نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: عدم اطمینان

970
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33177
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

عدم اطمینان

با سلام ، حدود 16 سال پیش ازدواج کردم به هم دیگر علاقه مند بودیم چند سال پیش عواملی باعث شد که دیگر احساسات قبلی از دست رفت یکی از آشناها به من ابراز علاقه کرد که من بخاطر اینکه نذارم منحرف بشه با او هم صحبت شدم ولی بعد از مدتی بهم علاقه مند شدیم چند بار ازش خواستم تمومش کنیم ولی نشد خلاصه خانوم فهمید وبعد از مشاجره به این نتیجه رسید فرصت دیکه برام بده ولی عملا نمیتونه من کلا ارتباطم با اون قطع کردم و برگشتم به زندگی تا جایی هم که توان دارم میخوام جبران کنم ولی متاسفانه خانوم دچار دو دلی شده

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : عدم اطمینان

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر شریعتی:
    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

درست است که گفتن تمام حقیقت نه تنها سخت است که حتی می تواند مخرب هم باشد.اما در همین حال صداقت اولین قدمی است که برای بازگرداندن اعتماد مخاطبتان باید انجام دهید. شما می توانید به جای گفتن همه ی حقیقت روی جزئیات آن کمی سرپوش بگذارید. کلیات کاری که انجام داده اید را خلاصه و کامل تعریف کنید و اجازه دهید چیزی بین شما نماند. انتظار نداشته باشید این ترفند به سرعت کار کند حتی ممکن است در ابتدا مخاطب تان عصبانی هم بشود اما به مرور صداقت کارخود را خواهد کرد.

۲. گارد نگیرید
    شما اگر در حالت دفاعی باشید یا به خود حق بدهید کمتر فرصت خواهید کرد حرف هایی که همسرتان دارد را بشنوید. او حتما از دست شما آزده شده و حرف های زیادی دارد اما در صورتی که مدام حق را به خود بدهید و از خود حرف بزنید او هیچگاه فرصت نخواهد کرد آن چه در دلش مانده به شما بگوید. این حرف های نگفته خود اولین دلیل دوری شما در طولانی مدت خواهند بود.

۳. در مورد علت خیانت حرف بزنید
    حتما همسر شما مدام از خود می پرسد که چه دلیلی داشت که باعث شود شما به او خیانت کنید. او مدام خود را سرزنش می کند و حتی ممکن است اعتماد به نفس خود را از دست بدهد. همین کلافکی و ناآگاهی و شک می تواند او را روز به روز سرخورده تر و یا خشمگین تر کند. اگر خودتان مقصر هستید جرعت اعتراف داشته باشید و در صورتی که او مقصر است به او بگویید تا حداقل دیگر احتمالات را فراموش کند. و پس از آن سعی کنید عامل را برطرف کنید تا دیگر مثل آتش زیر خاکستر زندگی شما را مورد تهدید قرار ندهد.

۴. حریم شخصی تان را دونفره کنید
    دیگر روی موبایل تان رمز نگذارید. قرار های مشکوک نداشته باشید. به همسرتان اجازه بدهید از همه چیز خبر داشته باشد. خودتان متن مسیج هایی که دریافت می کنید را بلند بخوانید و برنامه روزان تان را با او درمیان بگذارید. این کار نه تنها بهانه ای برای حرف زدن و بهتر کردن رابطه تان به شما می دهد بلکه دلیلی برای شک برای به همسرتان نمی گذارد.

۵. عهد خود را تجدید کنید و از او بخوایهد به شما اعتماد کند
    به یاد بیاورید که به او چه قول هایی داد اید و هم اکنون آن ها را زیر پا گذاشته اید. پیش او و یا دوستانی که از اوضاعتان اطلاع دارند بگویید که می خواهید باز هم به او قول بدهید که خوب بمانید و این بار هرگز قول تان را نخواهید شکست. شاید مدت ها طول بکشد تا دوباره اعتماد همسرتان را باز پس بگیرید و حتی شاید هرگز شبیه گذشته نشوید اما لازم است تمام این کار ها را برای التیام قلب شکسته ی همسرتان انجام دهید و صبور باشید تا او دوباره آرامش خود را پیدا کند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد