نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: وسواس فکری

1059
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20339
    تشکـر
    0
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

وسواس فکری

با سلام خدمت دوستان.امیدوارم سال جدید رو به خوبی آغاز کرده باشید
    من خودم رو قبلا طی چندین پست معرفی کردم.مدتی با کمک پزشک حالم بهتره شده خداروشکر.اما حدود یک هفته میشه که باز ذهنم گیر داده به افکار بیهوده.به این که نکنه اضلا تو وسواس فکری نداشته باشی .....نکنه بیماریتو اشتباه تشخیص داده باشی......وقتی این فکر ها به ذهنم میاد به رفتار های گذشتم و وسواس های فکری که قبلنا داشتم فکر میکنم و یادشون میفتم و وقتی توی ذهنم به این نتیجه میرسم که من قبلا وسواس فکری داشتم و درست تشخیص دادم آروم میشم اما بعد از چند دقیقه تا نهایتا چند ساعت دوباره این فکر که نکنه وسواس فکری نداشته باشم و ..... میاد سراغم
    البنه به خودم میگم حالا فکر کن وسواس فکری نداشته باشی یا فلان اختلال رو داشته باشی یا اصلا هیچ چیزیت نباشه چرا همش بهش فکر میکنی ....... یا این فکر بیهوده واست مهمه ........
    امضای ایشان
    never give up

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29717
    تشکـر
    201
    تشکر شده 444 بار در 250 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : لطفا راهنماییم کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط amir9574 نمایش پست ها
    من خودم رو قبلا طی چندین پست معرفی کردم.مدتی با کمک پزشک حالم بهتره شده خداروشکر.اما حدود یک هفته میشه که باز ذهنم گیر داده به افکار بیهوده.به این که نکنه اضلا تو وسواس فکری نداشته باشی .....نکنه بیماریتو اشتباه تشخیص داده باشی......وقتی این فکر ها به ذهنم میاد به رفتار های گذشتم و وسواس های فکری که قبلنا داشتم فکر میکنم و یادشون میفتم و وقتی توی ذهنم به این نتیجه میرسم که من قبلا وسواس فکری داشتم و درست تشخیص دادم آروم میشم اما بعد از چند دقیقه تا نهایتا چند ساعت دوباره این فکر که نکنه وسواس فکری نداشته باشم و ..... میاد سراغم
    البنه به خودم میگم حالا فکر کن وسواس فکری نداشته باشی یا فلان اختلال رو داشته باشی یا اصلا هیچ چیزیت نباشه چرا همش بهش فکر میکنی ....... یا این فکر بیهوده واست مهمه ........
    خب منم اينطوريم بعد خودمو قانع مى کنم آروم ميشم :|
    امضای ایشان
    اى خدا بى تو ميسر نمى شود...

بهش نزديکتر از هميشه ات شو تا نظرش عوض شود

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط amir9574 نمایش پست ها
    سلام

من مطالب قبلی شما را نخواندم عزیز و نمیدانم چه مدتی هست دارو میخورید و به چه مقدار و از کدام گروه ولی حتما به وسواس فکری مبتلا هستید با توجه به این گفته هاتون و اگر با اختلالات دیگری کمپلکس نباشه.

کوتاه سخن . اگر افکار جدید(طی این یک هفته) اذیت کننده است حتما باید به پزشکتان(روانپزشک) گزارش کنید برای عوض کردن دارو و یا تغییر در دوز مصرفی و در کنارش حتما نیاز به رواندرمانی نیز دارید.

موفق باشید

دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34420
    تشکـر
    15
    تشکر شده 29 بار در 23 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام و درود
    منم با توجه به اینکه تازه اومدم مطالب قبلی شمارو نخوندم...ولی وسواس فکری معمولا به سر همه میزنه.
    به نظر من کسی که وسواس فکری داشته باشه به فکر خودش نمی افته.اونها معمولا همیشه یه جورایی باخودشون درگیرن.
    مشکل رو برای خودتون خیلی بزرگ نکنید.فکرهای بیهوده به سر همه میزنه حتی خود من.
    بذارید یه چیزی رو بگم،
    این قانون زندگی رو توجه کن
    در زندگی فقط دونفر شمارو میشناسند.اولیش خالق شما و دیگریش خود شما.
    فکرهای بیهوده ناشی از بیکاری شماست...احتمالا وقت زیادی دارید و اما بیکارید.بیکاری، شما رو وادار میکنه که تفمرات بیهوده زیادی بکنید .همین تفکرات شما،کم کم بهش عادت میکنید.و همین باعث میشه که شما فکر کنید بیمارید...در حالی که نیستید.فقط بیکارید همین.
    یه قانون هست: عادت کنیم که عادت نکنیم.
    بهتره برای وقت آزادتون چاره ای بیندیشید...کتاب بخونید.کتاب غیر درسی،نقاشی کنید ،فیلم های جالب ببینید،به طبیعت برید،با دوستانتون بیشتر گردش برید،اگه مجردید...داستان بنویسید،و یا هر چیز دیگه ای.

در مورد بیماری هم دوتا راهکار...یکی اینکه وسواس فکری شما (اگه موجود باشه)در درون شماست پس خودتون هدایتش کنید.پیشنهاد میکنم راهکارهای بالا رو حتما انجام بدید.شما مسئول خودتونید،و مدیر خودتون.
    و دوم اینکه ،،،ایمانتون رو به خدا بیشتر کنید،نماز بخونید ،قرآن بخونید ...خدا باتوست...چون اون تورو خوب میشناسه.
    در کل بازم تکرار میکنم وسواس فکری و تفکرات بیهوده شما ، ناشی از وقت آزاد شماست.اگه همینطور ادامه بدید احتمالا به سمت بیماری بدنی هم کشیده بشید.
    به فکر خودتون باشید و راه کارهای بالا رو انجام بدید...
    موفق باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)