نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: وسواس و رفتارهای آزار دهنده

2460
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33326
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

وسواس و رفتارهای آزار دهنده

سلام دوستان چند سالی هست که در خانه شاهد رفتارهای غیر متعارف و افراطی دو تن از افراد خانواده یعنی مادر و خواهرم هستیم. از طرفی من خودم رو نسبتا میانه رو میدونم که نظافت رو به حد اعتدال و نورم جامعه رعایت میکنم، اما مثلا پدرم بخاطر مرد بودنش و به هر حال عقاید خودش حس میکنم نقطه مقابل مادرم هست و شاید هم گاهی مخصوصا برای اینکه با رفتارهای مادرم مقابله کنه از انجام توصیه های مادرم تقریبا همیشه امتناع میکنه مثل دست شستن یا تمیز کردن وان حمام بعد از استفاده از اون که من فکر میکنم یه جورایی اون هم درست نیست و حداقل های بهداشت رو باید رعایت کرد.
    اما خواهرم ظاهرا قبل از مادرم گرفتار این مساله شده و الان که چندین سال (شاید ۱۰) از پیدایش این موضوع در رفتارش میگذره، الان میتونم بگم به دلایلی به مراتب بدتر شده و حتی جای هیچ نوع انتقاد و تذکری نیست. و اظهار اینکه او نیاز به مراجعه به روانشناس و مشاور رو داره براش بدترین توهین و تحقیر و شروع کننده دعوا و مرافعه های داخل خانه هست. از طرفی هم در مقالاتی خوندم گاهی وسواس ممکنه ریشه اش مشکلات دیگه ای مثل افسردگی باشه. که این نظریه هم من رو به فکر وا داشته چرا که واکنش هایی که او نشون میده و تحریک پذیر بودنش در برابر هر گونه انتقادی که مربوط به وسواس داشتنش باشه احتمال این موضوع رو بیشتر میکنه. طوری که حتی اگر تحت عنوان "حساسیت" یا هر چیزی که حاکی از درست نبودن عقاید و رفتارش باشه به سرعت موجب بر افروختگی او و داد و بیداد و توهین به طرف مقابل و جنگ و دعوا میشه.
    و من با علم به اینکه ممکنه پدرم با خواهرم برخوردهای خوبی نداشته (به خاطر طبیعت aggressive ای که هر دوی این اشخاص دارند و اغلب قصد دیکته کردن عقاید خودشون رو دارند) سعی میکنم توی برخورد با خواهرم آرامتر و بدون هیچگونه تنشی رفتار کنم، باز هم این روش جواب نمیده چون من کوچیک تر از اونم و اون به هر حال میخواد بزرگتری خودش رو به رخ من بکشه و زورگویی کنه.
    حالا این وسط‌ من دچار نگرانی زیادی هستم از اینکه خواهر من فردا روزی بخواد با کس دیگه ای زیر یک سقف زندگی کنه چه پیش میاد و این رفتارهای تندش مخصوصا وسواسش ممکنه به کل زندگی ای براش نگه نداره و تا آخر عمر تنها بمونه. من واقعا مغزم کار نمیکنه و نمیدونم چطوری میشه این مشکل رو حلش کرد. به هیچ وجه حرف روانشناس و دکتر ها رو قبول نداره. مگر اینکه روانشناس طب سنتی ای چیزی پیدا بشه!!!!
    حالا شما بگید چه راه حلی به ذهنتون میرسه غیر از مشاور. ممنون 🙏🙏🙏

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : وسواس و رفتارهای آزار دهنده

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22689558

اختلال شخصیت وسواسی: این افراد کسانی هستند که در زندگی معمولی انعطاف ناپذیر، سختگیر، ریزبین و حاشیه بین هستند. آنها در تصمیم گیری مرددند و خلاقیت کمی دارند و از وضعی که دارند پا را فراتر نمی گذارند و همیشه سعی می کنند از هر شرایط جدید و تحول در زندگی فاصله بگیرند. در جابه جایی مسکن، تغییر شغل و هر نوع تغییر موقعیتی، تصمیم گیری برای ازدواج و... انعطاف ناپذیرند، اما تشخیص اختلال شخصیت وسواسی به عهده پزشک است، زیرا همه افراد واقعا دچار اختلال شخصیت وسواسی نیستند و فقط علائمی از این اختلال ممکن است در آنها وجود داشته باشد.

معمولا چنین افرادی رفتارهایی از خود نشان می دهند که چندان برای مردم خوشایند نیست. آنها در جامعه به عنوان انسان های نچسب و خشک شناسایی می شوند، حتی بسختی دوست پیدا می کنند ولی اگر دوستی داشته باشند دوستی هایشان پایدار خواهد بود و همان طور که گفته شد اختلال شخصیت وسواسی ندارند.

وسواس اجباری:از بیماری وسواس به عنوان بیماری وسواسی جبری یاد می کنند. چون این اختلال به گونه ای است که فرد افکار و اعمالی را به طور تکراری انجام می دهد و با این که فرد خودش نیز می داند که رفتار ها و کارهایش تکراری است، ولی یک حس درونی اجباری به او می گوید که حتما باید این کار را انجام دهد، هر چند بر خلاف میل باطنی او باشد( البته گاهی هم میل باطنی در انجام کار تکراری وجود دارد). در ذهن این افراد مدام دستوری صادر می شود.

انواع وسواس
    وسواس را می توان در چند نوع فکری، عملی یا فکری ـ عملی تقسیم کرد.

وسواس فکری : در این وسواس افکار مزاحم و تکرارشونده در ذهن وجود دارد. گاهی فرد حتی تلاش می کند چنین فکرهایی را از ذهنش بیرون کند، ولی باوجود تلاشش موفق نمی شود. افکار وسواسی در انسان ها وابسته به فرهنگ جامعه است. مثلا در فرهنگ ما افکار وسواسی ـ مذهبی بیشتر شایع است، بخصوص که وقتی افکار حالت تقدس به خود می گیرند، اما افکار وسواسی متنوع هستند.

گاهی این افکار وسواسی آسیب به دیگران را شامل می شود. مثلا فرد چاقویی به دست دارد و در ذهنش این فکر به وجود می آید که اگر چاقو به شکم فرزندش برخورد کند، چه خواهد شد. البته این کار را نمی کند ولی نحوه تفکرش باعث آزار او می شود.

همچنین افکار وسواسی جنسی نیز در ذهن بعضی افراد وجود دارد که در آن فرد بیمار در ذهن تصور می کند با فردی تماس جنسی برقرار می کند.

افکار وسواسی خرافه نیز نوع دیگری از وسواس فکری است، به این صورت که اگر مثلا سه قدم جلو یا عقب نگذارم اتفاق ناگواری ممکن است برای خانواده ام بیفتد؛ افکار بی پایه و اساسی که به هیچ وجه سندیت ندارد. یا موقعی که فلان لباس را به تن داشتم تصادف رخ داد و اگر باز هم این لباس را بپوشم تصادف دیگری اتفاق خواهد افتاد.
    وسواس عملی: وسواس عملی ممکن است با زمینه افکار وسواسی توام باشد ولی گاهی هیچ ذهنیت فکری وجود ندارد و فرد به طور تکرارشونده و بدون فکر، عملی را انجام می دهد. اعمال وسواسی تکرار شونده، مزاحم ولی اجباری هستند. این بیماران خود را مکلف و موظف به انجام کاری می کنند. مثلا اعمال وسواسی مذهبی انجام می دهند تا جهنم نروند.

اعمال وسواسی هم تقسیم بندی دارد که شایع ترین نوع آن در فرهنگ ما نوع شست وشوست. وسواس شست وشو را باید از نظافت و تمیزی جدا کرد. بعضی از افراد ذاتا انسان های منضبط و تمیزی هستند و این مشکل محسوب نمی شود، اما افرادی که وسواس شست وشو دارند، عملکردشان در زندگی داخلی و جامعه دچار اختلال می شود به طوری که دیگران نسبت به کارهای او اعتراض می کنند. مثلا فرد خود را موظف می داند که حتما 10 بار لباسی را بشوید یا چند ساعت زیر دوش حمام بماند تا کاملا تمیز شود. (افراد دارای وسواس شست وشو معمولا عددی را برای تکرار عملشان دارند.) متاسفانه گاهی به وسواس شست وشو هم رنگ و لعاب مذهبی می بخشند. خوب است بدانیم آیه ای در قرآن وجود دارد که تاکید می کند «از شر وسواس به خدا پناه ببریم.»

بیماری وسواس و عوامل آن
    وسواس قرینه گی نیز نوع دیگری است که در آن فرد دارای وسواس، نظم دادن غیرعادی است. یعنی اگر کتابخانه ای داشته باشد همه کتاب ها باید به طور میلی متری کنار هم قرار گیرند و ساعت ها برای این کار وقت صرف می کنند و اگر به کمد لباس آنها نگاه کنیم بندرت بتوان چنین چینش را در بوتیک لباسی پیدا کرد.
    وسواس کنترل کردن نیز وسواسی است که در آن بیمار بشدت کنترل گر است. در را قفل می کند ولی چندین بار باید آن را کنترل کند تا خیالش آسوده شود. شیر گاز را بسته ولی چندین بار به آشپزخانه بر می گردد تا شیر گاز را کنترل کند.
    اما وسواس های عملی دیگری هم وجود دارند که کمتر شایع هستند. مثل دست زدن به ماشین در حال حرکت، شمردن ساختمان های متعدد یا یادداشت کردن پلاک های ماشین در ذهن، وسواس در خرید (این افراد وسایلی را به شکل افراطی خریداری می کنند که شاید حتی نیازی هم به آن نداشته باشند و معمولا بعد از خرید از این کار خود پشیمان می شوند). وسواس کندن مو (تنش برای کندن موی سر یا موی صورت)، وسواس قمار، وسواس آتش افروزی و...

علت وسواس
    همان طور که گفته شد وقتی از یک فکر یا عملی به عنوان وسواس یاد می شود که فرد باعث اختلال در زندگی خود و دیگران شود بنابراین درمان این افراد ضرورت پیدا می کند. همچنین باید گفت احتمال ابتلای افراد وسواسی به افسردگی و حتی اقدام به خودکشی وجود دارد.
    محققان علت های زیادی را برای این بیماری برشمرده اند. ولی نقش ژنتیک در بروز وسواس پررنگ است. عوامل دیگر مانند عوامل تربیتی، رفتاری و اجتماعی نیز می تواند زمینه را برای اختلال وسواسی مهیا کند.

درمان وسواس
    بیماری وسواس تا 75 درصد قابل درمان است. اما موضوع درمان بستگی به نوع بیماری و مدت ابتلا به آن دارد. بنابراین 6 ماه تا یک سال می توان برای درمان وقت گذاشت، البته ناگفته نماند در صورتی که بیماری زندگی فرد را مختل کند و مریض دچار افت عملکرد شود پزشک با بستری کردن وی در بیمارستان زمینه بهبودی را فراهم می کند. اما در غیر این صورت درمان ها به شیوه سرپایی و با دارو صورت می گیرد.
    وسواس یک بیماری مزمن مزاحم و طولانی است که احتیاج به مشارکت و کمک بیمار، خانواده بیمار، روانپزشک و روان درمانگر دارد. درمان دارویی بیمار حتما باید توام با رفتاردرمانی و جلسات متعدد مشاوره باشد. دیدگاه فرد مبتلا به وسواس باید بتدریج تغییر کند. درمان های جدیدی به نام موج سوم روان درمانی هم وجود دارد که بسیار مفید است. در مواقع خیلی شدید هم لازم است بیمار شوک درمانی شود.
    برای درمان وسواس، می توان از روان درمانی و رفتارشناختی کمک گرفت. در این روش، فرد به تدریج با عامل ترس رو به رو می شود و این تکرار به مرور از اضطراب فرد می کاهد. مثلا اگر فردی بر شست و شو اصرار دارد، شی آلوده را تصور می کند و آن را لمس می کند و پس از آن دست های خود را نمی شوید و تکرار این کار به تدریج اضطراب بیمار را کاهش می دهد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38113
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

وسواسی یک بیماری آزاردهنده است که طی گذشت زمان به جای بهتر شدن بدتر هم میشه من خودم چند ساله که با این بیماری دست و پنجه نرم می کنم اما فقط کمی از غلظتش کم شده اینکه کاملا درمان میشه صحیح نیست چون من انواع دکترا هم رفتم درمان قطعی نشدم یعنی شاید موقعی که دارو مصرف می کنی درمان بشی اما بعد گذشت یه مدت باز به قوت خودش بر می گرده

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط panel نمایش پست ها
    وسواسی یک بیماری آزاردهنده است که طی گذشت زمان به جای بهتر شدن بدتر هم میشه من خودم چند ساله که با این بیماری دست و پنجه نرم می کنم اما فقط کمی از غلظتش کم شده اینکه کاملا درمان میشه صحیح نیست چون من انواع دکترا هم رفتم درمان قطعی نشدم یعنی شاید موقعی که دارو مصرف می کنی درمان بشی اما بعد گذشت یه مدت باز به قوت خودش بر می گرده
    سلام

شما برای درمانتون به روانپزشک مراجعه کردید یا روانشناس؟

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38113
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

من هم به متخصص مغز و اعصاب و هم به روانشناس مراجعه نمودم

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

من هم به متخصص مغز و اعصاب و هم به روانشناس مراجعه نمودم
    روانشناستون چه درمان هایی رو برای بهبود شما به کار بردن؟

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38113
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

من به جز وسواسی مشکل لرزش دست و بدن هم داشتم از 15 سالگی این لرزش و وسواس به سراغم اومده الانم 33 سالمه مجرد هم هستم که توی این چند سال دکترای متفاوت مغز و اعصاب ، اعصاب و روان ، روانپزشک ، روانشناس رفتم همه ام اکثرا قرص های اعصاب رو پر می کنن توی نسخه که وقتی خریداری می کنم یه مشمای بزرگ میشه که وقتی مصرف رو شروع می کنم عصبی تر می شم در صورتی که اصلا ادم عصبی نیستم مگر اینکه که از چیزی واقعا اعصبانی بشم مثل همه انسانهای عادی
    اما وقتی دکتر میرم خصوصا دکترای روانپزشک و روانشناس همش سعی می کنندکه طوری سوال کنم که مثلا من عصبی ام و گوشه گیرم از مردم فراریم ، تو جمع بودن و دوست ندارم اما من اصلا چنین فردی نیستم برعکس تو جمع بودن خیلی دوست دارم عاشق طبیعت و گردش و جشن و سرورم ، توی دانشگاه هم با وجود لرزشی که داشتم حتی دوستام که لرزش ندارند هنگام کنفرانس و ارائه پروژه ها دچار لرزش می شدند و صداشون می لرزید و از کنفرانس فراری بودن همیشه ارائه رو من به عهده می گرفتم و با وجود لرزشم چون بهش عادت دارم و خودم دیگه حسش نمی کنم به نحو احسن کنفرانس و ارائه می کردم و نمره کاملم می گرفتم . یه بار رفتم پیش یه روانشناس برگشت حرفی بهم زد که واقعا خندم اومد و پول ویزیتش و کامل برای یه ساعت مشاوره داده بودم ده دقیقه هم نشد اومدم بیرون گفتم بهتره یه فکری به حال خودتون بکنید قبل اینکه دیگران رو بخواین درمان کنید بهم گفت جایی میری یا واست مهمون میاد همه رو مجسمه فرض کن بعد استرست رو کم کن چایی بیار منم گفتم هیچکس رو نمیشه مجسمه فرض کرد چون همه انسانند و حرکت چشم و لب و واکنش دارند در ضمن من مهمون اومدنی چایی میارم پذیرایی هم می کنم قایم هم نمیشم من حتی در مجالس هم پذیرایی می کنم و همیشه سر پا هستم و این حرفا
    الانم یه دکتر همیوپاتی هست که نزدیک دوساله میرم پیشش ، ایشون هم گفتن که همیوپاتی طوریه که اول باید لرزش دستها و بدن و وسواسی به اوج خودش برسه بعد یواش یواش کم بشه یعنی از خود بیماری پادزهر درست میشه نمی دونم الان اگه اول 10% لرزش و وسواس داشتم الان شده 80% یعنی به گفته خودش بیشتر شده و داره به اوجش میرسه میگه سه سال تا چهارسال طول میکشه همون طور که گفتم دکتر به گفته خودش عمل کرده و بیماریم شدت پیدا کرده حالا فقط ترسم اینه که اگه نتونه شدت رو کم کنه چه بلایی سرم میاد ؟ از یه طرف هم هر وقت میرم پیشش بهش میگم که شدتش بیشتر شده میگه می دونم بایدبه اوج خودش برسه . دیگه دوسال و چند ماهه که این درمان رو ادامه دادم و با این شرایطم دیگه نمی تونم درمان رو رها کنم

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

من به جز وسواسی مشکل لرزش دست و بدن هم داشتم از 15 سالگی این لرزش و وسواس به سراغم اومده الانم 33 سالمه مجرد هم هستم که توی این چند سال دکترای متفاوت مغز و اعصاب ، اعصاب و روان ، روانپزشک ، روانشناس رفتم همه ام اکثرا قرص های اعصاب رو پر می کنن توی نسخه که وقتی خریداری می کنم یه مشمای بزرگ میشه که وقتی مصرف رو شروع می کنم عصبی تر می شم در صورتی که اصلا ادم عصبی نیستم مگر اینکه که از چیزی واقعا اعصبانی بشم مثل همه انسانهای عادی
    اما وقتی دکتر میرم خصوصا دکترای روانپزشک و روانشناس همش سعی می کنندکه طوری سوال کنم که مثلا من عصبی ام و گوشه گیرم از مردم فراریم ، تو جمع بودن و دوست ندارم اما من اصلا چنین فردی نیستم برعکس تو جمع بودن خیلی دوست دارم عاشق طبیعت و گردش و جشن و سرورم ، توی دانشگاه هم با وجود لرزشی که داشتم حتی دوستام که لرزش ندارند هنگام کنفرانس و ارائه پروژه ها دچار لرزش می شدند و صداشون می لرزید و از کنفرانس فراری بودن همیشه ارائه رو من به عهده می گرفتم و با وجود لرزشم چون بهش عادت دارم و خودم دیگه حسش نمی کنم به نحو احسن کنفرانس و ارائه می کردم و نمره کاملم می گرفتم . یه بار رفتم پیش یه روانشناس برگشت حرفی بهم زد که واقعا خندم اومد و پول ویزیتش و کامل برای یه ساعت مشاوره داده بودم ده دقیقه هم نشد اومدم بیرون گفتم بهتره یه فکری به حال خودتون بکنید قبل اینکه دیگران رو بخواین درمان کنید بهم گفت جایی میری یا واست مهمون میاد همه رو مجسمه فرض کن بعد استرست رو کم کن چایی بیار منم گفتم هیچکس رو نمیشه مجسمه فرض کرد چون همه انسانند و حرکت چشم و لب و واکنش دارند در ضمن من مهمون اومدنی چایی میارم پذیرایی هم می کنم قایم هم نمیشم من حتی در مجالس هم پذیرایی می کنم و همیشه سر پا هستم و این حرفا
    الانم یه دکتر همیوپاتی هست که نزدیک دوساله میرم پیشش ، ایشون هم گفتن که همیوپاتی طوریه که اول باید لرزش دستها و بدن و وسواسی به اوج خودش برسه بعد یواش یواش کم بشه یعنی از خود بیماری پادزهر درست میشه نمی دونم الان اگه اول 10% لرزش و وسواس داشتم الان شده 80% یعنی به گفته خودش بیشتر شده و داره به اوجش میرسه میگه سه سال تا چهارسال طول میکشه همون طور که گفتم دکتر به گفته خودش عمل کرده و بیماریم شدت پیدا کرده حالا فقط ترسم اینه که اگه نتونه شدت رو کم کنه چه بلایی سرم میاد ؟ از یه طرف هم هر وقت میرم پیشش بهش میگم که شدتش بیشتر شده میگه می دونم بایدبه اوج خودش برسه . دیگه دوسال و چند ماهه که این درمان رو ادامه دادم و با این شرایطم دیگه نمی تونم درمان رو رها کنم
    جای تحسین داره که خیلی خوب نسبت به خودتون بینش دارید و دنبال حل مشکلتون هستید

خیلی متاسفم که تا الان روانپزشکا و روانشناسای ما نتونستن براتون کاری بکنند یا حداقل نتیجه ی دلخواه شما حاصل نشده

درمانتون رو حتما ادامه بدید ان شاءالله که به نتیجه برسه این بار

در مورد وسواس من میخواستم یه نکته ای رو بگم که معمولا برای درمانش از مواجهه درمانی یا حساسیت زدایی استفاده میکنن

به اینصورت که فرد رو با عواملی که نسبت بهش وسواس داره کم کم روبرو میکنن تا به نهایت خودش برسه و وقتی در نهایتش فرد دید که خطری براش نداره خود به خود از شدتش کم میشه...

احتمالا پزشک شما هم به همین دلیل این روش درمانی رو ارائه دادن...

امیدوارم که براتون مفید باشه و شرایطتون خیلی بهتر از قبل بشه

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38113
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

تشکر از اینکه جوابگو بودین
    سایت بسیار خوبی دارید
    این رو هم به همه دوستان که مشکلاتی دارن به عنوان یه دوست میگم هیچ وقت توی زندگی خودتون رو نبازین با مشکلات مواجه بشین و مبارزه کنید تنها چیزی که راهی نداره مرگه بقیه چیزا همون طور که درد دارن درمان هم دارن فقط باید دنبال درمانش باشین تا راهش رو پیدا کنید
    امید به خدا

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

الانم یه دکتر همیوپاتی هست که نزدیک دوساله میرم پیشش ، ایشون هم گفتن که همخواهد بیفتد بیفتدیوپاتی طوریه که اول باید لرزش دستها و بدن و وسواسی به اوج خودش برسه بعد یواش یواش کم بشه یعنی از خود بیماری پادزهر درست میشه نمی دونم الان اگه اول 10% لرزش و وسواس داشتم الان شده 80% یعنی به گفته خودش بیشتر شده و داره به اوجش میرسه میگه سه سال تا چهارسال طول میکشه همون طور که گفتم دکتر به گفته خودش عمل کرده و بیماریم شدت پیدا کرده حالا فقط ترسم اینه که اگه نتونه شدت رو کم کنه چه بلایی سرم میاد ؟ از یه طرف هم هر وقت میرم پیشش بهش میگم که شدتش بیشتر شده میگه می دونم بایدبه اوج خودش برسه . دیگه دوسال و چند ماهه که این درمان رو ادامه دادم و با این شرایطم دیگه نمی تونم درمان رو رها کنم
    سلام
    من روانشناس نیستم ولی یک چیز را تجربه کردم بابا سینی چای در دستت می لرزد خودت را کنترل نکن خوب بگذار هر اتفاقی که میخواهد بیافتد بیافتد بیخیال. اصلا به نتیجه فکر نکن فرض کن سینی چای از دستت افتاده بالاتر از سیاهی رنگی نیست آقا به درک.وقتی خودت را برای بدترین حالت آماده کنی دگه هیچ نگرانی در خودت حس نمی کنی نتیجه گرا شدن واقعا یک معضلی در اجتماع شده یک وقتهایی از لحظه هایی که در آنیم غافل میشیم در حین سفر آدم می تواند همش به این فکر کند کی به مقصد میرسیم ولی می تواند با خود بگوید الان که در مسیر هستیم با نگاه کردن به مناظر طی مسیر لذت ببرم و سرگرم شوم خود در مسیر بودن براش یک لذت بشود.

12. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

تشکر از اینکه جوابگو بودین
    سایت بسیار خوبی دارید
    این رو هم به همه دوستان که مشکلاتی دارن به عنوان یه دوست میگم هیچ وقت توی زندگی خودتون رو نبازین با مشکلات مواجه بشین و مبارزه کنید تنها چیزی که راهی نداره مرگه بقیه چیزا همون طور که درد دارن درمان هم دارن فقط باید دنبال درمانش باشین تا راهش رو پیدا کنید
    امید به خدا
    خواهش میکنم

اگه همکاری آدمای فهیمی مثل شما رو تو سایت داشته باشیم حتما خیلی بهتر از قبل میشه

خیلی حرف درستی زدید...با مشکلات باید روبرو شد تا متوجه شد اونا چیزی جز اوهام و ترس های ما نیستن

در پناه خدا موفق باشید

13. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38113
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

تشکر از لطف شما
    امیدوارم همه سال خوب توام با شادی و سلامتی و برکت و موفقیت داشته باشند
    ویرایش توسط panel : 03-29-2018 در ساعت 01:20 AM

14. کاربران زیر از panel بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)