نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: کنکور دوباره بعد از ورود به دانشگاه

724
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33418
    تشکـر
    9
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Question کنکور دوباره بعد از ورود به دانشگاه

سلام دوستای عزیز
    خسته نباشید
    من پیش دانشگاهی ریاضی رو سال 93 تموم کردم و در پاییز همون سال وارد رشته ی کارشناسی پیوسته ی عمران در یه موسسه غیرانتفاعی شدم. بعد از چهار ترم از رشته م منصرف شدم و فعلا مرخصی گرفتم و منتظر آزمون استخدامی ارتش هستم ولی ترجیح میدم دبیر زبان انگلیسی آموزش و پرورش بشم. سوالم اینه که من بدون اینکه سربازی رفته باشم الآن بعد از 48 واحد پاس کردن دروس عمران، میتونم از دانشگاه انصراف بدم و کنکور زبان بدم برای دانشگاه تربیت معلم؟ اجازه ی این کارو دارم؟ از دست من چه کاری برمیاد توی شرایط تحصیلی که الآن دارم؟ باید سربازی برم بعد کنکور شرکت کنم برای تربیت معلم زبان یا الان هم به یه شکلی میتونم این کارو کنم؟ شهریه ی تابت و متغیر 4 ترم رو دادم و شهریه ثابت ترمی که گذشت هم برای مرخصی دادم. توی همین هفته هم شهریه ثابت برای مرخصی گرفتن ترم بعد رو هم میدم. یعنی دو ترم می مونه و جریمه انصرافم میشه 800 تومن. اول باید انصراف بدم بعد کنکور و انتخاب رشته تربیت معلم شرکت کنم؟ یا فعلا باید با مرخصی توی دانشگاه بمونم و اجازه ی کنکور دارم؟ چون سربازی ندارم. فکر میکنم الآن که مرخصی هستم میتونم کنکور ثبت نام کنم و شرکت کنم. میتونم؟ ولی مثلا اون موقع که قبول هم شدم برای دبیر زبان تربیت معلم، اون موقع چی میشه؟ مشکل سربازی برام پیش نمیاد؟ ببخشید یکم حرفام رو قاتی پاتی گفتم ولی امیدوارم شرایطی که نوشتم رو متوجه شده باشید. لطفا اگه میتونید راهنمایی کنید چون به زمان ثبت نام کنکور زیاد نمونده. از طرفی 15 بهمن آزمون ارتش دارم. اگه بعدش هم آزمون سلامت جسمانی و مصاحبه که تا اوایل سال بعد طول میکشه رو قبول بشم، نمیدونم برم ارتش یا منتظر نتیجه کنکور باشم که نتیجه ش برام قطعی نیست و ممکنه برای تربیت معلم قبول بشم شاید قبول نشم. یکمی سردرگم هستم. نمیتونم درصورت قبولی قطعی ارتش دل ببندم به قبولی احتمالی تربیت معلم که دو سه ماه بعدش مشخص میشه یا نه. خیلی برام مهمه اگه میتونید راهنماییم کنید. ممنون از راهنماییتون.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : کنکور دوباره بعد از ورود به دانشگاه

سلام دوست عزیز
    به نظرم اول مشخص کنین که چی میخواین و بعد واسش تصمیم بگیرین
    البته از حرفاتون مشخصه که بیشتر علاقه به معلمی دارین تا ارتش
    تربیت معلم رو اگه از طریق کنکور سراسری میخواین برین باید رتبه ی خیلی خوبی بیارید که مجاز بشین
    در مورد رتبه اش با توجه به شهر محل زندگیتون مشخص میشه و یه تحقیق کنین که دقیقا مشخص بشه
    در مورد سربازی هم من اطلاع دقیقی ندارم باید برین سوال کنین که بهتون بگن شرایطتتون رو بهشون بگین که براتون روشن بشه قضیه
    فکر کنم دانشگاه یا پلیس +10 بتونه جوابگو باشه.
    موفق باشین.

3. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد