نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: با خیانت همسرم چکار کنم؟

2273
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34584
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Angry با خیانت همسرم چکار کنم؟

سلام مخبری هستم 34 ساله متولد تهران.
    همسر بنده 32 سالشه و یک پسر 8 ساله هم داریم,چندوقت پیش همسرم پاپیچ شد که برای پسرمون یک معلم خصوصی بگیریم چون من کار اداری میکنم و تا شب نمیتونم منزل باشم خانمم هم پرستار است و امکان رسیدگی به کارهای درسی پسرمونو نداره به اصرار خانمم یک معلم گرفتیم بعد از کلی پرس جو یک معلم برای پسرمون پیدا کردم (معلم ریاضی) تا بتونه تویه این درس کمکش کنه اما با مخالفت همسرم مواجه شد و ایشون گفتند که من خودم کسی رو میشناسنم خوبه و نهایتا منم حرف خانومم رو گوش دادم و همون آقا رو هم گفتیم بیان.یعنی اصلا به کتم نمیرفت خانمم که هم محجبه بود هم بسیار با دین ایمون اصلا قصد خیانت بهم داشته باشه.
    اوایل چندباری پسرم گفت رفتار اون آقا ناشایست و حرفهایی که میزنه رو که بهم منتقل کرد متوجه شدم این آقا قصد سواستفاده دارن.
    نهایت مجبور شدم چندروز مرخصی بگیرم و فهمیدم بعله...کارتی که ایشون بهم داده بو رو هم زنگ زدم اون موسسه گفتن اصلا ما همچین شخصی رو نداریم و تازه فهمیدم چه خیانتی بهم شده...
    چندبار اومدم دست به عملی بزنم و جفتشون رو داغدار کنم اما دست نگه داشتم تا نهایت یک روز پسرم بهم گفت که ماجرا مسکه از شوخی هم گذشته و ایشون خیانت کرده وقتی به روش هم آوردم با پرویی تمام گفت از اون آقا خوشش میاد,نمیتونم به زیر طلاق راضی بشم اما تنها مشکل پسرمونه که نمیخوام مادر بالای سرش باشه حالا تکلیف چیه؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : با خیانت همسرم چکار کنم؟

گفتید همسرتون محجبه هستن که این یعنی ایشون هرزه نیستن

باید ببینید علت خیانتشون چی بوده و اون علت را پیدا کنید و از بین ببرید

بعدم با یک بخشش زندگیتون را نجات بدید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34420
    تشکـر
    15
    تشکر شده 29 بار در 23 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام ودرود
    این قضیه بایستی بالاخره با توجه به اینکه از یه جایی شروع شده، از یه جایی هم تموم بشه.
    دوستی یا همون خیانت ایشون احتمالاً یا بخاطر بی اهمیتی شما بوده ، یا قبل از شما با ایشون دوست بوده.

این قضیه باید خاتمه پیدا کنه
    یا با توبه همسرتون، یا با طلاق... در غیر هردو صورت، خیانت ادامه پیدا خواهد کرد.
    پیشنهاد میکنم قبل از انجام هر کاری ، به سوره نساء مراجعه بکنید که چگونگی رفتار با زن خیانت کار رو، خداوند بیان فرموده.

از آیه 13 سوره نساء تا 23 سوره نساء ،،، و از آیه28 سوره نساء تا آیه 37 سوره نساء

امیدوارم موفق باشید برادر گرامی.
    صبر پیشه کنید...

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman5 نمایش پست ها
    سلام ودرود
    این قضیه بایستی بالاخره با توجه به اینکه از یه جایی شروع شده، از یه جایی هم تموم بشه.
    دوستی یا همون خیانت ایشون احتمالاً یا بخاطر بی اهمیتی شما بوده ، یا قبل از شما با ایشون دوست بوده.

این قضیه باید خاتمه پیدا کنه
    یا با توبه همسرتون، یا با طلاق... در غیر هردو صورت، خیانت ادامه پیدا خواهد کرد.
    پیشنهاد میکنم قبل از انجام هر کاری ، به سوره نساء مراجعه بکنید که چگونگی رفتار با زن خیانت کار رو، خداوند بیان فرموده.

از آیه 13 سوره نساء تا 23 سوره نساء ،،، و از آیه28 سوره نساء تا آیه 37 سوره نساء

امیدوارم موفق باشید برادر گرامی.
    صبر پیشه کنید...
    میشه یه آیه هم درمورد خیانت مردان بیارید؟
    ممنون میشم چون دوستم شوهرش بهش خیانت کرده میخواد ببینه از نظر قرآن چه حکمی داره.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23562
    تشکـر
    163
    تشکر شده 115 بار در 56 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    ممنون میشم چون دوستم شوهرش بهش خیانت کرده میخواد ببینه از نظر قرآن چه حکمی داره.

الزَّانِى لاَ یَنکِحُ إلاَّ زَانِیَهً أَوْ مُشْرِکَهً وَالزَّانِیَهُ لاَ یَنکِحُهَآ إِلاَّ زَانٍ أَوٌْ مُشْرِکٌ وَ حُرِّمَ ذَلِکَ عَلَى الْمُؤْمِنینَ» «مرد زناکار، جز زن زناکار یا مشرک را به همسرى نگیرد، و زن زناکار، جز مرد زناکار یا مشرک را به همسرى نگیرد، و بر مؤمنان این (گونه ازدواج) حرام گردیده است.»
    سوره مبارکه نور آیه 3

مفمهوم کلی» مرد و زن زناکار باید با هم ازدواج کنن و مرد و زن پاک هم باهم ! ( باز با باز ، کبوتر با کبوتر :|)

چون به زن مهریه تعلق میگیرد دوست شما میتواند به راحتی مهریه شو اجرا بزاره و به قول خود خانم ها پدرشوهرشو در بیاره !

اما متاسفانه در مورد خیانت زن به مرد
    هیچ چیزی جز ضربه روحی به مرد تعلق نمیگرد !
    ویرایش توسط pesarbahal : 04-04-2017 در ساعت 08:18 AM

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34420
    تشکـر
    15
    تشکر شده 29 بار در 23 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام ودرود
    به آیه 16 سوره نساء مراجعه بفرمایید.

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط pesarbahal نمایش پست ها
    الزَّانِى لاَ یَنکِحُ إلاَّ زَانِیَهً أَوْ مُشْرِکَهً وَالزَّانِیَهُ لاَ یَنکِحُهَآ إِلاَّ زَانٍ أَوٌْ مُشْرِکٌ وَ حُرِّمَ ذَلِکَ عَلَى الْمُؤْمِنینَ» «مرد زناکار، جز زن زناکار یا مشرک را به همسرى نگیرد، و زن زناکار، جز مرد زناکار یا مشرک را به همسرى نگیرد، و بر مؤمنان این (گونه ازدواج) حرام گردیده است.»
    سوره مبارکه نور آیه 3

چون به زن مهریه تعلق میگیرد دوست شما میتواند به راحتی مهریه شو اجرا بزاره و به قول خود خانم ها پدرشوهرشو در بیاره !

اما متاسفانه در مورد خیانت زن به مرد
    هیچ چیزی جز ضربه روحی به مرد تعلق نمیگرد !

ممنون از پاسخ اما دو نکته وجود داره
    دوست من مهریه اش رو خیلی وقت پیش بخشیده بود چون اعتقاد داشت زندگی معامله نیست.
    ودوم اینکه قطعا خانم ها بیشتر آسیب میبینن از لحاظ روحی که زنها حساس تر و وابسته ترن به کنار.از لحاظ عرفی معمولا اسم زن مطلقه روشونه و در ازدواج ممکنه دچار مشکل بشن اما برای اقایون همیشه موردش هست.
    ویرایش توسط saba95 : 04-03-2017 در ساعت 10:19 PM

8. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman5 نمایش پست ها
    سلام ودرود
    به آیه 16 سوره نساء مراجعه بفرمایید.
    سلام.ممنون از پاسختون . ایه16 نوشته مجازات کنید و ذکر نشده دقیقا چه مجازاتی ولی مادرم میگه منظورشون از مجازات حد هست.
    یعنی حق داره همسرش رو حد بزنه؟
    مدرکی برای اثبات حرفش نداره فقط خودش دیده.

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23562
    تشکـر
    163
    میزان امتیاز
    9

ممنون از پاسخ اما دو نکته وجود داره
    دوست من مهریه اش رو خیلی وقت پیش بخشیده بود چون اعتقاد داشت زندگی معامله نیست.
    ودوم اینکه قطعا خانم ها بیشتر آسیب میبینن از لحاظ روحی که زنها حساس تر و وابسته ترن به کنار.از لحاظ عرفی معمولا اسم زن مطلقه روشونه و در ازدواج ممکنه دچار مشکل بشن اما برای اقایون همیشه موردش هست.
    مهریه ربطی به معامله و اینا نداره ! یه حقی است که به زن تعلق میگیره به عنوان هدیه

کمتر کسی هست که مهریه اش رو میبخشه و معمولا وقتی زن طلاق میخواد و مرد طلاق نمیده زن مهریه رو میبخشه یا مثلا وقتی مرد تهدید که زن مجبور میشه مهریه رو ببخشه
    بالاخره معمولا وقتی پای دادگاه و ... میاد وسط امکان بخشش مهریه وجود دارد

وگرنه خیلی کم دیده شده که طرف وسط زندگی بلند شه با پدرش بره دفترخونه مهریه شو ببخشه و هزینه دفتر خونه و برو و بیا وو ...

به هر صورت بهتر است دوست شما درخواست رجوع مهریه را به دادگاه تقدیم کند در صورت تشخیص قاضی به احتمال 80% مجدد مهریه به دوست شما تعلق میگرد

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

مهریه ربطی به معامله و اینا نداره ! یه حقی است که به زن تعلق میگیره به عنوان هدیه

کمتر کسی هست که مهریه اش رو میبخشه و معمولا وقتی زن طلاق میخواد و مرد طلاق نمیده زن مهریه رو میبخشه یا مثلا وقتی مرد تهدید که زن مجبور میشه مهریه رو ببخشه
    بالاخره معمولا وقتی پای دادگاه و ... میاد وسط امکان بخشش مهریه وجود دارد

وگرنه خیلی کم دیده شده که طرف وسط زندگی بلند شه با پدرش بره دفترخونه مهریه شو ببخشه و هزینه دفتر خونه و برو و بیا وو ...

به هر صورت بهتر است دوست شما درخواست رجوع مهریه را به دادگاه تقدیم کند در صورت تشخیص قاضی به احتمال 80% مجدد مهریه به دوست شما تعلق میگرد
    اینکارا رو کرده فایده نداره دیگه کاریه که شده و از همون اول که مهریه رو تعیین کردن نخواسته.اشکال نداره این باشه درس عبرت دخترا که اینقدر رویایی وارد زندگی نشن و مهریه خیلی بالا تقاضا کنن از این به بعد که اگر شرایط سواستفاده بوجود اومد به قول شما پدر یارو رو دربیارن.

12. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23562
    تشکـر
    163
    میزان امتیاز
    9

اینکارا رو کرده فایده نداره دیگه کاریه که شده و از همون اول که مهریه رو تعیین کردن نخواسته.اشکال نداره این باشه درس عبرت دخترا که اینقدر رویایی وارد زندگی نشن و مهریه خیلی بالا تقاضا کنن از این به بعد که اگر شرایط سواستفاده بوجود اومد به قول شما پدر یارو رو دربیارن.
    یعنی چی در هنگام تعیین مهریه بخشیده مگه میشه ؟!

گفتیم مهریه مال خودتان است و می توانید از خیرش بگذرید یا آن را ببخشید اما بد نیست این را نیز بدانید که این بخشش زمانی دارد. مثلا اگر فکر می کنید می توانید قبل ازعقد دائم و رسمی با شوهر خود مهریه تان را ببخشید سخت در اشتباه هستید؛ در واقع بخشش مهریه قبل ازعقد دائم کار بی اثری است زیرا شما فقط بعد از عقد مالک مهریه می شوید و بخشیدن چیزی که تعلقی به شما ندارد کار خنده داری است. از طرف دیگر هم آقای داماد به موجب عقد پرداخت مهریه به گردنش می افتد. پس عروس خانم هر زمانی که به عقددائم همسرت درآمدی مختار هستی که ازکیسه خودت به آقای داماد بذل و بخشش کنی.

13. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

یعنی چی در هنگام تعیین مهریه بخشیده مگه میشه ؟!

گفتیم مهریه مال خودتان است و می توانید از خیرش بگذرید یا آن را ببخشید اما بد نیست این را نیز بدانید که این بخشش زمانی دارد. مثلا اگر فکر می کنید می توانید قبل ازعقد دائم و رسمی با شوهر خود مهریه تان را ببخشید سخت در اشتباه هستید؛ در واقع بخشش مهریه قبل ازعقد دائم کار بی اثری است زیرا شما فقط بعد از عقد مالک مهریه می شوید و بخشیدن چیزی که تعلقی به شما ندارد کار خنده داری است. از طرف دیگر هم آقای داماد به موجب عقد پرداخت مهریه به گردنش می افتد. پس عروس خانم هر زمانی که به عقددائم همسرت درآمدی مختار هستی که ازکیسه خودت به آقای داماد بذل و بخشش کنی.
    اقا من هزاربار بهتون گفتم نتونسته حالا شما باور نمیکیند با دوستم برید دادگاه مظمئن بشید این بدبخت عروسی کرده دوساله!!!نمیتونه مهریه اش رو پس بگیره.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد