی؟ یا کلا میپوشونی؟

پوشیده دیگه.

ببخشید البته من خیلی ریز شدم اگه اینجا راحت نبودی بعدا به خودم خصوصی بگو

چقدر به برنامه ریزی هات در مورد اهدافت پایبند هستی؟

یه کم تنبلم و دقیقه نودی
    ...ولی خب تا جایی که بتونم تلاشمو میکنم که برنامه هام رو انجام بدم.

موقعیت مالی همسر آینده ات چقدر برات مهمه؟ یعنی انتظار داری که همه چی داشته باشه یا اینکه دوس داری دوتایی زندگیتونو بسازین؟

مهمه در حدی که بتونی یه زندگی رو اداره کنه و مدام در حال قرض کردن و .. نباشه. ولی حتما هم من در کنارش خواهم بود تا زندگیمون رو بهتر و بهتر بسازیم.

به نظرت عشق برتره یا دوست داشتن؟

خیلی از هم جدا نیستن، دوست داشتن هم یه مرحله از عشقه...به نظرم خیلی متفاوت نیستن.

ممنون از حضورت

48. 2 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

49. بالا | پست 76

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

سلام
    سلام علکیم

آخرین روزه ، خیلی ممنون از اینکه با صبر حوصله به تمام سوال ها جواب دادین .

خواهش میکنم ممنون از شما.

خب آخرین سوال های من :

1- پسری اومده خواستگاری ، صحبت کردین پسندیدیش ، حرفا تموم شده ، 110 تا سکه و مخلفات تعیین کردین به عنوان مهریه روی کاغذ بهشون دادین رفتن خونه شون ، بعد پسر با خانواده مشورت کردن و گفتن که این مهریه برام سنگینه نمیتونم بپردازم ، جواب رد به خانوادتون میده ، چونه نمیزنه میره . به این پسر حق میدین ؟ نظرتون چیه؟

چقد بی انصاف همون بهتر که رفت، اگه قرار نیست بخاطر من کمی پافشاری کنه و به این راحتی جا بزنه همون بهتر که بره.

2- چه فیلتری برای مطالب دنیایی مجازی یا واقعی برای خودتون دارین ؟ با توجه به این که خیلی از اطلاعات و حرف ها تحریف شده ، دروغ ، شایعه ، بزرگنمای ، حقیقت ناقص و ... هستن .

خب معیار من اول عقلمه یه مطلبی رو کمی بالا پایین کنم ببینم چقدر با عقل جور درمیاد، بعد با دو سه نفر آگاه تو این زمینه صحبت میکنم تا ببینم چقد صحت داره این مطلب...ولی کلا هر مطلبی رو هم نمیخونم و همون اولش ببینم داره پرت میگه دیگه نمیخونمش، عکس وفیلم هم که اصلا.

3- اگه همسرتون اهل کوهنوردی باشه شما هم حاضرین باهاش به کوه برین ، یا نه ترجیح میدین شما تفریحات خودتون را داشته باشین و همسرتون با دوستان خودش به کوه بره ؟

من عااااشششق کوهنوردی ام، حتی اسم نوشتم برا گروه شهرستانمون ولی بابام اجازه نداد میگه اعتماد ندارم بهشون! منم نرفتم، حتما با همسرم میرم و لذت میبرم از فضای کوه...خیلی دلچسبه.

4- دوست دارین در آینده شاغل باشین ، یا نه بیشتر روی فرزند و همسر و خانواده متمرکز باشین ؟

اگه بتونم هماهنگ کنم شاغل بودن رو دوست دارم، ولی اگه دیدم داره به خانوادم سخت میگذره حتما شغلمو کنار میذارم.

5- نظرتون در رابطه با این جمله من چیه ؟ کسی که خدا را نپرسته غیر خدا را میپرسته ، با خدا نباشه مقابل خداست ؟

همه آدما به دنبال یه اصل و معبود هستن که بهشون انرژی بده، حتی گاهی خودپرست میشن! اگه هم آگاهانه باشه که نخواد با خدا باشه بله مقابله میشه.

6- چرا پسری که باکره است نباید کسی که یک بار رابطه جنسی داشته ازدواج کنه ؟ حتی اگر توبه کرده باشه و در حد یک مومن شده ؟ آیا دلیل قرآنی یا دینی هست که نباید ؟

این نظر شخصی من هست و در توضیحش هم گفتم چون درک بالایی میخواد و شاید هرکسی نتونه با این مسئله کنار بیاد و هضم کنه که همسرش قبلا رابطه داشته...و اگه پسر خودش هم این تجربه رو داشته باشه شاید درکش بهتر باشه براش! دلیل و .. هم نداره نظر شخصیمه با توجه به مطالبی که از پسرها شنیدم که حتی اونایی هم که رابطه داشتن بازم براشون سخت هست...و شاید پسر باکره ای هم باشه که اینو کاملا بپذیره و حتی به روی همسرش هم نیاره.( البته این چیزی از شان اون آدم توبه کار کم نمیکنه چون حدیث داریم که کسی که توبه کنه مثه اینه که گناه نکرده...و من منظورم این نیست که اون خانم ارزش نداره یا بخوام توهین کنم، فقط صرف درک متقابل میگم)

7- به نظرتون به چند درصد حرف ها و اعتقاداتی که دارین میتونین در انجام به عمل برسونین ؟ آیا بوده به چیزی اعتقاد داشته باشین و بهش عمل نکرده باشین ؟ چقدر خودتون را در این مسائل مسئول میدونید ؟

خب آره شده ، این روزها خیلی این مسئله برام بولد شده که حتما تفکر اخلاقی رو در کنار عمل اخلاقی داشته باشم، نمیگم همیشه اما تا جایی که بتونم به تفکرات اخلاقیم عمل میکنم، شاید بعضی وقتا هم نتونم...و حتی گاهی خودمو سرزنش میکنم که چرا کم میذارم.

خیلی ممنون از پاسخ هاتون ، ان شاء الله همیشه زیر سایه سلامت و تندرست و شاداب باشین .

سپاس از حضور گرم شما و سوالات خوبتون...ان شاءالله شما هم همینطور

50. 2 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

51. بالا | پست 77

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18129
    تشکـر
    529
    تشکر شده 195 بار در 125 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام و اما سوالاي من...😉
    ١. چقد ميتوني شوهري ك بهت محل نميزاره رو تحمل كني؟! دقيق بگو پليز.
    ٢.چقدر از ماه رو خوشحالي چقدشو ناراحت چقدشو افسرده چقدشو نااميد؟!
    ٣. تا حالا شده ي كاري بكني بعد اينقد پشيمون بشي كه حاضر باشي بميري نبيني؟!چ كاري؟!
    ٤. معمولا عصبانيتت رو سر كي خالي ميكني؟!واس چي اكثرا عصباني ميشي؟!
    ٥. چقد ادم باحالي از نظر خودت؟!از نظر سوم شخص مفرد ب خودت نگا كن ببين ادم گرم مزاجي يا بلغمي يا سرد مزاج؟
    ٦. اگه من بهت ز بزنم بگم باهم فقط صحبت كنيم چقد دَووم مياري؟فكر ميكني بتوني ركورد مكالمه ي منو بشكني ؟!من با يه دختري حدودا سيزده ساعتو صحبت كردم و بدون هيچ خستگي.
    ٧. هدف كاري توي زندگيت داري؟!چيه؟!ميخاي چيكار واسه دنيا بكني؟!

Sent from my iPhone using Tapatalk

52. کاربران زیر از amlas بابت این پست مفید تشکر کرده اند

53. بالا | پست 78

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط amlas نمایش پست ها
    سلام و اما سوالاي من...������

Sent from my iPhone using Tapatalk
    سلام

١. چقد ميتوني شوهري ك بهت محل نميزاره رو تحمل كني؟! دقيق بگو پليز.

اصلا نمیتونم تحملش کنم اصلا.

٢.چقدر از ماه رو خوشحالي چقدشو ناراحت چقدشو افسرده چقدشو نااميد؟!

خب بستگی داره چطور باشه شرایط...ناامید نمیشم معمولا، اگه اتفاق ناراحت کننده ای نباشه معمولا حالم خوبه.خدا رو شکر

٣. تا حالا شده ي كاري بكني بعد اينقد پشيمون بشي كه حاضر باشي بميري نبيني؟!چ كاري؟!

آره شده، ولی نمیشه بگم چه کاری.

٤. معمولا عصبانيتت رو سر كي خالي ميكني؟!واس چي اكثرا عصباني ميشي؟!

سر همون کسی که عصبانیم کرده و سر کسی که هی بخواد آرومم کنه وقتی من بهش میگم که میخوام تنها باشم و دست از سرم برنمیداره!

وقتی کسی بدون اجازم وسایلمو جا به جا کنه، دروغ گفته باشه در موردم، یا کسی که از عمد بی توجهی کنه به حرفام، کسی که یه حرفی رو زده باشه بعد بگه نه من نگفتم..کسی که بخواد سواستفاده کنه از موقعیت دیگران ..

٥. چقد ادم باحالي از نظر خودت؟!از نظر سوم شخص مفرد ب خودت نگا كن ببين ادم گرم مزاجي يا بلغمي يا سرد مزاج؟

تو جمع دوستان و خانواده که باشم معمولا حضور پررنگ و گرمی دارم، و کلا آدم گرمی هستم

٦. اگه من بهت ز بزنم بگم باهم فقط صحبت كنيم چقد دَووم مياري؟فكر ميكني بتوني ركورد مكالمه ي منو بشكني ؟!من با يه دختري حدودا سيزده ساعتو صحبت كردم و بدون هيچ خستگي.

برام جالب نیست این مسائل.

٧. هدف كاري توي زندگيت داري؟!چيه؟!ميخاي چيكار واسه دنيا بكني؟!

هدف...سعی میکنم از اهدافم کمتر بگم ولی تو همین تاپیک گفتم که دکترا در روانشناسی بگیرم. بقیه اش هم با خدا.

ممنون از حضورتون

54. 3 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

55. بالا | پست 79

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

خیلی ممنون از تمام دوستانی که در صندلی داغ شرکت کردن .

همچنین از مریم خانم سپاس گذاری فراوان میکنم برای اینکه با صبر حوصله سوال هامون جواب دادن .

این صندلی داغ هم زمانش تمام و بسته شد .

56. 2 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

57. بالا | پست 80

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24128
    تشکـر
    833
    تشکر شده 325 بار در 198 پست
    میزان امتیاز
    9

خیلی ممنون از تمام دوستانی که در صندلی داغ شرکت کردن .

همچنین از مریم خانم سپاس گذاری فراوان میکنم برای اینکه با صبر حوصله سوال هامون جواب دادن .

این صندلی داغ هم زمانش تمام و بسته شد .

مريم جوووووووووووووووووووون من نبودم يك مدت كي تموم شد ؟/؟؟
    امضای ایشان
    زندگي آب روان است روان مي گذرد هر چه اقبال من و توست همان مي گذرد

58. 2 کاربران زیر از مري موجي بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 2 از 2 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد