نمایش نتایج: از 1 به 29 از 29

موضوع: مادر دانشجو

7639
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

مادر دانشجو

بچه یکی ازدانشجوها گریه میکنه و میخواد بره بیرون

ولی پروفسور سيدنی انگلبرگ، نمیذاره و میگه هيچ کس نبايد بين مادربودن و تحصيل يکی روانتخاب کنه!!

مادر بودن چقدر فرصت تحصیل شما رو ازتون گرفت؟

چقدر با این مسئله موافقید که مادر شدن نباید باعث ترک تحصیل بشه؟
    ویرایش توسط رزمریم : 12-09-2016 در ساعت 11:25 PM

2. 4 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30750
    تشکـر
    1,307
    تشکر شده 391 بار در 213 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : مــادر مــحصــل؟!؟!؟

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها

ولی پروفسور سيدنی انگلبرگ، نمیذاره و میگه هيچ کس نبايد بين مادربودن و تحصيل يکی روانتخاب کنه!!

مادر من زمانی که من یک سالم بود دیپلمش رو با معدل عالی گرفت... دو تا درس تخصصی تو یه روز امتحان داشت و هر دو بیست شد... ولی مشکلات من اجازه ی تحصیل اون رو نداد و من خیلی ناراحتم...
    امضای ایشان
    حال که انسان اشرف مخلوقات است
    باید در هر گام به یاد داشته باشد که خلیفه خدا بر زمین است
    و طوری رفتار کند که شایسته ی این مقام باشد.
    انسان اگر فقیر شود، به زندان افتد، آماج افترا شود، حتی به اسارت رود،
    باز هم باید مانند خلیفه ای سرافراز، چشم و دل سیر و با قلبی مطمین رفتار کند.

ملت عشق، الیف

4. 2 کاربران زیر از Aza بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

واقعا به یه مشکل پیچیده ای تو جامعه تبدیل شده من خودم دقیقا یه ترس بزرگ از اینده و ازدواج به خاطر همین مسله دارم چجوری میشه هم بچه داری کرد هم سرکار رفت یا ادامه تحصیل داد ؟!!!
    شاید یکی از علت هایی که باعث شده سن ازدواج بالا بره دقیقا همین مسله هست اگر قانونی تصویب میشد که به جای 6 ماه مرخصی زایمان دوسال مرخصی میدادن مطمنم اکثر مشکلات چه از تربیت صحیح فرزندان چه اینکه مادر هم بتونه به آرزوها و اهداف خودش برسه و حتی روی سن ازدواج هم اثر میزاشت
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

6. 3 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Aza نمایش پست ها
    مادر من زمانی که من یک سالم بود دیپلمش رو با معدل عالی گرفت... دو تا درس تخصصی تو یه روز امتحان داشت و هر دو بیست شد... ولی مشکلات من اجازه ی تحصیل اون رو نداد و من خیلی ناراحتم...
    متاسفم از این بابت

اما حتما نتیجه ی فداکاریشون رو به بهترین شکل میبینن.

متاسفانه خیلی از مادرهای ما بخاطر فرزندانشون قید مزایای خودشون رو زدن.

8. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Aza

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    واقعا به یه مشکل پیچیده ای تو جامعه تبدیل شده من خودم دقیقا یه ترس بزرگ از اینده و ازدواج به خاطر همین مسله دارم چجوری میشه هم بچه داری کرد هم سرکار رفت یا ادامه تحصیل داد ؟!!!
    شاید یکی از علت هایی که باعث شده سن ازدواج بالا بره دقیقا همین مسله هست اگر قانونی تصویب میشد که به جای 6 ماه مرخصی زایمان دوسال مرخصی میدادن مطمنم اکثر مشکلات چه از تربیت صحیح فرزندان چه اینکه مادر هم بتونه به آرزوها و اهداف خودش برسه و حتی روی سن ازدواج هم اثر میزاشت
    یه مسئله دیگه هم که هست خانواده ها مراکز قابل اطمینانی برای سپردن فرزندانشون ندارن

متاسفانه مهدها و پیش دبستانی ها اصلا رسیدگی نمیکنن و مربی مجرب و دلسوز ندارند.

10. 2 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

من فکر میکنم هیچکدوم مانع از همدیگه نمیشن .
    هم بچه داری مانع تحصیل نمیشه و نم تحصیل مانع بچه داری .
    ولی من خودم با اینکه هر دو رو با هم انجام دادم و بالطبع سختیش بیشتر برای من بود ، ولی توی برهه ای برای ادامه دادن ، بین بهترین موقعیت تحصیلی که با اندکی تلاش میتونستم به آرزوی همیشگیم برسم ، و مادر بودن ، مادربودن رو انتخاب کردم و از آرزوم تو اون موقعیت گذشتم .

یه توصیه هم بعتون میکنم ، سن بچه ، برای ادامه تحصیل خیلی مهمه .
    که تو اون سن خاص نیاز شدید به حضور دائمی مادر داره یا نه .

وگرنه اگر بحث ترس جوانها از ازدواج بخاطر این مساله باشه ، اصلا درست نیست .
    یک فرد مسیولیت پذیر هم میتونه به درسش برس هم به بچه داری هم همسرش .
    ولی اگر یه آپشن دیگه مثل کار هم به اونها اضااافه بشه ، مطمینا نمیتونه همش رو به نحو احسنت انجام بده .

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    تشکر شده 1,197 بار در 635 پست
    میزان امتیاز
    8

بنظر من ایرادی نداره مادر محصل باشه یا سرکار بره ولی بعد از سنی که کودک درک پذیرفتن این موضوع رو داشته باشه!
    بنظر من تا سن 7 سالگی کودک به مادرش تمام وقت نیاز داره!(نظر شخصی منه)
    من پای دردل خیلی از بچه ها نشستم که افسردگی داشتندو درک نمیکردن نبود مادرشونو و میگفتن مادرمون درس رو یا کارو بیشتر از ما دوست داره..
    خیلی متاسف میشم از بابت شنیدن این حرفها...
    امضای ایشان
    أَلَم تَرَ كَيفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِي السَّماءِ

حرفی که می‌زنی می‌شه بذری که
    می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

13. 4 کاربران زیر از حناء بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19153
    تشکـر
    1,726
    تشکر شده 5,759 بار در 1,860 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : مادر دانشجو

چه استاد خووبی

منم نظرم تقریبا مثل حناست

بنظر من ازدواج و بچه داری نباید مانع پیشرفت پدرو مادر بشه

ولی نه در اوایل متولد شدن بچه

بعد ازین که بچه درک این رو پیدا کرد که مادرش باید تحصیل کنه یا حتی کار کنه..

نمیدونم دقیقا بعد از چه سنی این درک رو پیدا میکنه این حتما به نوع شخصیت بچه بستگی داره..

امضای ایشان
    آیا دوست دارید برای

صلح جهانی کاری انجام دهید ؟

به خانه بروید و به خانواده تان
    عشق بورزید

15. 2 کاربران زیر از سمیراه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

درسته با نظر حناء عزیز و سمیرا جان موافقم٬

درسته که هر آدمی چه زن و چه مرد در هر موقعیتی که باشن این حق رو دارن که برن دنبال علایق و پشرفتشون اما از این واقعیتم نباید بگذریم که مادر بودن مسئولیت بزرگیه!

واقعا حضور مادر برای هر کودکی بسیار مهم و تأثیر گذاره!

بهتره یا طبق گفته دوستان صبر کنن تا بعد از یه دوره ای که کودک بزرگتر شد این کارو انجام بدن یا غیرحضوری درس بخونن و فقط از ساعت استراحت و خواب بچه برای مطالعه درساشون استفاده کنن؛

اگرچه درسته خیییییلی سخته ولی خوب الکی هم نگفتن بهشت زیر پای مادرانه!!

17. کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

مامان منم وقتی من دوسه سالم بود ادامه داد فوق لیسانسش هم گرفت منم همراش میرفتم یادم خونه دانشجویش و خیلییم اذیت میکردم ولی واقعااااا مادر بودن سختش میکنه به قدری که احتمالش جلو درس خوندن بگیره هست

درست مادر من تحصیل کردست ولی اگر من نبودم دکتراشم میگرفت. .

ولی کلا دم هرچی مادر عاشق گرم درس که چیزی نیست همه مادری بخاطر بچش از همه چی میگذره
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

19. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31895
    تشکـر
    29
    تشکر شده 92 بار در 71 پست
    میزان امتیاز
    0

اولا مگه درس خوندن حتما باید تو دانشگاه باشه مادرا میتونند تو هم درس بخونند یا مطالعه داشته باشند. مهم مدرک نیست مهم اینه که مادر باسواد و باشعوری باشیم حالا به فرض اینکه اگر درس داریم و میدونیم تو این یکسال سرگرم امتحانات سخت و درس و... هستیم حالا به جایی برنمیخوره یکسال دیر بچه دار بشیم. یا حتی بچه داریم دو سال از کارمون یا تحصیلمون فاصله بگیریم قید یه سری هزینه. ها رو بزنیم. یا قید درس رو واسه 2 سال بزنیم به نظرم بچه فقط به محبت مادر نیاز داره و الفبای یک انسان از زمان حاملگی تا دو سه سالگیشه و اگر خوب به کودکمون نرسیم بعدها انسانی رو به جامعه تحویل میدیم که مشکلاتی داره یا جسمی یا روحی.

21. کاربران زیر از ؛آیسان؛ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط ؛آیسان؛ نمایش پست ها
    اولا مگه درس خوندن حتما باید تو دانشگاه باشه مادرا میتونند تو هم درس بخونند یا مطالعه داشته باشند. مهم مدرک نیست مهم اینه که مادر باسواد و باشعوری باشیم حالا به فرض اینکه اگر درس داریم و میدونیم تو این یکسال سرگرم امتحانات سخت و درس و... هستیم حالا به جایی برنمیخوره یکسال دیر بچه دار بشیم. یا حتی بچه داریم دو سال از کارمون یا تحصیلمون فاصله بگیریم قید یه سری هزینه. ها رو بزنیم. یا قید درس رو واسه 2 سال بزنیم به نظرم بچه فقط به محبت مادر نیاز داره و الفبای یک انسان از زمان حاملگی تا دو سه سالگیشه و اگر خوب به کودکمون نرسیم بعدها انسانی رو به جامعه تحویل میدیم که مشکلاتی داره یا جسمی یا روحی.
    شما چرا سر جنگ دارید؟؟ عصبی نباشید

بحث ما فقط سر مادرهایی هست که دانشجو هستند و کلاس دارن و نه مسائل دیگه!

منظور ما این نیست که بچه ها رو رها کنید و برید دوره توی دانشگاه ها و فقط درس بخونید! اصلا اینطور نیست.

اما تو یه دین ما هست که ز گهواره تا گور دانش بجوی! و یا اطلب العلم من الاوجبها...

پس درس خوندن نمیتونه مانع بچه داری بشه!

اگه راجع به مدارس مونته سوری خونده باشید این مدارسی از دو سالگی کودکان رو میپذیرند و بهشون آموزش میدن! مطابق با سن هر کودک

در حالیکه در ایران همچین مراکزی نیست.

و والدین هیچ اطمینان خاطری ندارن از اینکه فرزندانشون رو به مراکز بسپرن

کما اینکه هستن مادرانی که هم درس خوندن و هم فرزندان خوبی رو تحویل جامعه دادند

دیگه به ظرفیت شخص برمیگرده که اگه میبینه تواناییشو نداره باید یکی رو انتخاب کنه

اما این درست نیست که صرف اینکه یه زن بچه داره از تحصیل منع بشه...همونطور که هیچ مردی هم منع نمیشه!

پس بهتره به جای این منع و منصرف کردن در اصل کار دقت بشه..
    ویرایش توسط رزمریم : 12-10-2016 در ساعت 08:11 PM

23. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31895
    تشکـر
    29
    میزان امتیاز
    0

شما چرا سر جنگ دارید؟؟ عصبی نباشید

بحث ما فقط سر مادرهایی هست که دانشجو هستند و کلاس دارن و نه مسائل دیگه!

منظور ما این نیست که بچه ها رو رها کنید و برید دوره توی دانشگاه ها و فقط درس بخونید! اصلا اینطور نیست.

اما تو یه دین ما هست که ز گهواره تا گور دانش بجوی! و یا اطلب العلم من الاوجبها...

پس درس خوندن نمیتونه مانع بچه داری بشه!

اگه راجع به مدارس مونته سوری خونده باشید این مدارسی از دو سالگی کودکان رو میپذیرند و بهشون آموزش میدن! مطابق با سن هر کودک

در حالیکه در ایران همچین مراکزی نیست.

و والدین هیچ اطمینان خاطری ندارن از اینکه فرزندانشون رو به مراکز بسپرن

کما اینکه هستن مادرانی که هم درس خوندن و هم فرزندان خوبی رو تحویل جامعه دادند

دیگه به ظرفیت شخص برمیگرده که اگه میبینه تواناییشو نداره باید یکی رو انتخاب کنه

اما این درست نیست که صرف اینکه یه زن بچه داره از تحصیل منع بشه...همونطور که هیچ مردی هم منع نمیشه!

پس بهتره به جای این منع و منصرف کردن در اصل کار دقت بشه..
    من عصبی نیستم فقط نظرمو گفتم. آخه اکثر مردم وقتشون جلو ماهواره میگذره یا سر گوشی یا کامپیوتر و اینترنت هستیم. ساعتها در روز به این چیزا اختصاص پیدا میکنه اما نوبت بچه داری که میشه یاد درس خوندن میوفتیم یا .... همش وقتهامون رو جاهای دیگه تلف میکنیم گاهی وقتها طرف واسه یه کنکور که به هیچ دردی نمیخوره و درآینده هیچ کمکی نمیکنه 2 سال وقتمون رو تلف میکنیم و نه ازدواج میکنیم نه مهمونی میریم نه.... اونوقت واسه بچه مون حاضر نیستیم 2 سال کامل وقت بذاریم که تأثیرش تو جامعه اگر درست تربیت نشه وحشتناکه....

24. کاربران زیر از ؛آیسان؛ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

من عصبی نیستم فقط نظرمو گفتم. آخه اکثر مردم وقتشون جلو ماهواره میگذره یا سر گوشی یا کامپیوتر و اینترنت هستیم. ساعتها در روز به این چیزا اختصاص پیدا میکنه اما نوبت بچه داری که میشه یاد درس خوندن میوفتیم یا .... همش وقتهامون رو جاهای دیگه تلف میکنیم گاهی وقتها طرف واسه یه کنکور که به هیچ دردی نمیخوره و درآینده هیچ کمکی نمیکنه 2 سال وقتمون رو تلف میکنیم و نه ازدواج میکنیم نه مهمونی میریم نه.... اونوقت واسه بچه مون حاضر نیستیم 2 سال کامل وقت بذاریم که تأثیرش تو جامعه اگر درست تربیت نشه وحشتناکه....
    خب ما منظورمون مطلقا کسایی نیستن که بخاطر وقت هدر دادن میرن دانشگاه

تو عکس هم هست که این خانم بچشو برده سر کلاس یعنی براش مهم بوده که بچش پیشش باشه

واقعا برای همچین مادرهایی باید تمهیداتی اندیشیده بشه که بتونن علم رو هم کسب کنن!

26. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31895
    تشکـر
    29
    میزان امتیاز
    0

خب ما منظورمون مطلقا کسایی نیستن که بخاطر وقت هدر دادن میرن دانشگاه

تو عکس هم هست که این خانم بچشو برده سر کلاس یعنی براش مهم بوده که بچش پیشش باشه

واقعا برای همچین مادرهایی باید تمهیداتی اندیشیده بشه که بتونن علم رو هم کسب کنن!
    خب تو ایران شاید چند نفر اینقدر اکتیو باشند و این اکتیو بودنشون به کار جامعه بیاد معمولا خانمهای ایرانی هدفهای دیگه ای از درس خوندن دارن. مثلا اینکه کلاس بذارند که ما فلان مدرک رو داریم یا یه شوهر خوب گیرشون بیاد و یا اینکه یه بهانه ست برای توجیح اینکه چرا تا الان مجرد موندند.
    .... این مطلب شما فکر نکنم مربوط به ایران باشه. ترجمه یه مطلب خارجی هست فکرکنم.

البته در اول گفتم هستن کسایی که واقعا مجبورند هم درس بخونن هم بچه داری کنند. اما تعدادشون خیلی کمه و همونا معمولا خانواده هاشون کمکشون میکنند
    ویرایش توسط ؛آیسان؛ : 12-11-2016 در ساعت 03:17 PM

28. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    میزان امتیاز
    8

خب تو ایران شاید چند نفر اینقدر اکتیو باشند و این اکتیو بودنشون به کار جامعه بیاد معمولا خانمهای ایرانی هدفهای دیگه ای از درس خوندن دارن. مثلا اینکه کلاس بذارند که ما فلان مدرک رو داریم یا یه شوهر خوب گیرشون بیاد و یا اینکه یه بهانه ست برای توجیح اینکه چرا تا الان مجرد موندند.

البته در اول گفتم هستن کسایی که واقعا مجبورند هم درس بخونن هم بچه داری کنند. اما تعدادشون خیلی کمه و همونا معمولا خانواده هاشون کمکشون میکنند
    چقدر شما بدبینی اهداف درس خوندن فقط اینایی نیست که شما نوشتید
    اکثر مادرا درس میخونند که معلوماتشون بالا بره تا بهتر بتونن بچه هاشونو تو درسشون کمکشون کنن یا خیلیا مجبورن بخاطر افزایش
    حقوق درس بخونن یا خیلی هام هستن چون زود ازدواج میکنن و فرصت درس خوندن ندارن بعد از ازدواج درس بخونن!!
    اینم که یکی از اهداف ادما این باشه که مدرکی داشته باشن برای پیدا کردن کیس مناسبتر عیب نیست!!کسایی هستند که تحصیلکرده اند
    و معیارشون اینه که همسرشونم تحصیل کرده باشه!!!

کلاس چیه مدرک داشتن کلاس نمیاره!!!
    امضای ایشان
    أَلَم تَرَ كَيفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِي السَّماءِ

می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

29. 3 کاربران زیر از حناء بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31895
    تشکـر
    29
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط حناء نمایش پست ها
    اکثر مادرا درس میخونند که معلوماتشون بالا بره تا بهتر بتونن بچه هاشونو تو درسشون کمکشون کنن یا خیلیا مجبورن بخاطر افزایش
    حقوق درس بخونن یا خیلی هام هستن چون زود ازدواج میکنن و فرصت درس خوندن ندارن بعد از ازدواج درس بخونن!!
    اینم که یکی از اهداف ادما این باشه که مدرکی داشته باشن برای پیدا کردن کیس مناسبتر عیب نیست!!کسایی هستند که تحصیلکرده اند

خب منم منظورم همینه. حتی اهدافی که شما میفرمایید اینقدر واجب نیست که آدم بخاد خودشو از بچه اش دریغ کنه. میتونه بچه داریشو بکنه بعد درسشو بخونه یا اول درسشو بخونه بعد بچه دار بشه. . جاری منم همین اشتباه رو میکنه بچه هر روز خونه ی یه نفره و فقط شبها میبینتش و جالبه وضع مالیه شوهر در حد عالیه. بچه شون از نوزادی دست اینو اون بزرگ شده و الآن دو سالشه و حکم یه تخریبگر وحشتناک رو داره و اینقدر افتاده زمین که بچه چشمهاش مشکل پیدا کرده و همیشه یا سرما خورده است یا زخمی دلیلشم اینه که شیر مادر تغذیه نکرده. به نظر شما نمیتونست دو سال بچه دار نمیشد تا ارشد بخونه بهتر نبود یا بالعکس؟

31. کاربران زیر از ؛آیسان؛ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    میزان امتیاز
    8

خب منم منظورم همینه. حتی اهدافی که شما میفرمایید اینقدر واجب نیست که آدم بخاد خودشو از بچه اش دریغ کنه. میتونه بچه داریشو بکنه بعد درسشو بخونه یا اول درسشو بخونه بعد بچه دار بشه. . جاری منم همین اشتباه رو میکنه بچه هر روز خونه ی یه نفره و فقط شبها میبینتش و جالبه وضع مالیه شوهر در حد عالیه. بچه شون از نوزادی دست اینو اون بزرگ شده و الآن دو سالشه و حکم یه تخریبگر وحشتناک رو داره و اینقدر افتاده زمین که بچه چشمهاش مشکل پیدا کرده و همیشه یا سرما خورده است یا زخمی دلیلشم اینه که شیر مادر تغذیه نکرده. به نظر شما نمیتونست دو سال بچه دار نمیشد تا ارشد بخونه بهتر نبود یا بالعکس؟
    منم
    از اول گفتم تا سن 7 سالگی کودک به مادر تمام وقت نیاز داره
    بعد از 7 سالگی که کودک بعد از رفتن به مدرسه یخورده مستقل شد مادر میتونه تو تایمهای مدرسه کودک و یا حتی تایمهایی
    که کودک خونست و تمام نیازهاش از جمله امنیت تغذیه کار کردن از لحاظ درسیش تامین شده دانشگاه بره!
    یا حتی زمانی که دانشگاست کودکو بزاره کلاسهای اموزشی
    در غیر این صورت نه هیچ دلیلی قانع کننده نیست تو سن زیر 7 سال که مادر خودشو از کودکش دریغ کنه
    هیچ دلیلی حتی دلایلی که من گفتم
    مادر بودن از همچی مهمتره از همچی..
    شاگردای خود من هستن دیگه مادرشون هروز چندین ساعت بچشونو میزارن مهد ما که برن درس بخونن بچشون خیلی خیلی بدخلق و
    افسردست و به حدی به ما مربیا وابستن که دوست ندارن از مهد برن و همیشه ام مشکل تغذیه دارنو سالم نیستن در این مورد موافقم
    تا سن 7 سالگی به هیچ وجه مادر نباید خودشو از بچش دریغ کنه به هیچ وجه
    امضای ایشان

می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

33. 2 کاربران زیر از حناء بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

با تشکر از جوابی که حنا جان دادند.

خانم آیسان شما یا خیلی نگاهت منفی و بدبینانه هست نسبت به کسایی که دنبال علم هستن

یا واقعا کنار افرادی زندگی میکنید که هدفشون از درس خوندن انقدر سخیف و بی ارزش هست.

خیلی از مادرها هم هستن که درس نمیخونن دانشگاه هم نمیرن

اما به خاطر خوش گذرونی و بودن کنار دوستانشون وقتی برای بچه ندارن

یا خیلی دلایل دیگه که از بچشون دریغ میکنن محبت مادری رو

مادر اگه مادر باشه تو هر شرایطی به بچش رسیدگی میکنه، کسی هم که نخواد رسیدگی کنه رسیدگی نمیکنه!

خیلی نگاه کوتاه بینانه ای خواهد بود که بگیم کسی بخاطر مجرد بودن، یا کلاس گذاشتن و دنبال کیس بودن میره درس میخونه

دخترخاله ی من دکترای ریاضی میخونه الان

سه تا هم بچه داره! حتی لقمه صبحونه شوهرش و بچهاشم آماده میکنه براشون...و یه لحظه هم غافل نیست ازشون.

هیچ لطمه ای هم بهشون نخورده! شادترین خانواده ای هسن که دیدم

کم نیستن آدمایی که دنبال علم باشن و به زندگیشون هم میرسن!

یا استاد ما روسیه درس میخوندن با دوتا بچه...وقتی که خیلی جوون بودن...الان هم خیلی زندگی خوبی دارن

بهتره کمی فکرتون و نگاهتون رو به علم و آینده مثبت کنید و محدود نکنید خودتون رو...

بچها اونجوری بزرگ میشن که مادر و پدرشون رو میبینن نه اونجوری که والدین آرزوشو دارن...

پس جوری باشیم که الگوی بچهامون بشیم نه اینکه مجبورشون کنیم اونجوری بشن که ما میگیم

حالا شما اگه اذیت میشید درس نخونید این تاپیک فقط تاپیکه نمیخواد کسی رو مجبور کنه

35. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

36. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

منم
    از اول گفتم تا سن 7 سالگی کودک به مادر تمام وقت نیاز داره
    بعد از 7 سالگی که کودک بعد از رفتن به مدرسه یخورده مستقل شد مادر میتونه تو تایمهای مدرسه کودک و یا حتی تایمهایی
    که کودک خونست و تمام نیازهاش از جمله امنیت تغذیه کار کردن از لحاظ درسیش تامین شده دانشگاه بره!
    یا حتی زمانی که دانشگاست کودکو بزاره کلاسهای اموزشی
    در غیر این صورت نه هیچ دلیلی قانع کننده نیست تو سن زیر 7 سال که مادر خودشو از کودکش دریغ کنه
    هیچ دلیلی حتی دلایلی که من گفتم
    مادر بودن از همچی مهمتره از همچی..
    شاگردای خود من هستن دیگه مادرشون هروز چندین ساعت بچشونو میزارن مهد ما که برن درس بخونن بچشون خیلی خیلی بدخلق و
    افسردست و به حدی به ما مربیا وابستن که دوست ندارن از مهد برن و همیشه ام مشکل تغذیه دارنو سالم نیستن در این مورد موافقم
    تا سن 7 سالگی به هیچ وجه مادر نباید خودشو از بچش دریغ کنه به هیچ وجه
    ممنون ازت حنا جان ولی این چیزایی که گفتی واقعا ربطی به شاغل بودن یا دانشجو بودن نداره

این کاملا به شخصیت و نحوه ی تفکر اون خانم برمیگرده

که من تو پست های قبلی هم گفتم که مادری که خودش میبینه توانایی نداره وقتشو تنظیم کنه باید اولویت اولش خانوادش باشه

اما اینکه مادری تو وظایفش کوتاهی میکنه نمیتونیم بگیم به خاطر درس خوندن یا ... هست

چون منم پیش دبستانی کار میکنم

و با مادرهای زیادی در ارتباط بودم

مادری که فرزندش رو فراموش میکنه بیاد دنبالش تا ساعت 12:30 در حالی تایم آموزشگاه 11:30

وقتی بهش میگیم چرا دیر اومدی میگه خواب موندم!!! مادری که تا اونوقت خواب باشه چقدر میتونه فرزندش رو مدیریت کنه؟؟ یا یادش بده سحرخیز باشه...

یا مادر دیگه ای میگه فراموش کردم بیام دنبالش!!!! چون خونه شلوغ بود...

یا مادر دیگه هیچوقت برای بچش تغذیه نمیذاره اما وقتی میاد دنبالش انگار تازه از سالن مد اومده بیرون...

اما در کنار همه ی اینها مادرای کارمندی هم هستن که فرزندشون رو همیشه راس ساعت میارن و میبرن

که یکی از این کارمندها معلم دبیرستان خود من هم بودن و الان مدیر مدرسه هستن

شاید باورت نشه بگم بهترین شاگرد ما همین بچه ی مدیر مدرسه است که همیشه آن تایم و مرتب و تکالیفش انجام داده هست

باور کنیم کسی که بخواد مادری کنه تو هر شرایطی میتونه مادر خوبی باشه

اما کسی که از مادری و وظایفش اطلاعی نداره و فقط میدونه باید موجودی رو به دنیا بیاره هیچوقت نمیتونه مادر خوبی باشه...

37. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    میزان امتیاز
    8

ممنون ازت حنا جان ولی این چیزایی که گفتی واقعا ربطی به شاغل بودن یا دانشجو بودن نداره

این کاملا به شخصیت و نحوه ی تفکر اون خانم برمیگرده

که من تو پست های قبلی هم گفتم که مادری که خودش میبینه توانایی نداره وقتشو تنظیم کنه باید اولویت اولش خانوادش باشه

اما اینکه مادری تو وظایفش کوتاهی میکنه نمیتونیم بگیم به خاطر درس خوندن یا ... هست

چون منم پیش دبستانی کار میکنم

و با مادرهای زیادی در ارتباط بودم

مادری که فرزندش رو فراموش میکنه بیاد دنبالش تا ساعت 12:30 در حالی تایم آموزشگاه 11:30

وقتی بهش میگیم چرا دیر اومدی میگه خواب موندم!!! مادری که تا اونوقت خواب باشه چقدر میتونه فرزندش رو مدیریت کنه؟؟ یا یادش بده سحرخیز باشه...

یا مادر دیگه ای میگه فراموش کردم بیام دنبالش!!!! چون خونه شلوغ بود...

یا مادر دیگه هیچوقت برای بچش تغذیه نمیذاره اما وقتی میاد دنبالش انگار تازه از سالن مد اومده بیرون...

اما در کنار همه ی اینها مادرای کارمندی هم هستن که فرزندشون رو همیشه راس ساعت میارن و میبرن

که یکی از این کارمندها معلم دبیرستان خود من هم بودن و الان مدیر مدرسه هستن

شاید باورت نشه بگم بهترین شاگرد ما همین بچه ی مدیر مدرسه است که همیشه آن تایم و مرتب و تکالیفش انجام داده هست

باور کنیم کسی که بخواد مادری کنه تو هر شرایطی میتونه مادر خوبی باشه

اما کسی که از مادری و وظایفش اطلاعی نداره و فقط میدونه باید موجودی رو به دنیا بیاره هیچوقت نمیتونه مادر خوبی باشه...

رزمریم جونم منم گفتم بعد از سن 7 سالگی یا حتی بعد از سن 6 که بچه تو زمان مدرسه یا مهد یاد میگیره بعضی تایما باید از مادرش جدا بشه
    توام داری میگی هنگام مدرسه دیگه ...
    عزیزم من مربی کودک از سن 2 تا 8 سالم قبل از سن پیش دبستان یا مدرسه بچه طاقت دوری مادرشو نداره
    مثلا یه بچه ای هست به اسم ملیکا مادر خوبی داره اما ایشون 4 روز در هفته دانشگاست این بچه خیلی بی قراری میکنه برای دیدن مادرش
    با اینکه مادرش خیلی بهش میرسه خب سن کمی داره فقط 3 سالشه و اصلا درک نداره که باید از مادرش دور بمونه

مادر هر چقدر هم خوب باشه و تمام وقتی که هست به بچش برسه بنظر من ( که چندین ساله دارم با کوچولوها کار میکنم ) نباید بیشتر از 2-3 ساعتدر روز بچه رو تنها بزاره به هیچ عنوان..

ما شاید بتونیم نبودمونو برای کودک 6 سال به بالامون تو زمانی که هستیم جبران کنیم ولی برای بچه 6 سال به پایین این امکان نیست هرچقدرم تو تایمی که هستیم بهش برسیم باز اون نبودنه جبران نمیشه و واقعا بچه رو افسرده میکنه
    چرا وقتی پدرو مادر جدا میشن بچه تا سن کم نمیتونه با پدرش زندگی کنه و پدر نمیتونه حضانت بچه رو بگیره ؟
    بخاطر همینه که تو سن کم بچه مادر تمام وقت می خواد

بچه تو اون سن فقط حضور مادرو می خواد حتی اگر براش کاری انجام نده
    امضای ایشان

می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

38. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

رزمریم جونم منم گفتم بعد از سن 7 سالگی یا حتی بعد از سن 6 که بچه تو زمان مدرسه یا مهد یاد میگیره بعضی تایما باید از مادرش جدا بشه
    توام داری میگی هنگام مدرسه دیگه ...
    عزیزم من مربی کودک از سن 2 تا 8 سالم قبل از سن پیش دبستان یا مدرسه بچه طاقت دوری مادرشو نداره
    مثلا یه بچه ای هست به اسم ملیکا مادر خوبی داره اما ایشون 4 روز در هفته دانشگاست این بچه خیلی بی قراری میکنه برای دیدن مادرش
    با اینکه مادرش خیلی بهش میرسه خب سن کمی داره فقط 3 سالشه و اصلا درک نداره که باید از مادرش دور بمونه

مادر هر چقدر هم خوب باشه و تمام وقتی که هست به بچش برسه بنظر من ( که چندین ساله دارم با کوچولوها کار میکنم ) نباید بیشتر از 2-3 ساعتدر روز بچه رو تنها بزاره به هیچ عنوان..

ما شاید بتونیم نبودمونو برای کودک 6 سال به بالامون تو زمانی که هستیم جبران کنیم ولی برای بچه 6 سال به پایین این امکان نیست هرچقدرم تو تایمی که هستیم بهش برسیم باز اون نبودنه جبران نمیشه و واقعا بچه رو افسرده میکنه
    چرا وقتی پدرو مادر جدا میشن بچه تا سن کم نمیتونه با پدرش زندگی کنه و پدر نمیتونه حضانت بچه رو بگیره ؟
    بخاطر همینه که تو سن کم بچه مادر تمام وقت می خواد

بچه تو اون سن فقط حضور مادرو می خواد حتی اگر براش کاری انجام نده
    خب گویا یه جورایی همکاریم گفتم چرا به دلم خوش نشستی

نمیدونم نظریه دلبستگی جان بالبی رو خوندی یا نه

اما اگه نخوندی بهت پیشنهاد میکنم یه نگاه بهش بندازی...

اگه کودک قبل از 2 سالگی ( اضطراب جدایی قبل از 2 سالگی هست ) دلبستگیش تامین بشه بعد از اون به راحتی با نبود مادر کنار میاد ( نه کاملا اما میتونه به این درک برسه که مادر قرار نیست برای همیشه رهاش کنه در نتیجه بی قراریش کم میشه و میدونه که مادر بهش برمیگرده )

بچه هایی که بی قراری بیشتری دارن دچار دلبستگی ناایمن هستن که تو خود نظریه کامل در موردش گفته

خیلی از ماها وقتی بچمون بزرگ میشه تازه یادمون میفته که باید چطوری تربیتش کنیم و یا حتی از خودمون میپرسیم چرا اینطوری شده؟؟!!

به گفته امام علی قبل اینکه نطفه بسته بشه بچه نیاز به تربیت داره و والدین بهش توجه داشته باشن

منم نظرت رو نقض نکردم عزیزم و گفتم وقتی مادری میبینه وقتش درست تنظیم نیست باید اولویت رو به آرامش خانواده بده
    ویرایش توسط رزمریم : 12-11-2016 در ساعت 04:07 PM

39. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

40. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    میزان امتیاز
    8

خب گویا یه جورایی همکاریم گفتم چرا به دلم خوش نشستی

نمیدونم نظریه دلبستگی جان بالبی رو خوندی یا نه

اما اگه نخوندی بهت پیشنهاد میکنم یه نگاه بهش بندازی...

اگه کودک قبل از 2 سالگی ( اضطراب جدایی قبل از 2 سالگی هست ) دلبستگیش تامین بشه بعد از اون به راحتی با نبود مادر کنار میاد

بچه هایی که بی قراری بیشتری دارن دچار دلبستگی ناایمن هستن که تو خود نظریه کامل در موردش گفته

خیلی از ماها وقتی بچمون بزرگ میشه تازه یادمون میفته که باید چطوری تربیتش کنیم و یا حتی از خودمون میپرسیم چرا اینطوری شده؟؟!!

به گفته امام علی قبل اینکه نطفه بسته بشه بچه نیاز به تربیت داره و والدین بهش توجه داشته باشن

منم نظرت رو نقض نکردم عزیزم و گفتم وقتی مادری میبینه وقتش درست تنظیم نیست باید اولویت رو به آرامش خانواده بده

دل به دل راه داره خانومی من عاشق بچه هام رزمریم مجردم ولی تو ذهنم یه بچه دارم

شاید بهم بگی خل و چل ولی حتی واسه تربیتش دائما فکر میکنم
    من خیلی مقاله می خونم راجب بچه ها ولی اینی که میگی رو نه نخوندم من یجا خونده بودم تا سه سالگی باید جبران بشه

و اگر جبران نشه ممکنه تا سن 12 سالگی این وابستگی ادامه پیدا کنه یا حتی بیشتر حتی یکی از روانشناسا که به ما اموزش میداد
    میگفت برای جبران این وابستگی بیش از حد تو سنین نوزادی یا نوزادایی که اغوش مادرو برای شیردهی تجربه نمیکنن بهتره
    مادر تا سن 7 سالگی بچه دائما کنارش باشه و از سن مدرسه به بعد کم کم استقلال بهش بده.

اره دقیقا موافقم خب میدونی کسایی که محصلن از مادرای بچه های ما همشون اکثرا از 3-4 ماهگی کودک شاغل شدن یا محصل شدن!!
    خیلی لطمه زده این موضوع به بچشون من خیلی حرص می خورم و خیلی برنامه میدم بهشون که وقتایی که هستن چطوری
    مدیریت کنن که ضربه های روحی که بچشون وارد شده کمتر بشه اما نمیشه
    بقول تو از پایه ویرانه
    بخدا رزمریم نمیدونی چقدر بچه افسرده داریم من انقدر عاشقشونم که باورت نمیشه بعضی اوقات مامانشون ساعت 12 شب زنگ میزنن
    میگن باهاش صحبت کن تا بخوابه یا حالش بده میشه بیاریمش یه دقیقه پیشت ؟
    اینا غیر عادیه
    خیلی بده کاشکی مادرا مهرشونو انقدر از بچه ها دریغ نکنن
    امضای ایشان

می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

41. 2 کاربران زیر از حناء بابت این پست مفید تشکر کرده اند

42. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

من خیلی مقاله می خونم راجب بچه ها ولی اینی که میگی رو نه نخوندم من یجا خونده بودم تا سه سالگی باید جبران بشه

و اگر جبران نشه ممکنه تا سن 12 سالگی این وابستگی ادامه پیدا کنه یا حتی بیشتر حتی یکی از روانشناسا که به ما اموزش میداد
    میگفت برای جبران این وابستگی بیش از حد تو سنین نوزادی یا نوزادایی که اغوش مادرو برای شیردهی تجربه نمیکنن بهتره
    مادر تا سن 7 سالگی بچه دائما کنارش باشه و از سن مدرسه به بعد کم کم استقلال بهش بده.

اره دقیقا موافقم خب میدونی کسایی که محصلن از مادرای بچه های ما همشون اکثرا از 3-4 ماهگی کودک شاغل شدن یا محصل شدن!!
    خیلی لطمه زده این موضوع به بچشون من خیلی حرص می خورم و خیلی برنامه میدم بهشون که وقتایی که هستن چطوری
    بقول تو از پایه ویرانه
    بخدا رزمریم نمیدونی چقدر بچه افسرده داریم من انقدر عاشقشونم که باورت نمیشه بعضی اوقات مامانشون ساعت 12 شب زنگ میزنن
    اینا غیر عادیه
    بله متوجه هستم چی میگی

اضطراب جدایی یه مرحله طبیعی از رشد کودکان هست که از 6 ماهگی شروع میشه و تا 18 ماهگی میتونه ادامه داشته باشه

اگه تو این مدت بچه کاملا تامین بشه و مراقب به طور کامل نیازهاشو برطرف کنه دلبستگی ایمن شکل خواهد گرفت و کودک به نحوی مطمئن میشه که هیچوقت تنها رها نمیشه

اما اگه تو محدوده دریغ بشه از کودک جبرانش خیلی سخت میشه

اگر اضطراب جدایی بعد از شش سالگی به شکل حاد وجود داشته باشه در واقع اینجا اضطراب جدایی دیگه یه اختلال شناخته میشه نه یه مرحله رشدی طبیعی...

کودک بعد از 6 ماهگی باید جدا از مادر بخوابه ولی متاسفانه خیلی های رعایت نمیکنن و همین میشه که کودک وابسته میشه

حتما نظریه ی دلبستگی رو مطالعه کن، نظریه ی خیلی مهمی در روانشناسی رشد هست

( در مورد اون قضیه هم خل و چل نیستی... منم مثه خودتم )

43. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

44. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    میزان امتیاز
    8

بله متوجه هستم چی میگی

اضطراب جدایی یه مرحله طبیعی از رشد کودکان هست که از 6 ماهگی شروع میشه و تا 18 ماهگی میتونه ادامه داشته باشه

اگه تو این مدت بچه کاملا تامین بشه و مراقب به طور کامل نیازهاشو برطرف کنه دلبستگی ایمن شکل خواهد گرفت و کودک به نحوی مطمئن میشه که هیچوقت تنها رها نمیشه

اما اگه تو محدوده دریغ بشه از کودک جبرانش خیلی سخت میشه

اگر اضطراب جدایی بعد از شش سالگی به شکل حاد وجود داشته باشه در واقع اینجا اضطراب جدایی دیگه یه اختلال شناخته میشه نه یه مرحله رشدی طبیعی...

کودک بعد از 6 ماهگی باید جدا از مادر بخوابه ولی متاسفانه خیلی های رعایت نمیکنن و همین میشه که کودک وابسته میشه

حتما نظریه ی دلبستگی رو مطالعه کن، نظریه ی خیلی مهمی در روانشناسی رشد هست

( در مورد اون قضیه هم خل و چل نیستی... منم مثه خودتم )
    بله دیگه حالا امیدوارم ماها که از قبل راجب تربیتشون مطالعه کردیم ( یا مخصوصا شما که اطلاعاتت خیلی بالاست )
    بتونیم سربلند بیایم بیرون از تربیت بچه هامون،بتونیم تامینشون کنیم
    حتما همین الان دارم سرچ میکنم
    چقدر خوبه ادم یکی دیگرو ببینه که ازین چیزای خیالی واسه خودش داره الهی الهی خدا اول یه شوهر
    خوب بعدش یه نی نی بده بهت
    همه واس من دعا میکنن خدا بهم نی نی بده میگم بابا اول واسه شوهره دعا کنید
    امضای ایشان

می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

45. کاربران زیر از حناء بابت این پست مفید تشکر کرده اند

46. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

بله دیگه حالا امیدوارم ماها که از قبل راجب تربیتشون مطالعه کردیم ( یا مخصوصا شما که اطلاعاتت خیلی بالاست )
    بتونیم سربلند بیایم بیرون از تربیت بچه هامون،بتونیم تامینشون کنیم
    حتما همین الان دارم سرچ میکنم
    چقدر خوبه ادم یکی دیگرو ببینه که ازین چیزای خیالی واسه خودش داره الهی الهی خدا اول یه شوهر
    خوب بعدش یه نی نی بده بهت
    همه واس من دعا میکنن خدا بهم نی نی بده میگم بابا اول واسه شوهره دعا کنید
    ممنون عزیزم

خب این دفعه من دعا میکنم ان شاءالله خدا اول یه همسر خوب بعد هم هرچقد دوس داشتی نی نی خوشمل بهت بده

47. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

48. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    میزان امتیاز
    8

ممنون عزیزم

خب این دفعه من دعا میکنم ان شاءالله خدا اول یه همسر خوب بعد هم هرچقد دوس داشتی نی نی خوشمل بهت بده
    آمین آمین چقدر شماها خوبید همتون چطوری اینهمه خوب باهم اینجا جمع شده ؟
    همتونو دوست دارم مرسی خانومی
    امضای ایشان

می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

49. کاربران زیر از حناء بابت این پست مفید تشکر کرده اند

50. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31895
    تشکـر
    29
    میزان امتیاز
    0

بقول تو از پایه ویرانه
    اینا غیر عادیه
    منم حرفم همین بود

51. کاربران زیر از ؛آیسان؛ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

52. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

مادرم مدیر مدرسه بودند .یه مهد بود توی مدرسه بچه های مدیرها و معلم ها آنجا بودند من و خواهرم در آنجا مهد مبرفتیم
    بخاطر شاغل بودن مادرم نه تنها افسرده نشدیم و کمبود محبت پیدا نکردیم
    بلکه منضبط شدیم و روی پای خودمان یزرگ شدیم.
    هیچوقت هم یادم نمیادش پدرم از زندگیش یا شاغل بودن مادرم گلایه کنند با وجود اینکه در خانه به حقوق مادرم نیازی نداشتیم
    خیلی خوبه یه خانم شاغل باشه و توی اجتماع باشه اگر بتونه خانه و زندگی و شغل رو با هم هندل کنه
    ولی خانمی که نمیتونه بنا به هر دلایلی... نباید آرامش زندگی رو برای شغل فدا کنه
    ضمن اینکه زنی که سر کار میره بیشتر قدر مرد و زندگی رو میدونه و طیق آمار طلاق بین زنان شاغل کمتر هست

53. 2 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد