نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: حساس و زودرنجم

1290
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33977
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

حساس و زودرنجم

سلام واقعا بریدم ، دلم همه ش توجه میخواد محبت میخواد ، خیلی حساس و زودرنجم
    کودکی و نوجوانی بسیار وحشتناکی داشتم
    فردی خیال پرداز هستم با خودم حرف میزنم با شخصیت های خیالیم حرف میزنم
    نمی دونم ، شخصیت مرزی هستم با توجه به اونچه که تو نت نوشته
    مدتی دارو مصررف کردم ، چند ماهی...
    اما گذاشتم کنار ، پیش مشاور رفتم فایده نداشت
    واقعا پولی واسه دوا دکتر ندارم و داروهای اعصاب پر خرجند

خسته شدم😭😭😭😭
    نمیخوام زودرنج و حساس و عصبی
    و تشنه ی محبت و توجه باشم
    😭😭😭😭

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33977
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : حالم خیلی بده😢 پر از کمبودم

خانم هستم،متأهل یه فرزند هم دارم

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : حساس و زودرنجم

دوست عزیز يكي از علل شايع زود رنجي و عصبانيت، كم خوني مي باشد. فردي كه مبتلا به كم خوني است، بسيار زودرنج و دچار ناراحتي هاي جسمي و روحي مي شود. لذا سعي نماييد با يك آزمايش خون وضعيت جسماني خود را بررسي نماييد. در اين رابطه خوب است بدانيد كه گوشت قرمز سرشار از آهن است و كساني كه كم خوني دارند بهتر است از گوشت قرمز بيشتر از گوشت سفيد استفاده كنند، زيرا آهن موجود در گوشت قرمز بهتر جذب مي شود؛ همچنین غلات، حبوبات و برخی سبزي ها از منابع مهم آهن هستند. البته ميوه ها مقدار كمي آهن دارند و برخي از سبزي ها نيز آهن دارند ولي ميزان جذب آن ها خيلي بالا نيست. توصيه مي شود، همراه با مواد غذايي گياهي، مواد غذايي اسيدي يا ترش نيز مصرف شود كه جذب آهن آن ها افزايش پيدا كند.

كاملاً به خود مطمئن باشيد كه مى‏توانيد روحيه خود را تغيير دهيد ولى براى نتيجه گيرى عجول نباشيد، بلكه با خود فكر كنيد بايد حداقل يكسال روى خود كار كنيد و اگر چنين كنيد حتماً پس از آن دگرگون خواهيد شد.

همواره در هر مساله‏اى ابتدا از ديگران انتظار بدترين برخورد را داشته باشيد و خود را براى تحمل آن آماده كنيد. اين مساله باعث مى‏شود برخوردهاى بهتر از مورد انتظار، در شما ايجاد خوشنودى نمايد؛ در حاليكه اگر هميشه انتظار برخورد خوب داشته باشيد چه بسا نتيجه عكس خواهيد گرفت.

با خود شرط كنيد كه هيچ گاه و در هيچ شرايطى بعد از يك رابطه به آن ديگر فكر نكنيد. مثلا تصميم بگيريد- يا در صورت امكان نذر كنيد- كه اگر فلان رفتار را داشتيد فلان مبلغ صدقه بدهيد، يا شب نماز شب بخوانيد، و يا يك روز روزه بگيريد. كارآيى اين روش، بسيار بالا است و بسيارى از علماى بزرگ بدينسان تمرين عملى و خودسازى نموده‏اند.

سعي نماييد رفتار خود را كنترل نماييد، اما با بيان ساده و صميمانه ديگران را از وضعيت رواني خود مطلع نماييد. مثلاً به او بگوييد كه اين رفتار يا حرف شما را آزرده كرده است.

براي نتيجه گيري در مورد يك رابطه يا برخورد ديگران و ارزيابي يك برخورد و يا حرف، حتى‏الامكان با افراد عاقل و پخته مشورت نماييد.

سعي نماييد بيشتر با افراد خوش خلق و غير عصبى و كساني كه آنها را دوست داريد معاشرت كنيد.

در مواردى كه ناراحتى عصبى بر شما فشار وارد مى‏كند در فضاى آزاد و يا دربسته فرياد بكشيد و با مشت زدن به بالشت و يا اشياء ديگر فشار عصبى خود را تخليه نماييد.

به تلاوت قرآن و خواندن نماز بيشتر بپردازيد كه به فرموده قرآن : نماز را در طرف روز بپا داريد و در ساعات تاريكى شب كه البته خوبى و نيكى‏هاى شما زشتى‏ها و بدكاري ها را از ميدان بيرون مى‏برد (سوره مبارکه هود، آیه شریفه 114).

با همسر خود در اين زمينه صحبت كنيد. احساسات خود ر ا با او در میان گذاريد و از او بخواهيد تا در رفع اين رفتار با شما همكاري كند. به او بگوئيد زودرنجي شما غيراختياري است و براي اينكه بتوانيد بر اين مشکل غلبه كنيد، نياز به زمان و همكاري او داريد.

روابط اجتماعي خود را افزايش دهيد تا از اين طريق، ارتباط شما با ساير افراد افزايش يابد و با رفتارهاي گوناگون و متفاوت سايرين آشنا شويد.

فراموش نكنيد قرار نيست تمام افراد بر اساس خواسته ما رفتار كنند. به شيوه رفتار آنان احترام بگذاريد و زماني كه رفتاري شما را ناراحت مي كند به جاي اينكه عكس العمل تندي نشان دهيد، فقط احساسات خود را بيان كنيد. به عنوان مثال به فردي كه با رفتار خود موجب اذيت شما شده بگوئيد من از اين رفتار شما احساس خوبي ندارم و يا اينكه رفتار شما موجب دلگيري من شد.

با افراد خوش مشرب و اجتماعي ارتباط برقرار كنيد و سعي كنيد از آنان الگو گيري كنيد.

شرح موارد فوق را در جدولى بنويسيد و موارد انجام يا تخلف در هر روز را يادداشت نموده و همواره سعى بر تقليل موارد تخلف نماييد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33977
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام، سپاس، مشکل من بیشتر از آنکه جنبه فیزیولوژی داشته باشه جنبه ی روانی داره، من اگه یکی اذیتم کنه خلاف عقیده م حرف بزنه ، مسخره م کنه ، به عقایدم توهین کنه بسایار عصبی میشم و دلم میخواد با طرف مقابله یه مثل کنم اما متأسفانه نمی توانم
    بدنم میلرزه ، تپش قلب میگیرم ، شروع به تضرع و زاری می کنم
    میل به توجه از اطرافیان دارم
    مثلا تو توهماتم خیال می کنم مثلا من یه آسیبی دیدم و همه نگران من هستند و دارند بهم محبت می کنند
    با شخصیت های خیالی ام حرف می زنم

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31648
    تشکـر
    92
    تشکر شده 186 بار در 148 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط سکوت سرد نمایش پست ها
    سلام، سپاس، مشکل من بیشتر از آنکه جنبه فیزیولوژی داشته باشه جنبه ی روانی داره، من اگه یکی اذیتم کنه خلاف عقیده م حرف بزنه ، مسخره م کنه ، به عقایدم توهین کنه بسایار عصبی میشم و دلم میخواد با طرف مقابله یه مثل کنم اما متأسفانه نمی توانم
    بدنم میلرزه ، تپش قلب میگیرم ، شروع به تضرع و زاری می کنم
    میل به توجه از اطرافیان دارم
    مثلا تو توهماتم خیال می کنم مثلا من یه آسیبی دیدم و همه نگران من هستند و دارند بهم محبت می کنند
    با شخصیت های خیالی ام حرف می زنم
    به نظرمن یکی از مشکلاتتون خیال پردازیتونه، شما برای رهایی از این حس های ناخوشایندتون به محیطی رو میارید که درواقع از در چاه افتادنه... سعی کنید کمتر توی خیالات بریدهر چند سخته، و خودتون رو از درون قوی کنید
    موفق باشید

7. کاربران زیر از توسکا2016 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)