نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: مطرح کردن موضوع ازدواج با زن مطلقه

1600
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33807
    تشکـر
    5
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مطرح کردن موضوع ازدواج با زن مطلقه

سلام دوستان عزیزم
    امیدوارم هر جا هستید حالتون خوب باشه
    عزیزان من خانمی 33 ساله هستم که یک زندگی شکست خورده 10 ساله داشته ام . هم اکنون مدت 2 سال است با آقایی آشنا شدم که ایشون قصدشون ازدواج است و پس از 2 سال شناخت از هم اکنون تصمیم گرفته ایم که موضوع رو البته اول با خنواده ایشان و بعد با خانواده من مطرح کنیم ولی موضوعی که ما رو سردرگم کرده است چگونگی مطرح کردن این مسئله و به قول معروف ازدواج قبلی من است .
    از دوستان با تجربم تقاضا میکنم بنده رو راهنمایی کنید تا بتوانیم بدون حساسیت زیاد خانواده ایشان را راضی کنیم .
    در ضمن ایشان هم سن بنده میباشد. تحصیالات هر دو فوق لیسانس است . ایشان هم قد من هستند. از نظر درآمدی هم سطح هستیم. بنده یه خونه و ماشین دارم ولی ایشان یه مغازه در حد 100 ت در شهرستان دارد و مقداری وجه نقد تااکنون. البته ایشان بسیار پسر مهربان و باشخصیتی است و به من خیلی توجه میکنه و احساس میکنم خیلی به من وابسته شده.
    البته بهتر است اینو هم بگم که من یکم نسبت به ایشون از نظر رفتار و برخوردی شلوغترم ولی ایشان با کسی زیاد رابطه نداره زیاد به هرکسی اعتماد نداره یه وقتایی منم از همه میترسونه.
    بعضی وقتا نسبت به ازدواج مجدد دودل میشم ولی از طرفی هم از تنهایی و تنها موندن میترسم دوست دارم یه نفر دوستم داشته باشه و بهم توجه کنه .دوستان گیر کردم باید چیکار کنم
    ایشان بسیار فرد ریز بین و آنالیز کننده ای است و این بازم منو میترسونه چون من برعکس نسبت به همه خوشبین هستم و با همه مسائل کلی برخورد میکنم و زیاد سخت نمیگیرم ولی ایشان خیلی حساسه
    البته همسر قبلی من مردی بسیار رفیق باز، دختر باز، معتاد به حشیش و علف و مشروب، بی مسئولیت ، بددهن، و اصلا از نظر شخصیتی به هم نمیخوردیم و با همه مسائل سطحی برخورد میکرد یعنی به نظرم فقط واسه امروز و خوش بودنش زندگی میکرد .
    از دوستان میخوام نظراتشون رو نسبت به این ازدواج اعلام کنن. ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : مطرح کردن موضوع ازدواج با زن مطلقه

خانواده ایشان را شما نمیتونید راضی کنید باید خودشون اقدام کنن

بهتره شما خیلی تو این زمینه نقش نداشته باشید تا خدای ناکرده باعث سوتفاهم نشه واسه خانواده اون آقا

3. 2 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    تشکر شده 1,198 بار در 636 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام
    کاش یه مدت کمی بعد از اشنایی با خانوادش مطرح میکرد که در صورت مخالفت عذاب روحی برای دوطرف به وجود نیاد
    چون گفتین دوساله در ارتباطید!

یه نکته اگر می خواید خانوادش نرم بشن بهشون بگید در ابتدا نگن که مطلقه هستید بزارن یبار شمارو ملاقات کنن
    بعد بهشون بگن که مطلقه هستید چون همه بد میدونن پسر مجرد با زن مطلقه ازدواج کنه
    بهتره اطلاعات کمی از شما به خانوادشون بدن زمانی که مادرشون یه قرار ملاقات با شما و مادرتون گذاشت و شمارو دیدن
    بعد پسرشون به خانوادش بگه که یکبار ازدواج کردید

ایطوری بهتره چون شمارا ندیده و نشناخته قضاوت نمیکنن
    ببیننتون شاید مهرتون به دلشون بیوفته و شکستتون رو تو ازدواج قبلی نادیده بگیرن.
    امضای ایشان
    أَلَم تَرَ كَيفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِي السَّماءِ

حرفی که می‌زنی می‌شه بذری که
    می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

5. کاربران زیر از حناء بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33807
    تشکـر
    5
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون دوست عزیز از راهنماییتون
    آخه همش ایشون به من میگه چه جوری با خانوادم مطرح کنم والا منم گیر کردم هر چی بهش میگم خودم بهتر خانوادت رو میشناسی و درضمن من بهش گفتم که اگه اونا رضایت نداشته باشند حق دارند و من اصلا ناراحت نمیشم تو هم میتونی بری به زندگیت برسی

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    اگه ایشون فردی هستن ک خیلی ریزبین هستن و بی اعتماد
    بهتره یکم بیشتر درمورد ازدواج باایشون فک کنید الان عاشقه و گرمه ، فردا ک وارد زندگی شدین ممکنه منت بزاره یا سرد بشه یا گیر زیاد بده و حساسیت بیجا نشون بده نسبت به گذشته شما.
    و درمورد خانواده ایشون و راضی کردنشون باید بگم ک ی مدت تو شرایط بسیار سختی قرار میگیرید و ممکنه این وسط حرفای بدی بشنوید و یا از ظرفیت هردوتون خارج باشه و کم بیارین.
    اگه واقعا هردوتون سخت و محکم هستین قدم در راه بگذارین.

یا علی مدد

8. 2 کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط صنم بانو نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیزم
    امیدوارم هر جا هستید حالتون خوب باشه
    عزیزان من خانمی 33 ساله هستم که یک زندگی شکست خورده 10 ساله داشته ام . هم اکنون مدت 2 سال است با آقایی آشنا شدم که ایشون قصدشون ازدواج است و پس از 2 سال شناخت از هم اکنون تصمیم گرفته ایم که موضوع رو البته اول با خنواده ایشان و بعد با خانواده من مطرح کنیم ولی موضوعی که ما رو سردرگم کرده است چگونگی مطرح کردن این مسئله و به قول معروف ازدواج قبلی من است .
    از دوستان با تجربم تقاضا میکنم بنده رو راهنمایی کنید تا بتوانیم بدون حساسیت زیاد خانواده ایشان را راضی کنیم .
    در ضمن ایشان هم سن بنده میباشد. تحصیالات هر دو فوق لیسانس است . ایشان هم قد من هستند. از نظر درآمدی هم سطح هستیم. بنده یه خونه و ماشین دارم ولی ایشان یه مغازه در حد 100 ت در شهرستان دارد و مقداری وجه نقد تااکنون. البته ایشان بسیار پسر مهربان و باشخصیتی است و به من خیلی توجه میکنه و احساس میکنم خیلی به من وابسته شده.
    البته بهتر است اینو هم بگم که من یکم نسبت به ایشون از نظر رفتار و برخوردی شلوغترم ولی ایشان با کسی زیاد رابطه نداره زیاد به هرکسی اعتماد نداره یه وقتایی منم از همه میترسونه.
    بعضی وقتا نسبت به ازدواج مجدد دودل میشم ولی از طرفی هم از تنهایی و تنها موندن میترسم دوست دارم یه نفر دوستم داشته باشه و بهم توجه کنه .دوستان گیر کردم باید چیکار کنم
    ایشان بسیار فرد ریز بین و آنالیز کننده ای است و این بازم منو میترسونه چون من برعکس نسبت به همه خوشبین هستم و با همه مسائل کلی برخورد میکنم و زیاد سخت نمیگیرم ولی ایشان خیلی حساسه
    البته همسر قبلی من مردی بسیار رفیق باز، دختر باز، معتاد به حشیش و علف و مشروب، بی مسئولیت ، بددهن، و اصلا از نظر شخصیتی به هم نمیخوردیم و با همه مسائل سطحی برخورد میکرد یعنی به نظرم فقط واسه امروز و خوش بودنش زندگی میکرد .
    از دوستان میخوام نظراتشون رو نسبت به این ازدواج اعلام کنن. ممنون
    سلام

عزیز مطلب شما رو خواندم و چون سوال فرمودید باید خدمتتون چند نکته ای رو عرض کنم:

ازدواج دیگر هدف زندگی نیست بلکه مرحله ای است که اگر درست صورت بگیره باعث رشد میشه و اگر غلط ویرانگر

ازدواج اول شما و بیوه بودن شما نباید دستاویزی بشه برای افتادن از چاله به توی چاه

از انسان و عشق و ازدواج امروز خیلی کم میدانید عزیز

با توجه به گفته های شما ایشون شخصیتی افسرده و پارانوئیدی دارند(اختلال که شدت و ضعف و صحتش رو باید بالینی برسی کرد) و شما هم شخصیتی تا حدودی مرزی و منیک(که اون هم باید بررسی بشه)

اول به یک همکار مشاور هر دو رجوع کنید و تستهای لازم رو بدین که مشخص بشه آیا به درد هم میخورید و یا خیر و سپس در صورتی که تستها نشان داد به درد هم میخورید مطلب ازدواج قبلی شما باید

به خانواده ایشان گفته بشه اونم توسط ایشون با توجه به شخصیتی و منشی که در خانواده دارند و اگر به درد هم نمیخورید که دیگه گفتنش نیازی نیست.

عجله نکنید به نظر من پرچمهای قرمز زیادی بر سر راه این ازدواجه

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

10. 2 کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,915 بار در 982 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام عزیزم.

شما نگفتی که این آقا هم سابقه ازدواج قبلی داشتن یا نه!؟

چیزای زیادی هست که باید در نظر بگیری ولی به نظر من مهمترینش در نظر گرفتن شرایط فرهنگی خونواده ایشون و فرهنگ سنتی حاکم بر جامعه س!

اگه خواستگار شما ازدواج اولش باشه و خانوادش به صرف مطلقه بودن شما مخالف باشن شرایط خیلی سخت میشه!

اونوقت اگه شما توی شکست ازدواج اولت بی تقصیرم باشی از نظرشون یک زن بیوه هستی و پسرشون از شما خیلی سرتره ٬ و اگه با اصرار پسرشونم با شما موافقت کنن ممکنه با اکراه شما رو بپذیرن!

و اینطوری قطعا شرایط پس از ازدواجتون خیلی سخت میشه و ممکنه حرفای آزاردهنده ای ازشون بشنوین!

از طرفی این طرز فکر ممکنه بعدها در همسرتونم رسوخ کنه که نسبت به شما امتیاز بیشتری داره و بخواد سرکوفت بزنه!

البته اینم ممکنه ایشون و خانوادشون انقد آدمای با فرهنگی باشن که انسانیت آدما از هر چیزی براشون مهمتر باشه!

ولی من خواستم جنبه تلخشم که واقعا دردناکه بهت بگم تا مراقب باشی کاری نکنی که باعث آسیبت بشه.

12. کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)