نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: کدوم دختر؟!

2047
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24399
    تشکـر
    78
    تشکر شده 14 بار در 11 پست
    میزان امتیاز
    0

کدوم دختر؟!

سلام، این سوال رو یکی از آشناها ازم خواستن که مطرح بکنم:

"سلام، من دانشجوی تخصص چشم تو یکی از دانشگاه های سراسری تهران هستم، ۲۹ سالمه و تازگی ها شرایط خودم رو برای ازدواج مناسب میبینم و قصد ازدواج دارم، من خودم اهل یه شهر کوچیک از استان آذربایجان غربی هستم، ولی هم پزشکی عمومی و هم تخصصم رو تو تهران خوندم و به نوعی تهرانی محسوب میشم، سوالی که داشتم اینه که به نظر شما من از شهر خودمون ازدواج بکنم خوبه یا خود تهران؟ آخه حس میکنم چون شهرمون کوچیکه، دختراش زیاد رمانتیک و شیطون نیستن و خشکن، ولی تهران برعکس این ماجرا، دیدگاه من به نظر شما درسته یا اشتباه؟ واقعا اینطوریه که دخترای شهرای کوچیک شیطونیشون کمتر باشه و کمتر رمانتیک باشن؟ بعدشم اینکه من بین ترک و فارس هم تردید دارم، من خودم ترکم، ولی حس میکنم دخترای فارس بازم رمانتیک ترن، خواهشا بهم بگین که این عقاید من درسته یا اشتباه؟ چیکار کنم من الان؟ ترک یا فارس؟ همشهری یا تهران؟ خیلی ممنون."

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    تشکر شده 1,197 بار در 635 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : کدوم دختر؟!

سلام

به اشناتون بگید که نمیشه جمع بست که دختر ترک رمانتیک و احساساتی نیست ولی تهرانیها هستند!
    ولی از لحاظ فرهنگی خیلی باهم تفاوت دارن از لحاظ رسم و رسوم از لحاظ دید به زندگی و ....
    بهشون بگید اگر میتوننن خودشون رو وفق بدن به فرهنگ و اداب رسوم دختر تهرانی با دختری از تهران ازدواج کنن اشکالی نداره
    و اینکه اینم بدونن که طرز فکر هر ادمی با ادم دیگه ای تفاوت میکنه باید حتما چند جلسه صحبت کنن با شخص مورد نظر
    تا بتونن مقایسه ای داشته باشن..

3. 2 کاربران زیر از حناء بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

اولا که این درست نیست چون آدم یه جایی درس خونده خودش رو اهل همونجا بدونه!

چون یه جای دیگه بزرگ شده و با فرهنگ دیگه ای وارد تهران شده! یعنی 20 سال رو یه جای دیگه زندگی کرده ولی چون درس میخونده خودش رو تهرانی میدونه!!!؟؟!!

دوم اینکه هر دختری هرکجای دنیا باشه ممکنه که شیطون باشه یا نباشه

اصلا ربطی به تهرانی بودن و ... نداره

سوم اینکه نمیشه همینجوری گفت که چون فلانی ترک هست خشکه اما تهرانی شیطونه

چون ممکنه حتی برعکس باشه.

چهارم اینکه باید موارد ازدواجی که براشون پیش میاد رو از جوانبی که مدنظرشون هست بررسی کنن اگه اون چیزی بود که میخواست بعد ازدواج کنن

و نکته آخر اینکه حتی ممکنه فرهنگ تهران با فرهنگ ایشون کاملا متفاوت باشه ، پس بهتره اینو هم در نظر داشته باشن که فقط شیطنت و ...مهم نیست، خیلی مهمه که در طی زندگی زناشویی اختلاف فرهنگی نداشته باشن و کاملا همو پذیرفته باشن.

5. 3 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    تشکر شده 1,197 بار در 635 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط unbroken نمایش پست ها
    سلام دوست قدیمی...الان مطرح کردن رشته تون و مدرکتون چه ربطی به سوالتون داشت؟؟؟؟؟
    دوس داری بهت بگیم آقا دکتر تهرانی!!!!!!
    خوبه هاروارد نبودی......
    خط اولو خوندم خوب بود خط دوم به بعد حسابیspilllllllllllllبود
    نقل قول نوشته اصلی توسط unbroken نمایش پست ها
    جوری گفتی دختر تهرانی و ترک یه دقیقه فک کردم بین دخترا دالاس و هیوستون موندی...
    حواست باشه فقط یه دختر تهرانییییییییییییی قاپتو نزنه
    از دست تو

7. 2 کاربران زیر از حناء بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31098
    تشکـر
    49
    تشکر شده 124 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام شیطنت و رمانتیک بودن چه ربطی به ترک فارس داره اصلا نميشه جمع بست وهمه روبه یه چشم دید چون این مسئله به ذات و روحیه وکمی هم نوع رفتار خانواده بستگی داره بعدشم به اون اشناتون بگین چرا مثلا میگن تهرانی محسوب میشم با درس خوندن توی یه شهر اصالت عوض نميشه و دلیلی هم نداره عوض بکنیم بعدشم بستگی به ملاک های زندگیشون انتخاب بکنن وفکرنمیکنم تنها شیطنت ملاک خوبی باشه چه تهران چه شهر دیگه آدم نميتونه جمع ببنده ونظر بده اینم بهشون بگین که حواسشون باشه دختری که انتخاب میکنن بدونن شیطنتشون فقط واسه ایشون ميشه والا فردا ازهمین شیطنت ها حالشون بهم میخوره

9. 2 کاربران زیر از e.m بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4579
    تشکـر
    8
    تشکر شده 103 بار در 58 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام کبوتر با کبوتر باز با باز یه چند سال تهران بوده و پیشرفت کرده خواهشا خودتو تهرانی ندون در ثانی توفرهنگت تو یه شهر کوچیک شکل گرفته مطمانم نمیتونی خودتو با کسی از فرهنگ متفاوت وفق بدی ما یه دکتر اشنا داریم جراح داخلی تهران درس خونده و بایه خانم اونجا ازدواج کرده چند سال که باهم ازدواج کردن یه روز خوش نداشتن بارها درخواست طلاق کردن با اینکه مرد ادم خوبیه ولی فرهنگش با خانم نمیخونه

11. کاربران زیر از سوریاش بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31146
    تشکـر
    595
    تشکر شده 552 بار در 347 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Firefox نمایش پست ها
    سلام، این سوال رو یکی از آشناها ازم خواستن که مطرح بکنم:

"سلام، من دانشجوی تخصص چشم تو یکی از دانشگاه های سراسری تهران هستم، ۲۹ سالمه و تازگی ها شرایط خودم رو برای ازدواج مناسب میبینم و قصد ازدواج دارم، من خودم اهل یه شهر کوچیک از استان آذربایجان غربی هستم، ولی هم پزشکی عمومی و هم تخصصم رو تو تهران خوندم و به نوعی تهرانی محسوب میشم، سوالی که داشتم اینه که به نظر شما من از شهر خودمون ازدواج بکنم خوبه یا خود تهران؟ آخه حس میکنم چون شهرمون کوچیکه، دختراش زیاد رمانتیک و شیطون نیستن و خشکن، ولی تهران برعکس این ماجرا، دیدگاه من به نظر شما درسته یا اشتباه؟ واقعا اینطوریه که دخترای شهرای کوچیک شیطونیشون کمتر باشه و کمتر رمانتیک باشن؟ بعدشم اینکه من بین ترک و فارس هم تردید دارم، من خودم ترکم، ولی حس میکنم دخترای فارس بازم رمانتیک ترن، خواهشا بهم بگین که این عقاید من درسته یا اشتباه؟ چیکار کنم من الان؟ ترک یا فارس؟ همشهری یا تهران؟ خیلی ممنون."
    بنظر من اصلا اینکه طرف کجایی باشه به این ربطی نداره که حالا شیطون باسه یا خشک باشه.مهم اینه که اونی ک دلت میخواد باشه.زیادم به فکر اینکه طرفت شیطنت کنه نباش چون همیشه اینجور موردا اون چیزی که باید باشن(خصوصا برای ازدواج)نیستن.یعنی منظورم از لحاظ درک و فهمه.البته این نظر منه.
    امضای ایشان
    هروقت زمین خوردی،دست کم چیزی از زمین بردار

13. کاربران زیر از Miss tarsa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

این اقا فقط گفت من تهران درس خوندم نگفت تهرانی هستم.. شاید بچه اونجا باشه ولی شاید میتونه با فرهنگ اینجا کنار بیاد
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

15. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

سلام دوست عزیز این تصمیم شماست

هرشهری فرهنگ خودشو داره شما 20 سال تو یه شهر دیگه تو یه فرهنگ دیگه بزرگ شدید ایا میتونید با فرهنگ یه دختر تهران کنار بیایی ؟؟

هرجای دنیا دختر شیطون و شاد وجود داره و همچنین بالعکس

تو شهر شما دختر شیطون هست مطمعن باشید ولی بخاطر کوچیک بودن و یکم تفکر شاید قدیمی یه دختر نتونه شاد بودنش شیطون بودنش و بروز بده چون ممکن بقیه بگن دختره جلف خیلی ها هنوز فرق دختر شاد و شیطون و با هرزه نمیدونن این تفکری که افتاده. مخصوصا شهر های کوچیک ولی شهر های بزرگتر دخترا بهتر میتونن این ازادی رو داشته باشن و کسی هم بهشون فکر بد نکنه

شما وقتی از یه دختر خوشت میاد همه معیار هارو درنظر بگیرید. .. فرهنگ اعتقاد عقیده ...

نامزدی دوران شناخت

اگر مورد پسند بود که نامزد میکنید بیشتر همو بشناسید اگر هم به در هم نخوردید جدا میشید

امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

17. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24399
    تشکـر
    78
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز این تصمیم شماست

هرشهری فرهنگ خودشو داره شما 20 سال تو یه شهر دیگه تو یه فرهنگ دیگه بزرگ شدید ایا میتونید با فرهنگ یه دختر تهران کنار بیایی ؟؟

هرجای دنیا دختر شیطون و شاد وجود داره و همچنین بالعکس

تو شهر شما دختر شیطون هست مطمعن باشید ولی بخاطر کوچیک بودن و یکم تفکر شاید قدیمی یه دختر نتونه شاد بودنش شیطون بودنش و بروز بده چون ممکن بقیه بگن دختره جلف خیلی ها هنوز فرق دختر شاد و شیطون و با هرزه نمیدونن این تفکری که افتاده. مخصوصا شهر های کوچیک ولی شهر های بزرگتر دخترا بهتر میتونن این ازادی رو داشته باشن و کسی هم بهشون فکر بد نکنه

شما وقتی از یه دختر خوشت میاد همه معیار هارو درنظر بگیرید. .. فرهنگ اعتقاد عقیده ...

نامزدی دوران شناخت

اگر مورد پسند بود که نامزد میکنید بیشتر همو بشناسید اگر هم به در هم نخوردید جدا میشید

همه نظرات رو بهش گفتم، جوابش:

«ممنون از همه»

و یه حرف هم فقط برا نظر شما پریماه خانوم:

«این قسمت که فرمودین به دلیل عقاید قدیمی، شیطون بودن رو بد میدونن عالی بود، منم سوالم به همین خاطر بود، یعنی تفاوت اصلی دخترای شهرای کوچیک و بزرگ همینه که مثلا اونا خیلی چیزارو بد نمی دونن، ولی اینا میدونن، در ضمن، اونا چون تو شهر بزرگن و روابط اجتماعیشون بالاس، این چیزارو از اطرافیان یاد میگیرن، ولی تو شهر کوچیک کسی نیست که اینارو بهشون یاد بده، بعدشم اینکه تو شهر ما نامزدی نیست، یعنی مستقیم میریم سر عقد دائم و به هم زدنش هم عین طلاق بعد ازدواج حساب میشه و اسم میمونه رو دختر و براش بد میشه واقعا، یعنی از این راه نمیشه زیاد به نتیجه رسید، ولی ممنون»

19. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط Firefox نمایش پست ها
    همه نظرات رو بهش گفتم، جوابش:

«ممنون از همه»

و یه حرف هم فقط برا نظر شما پریماه خانوم:

«این قسمت که فرمودین به دلیل عقاید قدیمی، شیطون بودن رو بد میدونن عالی بود، منم سوالم به همین خاطر بود، یعنی تفاوت اصلی دخترای شهرای کوچیک و بزرگ همینه که مثلا اونا خیلی چیزارو بد نمی دونن، ولی اینا میدونن، در ضمن، اونا چون تو شهر بزرگن و روابط اجتماعیشون بالاس، این چیزارو از اطرافیان یاد میگیرن، ولی تو شهر کوچیک کسی نیست که اینارو بهشون یاد بده، بعدشم اینکه تو شهر ما نامزدی نیست، یعنی مستقیم میریم سر عقد دائم و به هم زدنش هم عین طلاق بعد ازدواج حساب میشه و اسم میمونه رو دختر و براش بد میشه واقعا، یعنی از این راه نمیشه زیاد به نتیجه رسید، ولی ممنون»
    خواهش میکنم پس اگر میدونی عقاید و فرهنگ شهر زادگاهت نمیپسندی پس همون تهران چند نظرت هست کسیو پیدا کن
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

20. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31685
    تشکـر
    12
    تشکر شده 20 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام

اگه آشناتون خودشون بیان مطرح کنن خیلللیی بهتر راهنمایی میگیرن پس اول به ایشون بفرمایید اگر امکانش هست خودشون نظراتو بخونن و جواب بدن.

بستگی داره ایشون معیاراشون واسه ازدواج چی باشه چون صرفا شاد و شیطون بودن دختر معیار قطعی ای نیست.

شادی و شیطنت یه ویژگی اخلاقیه که هیییییییییچ ارتباطی به فرهنگ و شهر نداره پس ممکنه یه دختر ترک خیلللیی شادتر از یه دختر تهرانی باشه.

واسه ازدواج فرهنگ خیلی مهمه و تناسب فرهنگی خیلی تعیین کنندس و همیشه تاثیرش هست.پس ایشون بهتره اول معیاراشونو بررسی کنن که چی مد نظر دارن و اول تو هم فرهنگاشون دنبال شخص مورد نظرشون بگردن.

مورد دیگه که خودمم تجربه کردم محدودیتای خونوادگیه که اجازه نامزدی طولانی نمیدن. برای این مورد هم میشه به کمک یه مشاور مجرب خیلی نتیجه مثبت گرفت و هم اینکه با صحبت کردن با خونواده چون زندگی بدون شناخت نمیشه با طرف مقابل آشنا شد.

درکل ایشون به جای اینکه دنبال یه دختر تهرانی باشن بهتره دنبال کسی باشن که هم فرهنگشونه اما خونواده ای با عقاید به روز داره که اینجور موردی خیلی مناسبتره.

موفق باشید

22. 2 کاربران زیر از naeirika بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24399
    تشکـر
    78
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط naeirika نمایش پست ها
    سلام

اگه آشناتون خودشون بیان مطرح کنن خیلللیی بهتر راهنمایی میگیرن پس اول به ایشون بفرمایید اگر امکانش هست خودشون نظراتو بخونن و جواب بدن.

بستگی داره ایشون معیاراشون واسه ازدواج چی باشه چون صرفا شاد و شیطون بودن دختر معیار قطعی ای نیست.

شادی و شیطنت یه ویژگی اخلاقیه که هیییییییییچ ارتباطی به فرهنگ و شهر نداره پس ممکنه یه دختر ترک خیلللیی شادتر از یه دختر تهرانی باشه.

واسه ازدواج فرهنگ خیلی مهمه و تناسب فرهنگی خیلی تعیین کنندس و همیشه تاثیرش هست.پس ایشون بهتره اول معیاراشونو بررسی کنن که چی مد نظر دارن و اول تو هم فرهنگاشون دنبال شخص مورد نظرشون بگردن.

مورد دیگه که خودمم تجربه کردم محدودیتای خونوادگیه که اجازه نامزدی طولانی نمیدن. برای این مورد هم میشه به کمک یه مشاور مجرب خیلی نتیجه مثبت گرفت و هم اینکه با صحبت کردن با خونواده چون زندگی بدون شناخت نمیشه با طرف مقابل آشنا شد.

درکل ایشون به جای اینکه دنبال یه دختر تهرانی باشن بهتره دنبال کسی باشن که هم فرهنگشونه اما خونواده ای با عقاید به روز داره که اینجور موردی خیلی مناسبتره.

موفق باشید
    ممنون از نظرتون، بنا به دلایلی خودش نمی تونه بیاد و سوال بپرسه و نظرات رو بخونه و خودش جواب بده، من همه نظرات کاربران رو بهش میگم و دقیقا حرفای اونو اینجا بیان میکنم.

24. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37585
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

به مادرت بگو برات یه دختر خوشکل ترک پیدا کنه. احتمالش زیاد مادرت از عروس تهرانی خوشش نیاد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد