نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: درمان وابستگی به مواد

1457
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32977
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Exclamation درمان وابستگی به مواد

سلام و روز بخیر .

من دختری 30 ساله هستم و الان در حدود 10 ماهه که با شخصی که تو محل کارم آشنا شدم نامزد شدیم، البته قبل از مراسم خواستگاری حدود یک سال با اطلاع خانواده ها برای آشنایی بیشتر با هم رفت و آمد داشتیم. داستان از این قراره که ایشون تو سن 17 سالگی که با مخالف شدید خانواده هم مواجه بود تجربه ازدواج رو داشتن و بعد از گذشت مدتی از خیانت همسرشون ( که البته از ایشون بزرگتر بوده ) و داشتن روابط نامشروع ایشون با دیگران مطلع می شن. اما به دلیل اینکه این خانم انتخاب خودشون بوده، خودشون رو محکوم به ادامه زندگی می دونن و این در حالی که زندگی زناشوییشون به دور از هم و هر کدوم تو یه خونه دیگه بوده. طوری که شاید برای مدت شش یا هفت ماه از هم بی خبر بودن.... نا گفته نمونه که طی 10 سال زندگی که فقط اسمشون تو شناسنامه هم بوده چندین بار تقاضای طلاق داده می شه ولی هر بار این خانم با وعده و وعید ایشون رو به ادامه زندگی ترغیب میکنه ( با گفتن خودکشی کردن و برانگیختن حس ترحم ) تا اینکه این خانم بعد از یه غیبت 6 ماهه به خانواده نامزدم اطلاع میده که باردار و می خواد بچه رو بدنیا بیاره. نامزد فعلی من مقاومت می کنه و برای سقط جنین اقدام می کنه ولی با شکایت این خانم و رای دادگاه بچه به دنیا میاد.....
    نکته داستان اینه که تو مدت زندگی با همسر اول ایشون به مواد مخدر اعتیاد پیدا می کنن که البته اینم یکی از شگردهای همسرشون بوده ( نمی خوام با گفتن این حرف و مقصر کردن شخص دیگه خودم رو قانع کنم حقیقتیه که متاسفانه وجود داره ) و تا مدت ها حدود چهار سال شاید هم بیشتر ایشون به مواد وابستگی داشتن تا اینکه بالاخره با رای دادگاه به طلاق تو سال 93 و با وجود یک فرزند دو ساله، خانواده ایشون برای ترک و مشاوره اقدام می کنن و نامزدم برای مدت 2 سال ( دو سال گذشته تا کنون ) پاک می مونن ولی الان حدود 6 ماهه دوباره با مصرف قرص های متادون خودشون رو درگیر کردن و بعد از هر بار ترک تو خونه که حداقل 10 روز طول می کشه و واقعاً عذاب آور خودشون رو آلوده می کنن. از طرفی هم خانواده نامزدم به من میگن مختاری هر زمان که خواستی از پسر ما جدا بشی... گرچه همه ما اعتقاد داریم که خوب می شه و خوب می مونه ولی از لحاظ روحی کاملاً افسرده است، وقت و بی وقت گریه می کنه و اینقدر بابت گذشته ای که داشته عذاب وجدان داره که حتی نمی تونه خودشو ببخشه و دائماً خودش رو سرزنش می کنه که چرا با تصمیم احساسی و اشتباه زندگی خودش رو خراب کرده... البته ایشون از زمان تولد بچشون با همسرشون زندگی نمی کردن و الان هم مدت هاست که بی خبرن گرچه وقتی همسر سابقشون از ازدواج مجدد نامزدم با خبر شدن برای برگشت تلاش کردن ولی در نهایت نامزده با دادن حضانت پسرش برای همیشه اونها رو از زندگی خودش حذف کرده....
    ما قلباً به هم علاقه داریم نامزدم به شدت به من وابسته است طوری که حتی با ندادن جواب تلفن دیگران متوجه بهم ریختگی ایشون می شن و این موضوع حتی برای خانواده نامزده هم تعجب آوره (چون ازدواج قبلی هم ظاهراً از روی علاقه بوده ) سوال من اینه که چه جوری می تونم به ایشون کمک کنم و تو این راه کم نیارم؟؟؟؟؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    تشکر شده 1,197 بار در 635 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : درمان وابستگی به مواد

سلام عزیزم همسر دوم شدی و باید توقع پیدایش این همه مشکل رو میداشتی چون همسر دوم شدن به همین سادگی نیست
    مخصوصا اینکه همسرت بچه هم داره باید بدونی که تا اخر عمر درگیر خواهی بود
    و اینکه ایشون در صورتی می تونن ترک کنن که خودشون بخوان
    می تونن کمپ برن و زیر نظر متخصصین ترک کنن تا براشون راحتر باشه شمام میتونید حمایتش کنید
    اگر ایشون خودش نخواد ترک کنه از دست شما کاری ساخته نیست.

امضای ایشان
    أَلَم تَرَ كَيفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِي السَّماءِ

حرفی که می‌زنی می‌شه بذری که
    می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : درمان وابستگی به مواد

این سوالی است که جواب اکثر مردم ،مصرف کنندگان و حتی پزشکان و روانپزشکان ومتخصصان مرتبط پاسخ آن را منفی میدانند.

منظور از درمان قطعی این است که پرونده مواد مخدر در زندگی فرد مصرف کننده بسته شود،یعنی برای مصرف نکردن زور نزند و از کسی یا جایی یا چیزی فرار نکند،وقت و بی وقت با دیدن صحنه ای مربوط به اعتیاد وسوسه سراغش نیاید،با قرار گرفتن در شرایط خاص (جشن ومهمانی،سختی ،مسافرت و...)حتی لحظه ای به مصرف مواد فکر نکند؛
    ومانند یک انسان سالم کار کند ،بخوابد،غذا بخورد،ورزش وتفریح کند،دوست بدارد،زیبایی ها را ببیند و زندگی سالمی داشته باشدبسیاری چنین درمانی را غیر ممکن میدانند

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-88472864
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)