نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: ناامیدی از ادامه زندگی

1223
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ناامیدی از ادامه زندگی

با سلام
    پسری ۱۸ ساله هستم ، مشکل مالی ندارم ، و هدفی واسه ادامه زندگی ندارم ، چون هرچقدر فکر میکنم اخرش ممیریم حتی سزار و ناپلئون هم مردن ، پس چرا باید خودمو عذاب بدم ؟ - خانوادم بهم زیاد گیر میدن و همین یکی از مشکلات اصلی هست که دیگه این زندگیو رو نمیخوام و مرگ رو بهترین پناه میدونم ، دوست دختر ندارم و از ازدواج هم بدم میاد چون از ذات زنان دم میاد ، خستم دیگه نمیدونم چرا اصلا به دنیا اومدم ؛ من خیلی کم حرف هستم و دوستان زیادی ندارم و فعلا درسم رو تموم کردم و. بیکارم و مشکلات مملکت هم زیاد داره رو مخم فشار میاره مثل سیاست و قیمت دلار و بیکاری هاا ؛ تا الانم به خاطر اینکه خودمو نکشتم به خاطر خانوادمه ، چون میترسم بعدش چه مشکلی واسشون پیش میاد ؛ و یه علت دیگه ایمانمه که از قبل خیلی ضغیف شده ودیگه واقعا شرمنده خدا دارم میشم ؛
    لطفا بگید چه کنم .
    ممنون
    درود خداوند برشما

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : ناامیدی از ادامه زندگی

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2020 نمایش پست ها
    درود بزرگوار بنده هم مثل شما هستم البته با فرق اینکه مشکل مالی هم دارم!
    راستش من درمورد خوانواده ام فکر کردم اما خوب من با مشکلات عدیده ایی که دارم به این نتیجه رسیدم که نبودنم بهتر از بودنمه,البته خوب لازم نیست به بعدش فکر کنید چون بعدی وجود نداره.
    من هم مثل شما بودم ایمان که چه عرض کنم بنده حافظ قرآن هم بودم و 28 دعا از کتب مختلف حفظم بود...
    روزی با خودم خلوت کردم و فقط یک سوال پرسیدم , خوب که چی؟
    فرمودید دوست دختر ندارید (از نظر بنده مشکل شما ممکن این هم باشه) البته من هم خیلی دنبال همراه گشتم اما خوب گشتم نبود "نگرد نیست"
    خوب در این فروم یقینا هیچکس صراحت کلام من رو نداره و همه سعی دارن کاری بکنن که شما امیدوار بشید , در اینکه حق با من هست یا اونها این شمایید که قضاوت میکنید. البته به قول صادق بزرگ "تنها مرگ است که راست میگوید"
    زندگی یعنی اینکه از اون لذت ببری یعنی اینکه دیگران بخواهنت یعنی اینکه باشی.
    وقتی هیچ کدوم اینها نیست وقتی متوجه شدی واقعا تنهایی و اوج درد جاییه که صدات رو هم کسی نمیشنوه , و وقتی کمک بخوای میگن : "اوه کوچولو امیدوار باش" و براستی خودشون هم فقط خواستن از سر باز کنند.
    بنشین فکر کن آیا ارزشش رو داره این جهان پر از نکبت؟ آیا زندگی میان رجاله ها و لکاته ها برایت شیرینی دارد؟
    آن موقع میفهمی که "اشتباهی بودی"
    هروقت به این نتیجه رسیدی یک لحظه هم به زندگی نکبت بار این دنیا ادامه نده , زندگی هر شخص در گرو تصمیم یک نفر است آن هم دقیقا خودش....

سلام .
    برادر اینو از من بدون که اصلا پول مهم نیست ، تو زندگیم همه چی دارم ، وقتی ناامیدم به چه دردم میخوره ؟ شما که ایران برا شما وقتی از یه چیز هایی محروم باشی و با پول بدست نیاد و ارزشت پایمال بشه به چه درد میخوره پول ؟!
    بعله خانواده مقایسه هایی که میکنن کلی به ادم فشار میاد !
    حافظ قران خیلی عالی درود خداوند برشما و اگه بمیرم میرم تو پادشاهی خداوند میشینیم و مطمعنم خدا بخشاننده است .
    من اصلا دوست ندارم با دخترایی باشم که قبل از من با ۱۰۰ نفر دیگه بودند و فقط من تونوبت دوستی بودم ! دنبال ادم خوب زیاد گشتم زمانی ، ولی به قول شما نیست ! هرچقدر هم خوبی کنید واسشون مهم نیست !
    وتنها مرگ است که حافظ و پناه درد ها و رنج هاست !
    تفریحمم دارم ولی شاد نیستم و مهم نیست !
    فک کنم یکی از دلایل من و شما محدودیت های ایران هم میباشد !
    به نظر شما مراجعه به روانشناسان کاری از پیش میبرد؟
    ارامش و امنیت خداوند باشما باشد!

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی ممنون که جواب میدهید .
    ویرایش توسط ali.ahmadi : 01-01-2017 در ساعت 02:58 AM

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2020 نمایش پست ها
    *بله, لکاته شده اند
    **موافقم
    ***بزرگوار این مردم هستند که میسازند, مشکل ما خودمانیم خود خودمان! آن ها هم که از کره مریخ نیامده اند از بین همین مردم بوده اند مشکل دقیقا همان چیزی بود که بنده بیخیالش شدم....
    ****برای بنده نتیجه نداشت برای شما نمیدانم , روانشناس ها کار خاصی انجام نمیدهند فقط به شما تلقین میکنند که فرض کنید : "همه چی آرومه من چقدر خوشحالم" دیگر این به شما ربط دارد که حرفشان را باور کنید و گلمراد وار زندگی کنید یا خیر...

برادر چه کنم که به زندگی برگردم ؟
    برخلاف حرف شما زندگی من در گرو اشخاص خانواده ام هست ! اگر میتونستم یک لحظه هم دریغ نمیکردم و میرفتم مدافع حرم میشدم تا اینکه راه بدی (خودکشی ) رو انتخاب کنم .
    تا حالا با دختری رابطه خاصی نداشتم و فقط در حد message بوده نه بیشتر خوشبختانه . یادمه اخرین دفعه هایی که به یه دختری خودمو میخواستم ثابت کنم ، باعث شد ایمانم ضعیف بشه ، که وقتی الان فکر میکنم اصلا تو کلمات نمیگنجه که بگم چه حس پیشمونی دارم که به خاطر یه دختر به خدا پشت کردم و از راهش دور شدم و اخرشم مِهرِ من در دل اون طرف نشست و بعدش شکست بدی رو متحمل شدم که با همون ایمانم تونستم به زندگی برگردم ؛ ولی الان قیضه فرق داره نمیدونم چه کنم ...

من بعضی وقتا خود به خود یاد مرگ میافتم و قلبم میشکنه (مثلا موقع فیلم دیدن یا فکر به گذشته ) .
    نمیدانم چه میشه کرد .... فقط اوست مهربانترین مهربانان .

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27671
    تشکـر
    995
    تشکر شده 634 بار در 431 پست
    میزان امتیاز
    0

ببین داداش زندگی یه نوع فرصته که به ما داده شده
    درسته بعدش میمیریم
    ولی میشه یه چیزی از خودمون توی دنیا باقی بذاریم که ایندگان اسممون رو به یدک بکشن
    دقیقا مثل من ( شوخی بود البته )
    دنیا چه تو شاد باشی ، چه غمگین باشی ، چه هدف داشته باشی و چه نداشته باشی میگذره عزیزم پس بهتره عمرمونو بیهوده هدر ندهیم و نهایت استفاده رو بکنیم

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

هنگام عبور از گردنه های دشوار زندگی لازم است به خودمان انرژی و امید بدهیم. وجود و همراهی دوستان، آَشنایان ، خانواده و همسر بسیار خوب و ضروری است اما حقیقت این است که بهترین راهنما وکسی که در این مسیر می تواند به ما کمک کند خودمان هستیم.
    در این گزارش به برخی راهکارها که خودتان می توانید به کار ببندید اشاره می کنیم:

1 - تغذیه
    تغذیه مناسب و استفاده از مواد غذایی مفید یکی از مهمترین شیوه هایی است که به طور مستقیم در انرژی مثبت و امید به زندگی شما موثر است.
    پرهیز از استعمال سیگار و مواد مخدر، پرهیز از مصرف الکل، افزایش فعالیت بدنی و ورزش منظم، جلوگیری از چاقی و اضافه وزن، کنترل استرس و فشار روانی، خوش بینی و تفکر مثبت و داشتن فعالیت مغزی، هفت راه مهم برای افزایش سلامت جسم و امید به زندگی است.

2 - آفریدن امید از درون
    اميد آفرين معادل اميد بخش است، مايه ی اميدواری،و اميد بخشي به معناي اميدبخشنده، كسی يا چيزی كه اميدوار مي كند، اميدوار كننده. منظور ما از امید آفرین کسی که امید را می آفریند ممکن است در درون خودش امید را خلق کند، یا برای کسانی دیگر امیدوار کننده باشد.
    منظور از اميد آفرينی يك حالت رواني هيجاني و شناختي است كه فرد حالت پيش بيني و انتظار وقوع رويداد خوب را دارد و ضمن احساس كارآيي و ثمر بخشی، فرد به این باور می رسد که می تواند بهتر از قبل به کارهایش رسیدگی کند و گرایشات رفتاری سازگار با حالات مثبت فوق را از خود بروز می دهد.

3 - هدفمندی
    اگر در زندگی مان هدف داشته باشیم و بدانیم دوست داریم به کجا برسیم در افزایش امید به شدت تاثیر گذار است.

4 - باورمندی
    اعتقاد به وجود خداوند به عنوان پروردگار هستی بخش و کسی که زندگی ما را در مسیر صحیح هدایت خواهد کرد. همچنین اعتقاد به وجود خدا در مسیر دستیابی به اهدافمان و یاری رسانی وی در موفقیت ما بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

5 - قناعت
    معمولا افرادی که در زندگی خود قانع هستند، دچار ناامیدی نمی شود. قناعت به این معنی نیست که فرد به قدری قانع باشد که دست از کار و کوشش برداشته و بگوید من از زندگی خود راضی هستم. به این معناست که اگر فردی به حداکثر نرسد ناامید نشود و قدر همانی که هست را بداند.

6 - کار و کوشش
    فردی که دست از کار و کوشش بردارد، ناامیدی به سراغ او می‌آید. چه بسا افرادی که در رفاه زندگی و جزء اقشار پردرآمد جامعه هستند، هیچ امیدی نسبت به این زندگی ندارند؛ زیرا خود را برای به دست آوردن آن شی و یا خانه و ماشین به زحمت نمی‌اندازد و زندگی آنها به بن بست می‌رسد و می‌گوید: دیگر بهتر از این زندگی وجود ندارد و امید خود را از دست می‌دهند. اکثر آنهایی که دست به خودکشی می‌زنند، از اقشار مرفه جامعه هستند. در قرآن خداوند می‌فرماید« لقد خلقنا الانسان فی کبد؛ همانا انسان را در رنج و سختی آفریدیم».

افراد معمولا باید طوری زندگی کنند که همانطور که در آیات و احادیث اشاره شده است «به زندگی امیدوار باشید که گویا 100سال دیگر زنده هستید و اعمال خود و حساب آخرتتان را طوری انجام دهید که گویا فردا خواهید مرد.»
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    تشکر شده 1,198 بار در 636 پست
    میزان امتیاز
    8

منم گاهی اوقات که خیلی تلاش میکنم چه برای کار چه درس این میاد تو ذهنم که آخرش که چی؟ آخرش که میمیریم
    مثل بقیه
    چرا انقدر به خودم زحمت بدم ؟
    بعدش به خودم میگم بقول خودم من چند سال دیگه میمیرم حداقل لذت ببرم از زندگیم
    کارایی که دوست دارمو تو این فرصت کوتاه انجام بدم
    و این حرفها بهم امید دوباره میده

جشن زندگی هرچقدر که کوتاهه باید سعی کنیم بهترین رقصی رو که بلدیم انجام بدیم
    امضای ایشان
    أَلَم تَرَ كَيفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِي السَّماءِ

حرفی که می‌زنی می‌شه بذری که
    می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط حناء نمایش پست ها
    منم گاهی اوقات که خیلی تلاش میکنم چه برای کار چه درس این میاد تو ذهنم که آخرش که چی؟ آخرش که میمیریم
    مثل بقیه
    چرا انقدر به خودم زحمت بدم ؟
    بعدش به خودم میگم بقول خودم من چند سال دیگه میمیرم حداقل لذت ببرم از زندگیم
    کارایی که دوست دارمو تو این فرصت کوتاه انجام بدم
    و این حرفها بهم امید دوباره میده

جشن زندگی هرچقدر که کوتاهه باید سعی کنیم بهترین رقصی رو که بلدیم انجام بدیم
    بعله خواهر ، ولی هر چقدر باز خوشی کیمنیم اخرش تمام میشه ، و همه لذت ها تمام شدنیست و لدتی که با گناه باشد بدرد نمیخوره !

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarah نمایش پست ها
    ببین داداش زندگی یه نوع فرصته که به ما داده شده
    درسته بعدش میمیریم
    ولی میشه یه چیزی از خودمون توی دنیا باقی بذاریم که ایندگان اسممون رو به یدک بکشن
    دقیقا مثل من ( شوخی بود البته )
    دنیا چه تو شاد باشی ، چه غمگین باشی ، چه هدف داشته باشی و چه نداشته باشی میگذره عزیزم پس بهتره عمرمونو بیهوده هدر ندهیم و نهایت استفاده رو بکنیم
    درسته داداش هر ادمی فقط فرصت یه بار زندگی داره ، پس چرا باید توی گناه و فساد خراب شه ! دوست دارم جزو اون کس ها باشم ولی نمیشه و قدرت نداریم و وقتی هم میمیریم (یه قول بهرام نورایی ) عکسمون بدرقه نمیشه با یه قاب !
    درود برشما

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

پس راهکار دیگه ای نیست دوستان؟ چطور هدف پیدا کنم؟
    ممنون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد