نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: گاهی دلم برای مردها میسوزد

1255
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30434
    تشکـر
    199
    تشکر شده 449 بار در 244 پست
    میزان امتیاز
    8

Post گاهی دلم برای مردها میسوزد

آنها ما را دوست دارند. دوست داشتنی ساده و منطقی. اصلا به نظر می رسد که دنیای مردانه همین طور است.

گه گاهی با خود اینگونه فکر می کنم که مرد بودن کار سختی است.
    گاهی هم اینطور می اندیشم که مرد بودن تا حدودی غم انگیز است.
    دلیل این مساله این است که دنیای مردانه دنیایی سخت و پر مسئولیت است و فشارهای مادی و معنوی متعددی را به دنبال دارد اما با وجود این شرایط هیچ کس از دنیای مردانه سخن نمی گوید.
    هیچ نهاد یا سازمان خاصی از حقوق مردان دفاع نمی کند و هیچ تشکلی با پسوند مردان، وجود ندارد که به بیان خواسته ها و انتظارات آنها بپردازد.
    مردها نماد خاصی مثل رنگ صورتی ندارند. این روزها در همه جای دنیا سخن از حقوق زنان و دفاع از حقوق زنان و دنیای زنانه است.
    در حالیکه دنیای اغلب زنان با یکی از همین مردها گره خورده است. یکی از همین مردهایی که ممکن است شریک زندگی مان باشند یا پدر مان باشند یا برادرمان. در هر صورت دوستمان دارند.
    یکی از همین مردهایی که آرزو دارد تا بهترین شرایط زندگی را برای همسرش مهیا کند. همان هایی که وقتی می خواهند حرف خاصی به همسرشان بزنند هول می شوند و یکی از همان مردهایی که ممکن است دیگر در بین ما نباشند.یکی از همین مردهای همیشه خسته. از آن مردهایی که از سن قانونی یعنی 18 سالگی، مجبور به دویدن هستند. دویدنی به دنبال سربازی، تحصیلات، شغل خوب و تهیه مسکن و....چون همه از مردها توقعاتی دارند. وقتی به خواستگاری می روند از انها توقع می رود که تحصیل کرده باشند، پولدار باشند، خوش تیپ و قد بلند هم باشند و البته با داشتن همه این موارد، یک رکن مهم به نام خوش خلقی هم باید داشته باشند و خدای ناکرده اگر یکی از این موارد وجود نداشته باشد، به گونه ای دیگر با آنها برخورد می شود.گاهی اینطور فکر می کنم که خانم ها با وجود شرایط خاص و فراز و نشیبهایی که در طول زندگی شان طی می کنند، باید انعطاف پذیر باشند اما آسایش و خوشی بیشتری نسبت به مردان دارند. خانمی را فرض کنید که خانه دار است و مشغله های خاص خود را دارد. اما از مردی که از صبح تا شب برای کسب درآمد بیشتر و مهیا کردن یک زندگی نسبتا خوب، تلاش کرده، انتظار داریم که وقتی شب به خانه می رسد، با تمام خستگی اش، بنشیند و زیر پنجره برای ما ویولن بنوازد و جالب اینجاست که از همین مرد رمانتیک انتظار داریم که مدیر ارشد یک کارخانه باشد و بتواند زندگی ما را همه جوره تامین کند و هر چند وقت یک بار ما را به مسافرت ببرد و همواره صبور باشد و در مواقعی که دلمان گرفته به ما دلداری دهد. با آرامش به کارش رسیدگی کند و همیشه بوی عطر و ادوکلن بدهد و از دست پخت همسرش تعریف و تمجید کند. وقتی قرار است در یک مهمانی شرکت کنیم که علاقه ای به آن ندارد به خاطر همسرش باید حضور داشته باشد و غرغری هم در میان نباشد و هر کسی را که ما دوست داریم، دوست داشته باشد و فراموش نکند که همیشه خانمش را تحویل بگیرد و از بیان عبارات محبت آمیز سر باز نزند.بیائید باور کنیم که مردها اینطور که ما نشان می دهیم، بد نیستند. مردها به دنبال این هستند که در زندگی شان آرامش داشته باشند و همسری که این موهبت را به آنها تقدیم کند. فقط کمی آرامش، در ازای تمام فشارها و استرس هایی که به خاطر خوشحال بودن و راحت بودن ما، تحمل می کنندمردها دنیای غمگین صبورانه ای دارند. بهتر است به این نکته اعتراف کنیم که مردها صبرشان از ما بیشتر است. وقت هایی که فریاد می کشند و اضطراب چکی را دارند که هنوز پاس نشده است و اوقاتی که پاسخ تلفن و پیامک های ما را نمی دهند. اوقاتی که از خستگی عرق بر پیشانی شان نشسته و کفش هایشان پر از خاک است باز هم به ما گوش می دهند. به ما موجودات شگفت انگیز کم طاقت که دوستمان دارند. آنها دوستمان دارند و ما همیشه اینطور فکر می کنیم که نکند ما را به خاطر خودمان نخواهند.آنها ما را دوست دارند. دوست داشتنی ساده و منطقی. اصلا به نظر می رسد که دنیای مردانه همین طور است.بهتر است کوتاه بیائیم. میکروفونها و تابلوهای اعتراضمان را کنار گذاریم و شعار ندهیم.بیائید باور کنیم که مردها اینطور که ما نشان می دهیم، بد نیستند. مردها به دنبال این هستند که در زندگی شان آرامش داشته باشند و همسری که این موهبت را به آنها تقدیم کند.
    فقط کمی آرامش، در ازای تمام فشارها و استرس هایی که به خاطر خوشحال بودن و راحت بودن ما، تحمل می کنند. مردها زندگی پردغدغه ای دارند اما تعریف شان از خوشبختی به همین سادگی است که بیان شد.
    شاید عده زیادی به این نوشته معترض باشند و از این موضوع سخن بگویند که برخی از زنان هم برای تامین معیشت خانواده باید کار کنند اما فراموش نکنید که وظیفه تامین معیشت بر عهده مرد است و هیچ زنی به خاطر عدم کسب درآمد بازخواست نمی شود.
    این نوشته سخنی کلی است با همه بانوان عزیز این مرز و بوم. برای اینکه به گونه دیگری به مردان نگاه کنیم و باور کنیم که آنها دوستمان دارند و بسیاری از سختیهایشان به خاطر ماست. ما نیز به خاطر زندگی و علاقه مندی به مردها، سختیهایی را متحمل می شویم.
    اما آنچه مهم است اینکه زنان و مردان به دیده محبت به یکدیگر بنگرند و سعی داشته باشند تا نگرشهای توقع آمیز را کاهش دهند و به آرامش یکدیگر بیندیشند . باور کنند که رقابتی میان این دو وجود ندارندو بهتر است رفاقت را جایگزین کنند.

منبع:تبیان
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 236x354_1409943759730309.jpg  
    امضای ایشان
    جوری عاشقتم که

انگار دنیا فقط همین یه مرد رو داره

2. 6 کاربران زیر از hamideh banoo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7488
    تشکـر
    942
    تشکر شده 1,135 بار در 596 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : گاهی دلم برای مردها میسوزد

...
    ویرایش توسط رنگو : 02-09-2017 در ساعت 06:15 PM

4. کاربران زیر از رنگو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام ممنون از مطلبتون.اما یه عالمه حرف و اشکال وجود داره میدونید چرا سازمان حمایت از زنان هست؟!چون در طول تاریخ به زن ها ظلم شده و حقوقشون پایمال شده و هنوزم میشه!!
    در مورد اون قسمت هم که از خواستگاری گفتید بیشتر توی این دوره زمونه در مورد خانم ها صادق هست که پسره هیچی نداره ولی توقع داره همسرش همه چی داشته باشه و بی عیب باشه حتی از نظر ظاهر کاملا ایده ال باشه به خاطر همین دخترای الان اینقدر زیر تیغ عمل های سخت میرن و این قدر فشار روحی بهشون وارد میشه تا برای مرد کافی باشن!!!!!!!
    شما به نظرم بیشتر دلتون برای هم جنسای خودتون بسوزه که تو جامعه ای مردسالار زندگی میکنن و حقوقشون روز به روز پایمال میشه بدون اینکه چیزی به اسم سازمان دفاع از حقوق زنها وجود داشته باشه که ازشون دفاع کنه!!!!وهیچ کدوم از این شرایط ایده ال که گفتید توی تاپیکتون در موردشون اجرا نمیشه.
    ویرایش توسط saba95 : 02-01-2017 در ساعت 10:32 PM

6. 4 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

الکی میگین

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

کلا در جامعه حق هیچ کس نباید پایمال شود همه در آرامش زندگی کنند زن و مرد در کنار هم خوشبخت می شوند نه پسر به تنهایی کامل است نه دختر. منظور از ازدواج کامل شدن دو طرف هست برطرف کردن نیازهای همدیگر. پس تقابلی بین زن ومرد وجود ندارد هرگونه خودخواهی از هر طرف باعث ضربه خوردن به دو طرف می شود زنان حساستر هستند و باید بیشتر از آنان حمایت شود ولی بدین معنی نیست که مردان ظالمند و زنان مظلوم.

9. 5 کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33720
    تشکـر
    2
    تشکر شده 14 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

زن ها و دحترا موجودای عجیبین انگار یک ربات انکه فقط بلدن مردا دور خودشون بگردونن وگرنه ما ادم صادق مهربان وفادار و... هستیم کسی نمیخواد...

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از تایپیک تون خیلی جالب بود حرف دل ما بود

12. 2 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

ممنون تاپیک قشنگی بود
    به نظرم زحمات پدر هم بهایی مثل مادر داره که بهشت زیر پاشه

من هم گاهی که در مورد دنیای مردونه فکر می کنم میبینم با توجه به زندگی امروزه چقدر سخت هست حل کردن سیل عظیمی از مسائلی که مردای جامعه ی ما باهاش روبرو هستن
    امیدوارم که سختی های این مسیر براشون راحت تر بشه...
    من پسر یا مرد نیستم که بتونم زیاد درک کنم ولی واقعا قابل تحسین هستن مردایی که روزگار با همه ی بازی ها و سختی هاش نتونسته ازشون نامرد بسازه
    ان شاالله همه ی مردا همیشه مرد واقعی بمونن.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)