نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: جدایی از همسر

1901
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32398
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy جدایی از همسر

سلام من 2ماه ازدواج کردم ولی پشیمونم میخوام جدا شم نه همسرم قبول میکنه نه خانوادم میخواستم بپرسم چیکار کنم که همسرم از من بدش بیاد؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

پاسخ : جدایی

سلام

ببخشید شما و همسرتون چند سالتون ؟؟ و چرا میخواید جداشید و پشیمونید ؟
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra246 نمایش پست ها
    سلام من 2ماه ازدواج کردم ولی پشیمونم میخوام جدا شم نه همسرم قبول میکنه نه خانوادم میخواستم بپرسم چیکار کنم که همسرم از من بدش بیاد؟
    سلام دوست عزیز

به سایت مشاور خوش اومدید

همونطور که پریماه عزیز پرسیدن

شما به ما بگید شما و همسرتون چن سالتون هست؟

نحوه آشنایی و ازدواج شما به چه صورت بوده

چه چیزی باعث پشیمانی شده و چرا میخواید جدا بشید؟

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32398
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من 18 سالمه و همسرم 26 سالش
    نحوه آشنایی رفتم مغازش یه کاری انجام بدم در رابطه با درسم آشنا شدم
    بعد ازدواج فهمیدم سیگار میکشه با دخترایی که بوده ابهم میگفت کارایی که کرده یه دخترم یه عکسی یه حرفیی رو نشون داد که ازش بدم اومده نسبت بهش دلسرد شدم و میوام جدا شم ولی خانوادم راضی نمیشن و همسرم میخوام بهم بگین چجوری چیکار کنم که اونم دلسرد بشه بهم

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32398
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من 18 سالمه و همسرم 26 سالشبعد ازدواج فهمیدم سیگار میکشه با دخترایی که بوده ابهم میگفت کارایی که کرده یه دخترم یه عکسی یه حرفیی رو نشون داد که ازش بدم اومده نسبت بهش دلسرد شدم و میوام جدا شم ولی خانوادم راضی نمیشن و همسرم میخوام بهم بگین چجوری چیکار کنم که اونم دلسرد بشه بهم

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : جدایی از همسر

وقتی مشکلی در زندگی زناشویی‌تان پیش می‌آید، این افکار و سوال‌ها به ذهنتان هجوم می‌آورند. گاهی‌اوقات وقتی آن مشکل حل می‌شود، فکر طلاق ناخودآگاه از بین می‌رود.
    اما اگر این افکار ناپدید نشدند و به‌طور مداوم فکرتان را مشغول کردند چه؟وقتی به‌طور مداوم به طلاق و نتایج آن فکر می‌کنید، باید زندگی و رابطه‌تان با همسرتان را به خوبی ارزیابی کنید. یک قدم به عقب بروید و ببینید چرا چنین احساسی پیدا کرده‌اید و چه مدت است که این افکار و احساسات شما را مشغول کرده است؟ آیا چیز خاصی در زندگی‌تان باعث شده فکر کنید که طلاق تنها راه نجات و تنها تصمیم درست برای شماست؟
    خیلی‌وقت‌ها پیش می‌آید که فکر می‌کنید طلاق چاره‌کار شماست و روز بعدی که از خواب بیدار می‌شوید همه‌چیز به نظرتان خوب می‌آید. پستی‌و‌بلندی‌هایی مثل این باید شما را به این فکر بیندازد که چه‌چیز برایتان اهمیت دارد و زندگی‌تان چطور می‌تواند بهتر یا بدتر شود.
    طلاق مساله‌ای ناگوار است و تصمیم گرفتن برای طلاق را نباید آسان گرفت. فهمیدن این‌که کی وقت طلاق رسیده، کار سختی است.
    تصمیم نهایی برای طلاق فقط توسط خودتان گرفته می‌شود و این شما هستید که باید ببینید میل‌تان به کدام طرف است. اگر هنوز همسرتان را دوست دارید و می‌خواهید که زندگی‌تان درست شود، دست نگهدارید.
    ممکن است برای جدایی از همسرتان دلایل قابل‌توجیهی داشته باشید اما پرسش‌نامه زیر به شما کمک می‌کند تا بدانید این تصمیم درست است یا نه؟
    به هریک از سوالات زیر با «درست» و «نادرست» جواب بدهید و در انتها جواب درستی که کارشناسان به این سوالات داده‌اند را با پاسخ خودتان مطابقت دهید.

۱- درگیری و مشاجره همیشگی بین شما و همسرتان نشانه این است که از یکدیگر جدا شوید.
    ۲- شما و همسرتان دیگر هیچ وجه‌مشترکی در سلایق و عقایدتان با هم ندارید و این موضوع دلیل خوبی برای جدایی است.
    ۳- در یک ارتباط خوب، بیشتر اختلاف‌نظرها و مشکلات زناشویی به مرور زمان برطرف و حل می‌شود.
    ۴- یک ازدواج خوب به این معناست که زن و شوهر تعریف یکسان و مشترکی از عشق داشته باشند.
    ۵- زن و شوهر از هم جدا می‌شوند چون دیگر عاشق هم نیستند.
    ۶- خیانت باعث از بین رفتن رابطه زناشویی نمی‌شود.
    ۷- بیشتر افراد در ازدواج دوم موفق‌تر هستند چون در ازدواج اول تجربه‌های خوبی به دست آورده‌اند.

نظر مشاور درباره مشاجره
    این خیلی عجیب است که بیشتر همسران تصور می‌کنند اختلاف سلیقه و گاه مشاجره نشانه ناموفق‌بودن یک زندگی زناشویی است اما به عقیده روانشناسان، ارتباطی که در آن هیچ اختلاف‌نظری وجود نداشته باشد، بیشتر از یک رابطه پرجدال در خطر طلاق قرار دارد زیرا شما انسان هستید و به دلیل تفاوت زندگی خانوادگی و فرهنگی‌تان خصوصیاتی متفاوت از یکدیگر دارید و جروبحث و اختلاف، یک موضوع بسیار طبیعی در رابطه شماست.
    شما و همسرتان دیگر هیچ وجه‌مشترکی در سلایق و عقایدتان با هم ندارید و این موضوع دلیل خوبی برای جدایی است!

گفتن این حقیقت شما را غافلگیر می‌کند اما بد نیست بدانید تحقیقات کارشناسان نشان داده، زوج‌هایی که زندگی زناشویی موفقی دارند به هیچ‌وجه خصوصیات و وجه‌مشترک زیادی با یکدیگر ندارند و حتی سلایق و عقایشان در تناقض با یکدیگر است اما آن چیزی که ارتباط‌های موفق را از ناموفق جدا می‌کند، نحوه برخورد همسران با اختلاف‌ها و ویژگی‌های متفاوت همسران‌شان است. همسران موفق به خوبی می‌دانند که شریک آنها نمونه کپی‌برداری شده آنها نیست و نباید مثل آینه برای آنها باشند بلکه لازمه یک ازدواج با دوام، احترام گذاشتن به تفاوت‌های طرفین و رشد کردن در میان این ۲ دنیای متفاوت است.

در یک ارتباط خوب بیشتر اختلاف‌نظرها و مشکلات زناشویی به‌مرور زمان برطرف و حل می‌شود
    شاید تابه‌حال این خبر به گوش‌تان نخورده باشد اما کارشناسان در تحقیقات‌شان به نتیجه‌ای جالب رسیده‌اند که شما را شگفت‌زده خواهد کرد، هیچ می‌دانستید که ۶۰‌درصد اختلاف‌نظرهایی که همسران در طول زندگی مشترک با یکدیگر دارند، غیرقابل حل است؟
    اگر قبول ندارید، یک ورق کاغذ بردارید و تمامی بحث‌هایی که در طول زندگی مشترک با همسرتان داشته‌اید را بنویسید، درنهایت شگفتی متوجه می‌شوید که بیشتر آنها تکراری است و با وجود گذشتن سالیان‌سال از ارتباط‌تان هنوز بر سر موضوعی تکراری با همسرتان بحث می‌کنید اما چیزی که در این بین تغییر می‌کند، نحوه واکنش ۲ طرف نسبت به آن موضوعات است.

پس اگر فکر می‌کنید مشکل شما و همسرتان با گذشت زمان حل خواهد شد، مرتکب اشتباه رایج دیگر زوج‌ها شده‌اید.
    به جای انتظار برای گذشت زمان و برطرف‌شدن مشکل، نوع واکنش و سازگاری‌تان را نسبت به اختلاف‌نظر بین خود و همسرتان تغییر دهید.

یک ازدواج خوب به این معناست که زن و شوهر تعریف یکسان و مشترکی از عشق داشته باشند
    این نکته را به‌خاطر بسپارید که شما و شریک زندگی‌تان در ۲محیط متفاوت بزرگ شده‌اید و به همین خاطر تعریفی که از عشق و محبت دارید با یکدیگر کاملا متفاوت است. ممکن است همسر شما از روی عشق، کاری برایتان انجام دهد و از این طریق علاقه‌اش را به شما ابراز کند اما شما به‌دنبال راهی هستید که همسرتان به روش دلخواه شما عشقش را ابراز کند. فراموش نکنید که نحوه ابراز علاقه و عشق هر انسانی با دیگران متفاوت است و هرگز از همسرتان نخواهید که دیدگاهی مانند شما درمورد عشق و طریقه محبت‌کردن داشته باشد.

زن و شوهر از هم جدا می‌شوند چون دیگر عاشق هم نیستند
    متاسفانه عده‌ای تصور می‌کنند که عشق تنها دلیل ازدواج و ماندن در یک ارتباط است. این عده از افراد ازدواج می‌کنند چون عاشق شده‌اند و بعد به‌راحتی از شریک‌شان جدا می‌شوند، چون دیگر عاشقش نیستند اما این تصور، یک اشتباه محض است چون عشق یک حس است و زمانی هست و زمانی دیگر نیست. این‌که دیگر مثل روزهای اول آشنایی عاشق همسرتان نیستید و به همین دلیل می‌خواهید از او جدا شوید، احمقانه‌ترین فرضیه‌ای است که آن را انتخاب کردید. صبر کنید چون عشق دوباره به وجود خواهد آمد و باردیگر غافلگیرتان خواهد کرد.

خیانت باعث از بین رفتن رابطه زناشویی نمی‌شود
    بله، این جمله درست است و اگر یک زن هستید و تنها به‌خاطر خیانت همسرتان می‌خواهید ترکش کنید، لطفا کمی بیشتر فکر کنید. هرچند رویارویی با خیانت و اصلاح ارتباط بعد از آن، کار خیلی ساده‌ای نیست اما اگر واقعا به ارتباط‌تان علاقه‌مند هستید ارزش این مبارزه را خواهد داشت و خبر خوب این‌که بیشتر ارتباط‌هایی که بعد از خیانت دوباره شکل گرفته، موفق‌تر بوده و همسرانی که بعد از خیانت روابط خود را اصلاح کردند و اعتماد را از نو بین خودشان به‌وجود آوردند، ارتباط زناشویی بادوام‌تری داشته‌اند.

بیشتر افراد در ازدواج‌دوم موفق‌تر هستند چون در ازدواج اول تجربه‌های خوبی به دست آورده‌اند
    برای این موضوع نمی‌توان قانونی را درنظر گرفت اما این درست است که بسیاری از افراد در ازدواج دوم‌شان موفق‌تر هستند چون اشتباهاتی که در ازدواج اول مرتکب شده‌اند را در ازدواج‌دوم‌شان انجام نمی‌دهند اما باید به خاطر داشته باشید که عشق تنها خامه روی کیک است نه خود کیک و تا زمانی که یاد نگیرید شادی و خوشبختی‌تان را وابسته به فرد دیگری ندانید، امید موفقیت در ازدواج برای‌تان وجود ندارد این‌که خودخواهانه به دنبال افرادی باشید که شما را خوشبخت کنند و درصورت برآورده‌نشدن این موضوع آنها را ترک کنید، اصلا راه درستی نیست. خوشبختی و آرامش را در خودتان به وجود بیاورید و خودخواهانه دیگران را نخواهید.

پرسش پیش از جدایی
    تصمیم به‌جدایی گرفته‌اید؟ قبل از این‌که تصمیم نهایی را بگیرید به این ٦ پرسش جواب بدهید.
    ١- آیا هنوز هم احساس مثبتی به همسرتان دارید؟ اگر رابطه‌تان خشونت‌آمیز نبوده و هنوز هم محبتی نسبت به هم احساس می‌کنید، خوب است که به‌جای جدایی به بهبود رابطه فکر کنید.
    ٢- آیا همیشه راهتان از هم جدا بوده؟ اگر همیشه هرکدام از شما به‌شیوه خودش زندگی کرده، بعید نیست‌ بودن و نبودن همسرتان فرقی به حالتان نداشته باشد و این رابطه فقط یک نام را یدک بکشد.
    ٣- آیا طلاق یک تهدید است یا یک تمایل واقعی؟ آیا واقعا می‌خواهید طلاق بگیرید یا این یک تهدید ناشی از افسردگی، خشم، ناامیدی و احساس شکست است؟
    ٤- آیا این یک تصمیم احساسی است؟ رفتار و تصمیم‌های ما ممکن است کاملا احساسی باشند بدون درنظرگرفتن جنبه‌های عقلانی. تصمیم شما برای جدایی چگونه است؟
    ٥- انگیزه شما برای جدایی چیست؟ آیا زندگی با این فرد هویت، شخصیت، اعتبار، آبرو، عزت‌نفس، آرامش یا سلامت جسمی و روانی‌تان را تهدید می‌کند و تلاش شما برای بهبود زندگی خودتان است؟
    ٦- آیا به اثرات منفی جدایی فکر کرده‌اید؟ گاهی طلاق فرصتی برای تمام‌کردن رابطه‌ای اشتباه است اما بعد از جدایی ممکن است شرایطی پیش بیاید که بیشتر احساس خلأ، ناامیدی، افسردگی و شکست کنید. آیا می‌توانید با شرایط تازه به‌خوبی کنار بیایید؟

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر شریعتی:
    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32398
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اخه من دیگه واقعا دوسش ندارم نمیتونم قانع کنم بهشون بفهمونم که دیگه دوسش ندارم خودم میدونم جدا بشم زندگی بهتری خواهم داشت

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

اخه من دیگه واقعا دوسش ندارم نمیتونم قانع کنم بهشون بفهمونم که دیگه دوسش ندارم خودم میدونم جدا بشم زندگی بهتری خواهم داشت
    الان شما زیر یک سقف رفتید درسته؟

دوست عزیز سنتون خیلی کم بود برای ازدواج !!!!

اینکه بگیم چرا قبل ازدواج تحقیق نکردید و به این سرعت وارد زندگی مشترک شدید چیزی رو عوض نمیکنه

ازدواجتون عجولانه و غلط بوده بهتره که طلاقتون عجولانه تر و غلط تر نباشه!!

فعلا بچه دار نشید و با همسرتون به مشاور مراجعه کنید

اگه همسرتون شما رو دوست دارن حتما میتونن به خاطر شما رفتارشون رو اصلاح کنن!

پس فرصت بدید و زندگیتون رو بسازید به جای اینکه خراب کنید و برید از اول شروع کنید...که به مراتب سخت تر هست

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

من 18 سالمه و همسرم 26 سالشبعد ازدواج فهمیدم سیگار میکشه با دخترایی که بوده ابهم میگفت کارایی که کرده یه دخترم یه عکسی یه حرفیی رو نشون داد که ازش بدم اومده نسبت بهش دلسرد شدم و میوام جدا شم ولی خانوادم راضی نمیشن و همسرم میخوام بهم بگین چجوری چیکار کنم که اونم دلسرد بشه بهم

ببینید سن شما که کلا پاین و جفتتون به بلوغ فکری نرسیدید فکر میکنید زندگی و متاهل بودن یه بچه بازی که هروقت خواستید ازدواج کنید هروقت نخواستید جدا بشید

کار شما اشتباه بود که به خوبی تحقییق نکردی

الانم اتفاقی که افتاده ولی همه چیز که طلاق نیست

مطمعن باش همسر شما یه چیزی درون شما دیده که به عنوان همسر انتخابت کرده و اصلا حاظر نیست ازت جدا بشه این خودش یه ملاک خیلی بزرگ

اون دختری که امده حرف و نشونت داده فکر نمیکنی بهت حسادت کرده ؟ به شوهرت به زندگیت حسادت کرده ؟؟ دقیقا منتظر همین روز بوده که تو جدا بشی از همسرت. ..میخوای به راحتی زندگیت و تموم کنی ؟؟ میخوای اون دخترا رو خوشحال کنی ؟

حتی نمیخوای یکم تلاش کنی ؟؟

همسر تو سیگاری درست تلاش کن سیگارش و ترک کنه

دررابطه با دخترا. ببین عزیزم هر انسانی تو زندگیش اشتباه میکنه و هرکسی حق فرصت دوباره داره تو فرصت دوباره بهش بده رابطش با دخترا قبل ازدواج بوده تو کاری کن دیگه کسی غیر تو رو نبینه

واسه زندگیت همه تلاشی بکن اگر جوابی نگرفتی بعد فکر طلاق باش. تا عذاب وجدانم نداشته باشی هنوز دوماه نیست از زندگیت گذشته بدون اینکه کاری کنی فوری گفتی طلاق ؟؟ این اصلا تصمیم عاقلانه ای نیست عجله نکن که بعدش پشیمون شی...

فکر میکنی طلاق بگیری زندگیت خیلی عالی میشه ؟؟

اولا اصلا دیگه جایگاه مثل. قبل. که دختر خونه بابات باشی نداری

کسی مثل همسرت نمیتونه دوستت داشته باشه

حتی خانوادت مخالف طلاقت هستند چقدر مطمعنی که بعد طلاق خانوادت حمایتت کنن ؟؟

همه تورو یه فرد مطلقه نگاه میکنن فکر نکن طلاق بگیری مثل قبل خاستگار طبق طبق ریخته

و توجامعه به یه زن طلاق گرفته یه دید دیگه نگاه میکنن مرد های گرگ صفت که دنبالت میافتن شک نکن یه زن طلاق گرفته باید از نظر مالی هم تامین باشه اگر تونتونی از نظر مالی راه درستی بری زمینه فساد بیشتر برات باز میشه....

و و و و هزارتا مشکل دیگه

متاسفانه تو فکر میکنی اگر طلاق گرفتی زندگیت مثل زمان دختریت که بهت قول میدم کاملا فکر اشتباهی

طلاق بد نیست ولی اخرین راه حل مناسبه

پس اول تلاش کن. بعد نسبت به نتیجه ای که گرفتی تصمیم بگیر

فکرم نکن در عرض یکی دوهفته جواب میگیری ممکن. چند وقت طول بکشه

خداصبر داده برا همچین موقع ها تا وقتی که صبرت لبریز نشده عجله نکن ...

امیدوارم عاقلانه تصمیم بگیری

انقد دیدگاهت منفی نباشه قطعا چیزایی مثبت دیگه ای هم هست که نگاه بهش کنی و باعث بشه تو تصمیمت تاثیر بذاره
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

10. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Dev

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)