نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: بيكاري همسرم

923
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32628
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بيكاري همسرم

سلام من ٣٤ سال دارم دندانپزشك هستم در سن ١٧ سالگي به اجبار خانواده مذهبيم ازدواج ك ردم كه به بعد ٦ماه ازش جدا شدم .من به تحصيلم ادامه دادم دندانپزشك شدم شهر محل تحصيلم با پسري اشنا شدم كه مهندس بود ولي بخاطر اينكه پدر و مادرش داروساز بودن توي داروخانه تامين اجتماعي كار مي كرد و استخدام پيماني بود با اون پسر ازدواج كردم ولي چون توي شهر كوچيك نمي تونستم زندگي كنم و پيشرفت كارم محدود مي شد با پشتيباني زياد خانوادم اومديم تهران و كار همسرم چون از شهر كوچيك به بزرگ نمي شد انتقالي بگيره مجبور به استفا شد در تهران جايي كه پدرم معرفش بودن كار كرد ولي بخاطر اينكه مسئول اونجا از همسرم خوشش نمي يومد راي درمانگاهو زد و همسرم اخراج شد و بعد اون به خاطر سن٣٥ سالش كار دولتي نمي تونه بكنه و از طرفي همه مي گن شما سنتون بالاست كار نمي دن و چون امسالم ارشد قبول شد پنج شنبه جمعه ها بايد بره كلاس ،دانشجو هم نمي پذيرن البته پدرشون فوت كردن ولي مادرشون از نظر مالي اصلا كمك نمي كنه چون مي گه نبايد مي رفتيد تهران البته بيشتر بخاطر اينكه زير دستشو از دست داده
    الان بعد ٨ماه نمي دونم چيكار كنم خانواده خودمم منو طرد كردن از زماني كه همسرم اخراج شده و همش به همسرم توهين مي كنن و مي گن داره از من سوء استفاده مي كنه از طرفي همسرم رو دوست دارم از طرفي بيكاريش خيلي اذيتم مي كنه ا. اينكه نون اور خونه من باشم از صبح تا شب كار مي كنم از لحاظي اين همسر دوم من هست اگه بخوام جدا شم خيلي بد مي شه نمي دونم چيكار كنم لطفا كمكم كنيد

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    تشکر شده 1,197 بار در 635 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : بيكاري همسرم لطفا كمكم كنيد

زن چطور باید با بیکاری شوهرش کنار بیاید؟

· باید به او در برنامه ریزی کردن برای پیدا کردن یک کار جدید کمک کند.
    · استرس های ناشی از بیکاری او را کنترل کند.
    · باید به شوهرش اطمینان دوباره بدهد. و این دوران را یک دوران موقتی تلقی کند.
    · مسئله بیکاری را یک مشکل خانوادگی بداند. به بچه ها آرامش و اطمینان بدهد و درمورد این موقعیت به آنها توضیح دهد.
    · زمانی را با دوستانش و برای خودش بگذراند تا روحیه اش عوض شود.
    · اگر درآمد بالایی دارد، سرکوفت آنرا به شوهرش نزند.
    · طوری رفتار نکند که انگار تنها نان آور خانه است چون شوهرش هم به زودی کار جدیدی پیدا خواهد کرد.
    · رفتاری کاملاً مثبت داشته باشد.
    · روابط و کفتگوهای بین زن و شوهر باید نرم و توام با احترام باشد.
    · خستگی خود را سر شوهر و فرزندانش خالی نکند.
    · از جامعه عقب نکشد. عزلت اجتماعی شما را از جهان دور می کند و موقعیتتان را بدتر هم می کند.
    · ریلکس باشد. با بچه ها درکنار شوهرش به سینما یا باغ وحش بروند و از شوهرش هم بخواهد که خود را با این وضعیت وفق دهد.
    یک شوهر بیکار دوست ندارد سربار خانواده باشد. زن باید به او اطمینان دهد که هنوز به اندازه قبل مهم است. او باید دوباره نان آور خانواده شود.
    امضای ایشان
    أَلَم تَرَ كَيفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِي السَّماءِ

حرفی که می‌زنی می‌شه بذری که
    می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

3. 2 کاربران زیر از حناء بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : بيكاري همسرم

نقل قول نوشته اصلی توسط Shim4aaaa نمایش پست ها
    سلام من ٣٤ سال دارم دندانپزشك هستم در سن ١٧ سالگي به اجبار خانواده مذهبيم ازدواج ك ردم كه به بعد ٦ماه ازش جدا شدم .من به تحصيلم ادامه دادم دندانپزشك شدم شهر محل تحصيلم با پسري اشنا شدم كه مهندس بود ولي بخاطر اينكه پدر و مادرش داروساز بودن توي داروخانه تامين اجتماعي كار مي كرد و استخدام پيماني بود با اون پسر ازدواج كردم ولي چون توي شهر كوچيك نمي تونستم زندگي كنم و پيشرفت كارم محدود مي شد با پشتيباني زياد خانوادم اومديم تهران و كار همسرم چون از شهر كوچيك به بزرگ نمي شد انتقالي بگيره مجبور به استفا شد در تهران جايي كه پدرم معرفش بودن كار كرد ولي بخاطر اينكه مسئول اونجا از همسرم خوشش نمي يومد راي درمانگاهو زد و همسرم اخراج شد و بعد اون به خاطر سن٣٥ سالش كار دولتي نمي تونه بكنه و از طرفي همه مي گن شما سنتون بالاست كار نمي دن و چون امسالم ارشد قبول شد پنج شنبه جمعه ها بايد بره كلاس ،دانشجو هم نمي پذيرن البته پدرشون فوت كردن ولي مادرشون از نظر مالي اصلا كمك نمي كنه چون مي گه نبايد مي رفتيد تهران البته بيشتر بخاطر اينكه زير دستشو از دست داده
    الان بعد ٨ماه نمي دونم چيكار كنم خانواده خودمم منو طرد كردن از زماني كه همسرم اخراج شده و همش به همسرم توهين مي كنن و مي گن داره از من سوء استفاده مي كنه از طرفي همسرم رو دوست دارم از طرفي بيكاريش خيلي اذيتم مي كنه ا. اينكه نون اور خونه من باشم از صبح تا شب كار مي كنم از لحاظي اين همسر دوم من هست اگه بخوام جدا شم خيلي بد مي شه نمي دونم چيكار كنم لطفا كمكم كنيد

دراین مورد باید به حال ایشون حرفه و فنی رو یادبگیره و کاری رو شروع کنه

اینکه خانواده شمارو طرد کردن قابل درک نیست چون این مشکلات برای همسر شما نیست و اکثرافراد به این مشکل دست و پنجه نرم میکنن

متاسفانه ازدواج دختر از موقعیت بالاتر با پسر از موقعیت پایین تر این مشکلات رو داره و باید به دور از احساسات و حرفهای مردم تصمیم گیری کنید

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر شریعتی:
    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : بيكاري همسرم

نقل قول نوشته اصلی توسط Shim4aaaa نمایش پست ها
    اینطور که نوشتید گویا شوهرتون به خاطر موقعیت شما شغلشون رو از دست دادند

پس شما هم موقعیت ایشون رو درک کنید تا ایشون هم بتونن خودشون رو در محیط جدید پیدا کنن

قرار نیست تا مشکلی پیش میاد درخواست طلاق و ... داد

همسرتون مهندسه پس حتما میتونن شغل خوبی دست و پا کنن، فقط باید صبور باشید

اجازه هم ندید کسی به همسرتون توهین کنه

چون بیکاری این روزا گریبان گیر همه هست.

پس صبور باشید و مطمئن باشید بعد از هر سربالایی یه سرازیری هم هست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)