نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: اختلاف با خواهرشوهر

1434
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33594
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اختلاف با خواهرشوهر

سلام من می خوام که به من کمک کنید که دراین شرایط آسیب زیادی نبینم البته از نظر روحی من با پسر عموم وبرادرم با خواهرشوهر م ی شب ازدواج کردم الان خواهر شوهرم می خواد طلاق بگیره من با خانواده شوهرم زندگی می کنم از این بابت ناراحتم چون از وقتی که قهر کرده ی روز خوش ندیدم ب من تیکه می نداره جلو چشمم از برادرم و خانواده ام بد می گه ومن همیشه عصبی وناراختم شوهرم هم تک پسره از هر لحاظ حمایتش می کنه حتی حرف های بین من وخودشو بهش می گه وقتی هم بهش می گم برام خونه جدا کن جروبحث راه می اندازه و قبول نمی کنه دیگه خسته شدم ب سرم زده منم برم خونه مادرم تا راحت شم لطفاراهنماییم کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : اختلاف با خواهرشوهر

نقل قول نوشته اصلی توسط nargessi نمایش پست ها
    سلام من می خوام که به من کمک کنید که دراین شرایط آسیب زیادی نبینم البته از نظر روحی من با پسر عموم وبرادرم با خواهرشوهر م ی شب ازدواج کردم الان خواهر شوهرم می خواد طلاق بگیره من با خانواده شوهرم زندگی می کنم از این بابت ناراحتم چون از وقتی که قهر کرده ی روز خوش ندیدم ب من تیکه می نداره جلو چشمم از برادرم و خانواده ام بد می گه ومن همیشه عصبی وناراختم شوهرم هم تک پسره از هر لحاظ حمایتش می کنه حتی حرف های بین من وخودشو بهش می گه وقتی هم بهش می گم برام خونه جدا کن جروبحث راه می اندازه و قبول نمی کنه دیگه خسته شدم ب سرم زده منم برم خونه مادرم تا راحت شم لطفاراهنماییم کنید

دوست عزیز چنین ازدواجایی چنین مسایلی رو هم میتونه به دنبال داشته باشه

و مسلما روی زندگی شما هم تاثیرگذار خواهد بود

پس دوست عزیز اگر خواهان ادامه این زندگی هستید باید با همسرتون در این مورد صحبت کنید

چون زندگی شما با خواهرش تفاوت داره ... درسته حساسیت هایی وجود داره ولی اگر قرار به واکنشهای نسنجیده باشه

شما هم در زندگی باید تصمیم سختی رو بگیرید ... از طرفی اگر میتونید برای آشتی دادن خواهرشوهرتون تلاش کنید

و برای این موضوع باید مشاوره ای حضوری انجام بدید

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    10

ازدواج های این مدلی که به قول معروف یه دختر میدن و یه دختر میگیرن اغلب به این مشکل بر میخوره.
    با اختلاف بین یکی از زوجها، معمولا زوج دیگه هم سر ناسازگاری میذارن و دامنه این اختلافات به خانواده ها هم کشیده میشه و ناخواسته رو روابط هر دو زوج تاثیرات منفی میذاره.
    بهتره خودتون رو از این قضایا کنار بکشین. اصلا هم متعصابه برخورد نکنین چون همسرتون هم تحریک میشه از خواهرش طرفداری کنه و در نتیجه کشمکش ایجاد میشه.
    بهتره نه خودتون وارد این مسائل بشین نه به حرفای همسرتون در اینباره اعتنا کنین. اگه اهمیتی به قضاوتهای همسرتون ندین، متوجه میشه این قضیه هیچ جذابیتی براتون نداره و دیگه از اونها صحبتی نمیکنه.
    مثلا وقتی ایشون با عصبانیت یا لحن بدی از برادرتون انتقاد میکنه، به جای جروبحث و دعوا، با خونسردی بگید "همه که مثل تو همسرداری بلد نیستن. کاش خدا به اونا هم کمک کنه زندگی شون رو روال بیفته". یا بگین "خداروشکر من و تو که با هم تفاهم داریم پس معلومه خدا خیلی به ما لطف داشته، ان شاا... مشکلات همه حل بشه".
    هیچوقت از لفظ برادر من یا خواهر تو استفاده نکنین. همیشه جمع ببندین که همسرتون تصور نکنه دارین از برادر خودتون دفاع میکنین. مثلا بگین " اون دو نفر باید کم کم یاد بگیرن با هم چطوری برخورد کنن". یا بگین " کاش روابط اونها دوباره خوب بشه و بتونیم رفت و امدها رو از سر بگیریم".
    میدونم سخته ولی زندگی برادرتون ارتباطی به شما نداره. ممکنه برادر خیلی خوبی هم براتون باشه اما دلیل نمیشه زندگی شما به این خاطر از هم بپاشه. شما باید سعی کنین زندگی خودتون رو حفظ کنین و مسئول سروسامان دادن به زندگی دیگرون نیستین.
    درک میکنم که یه طرف موضوع برادرتونه اما خودتون رو جای همسرتون بذارین. اون هم نگران خواهرشه. پس همونقدر که شما ممکنه بخواین از برادرتون جانبداری کنین، ایشونم همین حس رو نسبت به خواهرش داره.
    برای همین میگم ابدا تو زندگی اونها دخالت نکنین. اگر هم برخوردی باهاشون داشتین عادی رفتار کنین. انگار که اونا یک زوج غریبه هستن و مسائل و مشکلاتشون اصلا به شما مربوط نمیشه.
    به هرحال تا زمانی که مشکلات اونها حل نشه و تصمیم قطعی در مورد زندگی شون نگیرن، متاسفانه شما هم به نوعی درگیر هستین. و فقط میتونین با صبوری و گذشت تلاش کنین از این بحران عبور کنین.
    اگه میتونین وادارشون کنین قبل از هر اقدامی، با یه مشاور به صورت حضوری ملاقات داشته باشن.

5. کاربران زیر از talieh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33594
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام ممنون از راهنمایت من واقعا شرایط بدی دارم وقتی که همه چیز خوب بود من باهمه صمیمی وخوب بودم ولی الان دقیقا برعکس شدهحتی جلو من حرف نمی زنن وفقط پشتم پچ پچ می کنن من از این ناراحتم که شوهرم وقتی بهش ی چیز می گم راحت میزاره کف دست مادر وخواهرش ولی برای اونا رازداری می کنه حتی شوهرم هم حمایتم نمی کنه فقط جلو من جبهه می گیره اگه باهاش بحث کنم میره پیشه خواهرش حتی سراغی از من نمی گیره وبی محای می کنه با این کارش من حس می کنم خواهرش داره جای منو پر می کنه درصورتی که وقتی همه چیز خوب بود برعکس بود و ما با گفتگومشکلمون حل می کردیم در واقعا ی جورایی خواهر شوهرم داره عقدههاشو سر زندگیه من د رمیاره خستم زندگی که قبلا داشتم کجا حالا کجا

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط nargessi نمایش پست ها
    سلام ممنون از راهنمایت من واقعا شرایط بدی دارم وقتی که همه چیز خوب بود من باهمه صمیمی وخوب بودم ولی الان دقیقا برعکس شدهحتی جلو من حرف نمی زنن وفقط پشتم پچ پچ می کنن من از این ناراحتم که شوهرم وقتی بهش ی چیز می گم راحت میزاره کف دست مادر وخواهرش ولی برای اونا رازداری می کنه حتی شوهرم هم حمایتم نمی کنه فقط جلو من جبهه می گیره اگه باهاش بحث کنم میره پیشه خواهرش حتی سراغی از من نمی گیره وبی محای می کنه با این کارش من حس می کنم خواهرش داره جای منو پر می کنه درصورتی که وقتی همه چیز خوب بود برعکس بود و ما با گفتگومشکلمون حل می کردیم در واقعا ی جورایی خواهر شوهرم داره عقدههاشو سر زندگیه من د رمیاره خستم زندگی که قبلا داشتم کجا حالا کجا
    اگه همسرتون رازدار نیست خب بهتره یه سری اخبار رو پیش خودتون نگه دارین و فقط مسائلی رو در حضورش عنوان کنین که براتون مهم نیست کسی درموردش چیزی بدونه.

شاید حق با شما باشه و خواهر شوهرتون قصد انتقام داره اما حتی در اینصورت هم لجبازی و مقابله به مثل شما کار رو بدتر میکنه.
    با بزرگواری از این رفتارها چشم پوشی کنین و در عوض عشق و محبت تون رو به همسرتون بیشتر کنین.
    اگه حرفی درباره خواهرش میزنه باهاش همدردی کنین و بگین چقدر از این بابت متاسفید اما کاری هم از دستتون بر نمیاد.
    حتی تشویقش کنین که حامی خوبی برای خانواده ش بوده.
    بذارین اگه قراره خبری از شما برای خانواده ش ببره، فقط خبر دلسوزی و محبت شما باشه.

قبلا هم گفتم این مشکل تا وقتی کاملا حل نشه زندگی شما رو تحت الشعاع قرار میده. چاره ای جز مدارا کردن نیست. فقط سعی کنین ارامش خودتون رو حفظ کنین تا اوضاع رو پیچیده تر نکنین.
    اگه با خواهرشوهرتون روبرو شدین هم عادی برخورد کنین. حتی اگه از برادرتون گله کرد، بی طرفانه فقط به همدردی و دعای خیر اکتفا کنین. ابدا خودتون رو وسط دعوا نندازین. چون در نهایت با حل شدن مسائل انگشت اتهام به سمت شما نشونه میره، چون معمولا اینجور مواقع همه دنبال یه مقصر میگردن تا همه چیز رو بندازن گردنش!!!!! پس مداخله نکنین و فقط ناظری دلسوز باشین.

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33431
    تشکـر
    176
    تشکر شده 98 بار در 78 پست
    میزان امتیاز
    8

الان خواهر شوهرتون از لحاظ روحی آسیب دیده و شاید به زندگی شما غبطه میخوره و احساس میکنه زندگی خودش تموم شده اما شما این وسط باهاش مثله خواهر باشید تا بتونه غمشو فراموش کنه زمان میبره تا خوب بشه شما همراهش باش و بهش دلگرمی بده وقتی ببینه تو چقد خوبی و براش مثله خواهری از کار خودش پشیمون میشه

فرستاده شده از GT-I9505ِ من با Tapatalk

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    متاسفانه بازم ازدواج های اشتباه
    ازدواج های دوطرفه اشتباه ترین ازدواج های دنیاس
    اختلاف در هر کدوم از ازدواج منجر به نابودی هردو ازدواج میشه.
    متاسفانه هرچی بگذره این اتیش خشم بیشتر میشه و بیشتر دامن شما را میگیره
    با همسرتون مهربان صحبت کنید و بگین من تو و خانواده ات را دوست دارم و دراین شرایط من حق میدم خواهرت و خانواده ات عصبانی هستن اما من نمیخوام زندگی من و تو قربانی زندگی برادر و خواهرمون بشه پس بهتر مستقل بشیم.
    با محبت حرفت را به کرسی بنشان.

یا علی مدد

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33594
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

می دونید چیه اشکال از شوهرم هم هست اوایل می گفت ما کاری بهشون نداریم ولی الان همچین چیزی نمی گه حتی اگه بگه فقط زبونی و رفتارش اینو نمی گه مثلادیشب رفته با برادرم البته دومم حرف زده البته با هماهنگیه خواهرشوهرم بعد رفت زنگ زد ب خواهرش قشنگ گزارش داد ولی به من حتی ی کلمه هم نگفتی ومن باید از خانوادم بشنوم عادت بدی هم داره وقتی پشت برادرم حرف می زنه یا چیزی میشه دیگه بامن دوری می کنه دیگه من شناختمش وقتی اینطوری می کنه یچیزی گفته من هم روحییه خیلی حساسی دارم یعنی با ی کلمه زود بهم می ریرم واین کار شوهرم منو بیشتر داغون می کنه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد