نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: تقدیم به مادر خوبیها

6863
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

تقدیم به مادر خوبیها

شاید خیلی ناقابل باشه

اول تقدیم به حضرت فاطمه

و بعدم تقدیم به مادر خودم و تمام مادران و زنان خوب سرزمینم

بخصوص خانمای عزیز سایت

لطفا روی لینک زیر کلیک کنید

میلاد فرخنده و با سعادت ، حضرت فاطمه زهرا (س) هفته ی بزرگداشت مقام زن و روز مادر را تبریک و تهنیت میگوئیم

2. 8 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : تقدیم به مادر خوبیها

امام صادق عليه‏السلام :

مردى خدمت پيامبر صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم آمد و عرض كرد : اى رسول خدا ، به چه كسى نيكى كنم ؟
    فرمود : به مادرت .
    عرض كرد : سپس به چه كسى ؟
    فرمود : به مادرت .
    عرض كرد : بعد از او به چه كسى ؟ فرمود : به مادرت .
    عرض كرد : سپس به چه كسى ؟ فرمود : به پدرت .

الكافي : 2 / 159 / 9 منتخب ميزان الحكمة : 614

4. 2 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12497
    تشکـر
    1,041
    تشکر شده 580 بار در 275 پست
    میزان امتیاز
    10

معمولا اینجا مثل بقیه عزیزان چیزی نمیگم.کلا زیاد حرف نمیزنم.شخصا فکر کردن رو بهتر میدونم.اما بعضی وقتا.بعضی چیزها.از خواست و تصمیم ما فراترن.مثل امروز
    بزارین یچیزی رو بهتون بگم.شاید نه به همه ی شما.اما خطاب به اوناییکه به هر نحوی ناشُکری میکنن.و قدر داشته ها و یا عزیزانشون رو به اندازه ی کافی نمیدونن...

بنده عقیده ی شخصیم این هست : با اینکه دنیا تماما برای یک امتحان بزرگه و برای همین پر از مشکلات و بدبختی ها و پستی و بلندی و ناعدالتی و ظلم و ستمه...
    اما خدا بنحوی به همه لطف داشته.مثلا همین سلامتی که بسیار مهم هست و خیلیا که چیزی ندارن حداقل همونو دارن.این افراد باید بدونن خیلیا همون سلامتیم ندارن
    و باید اعتراف کنیم.بعضیا هم هستن که خدا بعضی وقتا زیاد لطفش رو شامل حالشون میکنه.بخاطر خیلی از دلایل شخصا خودم رو از این دست افراد میدونم.باید بدونم

من از کودکی وقتی که تازه دنیای اطرافمو شناختم حس کردم که کمی متفاوتم.حداقل توی اِرادم.و فهمیدم که باید ازش استفاده کنم و این کارو هم کردم.به لطف خدا
    وقتیکه بقیه ی بچه ها توی خونه و کوچه و خیابون و هزارجای دیگه مشغول بازی و تفریح و خوشگذرونی بودن من تصمیم گرفتم.اجباری نبود.تصمیم گرفتم.بقدری تلاش
    کنم که دنیا جلوم کم بیاره.برای تک تک دقایق زندگیم برنامه ریزی داشتم.کار.درس.تلاش.زحمت.عرق ریختن.ورزش.سختی.هیچ اجباری نبود.اما میخواستم اینطور باشم

تو کودکی چنان کار میکردم که الان تو فکر کردن بهش هنگ میکنن.چنان زندگی هایی ساختم و زندگی هایی رو دگرگون کردم که حسابشون از دستم در رفته.بایدم بره
    تعطیلات تابستون برام معنایی نداشت.زندگی برام یا کار بود یا درس یا ورزش یا یادگیری هنرهای دیگه و سختی.بخاطر استخونبندی و فیزیک و بُنیه قوی ای که خدا بهم
    داده بود که البته نهایت لطفش بود.توانایی انجام و یادگیری کارهای زیادی داشتم.و البته انجام ورزشهای سخت و طاقت فرسا که در کنار کار از بدنم کوهی ساخت...
    وقتی 10 سالم بود کارهایی میکردم که جوون 18 ساله هم نمیتونست.وقتی 15 سالم بود توانایی یه آدم 30 ساله رو داشتم.وقتی 20 سالم بود تو تمام اون کارها
    و تجربیات میشه گفت استاد شدم.و حالا که به این سن رسیدم...تقریبا 28 سالگی...بزار حتی فکرش رو هم نکنیم که چه کارهایی از دستم بر میاد.آدمیزاد اگر بخواد
    غیرممکنی وجود نداره
    تو خانواده سعی کردم چیزی باشم که باید باشم.تو کار و تلاشم بهترین بودم.تو تحصیل و علم موفق بودم.بین مردم و وجهه ی اجتماعی به خواست خدا و تلاشم و
    رفتارم موقعیت واقعا خوب و درست و موقری دارم.توی هر زمینه ای که تلاش کردم اعتماد مردم و موقعیت اجتماعیم رو بالا بردم.از لحاظ ظاهر به لطف خدا که میشه
    گفت بیشترین لطفش رو در این زمینه داشته و هرگز نفهمیدم چرا یکی از استثناهای تمام دنیا باشم.شاید 1 در 100میلیون انسان اینطوری پیش بیاد از لحاظ ظاهری
    که بازم هیچوقت نفهمیدم چرا اینکارو کرد.شاید بزرگترین امتحانش برای من بود.چون در دنیایی که همه عقلشون به چشمشونه یکی با ظاهر من میتونه پادشاهی کنه
    که من هرگز به خودم اجازه ندادم برای این قبیل چیزها ارزشی قائل بشم یا حتی بهش فکر کنم.اگر چیزی در دنیا باشه که به شدت ازش متنفر باشم اون همین
    ظاهردوستی و ظاهرپرستیه.و البته دومی هم خیانت.یعنی تنفرم حدّی نداره.و اینجای جملم میتونه خطاب به اونایی باشه که از جوونای مردم بخاطر یکم ساده بودن
    یا 1 مشکل کوچیک یا حتی رنگ پوست طرف ایراد میگیرن و حرف واقعیشونو پشت چیزایی مثه به دلم ننشست و اینجاش کج بود و اونجاش کوتاه بود و اینا قایم میکنن
    و تو برخورد با هر آدمی اول از همه و فقط و فقط از روی ظاهر طرف قضاوت و انتخاب میکنن.مرد و زن.فرقی هم نداره.آدمیزاد باید یاد بگیره فکر و نگاهش رو وسیعتر کنه
    و ظاهربینی رو از بیخ و بُن کنار بزاره.میتونم تصور کنم که چقدر سخته.اما باید یاد بگیریم.بگذریم...از بحث کردن دربارش هم خوشم نمیاد.
    به واسطه ی ورزش و کار و تلاش سختی که کردم بقدری از نظر فیزیک بدنی قوی شدم که هنوز هم خودم به شخصه کسیو ندیدم که تواناییهای من رو داشته باشه
    گاهی وقتی راه میرم زمین زیر پام میلرزه.اما با همه ی این موفقیتها.با تمام این تلاش و زحمت و موقعیت اجتماعی خوب و خوشنامی بین دوست و آشنا و غریبه..
    هیچوقت سعی نکردم زندگیه آنچنانی داشته باشم و دنبال زرق و برق نبودم و زندگی ساده میخواستم.شاید بخاطر اِراده و تلاشم اگر میخواستم میتونستم
    برای مدارج بالای اجتماعی هم برم.مثلا در دانشگاه یا شهر و استان یا کارهای سیاسی و درجات بالای کشوری.اما نمیخواستم.تلاشم غیر قابل اندازه گیری بود اما
    زندگی ساده میخواستم.و البته صادقانه تر اینکه شرایط خانواده و وضعیت خاص مادرم هم نمیزاشت که دور از خونه باشم.حالا هر کاری هم که میخواستم انجام بدم

اما پیام نهاییه حرفم چیه ؟ چی میخوام بگم ؟ با تمام این موفقیت ها و زحمتها .با تمام موقعیت اجتماعی و چیزهایی که الان دارم .بزار اینطوری برات بگم :
    هرچیزی که داشتم و دارم و انتسابی بوده یا اکتسابی.چه خدادادی بوده چه خودم کسبش کردم.به شرافتم و به این روز عزیز قسم همه ی اونچه که دارم و ندارم
    و یه عمر براش تلاش کردم رو حاضرم به لحظه ای تو یه چشم بهم زدن بدم.در اِزای یه خنده ی مادر.برای یه لبخند اون موجودیکه بهش میگن مادر

سعی کردم آدم خوبی باشم.سعی کردم سرمو بندازم پایین و به خدا و خلق خدا خدمت کنم.تمام سعیم رو کردم که سرنوشت دنیا و آخرتم رو همینجا رقم بزنم
    بعضی وقتا فکر میکنم شاید بتونم تصور کنم که اون دنیا واقعا چطوریه.تلاش میکنم تصور کنم روز حساب چطوریه.تلاش میکنم تصور کنم که بهشت و جهنم چطور
    میتونن باشن.با تمام تفاسیر و صحبتهایی که تو تاریخ راجع بهشون شده حالا چه درست چه غلط انسان همیشه پیش خودش شاید بتونه تصوری ازشون بسازه
    اما هرکار که میکنم.هرطور که با خودم کلنجار میرم.هرچقدر که به ذهنم فشار میارم که قبول کنم اونجا فقط خودتی و خودت.حتی نمیتونم تصورش رو هم بکنم که
    بدون مادرم به بهشت برم.اگه فرض کنیم که لیاقتشو هم داشته باشم.نمیتونم تصورش کنم.یعنی نمیخوام که تصورش کنم.این چیزی بود که میخواستم بگم :
    دنیایی رو با اِرادم زیر و رو کردم...اما هر اونچه که دارم و ندارم رو تو یه لحظه فدای یه تار موی مادر میکنم...و درستش هم همینه.

هیچ بچه ای نباید بدون مادر بزرگ بشه... تبریک میگم این روز رو به تمام مادران و بانوان دنیا...سلامت و سربلند باشید.
    ویرایش توسط YAshin.SAhAkiyAn : 07-19-2017 در ساعت 01:29 AM

6. 4 کاربران زیر از YAshin.SAhAkiyAn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

فاطمه علت است خلقت را
    فاطمه حرمت است حرمت را

فاطمه فاطمه است بی کم و کاست
    فاطمه ظهر است ظلمت را

فاطمه عصمت است بر مریم
    فاطمه عفت است بر هاجر

فاطمه عزت است بر کعبه
    نه فقط کعبه بلکه بالاتر

زینت فرش و قبله عرش است
    از نگاهش فرشته می ریزد

غنچه هم بی اراده زهرا
    از دل خاک بر نمی خیزد

آب مهریه اش زمین قرقش
    پرده دارش سما ملک بنده اش

دامنش پرورش دهنده حسن
    ای به قربان پنج فرزندش

کاش حالا که نوبهار شده
    کاش حالا که غنچه روییده

کاش حالا که جان گرفته زمین
    کاش حالا که سبز پوشیده

از مزارش نشانه ای هم بود
    تا برایش گلاب و گل ببریم

آه مادر ببخش، شرمنده
    چقدر ساده از تو می گذریم

راه را گم نمی کنم هرگز
    به شبم آفتاب اگر بدهی

به من اذن بهشت را دادی
    به سلامم جواب اگر بدهی

السلام ای ملیکه ملکوت
    السلام ای نجیبه لولاک

السلام ای جمیله جبروت
    السلام ای حبیبه افلاک

بی تو حتی بهار پاییز است
    با تو تحویل می شود هر سال

بتکان خانه دل ما را
    ای شکوه محول الاحوال

8. 2 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27671
    تشکـر
    995
    تشکر شده 634 بار در 431 پست
    میزان امتیاز
    0

روز مادر مبارک

10. کاربران زیر از Tarah بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19153
    تشکـر
    1,726
    تشکر شده 5,759 بار در 1,860 پست
    میزان امتیاز
    12

مرسی رز مریم عزیز

منم این روزو به تمام مادرها و خانومها تبریک میگم

و از خدا می خوام اونهایی که ارزو مادر شدن دارن رو به ارزوشون برسونه

امضای ایشان
    آیا دوست دارید برای

صلح جهانی کاری انجام دهید ؟

به خانه بروید و به خانواده تان
    عشق بورزید

12. 3 کاربران زیر از سمیراه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط YAshin.SAhAkiyAn نمایش پست ها
    من معمولا اینجا مثل بقیه عزیزان چیزی نمیگم.کلا زیاد حرف نمیزنم.شخصا فکر کردن رو بهتر میدونم.اما بعضی وقتا.بعضی چیزها.از خواست و تصمیم ما فراترن.مثل امروز
    بزارین یچیزی رو بهتون بگم.شاید نه به همه ی شما.اما خطاب به اوناییکه به هر نحوی ناشُکری میکنن.و قدر داشته ها و یا عزیزانشون رو به اندازه ی کافی نمیدونن...

هیچ بچه ای نباید بدون مادر بزرگ بشه... تبریک میگم این روز رو به تمام مادران و بانوان دنیا...سلامت و سربلند باشید.
    خیلی ممنون از نوشته هاتون...من که اشکم در اومد و مو به تنم راست شد

واقعا کم پیدا میشه کسی با جرات و جنم شما

و در مقابلش انقدر لطیف و حساس برای مادر

خداوند مادرتون و مادر همه ی ما رو نگهداره...که هیچ چیزی تو دنیا ارزش لبخند مادر رو نداره

ان شاءالله موفقیت هاتون مستدام...و قلب عزیزانتون گرم و تپنده در کنار شما.

14. 3 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون رزمریم عزیز
    من خودم تو زندگیم هیچکی برام مادرم نشد. امیدوارم لیاقت محبت هاشو داشته باشم و تا جایی که میتونم بهش خدمت کنم.
    روز مادر بر همه مادران عزیز مبارک باد.
    ویرایش توسط saba95 : 03-19-2017 در ساعت 06:16 PM

16. 3 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26542
    تشکـر
    319
    تشکر شده 773 بار در 518 پست
    میزان امتیاز
    10

وقتی چشم به جهان گشودم. قلب کوچکم مهربانی لبخند و نگاهت را که پر از صداقت و بی ریایی بود احساس کرد. دیدم زمانی را که با لبخندم لبخند زیبائی بر چهره خسته ات نشست و دنیایت سبز شدو با گریه ام دلت لرزید و طوفانی گشت. از همان لحظه فهمیدم که تنها در کنار این نگاه پرمهر و محبت است که احساس آرامش و خوشبختی خواهم کرد. مادر عزیزم روزت مبارک

18. کاربران زیر از javaheri69 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12497
    تشکـر
    1,041
    میزان امتیاز
    10

فردا روز تولدشون هست...مادرم...تو فکر این بودم که تمام روز رو صرفش کنم...تمام عمر هم صرفش بشه کمه...
    البته برای من تمام روزها مثل فردا با ارزشن.بهتر نیست تمرکزمون فقط برای 1 روز خاص نباشه؟ زندگی زیباتر نمیشه؟
    قدر مادر و تمام عزیزانتون رو بدونید.سال نورو هم تبریک میگم به عزیزان.و فراموش نکنید که هیچ سالی همینطوری به
    تنهایی خوب از آب در نمیاد.تلاش کنید و خودتون سالها و لحظه لحظه ی زندگیتون رو بسازید. اِراده ی شماست که در
    نهایت سرنوشتتون رو رقم میزنه...هرجا که هستید شاد و سلامت و سربلند باشید.
    ویرایش توسط YAshin.SAhAkiyAn : 03-27-2017 در ساعت 12:17 AM

20. کاربران زیر از YAshin.SAhAkiyAn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

سلااااام
    با اجازتون دوباره این تاپیک رو آپ میکنم
    و از صمیم قلبم این روز قشنگ و باسعادت رو به مادر خوبم و تمام مادران و زنان عزیز تبریک میگم
    ان شاءالله در پناه خدا همیشه سلامت و شاد و سرزنده باشید
    روزتون مبارررررک عشقاااا

22. 3 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37890
    تشکـر
    95
    تشکر شده 11 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    0

روز قایم کننده سیب زمینی سرخ کرده مبارک

24. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12497
    تشکـر
    1,041
    میزان امتیاز
    10

بزرگواران لطف کنن و دعای خیری کنن برای سلامتی همه ی مادرها و همینطور مادر بنده...عزیزانی هستند که محتاج این دعاها و ذره ای سلامتی هستند...

خدا هیچ خونه ای رو از برکت وجود مادر محروم نکنه واقعا...اعتقاد شخصیم هست خونواده ای که مادرِ شاد و سالمی داشته باشه همیشه خورشیدی از گرما و صمیمیت رو خواهند داشت...بنیانِ قوی و عمر طولانی و محبت عمیق...انشاالله که همه در کنار خونوادشون شاد و سلامت و سربلند باشند...
    ویرایش توسط YAshin.SAhAkiyAn : 11-19-2018 در ساعت 08:40 PM

25. 3 کاربران زیر از YAshin.SAhAkiyAn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد