نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: جلوگیری از اتلاف وقت در خانه

791
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4882
    تشکـر
    27
    تشکر شده 42 بار در 30 پست
    میزان امتیاز
    10

جلوگیری از اتلاف وقت در خانه

من دانشجویی شاغل هستم و نیاز به وقت زیادی برای مطالع چه در زینه کاری و چه در زمینه رشته ام هستم ولی زمان کمی دارم به خصوص در منزل برای مطالعه و حتی کارهای مربوط به خودم...اما خانواده به شدت علاقه صحبت با من را دارند و من نیز که دلم می خواهد زندگی ام برنامه ریزی داشته باشد و به جهت اتلاف وقت نکنم از این موضوع ناراحت شده و اغلب سکوت می کنم و اما گاهی که به آن ها می گویم که به زمان بیشتری نیاز دارم به آن ها بر می خورد.گاهی حتی اگر صحبت خاصی هم با من نداشته باشند به دلایل مختلف مثلا تعریف فلان فیلم و فلان خوابی که دیده اند و یا محول کردن کار هایی به من از مطالعه و انجام کاری هایی دیگرم متوقف کرده و من نمی توان به خوبی برای خود برنامه ریزی کنم.در محل کار می توانم مقدای مطالعه کنم اما خیلی کم و این مرا راضی نمی کند و دلم نمی خواهد ثانیه های زندگیم هدر رود. من حتی نمی توان برای خود ساعت خاصی برای خواب داشته باشم چه رسد به برنامه ای دیگر از این رو شب ها _به دلیل صحبت های خانواده و تماشای تلوزیون و دیگر بهانه های خانوده_تا دیر وقت بیدارم تقریا تا ساعت12 شب و صبح ها نیز 4 صبح بیدارمی شوم تا به کر هایم برسم آن هم اگر شانس بیاورم و قبل یا بعد از من یکی از اعضای خانواده بیدار نشود ...وگرنه همان آش است و همان کاسه و کم کم بقیه نیز بیدار می شوند و در نتیجه من باز به کارم نمی رسم و همانطور که گفتم با گفتن این موضوع که می خاهم درس بخوانم یا غیره به شدت ناراحت شده و این جمله تبدیل به دعوا می شود و در تنیجه برای دقایقی تنهایم خواند گذاشت که در آن دقایق هم به خاطر عدم تمرکزی که باعثش دوای چند دقیقه پیش بوده نمی توانم به کار های خود برسم.

مدتی است که تصمیم گرفته ام که برای خود خانه ای اجاره کرده و از خانواده جدا شوم اما درآمد آنقدی نیست که بتوانم چنین کنم ...شاید بعد از اتمام دانشگاهم بشود چنین کرد ...اما اکنون چه کنم که بتوانم از اتلاف وفقت جلوگیری کنم و زندگی ام برنامه داشته باشد...لطفا راهنمایی کنید تا این مشکل که باعث ککم خوابی هم برای من شده _چون می دانم که باید8 ساعت خواب مفید داشت_برطرف گردد.

اگر در پاسخ نی خواهید پیشنهاد مشاوره و روانشناس بدهید باید بگویم که خانواده ام اصلا با این موضوع موافق نبوده و این برای من منجر به دعوایی دیگر خواهد شد . من قبلا این روش را امتحان کرده ام _البته در باره مسایل دیگر_اول که گفتند که مگر ما دیوانه ایم که احتیاج به روانشناس داشته باشیم (کو توضیحات من در بار روانشناس فایده ای نداشت و منجر به دعوا شد )بعد هم که یکبار خودم به روانشناس مراجعه کرده و ان ها را در عمل انجام شده قرار دادم تا به روانشناس مراجعه کنند ...بعد از تأیید و تصدیق روانشناس و خارج شدن از دفتر یکی از آن ها گفت: این روانشناسه خودش نیاز به روانشناس داره ...تو هم بار آخرت باشه همه مسائل شخصی زندگی رو میری به این و اون می گی ...که چی یه بچه بیاد منو نصیحت کنه.(و باز هم تغییری در آنان ایجاد نشد و شما تنها راهی که می توانید جلوی پایم بگذارید که منجر به درد سرم نشود تغییر نحوه عملکرد خودم است

پس می بینید که موضوع من کمی حاد است و به شدت نیاز به یک راه حل فوری دارم تا بیش از این وقتم هدر نرود.

2. کاربران زیر از mariya3 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    تشکر شده 1,198 بار در 636 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : چگونه از اتلاف وقت در خانه جلو گیری کنم(وقت برایم خیلی مهم است)

سلام عزیزم یکی از اشتباهاتی که اکثر پشت کنکوریها میکنن اینه که 24 ساعت در حال مطالعه ان
    که اصلا کار درستی نیست!
    باید چندساعتی هم به مغز اجازه بدی خودش رو بازیابی کنه حتی جدیدا میگن بعد از تایم چند ساعته که درس میخونید حتما یک ساعت بخوابید چون تو تایمی که شما خواب هستید مغزتون اطلاعاتی که دریافت کرده رو پردازش میکنه و دسته بندی میکنه

درسته باید زیاد درس خوند تا موفق شد اما درس خوندن بی وقفه بازدهی نداره
    شما میتونید کتابخانه ثبت نام کنی معمولا ساعت کاری کتابخانه ها از 8 صبح تا 9 شبه میتونی از اول وقت بری اونجا و مشغول بشی
    ساعت ناهار برگردی استراحت کنی یکی دوساعت دوباره برگردی خونه و دیگه خودتو خسته نکنی به خواب و خوراکت برسی تا دوباره فردا از نو شروع کنی...

از خانواده ات هم ناراحت نشو این نشانه دلتنگی و علاقشون به توهستش..

راهی به غیر از کتابخانه نداری
    امضای ایشان
    أَلَم تَرَ كَيفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِي السَّماءِ

حرفی که می‌زنی می‌شه بذری که
    می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

4. کاربران زیر از حناء بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4882
    تشکـر
    27
    میزان امتیاز
    10

عزیزم ...مشکلم اینه که شاغلم...علاوه بر مطالعه درسی باید مطالعه کری هم داشته باشم...وقت چندانی هم ندارم...صبح و بعد از ظهر سرکارم...3 تا کتابخانه عضوم ولی وقت ندارم برم اونجا...حالا راه حل پیشنهاد بده لطفا.

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4882
    تشکـر
    27
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط حناء نمایش پست ها
    سلام عزیزم یکی از اشتباهاتی که اکثر پشت کنکوریها میکنن اینه که 24 ساعت در حال مطالعه ان
    که اصلا کار درستی نیست!
    باید چندساعتی هم به مغز اجازه بدی خودش رو بازیابی کنه حتی جدیدا میگن بعد از تایم چند ساعته که درس میخونید حتما یک ساعت بخوابید چون تو تایمی که شما خواب هستید مغزتون اطلاعاتی که دریافت کرده رو پردازش میکنه و دسته بندی میکنه

درسته باید زیاد درس خوند تا موفق شد اما درس خوندن بی وقفه بازدهی نداره
    شما میتونید کتابخانه ثبت نام کنی معمولا ساعت کاری کتابخانه ها از 8 صبح تا 9 شبه میتونی از اول وقت بری اونجا و مشغول بشی
    ساعت ناهار برگردی استراحت کنی یکی دوساعت دوباره برگردی خونه و دیگه خودتو خسته نکنی به خواب و خوراکت برسی تا دوباره فردا از نو شروع کنی...

از خانواده ات هم ناراحت نشو این نشانه دلتنگی و علاقشون به توهستش..

راهی به غیر از کتابخانه نداری
    عزیزم ...مشکلم اینه که شاغلم...علاوه بر مطالعه درسی باید مطالعه کری هم داشته باشم...وقت چندانی هم ندارم...صبح و بعد از ظهر سرکارم...3 تا کتابخانه عضوم ولی وقت ندارم برم اونجا...حالا راه حل پیشنهاد بده لطفا.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد