نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: مشکل ابریزش از چشم

1239
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    تشکر شده 1,197 بار در 635 پست
    میزان امتیاز
    8

Unhappy مشکل ابریزش از چشم

سلام بچه های گل من قبلا عضو بودم اما نام کاربریم فراموش کردم
    مجبور شدم یه نام کاربر دیگر بسازم
    دوستهای گلم من شبها وقتی می خوابم از چشمام به شدت اشک میاد جوری که نمیزارن بخوابم انواع دکتر هم رفتم گفتن حساسیته و
    دارو هم دادن البته طب سنتی هم رفتم اما اصلا درمان نشدم!می خواستم سوال کنم آیا کسی مثل من هست ؟ آیا کسی تجربه ای تو این مورد داره که کمکم کنه
    ممنون میشم نظراتتون رو بدونم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : مشکل ابریزش از چشم

سلام عزیزم.

من چون بینایی چشمام ضعیغه و عینک میزنم پیش اومده که وقتی یه مدت گذشته و چشمام ضعیف تر شدن و نمره عینکم از نمره چشمام
    کمتر بوده شبا اگه مطالعه میکردم یا موقع رانندگی که چشمام خیره به جاده بوده از چشمام اشک میومد و سوزش داشت.

البته توی خواب این حالتا رو نداشتم هیچوقت.

بد نیست اگه به یک بیناسنج مراجعه کنی و چشماتو چک کنی.

3. کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31146
    تشکـر
    595
    تشکر شده 552 بار در 347 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام دوست عزیز
    هر بار که پلک می‌زنید چشم با اشک شسته می‌شود. اما تحریک چشم یا سر این شستشو را به یک جریان سیلابی تبدیل می‌کند. چشم در اثر درد عفونت سینوس، دود، باد، افتادن مژه در چشم، اشکال لنز، یا کار زیاد با کامپیوتر دچار آبریزش می‌شود.
    به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، خوردن چیزهای تند و ترش و افتادن چیزی روی پا نیز ایجاد اشک ریزش می‌کند. زیادی اشک بخشی از بازتاب دستگاه عصبی به وارد آمدن ضربه به بدن است. اگر زبانتان را بسوزانید یا پایتان را زخم کنید، اشک هم به‌عنوان بخشی از پاسخ درد به آسیب جاری می‌شود. تحقیقاتی هم دربارهٔ امکان تسریع التیام با اشک ریزش انجام شده است.
    اشک ریزش زیاد همراه با قرمزی و خارش، علامت آلرژی است. مثلاً اگر به موی گربه حساسیت دارید و وارد اتاقی شوید که کرک گربه در آنجا وجود دارد، چشم‌ها شروع به آبریزش شدید می‌کنند. این بخشی از واکنش بدن به آزاد شدن موادی شیمیائی در بدن به‌نام هیستامین است که توسط آلرژی‌زاها تحریک می‌شود.
    کمبود اشک هم خود باعث آبریزش شدید می‌شود. وقتی ترشح طبیعی اشک در اثر تغییرات سالمندی کاهش می‌یابد، سطح چشم می‌سوزد و خراش بر می‌دارد و چشم با آبریزش شدید به آن جواب می‌دهد.
    گرفتاری‌ دیگر سالمندی شل شدن پوست و پلک پائین است که باعث دور شدن مجرای تخلیهٔ اشک از کره چشم می‌گردد. بدون این مجرای تخلیهٔ طبیعی، اشک بر روی گونه‌ها جاری می‌شود. بیماری لوپوس، که یک گرفتاری دردناک پوستی است، هم باعث افتادگی پلک پائین و سررفتن اشک می‌شود.
    وارد آمدن ضربه به چشم یا عفونت پلک هم بافت چشم را ملتهب کرده و مجرای تخلیهٔ اشک را می‌بندد.
    – درمان آبریزش چشم
    داروی ضدحساسیت و اشک مصنوعی مصرف کنید. اگر آلرژی باعث آبریزش چشم شده است، خوردن یک داروی ضد حساسیت آن را بند می‌آورد. فراموش نکنید که این یک داروی خشک‌کنندهٔ ترشحات است و ممکن است دچار خشکی چشم شوید. پس، هر چند ساعت یک‌بار اشک مصنوعی در چشم بریزید.
    عینک کناره‌‌‌دار بزنید. عینک‌هائی که دو طرف آنها نیز بسته باشد عبور جریان هوا بر روی چشم را کاهش می‌‌دهند.
    به‌جای لنز عینک بزنید. گرد و غبار هوا می‌توانند به زیر لنزهای چشمی رفته و چشم را بخراشند. در روزهای دودمهی و پر از گرده هم لنز نزنید. چون این تحریک‌کننده‌ها چشم را قرمز و آبریزش را تشدید می‌کنند.
    نزد پزشک بروید. اگر این کارها آبریزش را درمان نکند، احتمالاً دچار گرفتاری‌ جدی‌تری شده‌اید. بافت‌های عفونی شده و ملتهب مجرای تخلیهٔ اشک را مسدود می‌کنند. پزشک برای درمان آن آنتی‌بیوتیک مناسب تجویز می‌کند. و اگر این کار نیز مؤثر واقع نشود، با یک عمل جراحی ساده آن را باز می‌کند.
    امضای ایشان
    هروقت زمین خوردی،دست کم چیزی از زمین بردار

5. کاربران زیر از Miss tarsa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط رامونا نمایش پست ها
    سلام عزیزم.

من چون بینایی چشمام ضعیغه و عینک میزنم پیش اومده که وقتی یه مدت گذشته و چشمام ضعیف تر شدن و نمره عینکم از نمره چشمام
    کمتر بوده شبا اگه مطالعه میکردم یا موقع رانندگی که چشمام خیره به جاده بوده از چشمام اشک میومد و سوزش داشت.

البته توی خواب این حالتا رو نداشتم هیچوقت.

بد نیست اگه به یک بیناسنج مراجعه کنی و چشماتو چک کنی.
    ممنون عزیز جان از پیامت [replacer_img]
    اره از خستگی و ضعف بینایی عجیب نیست ابریزش از چشم
    اما بی دلیل واقعا ازردهندست ! من صورتم قلقلک میاد موقع خواب انقدر خیس میشه همش روبالشیم خیس میشه
    و نمیزاره خواب ارومی داشته باشم باور کن عزیزم پزشکهای زیادی مراجعه کردم از جمله طب سنتی اما درست نشد که نشد

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Miss tarsa نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    هر بار که پلک می‌زنید چشم با اشک شسته می‌شود. اما تحریک چشم یا سر این شستشو را به یک جریان سیلابی تبدیل می‌کند. چشم در اثر درد عفونت سینوس، دود، باد، افتادن مژه در چشم، اشکال لنز، یا کار زیاد با کامپیوتر دچار آبریزش می‌شود.
    به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، خوردن چیزهای تند و ترش و افتادن چیزی روی پا نیز ایجاد اشک ریزش می‌کند. زیادی اشک بخشی از بازتاب دستگاه عصبی به وارد آمدن ضربه به بدن است. اگر زبانتان را بسوزانید یا پایتان را زخم کنید، اشک هم به‌عنوان بخشی از پاسخ درد به آسیب جاری می‌شود. تحقیقاتی هم دربارهٔ امکان تسریع التیام با اشک ریزش انجام شده است.
    اشک ریزش زیاد همراه با قرمزی و خارش، علامت آلرژی است. مثلاً اگر به موی گربه حساسیت دارید و وارد اتاقی شوید که کرک گربه در آنجا وجود دارد، چشم‌ها شروع به آبریزش شدید می‌کنند. این بخشی از واکنش بدن به آزاد شدن موادی شیمیائی در بدن به‌نام هیستامین است که توسط آلرژی‌زاها تحریک می‌شود.
    کمبود اشک هم خود باعث آبریزش شدید می‌شود. وقتی ترشح طبیعی اشک در اثر تغییرات سالمندی کاهش می‌یابد، سطح چشم می‌سوزد و خراش بر می‌دارد و چشم با آبریزش شدید به آن جواب می‌دهد.
    گرفتاری‌ دیگر سالمندی شل شدن پوست و پلک پائین است که باعث دور شدن مجرای تخلیهٔ اشک از کره چشم می‌گردد. بدون این مجرای تخلیهٔ طبیعی، اشک بر روی گونه‌ها جاری می‌شود. بیماری لوپوس، که یک گرفتاری دردناک پوستی است، هم باعث افتادگی پلک پائین و سررفتن اشک می‌شود.
    وارد آمدن ضربه به چشم یا عفونت پلک هم بافت چشم را ملتهب کرده و مجرای تخلیهٔ اشک را می‌بندد.
    – درمان آبریزش چشم
    داروی ضدحساسیت و اشک مصنوعی مصرف کنید. اگر آلرژی باعث آبریزش چشم شده است، خوردن یک داروی ضد حساسیت آن را بند می‌آورد. فراموش نکنید که این یک داروی خشک‌کنندهٔ ترشحات است و ممکن است دچار خشکی چشم شوید. پس، هر چند ساعت یک‌بار اشک مصنوعی در چشم بریزید.
    عینک کناره‌‌‌دار بزنید. عینک‌هائی که دو طرف آنها نیز بسته باشد عبور جریان هوا بر روی چشم را کاهش می‌‌دهند.
    به‌جای لنز عینک بزنید. گرد و غبار هوا می‌توانند به زیر لنزهای چشمی رفته و چشم را بخراشند. در روزهای دودمهی و پر از گرده هم لنز نزنید. چون این تحریک‌کننده‌ها چشم را قرمز و آبریزش را تشدید می‌کنند.
    نزد پزشک بروید. اگر این کارها آبریزش را درمان نکند، احتمالاً دچار گرفتاری‌ جدی‌تری شده‌اید. بافت‌های عفونی شده و ملتهب مجرای تخلیهٔ اشک را مسدود می‌کنند. پزشک برای درمان آن آنتی‌بیوتیک مناسب تجویز می‌کند. و اگر این کار نیز مؤثر واقع نشود، با یک عمل جراحی ساده آن را باز می‌کند.

مرسی عزیزجان از توضیحاتت راستش من چشمم ضعیف نیست دارو ضد حساسیت هم مصرف کردم حتی اشک مصنوعی هم بهم دادن که اگر چشم خشک شد مصرف کنم ولی افاقه نکرد اوایل دکترها میگفتن بخاطر کولره ابیه
    کولر گازی گذاشتیم درست نشد هیچ من زمستونم این مشکل رو دارم

8. کاربران زیر از حناء بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31146
    تشکـر
    595
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط حناء نمایش پست ها

مرسی عزیزجان از توضیحاتت راستش من چشمم ضعیف نیست دارو ضد حساسیت هم مصرف کردم حتی اشک مصنوعی هم بهم دادن که اگر چشم خشک شد مصرف کنم ولی افاقه نکرد اوایل دکترها میگفتن بخاطر کولره ابیه
    کولر گازی گذاشتیم درست نشد هیچ من زمستونم این مشکل رو دارم
    عزیزم من اینا رو سرچ زدم شاید کمکت کنه
    كسانى كه مایلند چشمانشان سالم باشد بایستى نكات زیر را رعایت كنند.

)(۱ - به جسم سفید و خیلى شفاف نگاه نكنند.
    ۲ - از نگاه كردن به خطوط ریز و نقشه هاى خیلى دقیق كه موجب صرف نور زیاد است خوددارى شود.
    ۳ - زیاد گریه نكنند.
    ۴ - جلوى آتش شدید ننشینند.
    ۵ - در آفتاب شدید و خورشید نگاه نكنند.
    ۶ - سعى كنند كه باد قوى به چشم برخورد ننماید (مثل موتور سوارى و غیره ).
    ۷ - به جسمى مدت زیاد بطور قائم نظر نیفكنند.
    ۸ - از ورود گرد و خاك و دود به چشم جلوگیرى كنند.
    ۹ - هواى بسیار گرم و هواى بسیار سرد و دیدن اشیاء روشن و درخشان كه بازتاب آنها موجب آزار چشم گردد مثل آینه ایكه مقابل آفتاب گرفته باشند و نور آنرا به چشم برسانند (خوددارى كنند)
    ۱۰ - از زیاد بر پشت خوابیدن و خواب در هنگام پرى شكم و غذاى غلیظ و دیر هضم و خیلى گرم مثل سیر و پیاز بپرهیزند زیرا موجب زیان چشم است .
    ۱۱ - خوردن بیش از اندازه نمك و طعام شور
    ۱۲ - زیاد بیدارى و زیاد خوردن در شب
    ۱۳ - جلوگیرى از بیوست شدید.

گیاهان موثر بردرمان آبریزش و خارش چشم

روش های درمان:

الف:آب زیره مخلوط با عسل را بر روی پلک چشم بمالید و ماساز دهید.

ب. سرمه عسل به تنهایی یا مخلوط با آب پیاز جهت شفاف شدن. خا رش پلک و آب ریزش چشم مفید است. اگر آب رازیانه را در حالت تری و تازگی با عسل مخلوط و در چشم کودکانی که از آبریزش چشم شکایت دارند بچکانندیا از آن بخورند مفید واقع می شود.

اخطار! روشهای یاد شده حتما باید زیر نظر پزشک باشد.)
    امیوارم که زود خوب شی دوست عزیز
    امضای ایشان

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

آبریزش چشم مشکلی کاملاً متداول به ویژه در بین سالخوردگان است. مسدود شدن یکی از مجراهای اشک متداول‌ترین علت آن است اما دلایل مختلف دیگری نیز می‌تواند داشته باشد. اگر علائم خفیف باشند ممکن است نیاز به درمان نداشته باشید. عمل جراحی معمولاً انسداد مجرای اشک را برطرف می‌کند. سایر درمان‌ها به علت انسداد بستگی دارد.

پژوهشگران در جدید ترین پژوهش های خود دریافته اند که پیر شدن یکسری نشانه ها و تأثیراتی را در بدن به جای می گذارد که توجه و رسیدگی زود به آن ها می تواند مانع از تحت تأثیر قرار گرفتن فرد شود.سالمندی و افزایش سن تنها شامل تغییر رنگ موها و چین و چروک بر روی صورت نیست و بر تمامی اعضای بدن اثر می گذارد.گفتنی است: بر این اساس یکی از مشکلاتی که اغلب سالمندان از آن رنج می برند،‌ نمناک بودن چشم ها است بطوری که به نظر می رسد فرد در حال گریه کردن است و یا شیء به داخل چشم او فرو رفته.

بررسی ها نشان می دهند: علت این امر تنگ شدن مجرای اشک ریزی در چشم افراد سالمند است. بر اثر این اتفاق چون کانال هایی که وظیفه ی زهکشی اشک چشم را بر عهده دارند به درستی عمل نمی کنند اشک چشم به جای جمع شدن توسط کانال ها،‌ بر روی صورت سرازیر می شود.پزشکان این اتفاق را عامل حاد پزشکی تلقی نمی کنند اما چنانچه فرد سالمند در اثر این اتفاق دارای ناراحتی و استرس باشد می توان با انجام عمل جراحی نسبت به باز کردن مجرای اشکی اقدام کرد.

۱ - به جسم سفید و خیلى شفاف نگاه نكنند.
    ۲ - از نگاه كردن به خطوط ریز و نقشه هاى خیلى دقیق كه موجب صرف نور زیاد است خوددارى شود.
    ۳ - زیاد گریه نكنند.
    ۹ - هواى بسیار گرم و هواى بسیار سرد و دیدن اشیاء روشن و درخشان كه بازتاب آنها موجب آزار چشم گردد مثل آینه ایكه مقابل آفتاب گرفته باشند و نور آنرا به چشم برسانند (خوددارى كنند)
    ۱۰ - از زیاد بر پشت خوابیدن و خواب در هنگام پرى شكم و غذاى غلیظ و دیر هضم و خیلى گرم مثل سیر و پیاز بپرهیزند زیرا موجب زیان چشم است .

روش های درمان:

ب. سرمه عسل به تنهایی یا مخلوط با آب پیاز جهت شفاف شدن. خا رش پلک و آب ریزش چشم مفید است. اگر آب رازیانه را در حالت تری و تازگی با عسل مخلوط و در چشم کودکانی که از آبریزش چشم شکایت دارند بچکانندیا از آن بخورند مفید واقع می شود.

اخطار! روشهای یاد شده حتما باید زیر نظر پزشک باشد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

11. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Miss tarsa نمایش پست ها
    عزیزم من اینا رو سرچ زدم شاید کمکت کنه

)(۱ - به جسم سفید و خیلى شفاف نگاه نكنند.
    ۳ - زیاد گریه نكنند.

روش های درمان:

اخطار! روشهای یاد شده حتما باید زیر نظر پزشک باشد.)
    امیوارم که زود خوب شی دوست عزیز
    عزززززیزم
    ممنونم ازت که واسم سرچ انجام دادی
    یه دنیا ممنون راستش زیره رو امتحان نکرده بودم حتما میزارم روی چشمم
    و اینکه کارهای ریز و خیاطی انجام میدم اونم باید انجام ندم ببینم درست میشه یا نه
    یه دنیا ازت ممنون مهربون

13. کاربران زیر از حناء بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarah نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ دوستان
    منم چنین مشکلی داشتم علت هم فقط خستگی بود
    جدی میگید ؟ یعنی روزهایی که خسته نمیشدید شب ابریزش نداشتید؟

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    آبریزش چشم مشکلی کاملاً متداول به ویژه در بین سالخوردگان است. مسدود شدن یکی از مجراهای اشک متداول‌ترین علت آن است اما دلایل مختلف دیگری نیز می‌تواند داشته باشد. اگر علائم خفیف باشند ممکن است نیاز به درمان نداشته باشید. عمل جراحی معمولاً انسداد مجرای اشک را برطرف می‌کند. سایر درمان‌ها به علت انسداد بستگی دارد.

پژوهشگران در جدید ترین پژوهش های خود دریافته اند که پیر شدن یکسری نشانه ها و تأثیراتی را در بدن به جای می گذارد که توجه و رسیدگی زود به آن ها می تواند مانع از تحت تأثیر قرار گرفتن فرد شود.سالمندی و افزایش سن تنها شامل تغییر رنگ موها و چین و چروک بر روی صورت نیست و بر تمامی اعضای بدن اثر می گذارد.گفتنی است: بر این اساس یکی از مشکلاتی که اغلب سالمندان از آن رنج می برند،‌ نمناک بودن چشم ها است بطوری که به نظر می رسد فرد در حال گریه کردن است و یا شیء به داخل چشم او فرو رفته.

بررسی ها نشان می دهند: علت این امر تنگ شدن مجرای اشک ریزی در چشم افراد سالمند است. بر اثر این اتفاق چون کانال هایی که وظیفه ی زهکشی اشک چشم را بر عهده دارند به درستی عمل نمی کنند اشک چشم به جای جمع شدن توسط کانال ها،‌ بر روی صورت سرازیر می شود.پزشکان این اتفاق را عامل حاد پزشکی تلقی نمی کنند اما چنانچه فرد سالمند در اثر این اتفاق دارای ناراحتی و استرس باشد می توان با انجام عمل جراحی نسبت به باز کردن مجرای اشکی اقدام کرد.

۱ - به جسم سفید و خیلى شفاف نگاه نكنند.
    ۳ - زیاد گریه نكنند.

روش های درمان:

اخطار! روشهای یاد شده حتما باید زیر نظر پزشک باشد.
    ممنون از شمااااا متن شما مشابه ترسای عزیزم بود [replacer_img]ممنون از شما

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31146
    تشکـر
    595
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط حناء نمایش پست ها
    عزززززیزم
    ممنونم ازت که واسم سرچ انجام دادی
    یه دنیا ممنون راستش زیره رو امتحان نکرده بودم حتما میزارم روی چشمم
    و اینکه کارهای ریز و خیاطی انجام میدم اونم باید انجام ندم ببینم درست میشه یا نه
    یه دنیا ازت ممنون مهربون
    خواهش میکنم دوست عزیزم.وظیفه بود
    امضای ایشان

17. کاربران زیر از Miss tarsa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)