نمایش نتایج: از 1 به 20 از 20

موضوع: مخالفت خانواده پسر

1887
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33856
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مخالفت خانواده پسر

من توسط یکی از دوستان حدود 8 سال پیش با شخصی اشنا شدم و از همان ابتدا گفتم که قصدم ازدواج هست ابشون پذیرفتند اما هم دانشجو بودن هم سربازی نرفته اما بعد از 3 سال که درسش تمام شد و سربازی رفت همراه خاله و مادرشون برای اشنایی منزل ما اومدن بعد از اون که پدرشون متوجه اشنایی ما با هم شدند شروع به مخالفت کردند و بعد از گذشت حدود 8 سال همچنان مخالفن من چیکار باید بکنم شخص مورد نظر بسیار اقای خوب و موجهی هستند ایشون مهندس برق هستن و من کارشناسی مدیریت دارم، بسیار به هم علاقه مندیم و جدایی بعد از 8 سال واقعا برامون سخته لطفا راهنمایی کنین

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24128
    تشکـر
    833
    تشکر شده 325 بار در 198 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : مخالفت خانواده پسر همچنان پس از 7 ساااااااااااااال

دليل اين مخالفت چي هست؟
    امضای ایشان
    زندگي آب روان است روان مي گذرد هر چه اقبال من و توست همان مي گذرد

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33856
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

واقعا نه من میدونم نه خود اقا پسر فقط میگن الا بلا شما به درد هم نمیخورین در صورتی که همه چیز ما به هم میخوره و یه دلیل دیگشون هم اینه که چرا خودتون با هم اشنا شدین و حرفاتونو زدین چرا خودتون واسه خودتون تصمیم گرفتین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟ کاملا حرفشون غیر منطقیه و هر کسی باهاشون حرف میزنه زیر بار نمیرن

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

خانواده سنتی دارن؟؟؟؟

منظور از خانواده پدر مادر آقا پسر هستن یا خواهر برادرشم این نظر را دارن

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33856
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نه خیلی مذهبی کاملا معمولی هستن یه برادر کوچیکتر دارن خواهر ندارن، مادرش اول موافق بود بعد از مخالفت پدرش اونم مخالف شد اما برادرش کاری نداره

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

شما و این آقا چند سالتونه

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33856
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

حتی راضی نمیشن یک جلسه حتی یک جلسه واسه اشنایی بیان خونه ما، من من 29 و ایشون 32

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیلا ظفرقندی نمایش پست ها
    حتی راضی نمیشن یک جلسه حتی یک جلسه واسه اشنایی بیان خونه ما، من من 29 و ایشون 32
    واسم
    جالبه یه فرد 32 ساله هنوز اون ثبات را ندارن که خانوادشون را راضی کنند
    و شاید مشکلی هستش که شما بی خبر هستید

9. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33856
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ببینید تا میاد بحرفه باباش میگه من حرفمو زدم پامیشه از خونه میره بیرون واسطه هم فرستادیم باهاش بحرفه بازم حرفه خودشو میزنه که چرا اینا واسه خودشون تصمیم گرفتن، منم واقعا خسته شدم خودشم خسته شده دیگه هر چی میگم با باباش نمیحرفه گفتم با یه بزرگتری خاله ای عمویی چیزی بیا میگه حرفت منطقی نیست من باید با خانوادم بیام میگم بابا 7 سال راضی نشدن دیگه کی میخوای راضیشون کنی؟ سکوت میکنه یه حدی مودبه که حتی کوچیکترین بی احترامب بهشون نمیکنه

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33856
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی ادم درونگرایی هستش همه چی رو به من نمیگه اخه چه مشگلی که تو این 7 سال حل نشده؟

12. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

این ادب نیست این اسمش با احترام بی عرضگیه
    -
    خودش نمیتونه یه بزرگترشو بفرسته و موثر باشه بهش جواب قطعی بدن اگه نه چرا به چه دلیلی جواب منطقی بدن بهش

13. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33856
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

بله منم هزاران بار بهش گفتم ترسویی بی عرضه ای !!!!!!!!!!!!!! پدرش از همه ی خواهر برادراش بزرگترن برای خواهر برادرش نقش پدر و بازی میکنه رو این حساب هرکی باهاش میحرفه میگه شما دخالت نکین حتی مادربزرگش باهاش حرفیده گفته دخالت نکنین!!!!!!!!!!!! من مادرم فوت شده عمم حکم مادرمو داره در جریان همه مسائل هست باهاشون صحبت کردم راضیش کردم با پدرم بحرفه با یه بزرگتر غیر از پرد مادرشون بیان جلو اما اون میترسه و میگه حرف من درست و منطقی نیت من تنها حرفی ندارم بزنم باید خانوادم راضی بشن

14. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33856
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ببینین پدرش به زووووور اومد تحقیق 3سال پیش بعد اومد گفت تحقیقات خوب نگفتن من نمیرم خواستگاری بعد 3سال که من گفتم حرفه پدرت دروغه و بهانه با خود اقا پسر با همون واسطی که فرستادیم با پدرش صحبت کنن باز اومدن تحقیق و نتیجه رضایت بخش بود و من گفتم بهت ثابت شد که پدرت دروغ میگفت؟ از بعد از اون بهانه ی جدید گرفتن که شما اصلا چرا با هم اشنا شدین؟چرا با هم تصمیماتتون رو گرفتین بعد مارو خبر کردین و شما اصلا به درد هم نمیخورین و از این حرفای صد من یه غاز!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!

15. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    شما چرا برای خانواده اون آقا پیغام میفرستید خانوادتون رو کوچیک نکنید
    نمیخوام شما رو دلسرد کنم ولی به این فکر کنید شاید صلاحی در کار هست که نمیشه و ضمن اینکه یک مرد بالغ 32 ساله وقتی هنوز نمیتونه برای زندگی خودش تصمیم بگیره شما با چه تضمینی زندگیتون رو دست ایشون می سپرید؟
    در آبنده دخالت های خانواده و دهن بینی های ایشون بیشتر هم خواهد شد
    ما بچه بودیم یه سریالی بود پدر سالار... یاد اون سریال افتادم

16. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33856
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

من با خانواده ایشون هیچ صحبتی نکردم من فقط با خودشون حرف میزنم و ایشون گفته بودن که تنها میان جلو اما متاسفانه الان میگن نه این کار منطقی نیست

18. کاربران زیر از سهیلا ظفرقندی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7488
    تشکـر
    942
    تشکر شده 1,135 بار در 596 پست
    میزان امتیاز
    10

...
    ویرایش توسط رنگو : 02-09-2017 در ساعت 06:05 PM

20. کاربران زیر از رنگو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

ببینید شما باید تیر خلاص بزنید

بهشون بگید خسته شدم از بلاتکلیفی و اگه خانوادتو تونستی راضی کنی که هیچ اگه نه رابطه تمام برو دنبال زندگیت

22. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    تشکر شده 1,197 بار در 635 پست
    میزان امتیاز
    8

عزیزم ایشون باید برنامه بزاره خانواده دختر مورد علاقش رو راضی کنه نه شما
    ایشون بیخیاله و شما دارید به اب و اتیش میزنی؟
    اگه خیلی دوستش داری باهاش جدی صحبت کن و بگو تا عید وقت داره خانوادش راضی کنه و اگر نکرد تو به خاستگارات جدی فکر خواهی کرد..

برای خودت ارزش قایل شو الان 29 سالته باید برای خاستگارای دیگت تصمیم جدی بگیری نکه سالها به انتظار بنشینی ببینی اون ادم میاد خاستگاریت یا نه
    امضای ایشان
    أَلَم تَرَ كَيفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِي السَّماءِ

حرفی که می‌زنی می‌شه بذری که
    می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

23. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_en نمایش پست ها
    سلام
    شما چرا برای خانواده اون آقا پیغام میفرستید خانوادتون رو کوچیک نکنید
    نمیخوام شما رو دلسرد کنم ولی به این فکر کنید شاید صلاحی در کار هست که نمیشه و ضمن اینکه یک مرد بالغ 32 ساله وقتی هنوز نمیتونه برای زندگی خودش تصمیم بگیره شما با چه تضمینی زندگیتون رو دست ایشون می سپرید؟
    در آبنده دخالت های خانواده و دهن بینی های ایشون بیشتر هم خواهد شد
    ما بچه بودیم یه سریالی بود پدر سالار... یاد اون سریال افتادم

ضمن تایید حرف اقا سیاوش

به نظرم وقتی این اقا 32 ساله نمیتونه واسه خودش تصمیم بگیره مطمعن باشید ازدواج هم کنید خانوادش براش تصمیم میگیرن چیکار کنه چیکار نکنه و شما تا یه حدی صبر داری بعدش ممکن حرمت ها هم شکسته شه و جز شکست در ازدواج چیزی نباشه....

بعیدم نیست حتی وقت بچه دار شدنتونم خانوادش تعیین کنن:/ :/

شما قرار با این اقا ازدواج کنی نه با خانوادش مخصوصا پدرش....

واسه خودت ارزش قائل باش و دیگه بهش نگو چیکار کنه چیکار نکنه فقط بگو میخوای به خاستگاری دیگت. هم میخوای فکر کنی

ویرایش توسط پریماه. : 02-07-2017 در ساعت 10:21 PM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

24. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مخالفت خانواده پسر

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیلا ظفرقندی نمایش پست ها
    من توسط یکی از دوستان حدود 8 سال پیش با شخصی اشنا شدم و از همان ابتدا گفتم که قصدم ازدواج هست ابشون پذیرفتند اما هم دانشجو بودن هم سربازی نرفته اما بعد از 3 سال که درسش تمام شد و سربازی رفت همراه خاله و مادرشون برای اشنایی منزل ما اومدن بعد از اون که پدرشون متوجه اشنایی ما با هم شدند شروع به مخالفت کردند و بعد از گذشت حدود 8 سال همچنان مخالفن من چیکار باید بکنم شخص مورد نظر بسیار اقای خوب و موجهی هستند ایشون مهندس برق هستن و من کارشناسی مدیریت دارم، بسیار به هم علاقه مندیم و جدایی بعد از 8 سال واقعا برامون سخته لطفا راهنمایی کنین

این مسایل رو میتونید با وساطت بزرگان فامیل ، حل و فصل کنید

مخالفت خانواده پسر با ازدواج او چند دلیل دارد. والدین همیشه این تصور را دارند که خودشان می توانند انتخاب بهتری برای فرزندشان داشته باشند. حتی گاهی اوقات بدون اینکه طرف مقابل را ببینند چنین طرز فکری دارند. این موضوع در بین خانواده های ایرانی زیاد دیده می شود و در فرهنگ ما ریشه دارد.
    پدر و مادرها تصور می کنند فرزندشان به بلوغ فکری و عقلانیت کافی نرسیده تا بتواند شخص مناسبی را برای ازدواج انتخاب کند.

گروهی از خانواده ها از همان وهله اول نسبت به انتخاب فرزندشان و حتی حرف زدن در این زمینه واکنش نشان می دهند.

آنها به دو دلیل مخالفت می کنند. یا از دختر انتخاب شده ناراضی هستند یا از ازدواج پسرشان. عده ای از مستقل شدن و جدا شدن فرزندشان از خانواده هراسانند و ترجیح می دهند پسرشان فعلا ازدواج نکند. دلیلش را می خواهید؟ به هزار و یک دلیل معمولی و غیر معمولی!

مثلا این که پسر نقش پدری در آن خانواده دارد و اعضای خانواده نگرانند این ازدواج منجر به از دست دادن تکیه گاهشان شود. یا این که وابستگی مادر به پسر در حدی است که عروس را رقیب خودش می داند. دلیل دیگر نگرانی خانواده ها از توانایی پسر در اداره زندگی است. ممکن است خانواده فکر کند پسرشان به قدر کافی آگاه نیست، فریب دختر مردم را خورده یا هنوز توانایی مالی اداره زندگی را ندارد.

اما عده ای اساسا با خود دختر مخالفند و می گویند ما باید انتخاب کننده باشیم. در واقع، این خانواده ها تنها به تایید دختر و مشورت دادن به فرزندشان قانع نیستند و می خواهند مستقیما تصمیم گیرنده باشند. چنین خانواده هایی بیش از آنکه به دنبال همسر برای پسرشان بگردند، به دنبال عروسی برای خود هستند که بتوانند به او افتخار کنند.

برخی والدین در وهله اول مخالفت شان را نشان نمی دهند ولی پس از دیدن دختر با قصد و نیت طوری حرکت می کنند که مخالفت شان را اعلام کنند. مثلا ممکن است از ظاهر دختر خوششان نیامده باشد و بدون آنکه فکر کنند علف باید به دهان بزی شیرین بیاید، شروع کنند به کارشکنی. یا بعضی وقت ها خانواده ها افرادی را در بین خانواده یا فامیل برای فرزندشان پسندیده اند و به همین دلیل با انتخاب او مخالفت می کنند تا پسر را راضی کنند به انتخاب آنها تن دهد.

واکنش دیگر والدین این است که حرفی می زنند که جوان را بر سر دوراهی قرار می دهند. مثلا این که: «مطمئنی بهتر از او را پیدا نمی کنی؟» یا «فکر می کنی بتوانی با خانواده اش کنار بیایی؟» یا می گویند: «خودت انتخاب کردی، میل خودت است، ما نظری نداریم.» بدین ترتیب بطور ضمنی به او می گویند ما با این قضیه مخالف هستیم و اگر اتفاقی افتاد به ما ربطی ندارد. در نتیجه جوان در بن بست قرار می گیرد و نمی داند به کدام سمت برود. در این موارد عمده دلایل مخالفت والدین باانتخاب فرزندشان است.

البته در کنار این موارد می گویند: «ما نگران هستیم.» و البته مثال هایی را می آورند که فلان فرد خودش دیده و پسندید و در حال حاظر ازدواج ناموفقی دارد. متاسفانه بخشی از مخالفت ها به دلیل ناآشنایی صورت می گیرد واینکه به جوان اعتماد ندارند. چنین اختلافاتی در بین خانواده ها وجود داشته و هنوز هم هست.

نکته قابل توجه در ازدواج جوانان اینجاست که هر مخالفتی با ما به معنای بد بودن مخالف یا سوء نیت او نیست. دقیقا همان طور که هر موافقتی با فرد انتخابی ما به معنای درست بودن نیت شخص موافق و حسن نیت او نیست.

به خاطر این که معمولا عمده مشکل سر راه انتخاب مورد مناسب برای ازدواج، عدم آشنایی با ملاک ها و لااقل نداشتن اولویت بندی و بارم بندی در آن ملاک هاست، لازم است این قضیه یادآوری شود که اولین قدم در دفاع ما از فرد مورد نظر، این است که انتخاب ما قابلیت دفاع عقلانی داشته باشد.

و این دفاع حمل بر درستی ملاک ها و بارم بندی ملاک ها و اولویت بندی آن هاست.
    اگر از نظر عقلانی ما توانسته باشیم بدون هندی بازی و عاشق شدن قبل از تطبیق ملاک ها فرد مورد نظر را انتخاب کنیم و هم شانی مذهبی، اقتصادی، فرهنگی، سنتی، تحصیلات، قیافه و ... رعایت شده باشد می توان گفت فرد مورد نظر گزینه مناسبی برای ازدواج است.

بهترین کار این است که اگر جوان ها می دانند امکان صحبت با والدین شان وجود دارد، با آنها مشورت کنند. با لجبازی و قهر کاری پیش نمی رود. بهتر است درباره شخص مورد نظرشان به والدین اطلاعاتی دهند و آنها را تشویق کنند که فرد را ببینند. دیده ها با شنیده ها متفاوت است.

ممکن است از فردی یک تصور کلی وجود داشته باشد اما زمانی که او را می بینند شرایط متفاوت می شود.
    در صورتی که فرزندان می دانند بزرگتری در فامیل وجود دارد که به والدین نزدیک است و پدر و مادر به نظراتش اهمیت می دهند، می توانند از نظر مشورتی او کمک بگیرید. در غیر این صورت توصیه می شود نزد مشاور بروند.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22689558
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)