نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: رشته علوم تغذیه و بینایی سنجی

2202
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32917
    تشکـر
    71
    تشکر شده 88 بار در 65 پست
    میزان امتیاز
    8

رشته علوم تغذیه و بینایی سنجی

با سلام برادرم پارسال کنکور تجربی شرکت کرد اما رتبش 4500 شد که نتونست پزشکی بیاره امسال قراره دوباره آزمون بده که میگه پزشکی مدت زمان تحصیلش طولانیه منم سرچ کردم دیدم رشته های علوم تغذیه و بینایی سنجی رشته های خوبی هستن اما درآمد ماهانه این شغل ها رو کسی ننوشته بود لطفا توضیح بدید که یه متخصص تغذیه رشته علوم تغذیه خونده یا اول پزشکی عمومی خونده بعد برای تخصص تغذیه خونده؟ درآمد ماهانه رو بگید همینطور درمورد رشته بینایی سنجی

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7488
    تشکـر
    942
    تشکر شده 1,135 بار در 596 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : لطفا درمورد رشته علوم تغذیه و بینایی سنجی توضیح دهید

...
    ویرایش توسط رنگو : 02-09-2017 در ساعت 06:21 PM

3. کاربران زیر از رنگو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32917
    تشکـر
    71
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط رنگو نمایش پست ها
    سلام. صبحتون بخیر. در سال 95، هزینه ویزیت کارشناس پروانه دار 10 هزار تومن،ویزیت کارشناس ارشد هم 12 هزار تومن هست. میزان درآمد بستگی داره که توی شهر کوچیک کار کنن یا شهر بزرگ فرق داره. بستگی داره که اون شهر چند تا بینایی سنجی یا متخصص تغذیه داره. بستگی داره که توی مرکز خصوصی کار کنن یا مرکز دولتی. من شنیدم درآمد بینایی سنجی توی شهر کوچیک حول و حوش سه تومن در ماه، توی شهر بزرگ ممکنه به ده تومن هم برسه. با توجه به زیاد شدن اهمیت تغذیه و مسایل مربوط به درمان چاقی و لاغری، احتمالا بازارکار مناسبی پیش روی متخصصان تغذیه باشه. دقیق نمیدونم چقدر درآمد دارن. متخصص تغذیه رشته تغذیه خونده. میتونین به برادرتون پیشنهاد کنید که رشته داروسازی یا دندون پزشکی برن. نیازی نیست مثل پزشکی چهار پنج سال برای گرفتن تخصص وقت بزارن، بعد از فارغ التحصیلی در همون مقطع عمومی هم حتما درآمد خوبی دارن. فرقشون با لیسانس فقط دوساله. ولی از نظر درآمد خیلی بالاتر هستن.
    ممنون از پاسخ شما یه سوال دیگهدرسته میگن پزشکی کارش تضمین شدس؟ برادرم با کار تو مناطق محروم مشکلی نداره چقدر درآمد داره؟ بعد درسها خیلی سنگین هستن؟ درمورد دندون پزشکی برادرم دستهایش وقتی ازشون زیاد استفاده میکنه یکم لرزش میگیره که فکر میکنم یه مانع بزرگ واسه موفقیت تو این رشته باشه براش و اینکه این رشته به زودی اشتباه میشه و...

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7488
    تشکـر
    942
    میزان امتیاز
    10

...

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32917
    تشکـر
    71
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط رنگو نمایش پست ها
    خواهش میکنم. ببینید بنظر من باید از روی علاقه رشته خودشون رو انتخاب کنن فقط و فقط اسم دکتری و درآمد درست نیست. یعنی اگه یه رشته ای مثل ژنتیک یا میکروبیولوژی یا مهندسی کشاورزی یا هر رشته دیگه ای برن ولی تا آخرش ادامه تحصیل بده و توی رشته خودش بهترین باشه و از علمش درست استفاده کنه میتونه یه آدم موفق با درآمد بالا بشه.
    اگه میخواین راجب پزشکی تحقیق کنین میتونم یه اطلاعاتی بهتون بدم.
    ببینید ظرفیت پزشکی از سال 85 خیلی بالا رفت. مثلا کلاس ما 50 نفر بودیم. ولی از سال 85 به بعد اکثر دانشگاه ها ورودی بین 80 تا صد نفر رو داشتن. خب وقتی همه این دانشجویان فارغ التحصیل میشن و وارد جامعه میشن شرایط کاری برای پزشکان هم سخت خواهد شد. من فکر میکنم آینده خوبی نداریم. یه اشکالی هم هست اینه که همه دوست دارن شهرهای بزرگ زندگی کنن بخاطر همین شهرهای بزرگ پر از متخصص و شهرهای کوچیک هیچ متخصصی ندارن. مسلما اونایی که الان فارغ التحصیل میشن جایی برای شناخته شدن و مطب زدن ندارن. یعنی اگه تخصص هم داشته باشیم فقط توی شهرهای کوچیک درآمدمون بالاست.
    اگر دنبال درآمد بالا هستن یا باید پزشک خانواده روستایی مناطق محروم بشن با ماهی ده تا سیزده تومن که نسبت به سختی های که اونجا میکشن خیلی هم بالا نیست، یا پزشک متخصص توی شهرهای کوچیک با ماهی سی تومن به بالا. بستگی به نوع تخصص داره.
    رشته پزشکی درس های خیلی سختی داره ولی اگه علاقه داشته باشن و استعداد خرخونی رو داشته باشن میتونن راحت معدل بالایی هم داشته باشن.

باید ببینید برادرتون چجور آدمی هست، حاضره حداقل یازده سال درس بخونه؟ حاضره سختی ها و استرس زیاد این رشته رو تحمل کنه؟ حاضره بعد از همه این سختی ها بره شهر کوچیک زندگی کنه؟

من به شخصه با این طرز انتخاب رشته تحصیلی و شغل، توی ایران مخالفم.
    ببینید برادرم به درس زیست شناسی خیلی علاقه منده و کمدش پره از کتاب های مختلف درمورد انواع بیماری ها و نحوه درمان اونا و کلا به خدمات پزشکی علاقه زیادی داره حالا هر رشته ای باشه چه پزشکی چه بهداشت چه علوم تغذیه... ولی نمیخوام یه رشته ای رو مطالعه کنه که فردا کار گیرش نیاد یا کار با درآمد پایین گیرش بیاد و... چون خودم اینو تجربه کردم
    برادرم میگفت معلم کلاس کنکور بهشون گفته وزارت بهداشت به اندازه جامعه پزشک تحویل مملکت میده
    میگن پزشکی عمومی حدودا هشت سال دانشگاه داره من یه پزشک عمومی میشناسم با حقوق ماهی سی تومن دولت براش راننده هم گذاشته هرروز میره به یه روستا همین اطراف و با راننده برمیگرده خب با این وجود رشته پزشکی آینده داره دیگه؟ دندون پزشکی هم اشتباه میشه بزودی درسته؟ لطفا درمورد رشته هایی که اشتباه نیستن و آینده شغلی و درآمد بالا دارن توضیح بدید.
    ممنون

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7488
    تشکـر
    942
    میزان امتیاز
    10

...

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : رشته علوم تغذیه و بینایی سنجی

نقل قول نوشته اصلی توسط ali- نمایش پست ها
    با سلام برادرم پارسال کنکور تجربی شرکت کرد اما رتبش 4500 شد که نتونست پزشکی بیاره امسال قراره دوباره آزمون بده که میگه پزشکی مدت زمان تحصیلش طولانیه منم سرچ کردم دیدم رشته های علوم تغذیه و بینایی سنجی رشته های خوبی هستن اما درآمد ماهانه این شغل ها رو کسی ننوشته بود لطفا توضیح بدید که یه متخصص تغذیه رشته علوم تغذیه خونده یا اول پزشکی عمومی خونده بعد برای تخصص تغذیه خونده؟ درآمد ماهانه رو بگید همینطور درمورد رشته بینایی سنجی

اون چیزی که به عنوان دستمزد نوشته شده تقریبیه و ملاک عمل شما نباید باشه

چون شما تا فارغ التحصیل بشید شرایط کاملا تغییر کرده و ممکنه غافلگیر بشید

چیزی که بسیار مهمه اینه که بر اساس علاقه و توانایی خودتون رشته ای رو انتخاب کنید

چون احتمال موفقیت شما بسیار بالا خواهد رفت
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)