نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15

موضوع: عدم موفقیت تحصیلی

1608
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    32451
    تشکـر
    125
    تشکر شده 86 بار در 45 پست
    میزان امتیاز
    0

عدم موفقیت تحصیلی

سلام.

امروز آزمون دادم

قلم چی آزمون میدم.. شش تا آزمون دادم... چهارتای اول خوب بود... قبلی هم بد نبود اما خوب هم نبود... انتظار داشتم که ازین بهتر باشم... همون تراز و درصدایی که میاوردم با سوتی و ... همراه بود... اگه کمتر سوتی میدادم تراز های بهتری میاوردم... تقریبا تمام سوالات اختصاصی رو بلد هستم حل کنم... ینی سر جلسه آزمون نباشم یا یکی بعدا بیاد ازم بپرسه واسش حل می کنم... اما سر جلسه سوتی میدادم...

آزمون قبل با این که درصدام بهتر بود ترازم اومده بود پایین... ولی ناراحت نبودم گفتم درصدام بهتر شد و این پیشرفت رو ادامه بده... اخه معمولا از درسای اختصاصی دو تا رو خیلی بالا میزدم یکی رو متوسط و یکی رو حدود چهل پنجاه درصد... بعد داشتم کار می کردم رو اینکه همه درسای اختصاصی رو حدود هفتاد بزنم نه بالا و پایین... که اینطور تراز بهتری میده

آزمون امروز عمومیام تقریبا وقف مرادم بود غیر از عربی و کمتر هم کار کرده بودم...

اما اختصاصیا:

چیزی که بعد اتمام آزمون فک می کردم بشه:

ریاضی: 85 زیست: 80 فیزیک: 65 شیمی: 70

-----

اما چیزی که شد:

ریاضی: 60 زیست: 65 فیزیک: 60 شیمی: 40

انقدرررررر ناراحتم

این درصدا ترازم رو افتضاح کرد... اصلا انتظار نداشتم... فک می کردم بهترین آزمون امسالم باشه اما دقیقققققققا برعکس شد... شد بدترین... این دفه با برنامه تر خونده بودم... با برنامه تر کار کردم اما پسرفت کردم... البته کتابخونه نرفتم دیگه... آخه رفقا از هم جدا شدیم و اونا میرن کتابخونه نزدیک خونشون که قرار بود من هم اول با اونا برم اونجا چون امکاناتش بیشتره اما دیدم کار سخت میشه گفتم به همین خونه خوندن عادت کنم ولی تنهایی هم سخته...

الآن که این تاپیک رو دارم مینویسم آروم شدم...

بهتر میتونم فک کنم...

اما میترسم از آینده ... اگه دفه ی بعد خراب کنم ... آخه کسی که آزمون میده اینطوره که تلاش می کنه، آزمون خوب میده، انگیزه می گیره... اگه بعد چند بار تلاش فرد به در های بسته بخوره ناراحت میشه... من واسه این آزمون انگیزه زیادی نداشتم اما به خودم گفتم حتی اگه انگیزه نداری با برنامه کار کن تا پیشرفت کنی و خوب آزمون بدی تا انگیزه بدست بیاری... انگیزه یهویی نیست... کم کم به دست میاد... اما الآن نمی دونم چی شد...

نمی دونم اصلا چی کار کنم.. باید دکتر هم برم... حال و حوصله ندارم... زندگی چقدر پوچه... آدم یه روز میفته می میره... فامیل دورمون مریضی بدی گرفت با این که چهل و خورده ای بیشتر نیست... منم این همه دارم تلاش می کنم... بدون انگیزه... یه روز همه اینا دود میشه... فوتبال دیدن چه فایده ای داره ... یه روز همش نابود میشه...

خفه محسن ... این همه هم تلاش نمی کنی... زور معمولیتو می زنی... بیشتر تلاش کن عوضی خر الاغ بیشعور... توی گاو اگه میخواستی این درصدا رو بزنی گم میشدی همون پردیس دیگه احمق ... الکی خودتو ناراحت می کنی خودتو بی انگیزه می کنی حساس میشی...

البته این آزمون مبحثش سخت که نه... نیاز به دقت بیشتری داشت و بی دقتی زیاد کردم... زیست و شیمی رو مثل قبل نخونده بودم اما روی ریاضی و فیزیکی که خوندم هم بی دقتی کردم... تمرین کرده بودم و با اینکه این مبحث سخت بود خیلی بیشتر بلد بودم اما بقیه از من بیشتر بلد بودن... با این که شاید کمتر تمرین کردن... من دقتم رو باید ببرم بالا... این آزمون سرتم خوب بود... اما چه فایده ... سرعت بدون دقت... دقت بدون سرعت... خدایا کمکم کن...

میخوام تلاش کنم پیشرفت کنم سبقت بگیرم... تلاش می کنن پیشرفت می کنن سبقت می گیرن... من پسرفت می کنم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : خراب کردم

میتونی حتما" موفق میشی شک نکن
    ذهنت رو بر روی هدفت متمرکز کن و حاشیه ها رو دور بریز نشخوار فکری نکن!

3. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام آقا محسن.
    به اندازه ای که واسه این آزمونت داری ناراحتی میکنی واسه اون چهار تای دیگه خوشحالی کردی؟!

خوبه میگی سختم نبوده و فقط بی دقتی داشتی!
    که تازه عمومیاتم خوب زدی.

عزیز من همیشه که قرار نیست همه چیز عالی و همونطور که میخوایم بشه؛
    که تازه توی این مورد واسه شما بیشتر اون چیزی که میخواستی اتفاق افتاده و آزمونای دیگه ت خوب بودن؛

پس به جای اینکه اعصابتو با سرزنشای الکی به هم بریزی و به این افکار مسموم پر و بال بدی به موفقیتهات بیشتر فکر کن و انگیزه بگیر!

5. کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

...
    ویرایش توسط رامونا : 02-24-2017 در ساعت 07:20 PM

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7488
    تشکـر
    942
    تشکر شده 1,135 بار در 596 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام، وقتت بخیر و خوشی

ما که هم سن شما بودیم ازین غصه ها زیاد میخوردیم، البته من کلا بیخیال بودم، کاری به درصد و نمره نداشتم. خوشحالی بودم واسه خودم.
    الان که بزرگ شدیم و مویی سفید کردیم، فهمیدیم که این درصدها و نمره ها هیچ ارزشی ندارن. حتی تعیین کننده سواد شما نیستن. خیلیا بودن که تراز بالای هفت هزار داشتن و همیشه جزو نفرات اول کشوری بودن ولی سر جلسه کنکور خراب کردن.

پس غصه نخور. این آزمون ها واسه این هستن که شما متوجه نقاط ضعف خودت بشی و اونها رو اصلاح کنی. بشین سوالا رو بررسی کن، ببین هر جا اشتباهت چی بوده و یاد بگیر که دیگه تکرارش نکنی.

درضمن نتیجه خوب توی کنکور، فقط به این نیست که کتابا رو حفظ کنی و از صبح تا شب خودتو توی اتاقت حبس کنی. باید قلق تست زدن رو یاد بگیری.

مثلا توی آزمون یه سوالاتی طرح میشن که سخت هستن و وقت گیر. یه سوالاتی هم هستن که آسون یا متوسط هستن و وقتتو نمیگیرن. نمره سوالای سخت و آسون یکیه. یعنی فرقی نمیکنه شما سوال سختا رو جواب دادی یا سوال آسونا رو. ولی دانش آموزان همیشه فکر میکنن اگه سوال سختا رو جواب بدن کار بزرگی کردن. همه وقت و فکرشون رو روی سوالای سخت میزارن . سوالای آسون و متوسط رو دست کم میگیرن.
    توی یک آزمون استاندارد یک چهارم سوالات سخت هستن و یک چهارم آسون، و دوچهارم هم متوسط.
    پس اگه شما همون مباحث آسون و متوسط رو یاد بگیری میتونی سه چهارم سوالا رو جواب بدی.

سر جلسه سوالای آسون و متوسط رو اول بزن. سوالای سخت و وقت گیر رو کنارش علامت بزن. توی وقتی که اضافه میاری برو سراغ اونا.

استرس نداشته باش و متن سوال رو بادقت و کامل بخون. زیر کلمات به جز، به غیر از، کدامیک نمی باشد و ... خط بکش.

وسواس هم نداشته باش. فکر نکن که طراحان سوال میخوان شما رو گول بزنن و سوالای خیلی پیچیده ای طرح میکنن. گزینه ها رو خیلی تجزیه و تحلیل نکن. چون یه سری استاندارد برای طراحان تعریف شده و براساس اونها باید سوال طرح کنن. یعنی باید سه چهارم سوالا رو در حد دانش آموزان متوسط و در حد کتاب طرح کنن. یک چهارم رو یه خورده سخت و پیچیده. پس به اطلاعات خودت اعتماد داشته باش و این رو بدون، که میتونی راحت از پس حداقل 70 درصد سوالا بر بیای.

موفق باشی.

8. 2 کاربران زیر از رنگو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    32451
    تشکـر
    125
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_en نمایش پست ها
    میتونی حتما" موفق میشی شک نکن
    ذهنت رو بر روی هدفت متمرکز کن و حاشیه ها رو دور بریز نشخوار فکری نکن!
    مرسی ولی رتبه منطقم بد شد... البته نصفش تقلبه ها... تو همین شهر ما چهار نفر میشناسم که سوال رو میخرن ... حالا کل کشور رو نگاه کنیم... ولی کنکور هم همینه تقلب زیاده.

نقل قول نوشته اصلی توسط رامونا نمایش پست ها
    سلام آقا محسن.
    به اندازه ای که واسه این آزمونت داری ناراحتی میکنی واسه اون چهار تای دیگه خوشحالی کردی؟!

خوبه میگی سختم نبوده و فقط بی دقتی داشتی!
    که تازه عمومیاتم خوب زدی.

عزیز من همیشه که قرار نیست همه چیز عالی و همونطور که میخوایم بشه؛
    که تازه توی این مورد واسه شما بیشتر اون چیزی که میخواستی اتفاق افتاده و آزمونای دیگه ت خوب بودن؛

پس به جای اینکه اعصابتو با سرزنشای الکی به هم بریزی و به این افکار مسموم پر و بال بدی به موفقیتهات بیشتر فکر کن و انگیزه بگیر!
    سلام... ممنون...

خوب بودن ولی اونی که میخواستم نبودن... اونا بایدهایی بودن که باید میاوردم...

عمومی هام هم در حد انتظارم بود...

میانگین ترازم باید بالای هفت هزار باشه تو قلمچی تا تو کنکور بتونم تراز بالای ده هزار و پونصد بیارم... باید بیارم اما نیاوردم... نمی دونم چرا... ولی باید بیشتر تلاش و دقت کنم...

نقل قول نوشته اصلی توسط رنگو نمایش پست ها
    سلام، وقتت بخیر و خوشی

ما که هم سن شما بودیم ازین غصه ها زیاد میخوردیم، البته من کلا بیخیال بودم، کاری به درصد و نمره نداشتم. خوشحالی بودم واسه خودم.
    الان که بزرگ شدیم و مویی سفید کردیم، فهمیدیم که این درصدها و نمره ها هیچ ارزشی ندارن. حتی تعیین کننده سواد شما نیستن. خیلیا بودن که تراز بالای هفت هزار داشتن و همیشه جزو نفرات اول کشوری بودن ولی سر جلسه کنکور خراب کردن.

پس غصه نخور. این آزمون ها واسه این هستن که شما متوجه نقاط ضعف خودت بشی و اونها رو اصلاح کنی. بشین سوالا رو بررسی کن، ببین هر جا اشتباهت چی بوده و یاد بگیر که دیگه تکرارش نکنی.

درضمن نتیجه خوب توی کنکور، فقط به این نیست که کتابا رو حفظ کنی و از صبح تا شب خودتو توی اتاقت حبس کنی. باید قلق تست زدن رو یاد بگیری.

مثلا توی آزمون یه سوالاتی طرح میشن که سخت هستن و وقت گیر. یه سوالاتی هم هستن که آسون یا متوسط هستن و وقتتو نمیگیرن. نمره سوالای سخت و آسون یکیه. یعنی فرقی نمیکنه شما سوال سختا رو جواب دادی یا سوال آسونا رو. ولی دانش آموزان همیشه فکر میکنن اگه سوال سختا رو جواب بدن کار بزرگی کردن. همه وقت و فکرشون رو روی سوالای سخت میزارن . سوالای آسون و متوسط رو دست کم میگیرن.
    توی یک آزمون استاندارد یک چهارم سوالات سخت هستن و یک چهارم آسون، و دوچهارم هم متوسط.
    پس اگه شما همون مباحث آسون و متوسط رو یاد بگیری میتونی سه چهارم سوالا رو جواب بدی.

سر جلسه سوالای آسون و متوسط رو اول بزن. سوالای سخت و وقت گیر رو کنارش علامت بزن. توی وقتی که اضافه میاری برو سراغ اونا.

استرس نداشته باش و متن سوال رو بادقت و کامل بخون. زیر کلمات به جز، به غیر از، کدامیک نمی باشد و ... خط بکش.

وسواس هم نداشته باش. فکر نکن که طراحان سوال میخوان شما رو گول بزنن و سوالای خیلی پیچیده ای طرح میکنن. گزینه ها رو خیلی تجزیه و تحلیل نکن. چون یه سری استاندارد برای طراحان تعریف شده و براساس اونها باید سوال طرح کنن. یعنی باید سه چهارم سوالا رو در حد دانش آموزان متوسط و در حد کتاب طرح کنن. یک چهارم رو یه خورده سخت و پیچیده. پس به اطلاعات خودت اعتماد داشته باش و این رو بدون، که میتونی راحت از پس حداقل 70 درصد سوالا بر بیای.

موفق باشی.
    خیلی ممنون... ولی این انگیزه آدمو از بین میبره..... کم کم فک می کنم که دارم خنگ میشم.... اما از اون طرف هم همه سوالا رو بلدم... ینی تمرینم باید بیشتر بشه تا سر جلسه پیاده کنم... ولی این ترازی که آوردم رو دقیقا همین آزمون پارسال آوردم.... ینی من به پارسالم برگشتم... بی هیچ پیشرفتی...

یکم باید ذهنمو آزادتر کنم و در عین حال تمرین بیشتر....

منم همین کارایی که شما گفتید رو انجام میدم... به خاطر همین امروز به تمام سوالاتی که میتونستم به راحتی رسیدم و حلشون کردم اما غلط شدن... یکم گیر افتادم.. یا فک می کنم دارم زیاد تلاش می کنم... یا اشتباه تلاش می کنم یا بی برنامه تلاش می کنم یا برنامم اشتباهه یا من خنگم... یا بقیه باهوش هستن... یا سیستم من با بقیه فرق داره... اخه بعضیا باید با برنامه درس بخونن... بعضی از افراد هم هستن که همینطور بدون استراژی می تونن آزمون رو خوب بدن اما من هر چی استراژیمو بیشتر می کنم نمی دونم چرا برعکس میشه درحالی که گفتم من تو چهار ازمون اولم که تراز قابل قبولی آوردم استراژی خاصی نداشتم. اما دیدم یه تراز ثابتی رو دارم به خاطر همین استراتژیمو عوض کردم و از بی استراژی بودن در اومدم... اولاش خوب بود اما ... ولش...ی

نمی دونم مشکل منم چیه دقیقا ولی میدونم بعضی آدما با هم فرق دارن. من باید روش خودمو حتما پیدا کنم.
    ویرایش توسط کاربر انجمن : 02-24-2017 در ساعت 10:00 PM

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7488
    تشکـر
    942
    تشکر شده 1,135 بار در 596 پست
    میزان امتیاز
    10

استراتژی دیگه چیه؟ بیخیال. اینقدر سخت نگیر. راحت درساتو بخون و راحت آزمون بده. اصلا مسئله پیچیده ای نیست کنکور. فکر کنم خیلی این موضوع رو بزرگ کردی، واسه همین سر جلسه نتیجه خوبی نمیگیری.

بقول آقا سیاوش درگیر حواشی نشو.

11. کاربران زیر از رنگو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : عدم موفقیت تحصیلی

اول بايد ببينيد كه درست فكر مي‌كنيد يا نه؟ ملاك شما براي پيشرفت چيست؟
    اين ملاك تا چه حد عيني است؟ آيا اصلا ملاكي براي پيشرفت داريد يا فقط بر اساس مقايسه خود با ديگران، تصور مي‌كنيد كه پيشرفتتان خوب نيست؟

در هر حال اگر براي‌تان ثابت شد كه خوب پيشرفت نمي‌كنيد، بايد وضعيت را ارزيابي و تحليل كنيد.

ضعف درآمادگي‌هاي درسي

يك دليل عدم پيشرفت مي‌تواند ضعف پيش‌نيازها باشد. يادگيري‌هاي جديد بر پايه‌ي يادگيري‌هاي قبلي ساخته مي‌شوند پس اگر در درس يا درس‌هايي ضعيف بوده‌ايد و اين ضعف را جبران نكرده‌ايد، توقع نداشته باشيد كه همه چيز خوب پيش برود، يا سطح توقعات خود را پايين بياوريد و يا به صورت جدي به دنبال رفع كمبود پيش‌نيازها باشيد. فبلا به اين نكته اشاره كرده‌ايم كه كلاس رفتن اكثر دانش‌آموزان با هدفمندي همراه نيست. دركلاس‌هاي تقويتي خصوصي و يا كنكور و تست -حتي اگرآموزش‌هاخوب باشند- تفاوت‌هاي فردي رعايت نمي‌شوند. تعداد زيادي در يك كلاس جمع مي‌شوند. در اين كلاس همه نوع دانش آموزي وجود دارد، ازضعيف تا قوي، ولي آموزش يكسان است دركلاس‌هاي كنكور، بيش‌تربراي تشريح مطالب، تست وتمرين و تكرار صرف مي‌شود و دانش‌آموزاني كه ضعف‌هاي اساسي در پيش‌نيازها دارند، فرصتي برايترميم اين ضعف‌ها پيدا نمي‌كنند.

دانش‌آموزان مي‌توانند از زمان و هزينه‌هايي كه صرف حضوردركلاس‌ها مي‌كنند، به صورت منطقي‌تري استفاده نمايند.
    اولا لزومي ندارد درهمه‌ي كلاس‌ها شركت كنيد. بايدتشخيص دهيد نيازواقعي ما چيست. يعني در كدام دروس وضع پيش‌نيازهاي‌تان خوب است اما نياز به تمرين و تكرار داريد و در كدام دروس بايد وقت‌تان را صرف جبران ضعف‌ها كنيد.
    ثانيا براي درس‌هايي كه ضعف داريد، به صورت انفرادي ياگروه‌هاي كوچك (حداكثر 4 نفري) از دبيراني استفاده كنيد كه توانايي تشخيص ضعف‌ها و جبران آنها را دارند. به عبارت سادهتر رفع اشكالي كار كنيد. به جاي اين كه دبير مربوط كليه‌ي مطالب آن درس را آموزش دهد با هم، اما با وقت و دقت بيش‌تر به دنبال رفع اشكال باشيد.
    كليد: بدون جبران ضعف‌هاي پايه‌اي در درس‌ها، صحبت از پيشرفت تحصيلي معنايي ندارد.

آمادگي‌هاي رواني (انگيزه‌ها) علي رغم نقش فوق‌العاده‌اي كه دارند كمتر مورد عنايت قرار مي‌گيرند. در مورد انگيزه‌ها معمولا دو نوع اشكال وجود دارد:
    بعضي‌ها انگيزه ندارند و يا انگيزه‌ي آنان كامل نيست. در اين دسته، انگيزه‌ها دچار تغييرات و دگرگوني‌هاي زياد است. زماني ممكن است كاملا سر حال باشند و در آمادگي رواني در سطح بالايي به سر برند و زماني هم هيچ حال وحوصله‌اي براي درس و كنكور ندارند. اين كه چرا تعدادي از دانش‌آموزان انگيزه‌ي كافي ندارند و سطح انگيزه در آنان دائما بالا و پايين مي‌رود، موضوعي است كه در فرصت ديگر بدان پرداخته خواهدشد.
    براي آن كه ميزان آمادگي‌هاي رواني خود را ارزيابي كنيد به سؤالات زير با بله و خير پاسخ دهيد:

آيا از درس خواندن لذت مي‌بريد؟

آيا تلاش شما بيش از آن كه براي خودتان باشد، براي جلب رضايت ديگران است؟
    آيا براي شما دل كندن ازمحرك‌هاي خوشايند ديگر مثلا تفريح، تلويزيون، فوتبال و…. كار سختي است؟
    آيا اهداف روشني براي درس خواندن و كنكورداريد؟
    آيا ازسر اجبار درس مي‌خوانيد و آيا از آمادگي‌هاي درسي لازم برخوردار هستيد؟
    بعضي ازدانش‌آموزان هم در مورد انگيزه‌هاي خود دچار اغراق وخودفريبي مي‌شوند. متاسفانه گاه حتي مشاوران نيز متوجه نوع مشكل اين دانش‌آموز نمي‌شوند. همان گونه كه كافي نبودن انگيزه مشكل‌ساز است، بزرگ‌نمايي در اين باره هم موجب پوشيده‌ماندن واقعيت‌ها مي‌شود.
    اين دسته ازدانش‌آموزان حتي اگرحركت خود را با شور و حرارت شروع كنند، معمولا درادامه دچار كندي مي‌شوند. مشاوران بايد به اين دانش‌آموزان واقع‌گرايي و نحوه‌ي تقسيم انرژي رواني از ابتدا تا انتهاي كار را آموزش دهند. دانش‌آموزي كه كار خود را با سر و صدا و صرف انرژي زياد
    شروع مي‌كند، بايد بداند كه احتمالا در ماه‌هاي بعد نخواهد توانست اين روند را ادامه دهد، پس آهسته و پيوسته رفتن بهتر از تندرفتن است.
    توصيه مفيد براي اين دانش‌آموزان استفاده از خدمات مشاوره‌اي است.

ملاك‌هاي ارزيابي

عامل ديگر براي عدم پيشرفت مشخص نبودن ملاك‌هاي پيشرفت است. دانش‌آموزان در مورد پيشرفت يا عدم پيشرفت احساس كلي و مبهم دارند. مثلا اگر يك روز خوب درس خوانده‌باشند، آن را نشانه‌ي پيشرفت مي‌دانند و يا اگر يكي دو روز فرصت مطالعه را از دست بدهند، فكر مي‌كنند كه
    خيلي عقب افتاده‌اند. اما در واقع هيچ يك از اين موارد چيز خاصي را نشان نمي‌دهند. پس، پيشرفت بايد ملاك مشخصي داشته‌باشد. اين ملاك مي‌تواند بر اساس زمان تعيين شود. مثلا مقدار زمان مطالعه‌ي مفيد، در اين صورت شما بايد سعي كنيد با يك برنامه‌ي تدريجي و منطقي ساعات مفيد
    خود را افزايش دهيد.
    يك ملاك ديگر بر اساس موضوعات درسي است. مثلا شما در محدوده‌ي يك ماهه تصميم مي‌گيريد كه 5 بحث ازفيزيك، 4 بحث ازشيمي، 6 بحث از ادبيات و…. را بخوانيد و در ماه بعد موضوعات و مباحث ديگر را مطالعه كنيد.
    توصيه مي‌شود ملاك‌هاي ارزيابي پيشرفت خود را به صورت جزيي مثلا روزانه و يا حتي هفتگي تعيين نكنيد، چرا كه باعث دل‌سردي مي‌شود. در اين خصوص بهتر است كمي كلي عمل نماييد. ارزيابي روند پيشرفت در فرصت‌هاي دو هفته‌اي خوب است. هميشه به خودتان اميد بدهيد كه
    مي‌توانيد بهتر از گذشته عمل كنيد.

نتيجه‌گيري:

بدون جبران ضعف‌هاي پايه‌اي در درس‌ها، صحبت از پيشرفت تحصيلي معنايي ندارد.
    انگيزه‌هاي واقعي خود را بشناسيد و هر چند وقت يك بارآنها را مرور نماييد و در صورت لزوم اصلاح كنيد.
    با تعيين ملاك‌هاي مشخص، كنترل روند پيشرفت خود را تسهيل كنيد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

13. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط کاربر انجمن نمایش پست ها
    مرسی ولی رتبه منطقم بد شد... البته نصفش تقلبه ها... تو همین شهر ما چهار نفر میشناسم که سوال رو میخرن ... حالا کل کشور رو نگاه کنیم... ولی کنکور هم همینه تقلب زیاده.
    سئوالات کنکور که تقلب نمیشه طراحان سئوال هم چند روز قرنطینه هستند.
    ببین عزیزم شما تنها راهی که داری بایست سعی کنی افکار منفی رو دور کنی و تلقین منفی و بازدارنده نداشته باشی.
    اون سقف ذهنی که برای خودت درست کردی رو بردار.
    حتی میتونی چند روز به مغزت استراحت بدی دوباره شروع کنی البته اگر در برنامه ت خللی ایجاد نمیشه

15. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27671
    تشکـر
    995
    تشکر شده 634 بار در 431 پست
    میزان امتیاز
    0

میگما
    برا کنکور کامپیوتر تقلبی چیزی سراغ داری
    گرفتارم جون محسن

17. کاربران زیر از Tarah بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    32451
    تشکـر
    125
    میزان امتیاز
    0

سئوالات کنکور که تقلب نمیشه طراحان سئوال هم چند روز قرنطینه هستند.
    ببین عزیزم شما تنها راهی که داری بایست سعی کنی افکار منفی رو دور کنی و تلقین منفی و بازدارنده نداشته باشی.
    اون سقف ذهنی که برای خودت درست کردی رو بردار.
    حتی میتونی چند روز به مغزت استراحت بدی دوباره شروع کنی البته اگر در برنامه ت خللی ایجاد نمیشه
    سوال خریده نمیشه...

اما روش های دیگه تقلب وجود داره...

خرید مراقب... یا مراقب آشنا که بره از یه شاگرد زرنگ ببینه و بیاد به ضعیفه بگه... (مازیار تو این انجمن بود... بهم گفته بود که یه مراقبه میومد از رو این می دید می رفت می گفت به فامیلش)

خرید سنجش (تو سنجش پارتی داشته باشین پول خوبی بدین موقع انتخاب رشته شما رو جایی که میخواین قبول می کنن که البته خیلی این موارد کمه... البته واسه این مورد مدرک معتبری ندیدم... ولی بعضی از بچه ها که شهید بهشتی درس می خونن میگن یارو 150 هزار آورده داره پردیس پزشکی شهید بهشتی میخونه درحالی که رتبه 3500 به بالا پردیس قبول نمیشن ... پردیس پزشکی... یا یکی دیگه تو همین انجمن بود میگفت رفیقش بدون کنکور داره دانشگاه تهران پزشکی میخونه)

رد و بدل کردن جواب تو دستشویی (خیلی زیاده خیلی... بعضیا هم ممکنه این کارو کنن که مثلا یکی در طول سال بیشتر زیست و ریاضی بخونه و یکی دیگه شیمی و فیزیک... تنفر اول کل وقت اختصاصیاشو بذاره روی ریاضی و زیست و نفر دوم روی فیزیک و شیمی... جوابا رو روی برگه به صورت رمزی یا ... بنویسن برن دستشویی با هم عوض کنن...)

تقلب از بغل دستی که شاگرد زرنگه (تو همین شهر ما پارسال با این روش یه پزشکی با تقلب دادیم... یه نفر با همین روش پزشکی قبول شد... شاید بگین دفترچه ها فرق داره اما خیلی پیش میاد سوتی بدن دفترچه دو نفر کنار هم یکی باشه... حتی دفترچه هر چار نفر دور و ور...)

تقلب بعدی استفاده از ماشین حساب که بعضی از شاگرد زرنگا هم این حرکت رو میزنن... قسمت سخت شیمی محاسبات طولانیشه... اما متاسفانه ...

19. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    32451
    تشکـر
    125
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarah نمایش پست ها
    میگما
    برا کنکور کامپیوتر تقلبی چیزی سراغ داری
    گرفتارم جون محسن
    خخخخخخخ

تقلب آخر و عاقبت نداره

20. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط کاربر انجمن نمایش پست ها
    سوال خریده نمیشه...

اما روش های دیگه تقلب وجود داره...

خرید مراقب... یا مراقب آشنا که بره از یه شاگرد زرنگ ببینه و بیاد به ضعیفه بگه... (مازیار تو این انجمن بود... بهم گفته بود که یه مراقبه میومد از رو این می دید می رفت می گفت به فامیلش)

خرید سنجش (تو سنجش پارتی داشته باشین پول خوبی بدین موقع انتخاب رشته شما رو جایی که میخواین قبول می کنن که البته خیلی این موارد کمه... البته واسه این مورد مدرک معتبری ندیدم... ولی بعضی از بچه ها که شهید بهشتی درس می خونن میگن یارو 150 هزار آورده داره پردیس پزشکی شهید بهشتی میخونه درحالی که رتبه 3500 به بالا پردیس قبول نمیشن ... پردیس پزشکی... یا یکی دیگه تو همین انجمن بود میگفت رفیقش بدون کنکور داره دانشگاه تهران پزشکی میخونه)

رد و بدل کردن جواب تو دستشویی (خیلی زیاده خیلی... بعضیا هم ممکنه این کارو کنن که مثلا یکی در طول سال بیشتر زیست و ریاضی بخونه و یکی دیگه شیمی و فیزیک... تنفر اول کل وقت اختصاصیاشو بذاره روی ریاضی و زیست و نفر دوم روی فیزیک و شیمی... جوابا رو روی برگه به صورت رمزی یا ... بنویسن برن دستشویی با هم عوض کنن...)

تقلب از بغل دستی که شاگرد زرنگه (تو همین شهر ما پارسال با این روش یه پزشکی با تقلب دادیم... یه نفر با همین روش پزشکی قبول شد... شاید بگین دفترچه ها فرق داره اما خیلی پیش میاد سوتی بدن دفترچه دو نفر کنار هم یکی باشه... حتی دفترچه هر چار نفر دور و ور...)

تقلب بعدی استفاده از ماشین حساب که بعضی از شاگرد زرنگا هم این حرکت رو میزنن... قسمت سخت شیمی محاسبات طولانیشه... اما متاسفانه ...

یعنی آنقدر فرصت دارند توی دستشویی سئوالات رو عوض کنند؟؟
    شما فرصت داری کلی وقت داری استفاده کن پسر. من تصمیم داشتم امسال واسه دکتری کنکور بدم مشکلات اجازه نداد

21. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    32451
    تشکـر
    125
    میزان امتیاز
    0

یعنی آنقدر فرصت دارند توی دستشویی سئوالات رو عوض کنند؟؟
    شما فرصت داری کلی وقت داری استفاده کن پسر. من تصمیم داشتم امسال واسه دکتری کنکور بدم مشکلات اجازه نداد
    چرا نداشته باشند... هر کی هر وقت خواست هر چقدر خواست میتونه بره دستشویی... با هم قرار می ذارن ساعت فلان...

البته این جز قوانین نیست.. تردد زیاد به دستشویی و ... همچنین دستشویی باید مراقب داشته باشه اما اکثر جاها نداره و هپل هپله...

23. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34258
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام . هرچی درس می خونم منزل خوبه ولی وقتی می رم سر جلسه یادم می ره چه کنم ؟/

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد