نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: برادر فرصت طلب و سواستفاده گر

1891
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2717
    تشکـر
    37
    تشکر شده 44 بار در 29 پست
    میزان امتیاز
    11

برادر فرصت طلب و سواستفاده گر

سلام برادری دارم که ۲۲ سالشه و تک پسره و ما دوخواهر هستیم من متاهل ۲۷ ساله و خواهرم ۱۲ ساله . برادرم خیلی فرصت طلبه و از اختلاف پدرم با خواهراش سو استفاده میکنه و همش منو خواهرمو با عمه هام مقایسه میکنه و ذهن پدر مادرمو نسبت به من که حتی خیلی نسبت بهش بخشنده بودم و خواهرم کوچیکم که هنوز طفلی تو بچگی سیر میکنه خراب میکنه و میدون رو به نفع خودش خالی میکنه تا جایی که پدرم حاضر شده تمام دسترنج ۳۰ ساله کاری و ارثیش رو برای پسرش خونه بخره حدود ۲۰۰ _ ۳۰۰ میلیون یعنی در اصل پدرم داره منو خواهرمو بی حق میکنه اونم بی دلیل ! فقط بخاطر اینکه پسرش تک پسره و خودش چون از خواهراش دل خوش نداره میخواد سر دختراش خالی کنه . برادرم حتی به چند تیکه زمین که مادربزرگم به اسمش کرده و ماشینی که پدر مادرم براش گرفتن و خونه آنچنانی که میخوان براش بگیرن راضی نیست و همش بهونه میگیره و تهدید میکنه که خودمو میکشم از اینجا میرم فلان میکنم و میخواد که مادرم هم هر چی داره به اون بده مثل پدرم ! همش به مادرم بی احترامی میکنه ولی مادرم میگه من نمیتونم به دخترام ظلم کنم البته قبلا مادرم از ما حمایتی نمیکرد ولی جدیدا برادرم خیلی اصرار داره با یه دختری ازدواج کنه که در شان خانواده ما نیست و ذهن مادرمو به خودش خراب کرده الان گفته یه موتور از این گرونا براش بخرن تا اون دختره رو ول کنه با سابقه ای که برادرم داره میدونم اینم براش بگیرن باز یه گیر دیگه میده و ماجرای جدید داریم چون ماشین رو هم با تهدید گرفت چون همش رفیق بازی میکرد و با دوستاش میرفت جنگل و قلیون و ... اینا .که گفت ماشین بخرین دیگه نمیکنم که البته هنوزم داره ادامه میده و دست نکشیده ... نمیتونم پدر مادرمو قانع کنم که داره ازشون سواستفاده میکنه تا مادرم صحبت میکنم تا میاد حرفی بزنه پدر و برادرم تهدیدش میکنن که چیه دخترات مختو زدن و تو برای پسرت بد روا هستی و بخشش نداری جلوی پدرمم چیزی بگم میگه توام مثل عمه هاتی با برادرت بدی . یعنی خوب بودن رو در این میبینن که من کلا از حق خودم بگذرم و برادرم بره باهاش عیاشی و خوش گذرونی کنه ! نمیدونم چیکار کنم که متوجه اشتباهشون بشن . تازه پدر مادر من معلم هم هستن !

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32094
    تشکـر
    53
    تشکر شده 31 بار در 23 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : برادر فرصت طلب و سواستفاده گر

با سلام

شما دخالت نکن

مگه ارزش پدر و مادرت به اینکه که ارثی بهت برسه

پدرو مادرت هنوز زنده هستن خدارو شکر کن

در حال حاضر شما میتونین به مادر و پدرتون کمک کنین تا ارامش داشته باشن و کاری به کارها ی برادرتون نداشته باشین

چون نه نطر شما گوش میدن نه انجام میدن پس بهتره سکوت کنید

رفتار برادرتون هم بر میگرده به دوران بچگی و تربیت چون تک پسر بوده هر چی خواسته فراهم شده و با هر ترفندی که میخواسته حالا هم همون طور ادامه خواهد داشت

موفق باشید
    ویرایش توسط yasan : 02-20-2017 در ساعت 02:50 PM

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2717
    تشکـر
    37
    میزان امتیاز
    11

یعنی اگه پدر مادر شما هم بین بچه هاشون اینقدر فرق میذاشتن و تبعیض قائل میشدن همینجوری ریلکس بودین ؟ فکر کنم پیامبر اسلام اومده که ظلم و تبعیض بین دختر و پسر رو از بین ببره نه ؟ شما نظر دیگه ای دارین ؟

فرستاده شده از SM-J700Fِ من با Tapatalk

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32094
    تشکـر
    53
    تشکر شده 31 بار در 23 پست
    میزان امتیاز
    8

راستش من برادر ندارم و نمیدونم

ولی همیشه به این جا رسیدم که اگه پسر بودم الان موقعیت بهتری داشتم و در خونه مورد احترام بودم و نظرم مهم بود

اره ناراحت میشدم کما کام که الانم مورد تبعیض واقع شد

شما حق داری نااراحت باشی

رفتار برادرت فک کنم به بچگی و تربیت مربوط میشه و اینکه چون تک پسر بوده هر چی خواسته فراهم شده

تا بوده فرق بین دختر و پسر گذاشتن

منظورم از اینکه سکوت کنی بخاطر اینکه

شما حرفتون درسته و حق

ولی اگه حرف بزنی سو برداشت میکنن و ... .

بخاطر اون میگم سکوت کن

بعضی چیزا هست زمان میبره تا شخص متوجه بشه

الان خود من ازدواجم خاهرم بهم زد چون میدونست اگه راه دور ازدواج کنم اون مجبوره بیاد به پدر و مادرم دوران پیری سر بزنه

بخاطر خودش بود

میخام بگم حرف زدن شما موجب میشه خودتون بد بدوونن و اصلا کسی به حرف شما گوش نمیده مشخصه خودتون گفتین پدرتون فک میکنه اینطوره

الانم بهتره سکوت کنی

5. کاربران زیر از yasan بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    بهتره از ی واسطه ک پدرت باهاش خوب هست و ازش حرف شنویی داره کمک بخواین.

یا علی مدد

7. کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2717
    تشکـر
    37
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.68 نمایش پست ها
    سلام
    بهتره از ی واسطه ک پدرت باهاش خوب هست و ازش حرف شنویی داره کمک بخواین.

یا علی مدد
    خیلی ها باهاش صحبت میکنن مثلا اگه ۱۰ نفر بگن فرق نذار ۲ نفر بگن پسر مهمتره اون حرف اون دونفر رو ملاک میکنه و میکوبه تو سر ما یعنی پدرم پس زمینه ذهنیش نسبت به خواهر خرابه و هر کس هر چی بگه اون فکر میکنه طرف قصد و غرض داره و حسوده و نمیخوادکه پدرم به پسرش توجه کنه یعنی پسرشو مظلوم میدونه !!!!! با اینکه تا الان هر کاری کرده برای پسرش کرده و برای ما هیچ کاری نکرده !

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط seyaneh نمایش پست ها
    خیلی ها باهاش صحبت میکنن مثلا اگه ۱۰ نفر بگن فرق نذار ۲ نفر بگن پسر مهمتره اون حرف اون دونفر رو ملاک میکنه و میکوبه تو سر ما یعنی پدرم پس زمینه ذهنیش نسبت به خواهر خرابه و هر کس هر چی بگه اون فکر میکنه طرف قصد و غرض داره و حسوده و نمیخوادکه پدرم به پسرش توجه کنه یعنی پسرشو مظلوم میدونه !!!!! با اینکه تا الان هر کاری کرده برای پسرش کرده و برای ما هیچ کاری نکرده !

باید اون فرد با عقل و منطق و تنها باهاش حرف بزنه
    بهش بگه اصلا دخترات هیچی به این فک کن ک فردا پیر شدی و خدایی نکرده محتاج بچه هات شدی وقتی هیچ سرمایه ای نداری ایا پسرت ک الان اینقدر لوسش کردی و دار و ندارت را به اسنش کردی میاد زیر دستت را بگیره یا روت میشه به دخترات ک اینقدر بی ارزششون کردی بری بگی کمکت کنن
    واسه دخترات نه، به فکر پیری خودت هستی؟!
    اینجوری به فکر میره
    بهش بگه خونه ماشین اینا را بخر اما به اسم پسرت نکن به اسم خودت باشه
    بگه خدا خودش تشخیص داده و تو قران حد هر بچه را تعیین کرده مگه ما از خدا بیشتر میفهمیم.
    اینجوری بابات به فکر میفته.
    بابات نسبت به دختر و خواهرش حساسه اما نسبت به پیری و اینده خودش ک بی تفاوت نیست ک

یا علی مدد

10. کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33957
    تشکـر
    31
    تشکر شده 6 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    8

همونطور که تا حالا خدا روزی شما و همسرتون رو داده، از الآن به بعد هم میده. پس بهیچ وجه به موضوع ارث فکر نکنید. البته والدین شما نسبت به خواهرتون مسئولیت سنگینی دارن و باید نسبت به این مسئولیت آگاه باشن.

نکته مهم اینه که پدر و مادرتون عملا در حق برادرتون هم ظلم میکنن و باعث میشن شخصیت وابسته ای ازش ساخته بشه. 22 سالگی سنی هست که یک پسر باید تا حد زیادی استقلال داشته باشه وگرنه در جامعه آسیب میبینه، یا به جامعه آسیب میزنه. در واقع پدر و مادر و برادر شما نیاز به راهنمایی دارن. برادر شما شاغل هستن؟ در حال حاضر چکار میکنن؟

12. کاربران زیر از yekdokhtar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2717
    تشکـر
    37
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط yekdokhtar نمایش پست ها
    همونطور که تا حالا خدا روزی شما و همسرتون رو داده، از الآن به بعد هم میده. پس بهیچ وجه به موضوع ارث فکر نکنید. البته والدین شما نسبت به خواهرتون مسئولیت سنگینی دارن و باید نسبت به این مسئولیت آگاه باشن.

نکته مهم اینه که پدر و مادرتون عملا در حق برادرتون هم ظلم میکنن و باعث میشن شخصیت وابسته ای ازش ساخته بشه. 22 سالگی سنی هست که یک پسر باید تا حد زیادی استقلال داشته باشه وگرنه در جامعه آسیب میبینه، یا به جامعه آسیب میزنه. در واقع پدر و مادر و برادر شما نیاز به راهنمایی دارن. برادر شما شاغل هستن؟ در حال حاضر چکار میکنن؟
    فعلا سربازه کار هم نداره علنا میگه همین الان زن میخوام میگه پول واسه کی جمع کردین باید زن بگیرین واسم خرجمو بدین همش میگه مگه یه پسر بیشتر دارین کلا فکر و ذهنش پیش پول پدر مادرمه مادرم اگه بهش پول نده تهدیدش میکنه میگه اگه یه روز رمز کارتت دستم بیفته کلا حسابتو خالی میکنم ! وقتی تهدید کردناشو میبینم اعصابم خورد میشه که چرا پدر مادرم دارن رفتارشو میبینن و باز اون نور چشمشونه فقط بخاطر اینکه پسره ! مادرم علنا میگه امید من پسرمه . مگه من چکار کردم که باهام اینکارو میکنن حتی شوهرمو پدر مادرم انتخاب کردن و من حق انتخاب نداشتم ولی بازم هیچ ارزشی براشون ندارم

14. کاربران زیر از seyaneh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)