نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: عدم علاقه به شغل

1016
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4882
    تشکـر
    27
    تشکر شده 42 بار در 30 پست
    میزان امتیاز
    10

عدم علاقه به شغل

من ماریانا۲۲ساله ترم ۸کارشناسی حقوق هستم .اهل تهران ،ساکن سمنان
    از ۱۴سالگیم سر کار می رم _البته به علت این که خیلی مستقل بودن رو دوست داشتم و نه به اجبار کسی_ولی الان دیگه مجبورم برم سرکار هر چند یه دوسالی وقفه افتاد تو سرکار بودنم اونم به دلیل دانشجو بودنم بود که تز کار بی کار شدم و جایی هم کار پیدا نکردم .
    الان به سختی کار پیدا کردم اما علاقه ای به شغلم ندارم ...کار پکیج و اسپیلته که هیچ علاقه ای واسه آموزشش هم ندارم ...فقط در حدی اطلاعات دارم که بتونم تا حدی به مشتری توضیح بدم.هرچند مشتری هم نداریم و من صبح تا شب بی کار تو دفتر می شینم_البته خودمو با درس خوندن و اینترنت سرگرم می کنم_اما هیچ کاری تو دفتر انجام نمی دم دو سه تا مشتری هم در هفته بیاد من صرفا بهش توضیح می دم و مشتری هم میگه بعدا میام و ...البته من روابط اجتماعی خوبی دارم اما چون اختیار فروش با من نیست و با خود صاحب مغازه است تا به مشتری میگم زنگ بزنم خودشون بیان میگه بعدا
    صاخب مغازه میگه کتابا و مطالب اسپیلت و پکیج بخون و سوال داشتی بپرس منم علاقه ای به خوندن این مطالب ندارم و فکر می کنم در حدی که باید به مشتری توضیح بدم کافیه ،تازه یه بار سعی کردم بخونم اما اصلا ازش سر در نمیارم که بخوام بپرسم.
    تازه اینترنت نغازه رو خیلی استفاده می کنم_از زور بی کاری_مدامم که نمی تونم درس بخونم ،الان یک ماه و نیمه اومدم سر کار ۶.۵گیگ اینترنت استفاده کردم .
    پیشنهاد کانال تلگرام و صفحه اینستا رو دادم به صاحب کارم ...میگه باید مطالب متفرقه بذاریم و گه گداری تبلیغ...اما خیلی با این موضوع موافق نیست.
    البته بهم گفته از کامپیوتر و اینترنت می تونم حتی واسه کار شخصی استفاده کنم ولی در دیزی بازه ... حیای گربه کجا رفته...اما از زور بی کاری و عدم کنترلم که در برابر اینترنت دارم دارم استفاده می کنم.
    می ترسم همین طوری پیش برم بیرونم کنه،درسه ماهی ۴۰۰داره می ده اما من به این شغل نیاز دارم.وگرنه این ترم آخری پول دانشگاهم رو چه کنم،بابامم تو چک داره و نمی تونه...چه کنم؟
    راهنمایی کنید تا تو شغلم پیشرفت کنم و بهش علاقه مند شم...چون اصلا درجا زدن رو دوست ندارم
    با سپاس فراوان

2. کاربران زیر از mariya3 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : عدم علاقه به شغل

به هر حال اگر از شغلی که دارید راضی نیستید نباید احساس کنید که دیگران شما را درک نمی کنند چرا که بخش قابل توجهی از افراد کارشان را دوست ندارند. برای اینکه احساس بهتری نسبت به کارتان پیدا کنید بهتر است نیمه پر لیوان را ببینید: اینکه شما حداقل شاغل هستید آن هم در شرایطی که در ایران حدود ۴۰ میلیون نفر اصلا کاری ندارند. احتمالا شما هم با وجود اینکه کارتان را دوست ندارید اما به این خاطر که نمی خواهید به این جمعیت ۴۰ میلیون نفری بپیوندید هنو استعفا نداده اید. بنابراین بهتر است از توصیه های مجله فوربس (Forbes) بهره ببرید. توصیه هایی که باعث می شوند احساس بهتری نسبت به کارتان پیدا کنید:

در هر کسب و کاری معمولا گروهی از همکاران وجود دارند که به طور دایم از شرایط کاری ابراز نارضایتی می کنند. چنین افرادی تقریبا از همه چیز مانند ساعات کاری گرفته، میزان حقوق و رفتار مدیران انتقاد می کنند. معاشرت با چنین افرادی باعث می شود که شما احساس بدتری نسبت به کارتان پیدا کنید و بر روی مشکلات کاری متمرکز شوید. به جای آن سعی کنید در محیط کاری با افرادی وقت بگذرانید که روحیه بهتری دارند.
    با اینکه کارتان را دوست ندارید اما احتمالا از انجام برخی از فعالیت های کاری لذت بیشتری می برید. بهتر است از مدیر شرکت درخواست کنید که در مسئولیت های شما میزان چنین فعالیت هایی را افزایش دهد. در این صورت روز کاری جذاب تری را سپری خواهید کرد. حتی در برخی موارد می توانید درخواست کنید که بخشی که در آن مشغول به کار هستید تغییر کند. تغییر در بخش کاری در واقع باعث می شود که برخی از مدیران و همکارانی که روزانه با آن ها مشغول به کار هستید تغییر کنند و شاید همین تغییر باعث شود که بسیاری از مشکلات کاری شما حل بشوند.

یکنواختی از جمله عواملی است که باعث می شود علاقه فرد به شغلش کاهش یابد. اگر می خواهید از این تله یکنواختی فرار کنید بهتر است که شروع به یادگیری توانایی هایی بکنید که بر شغل شما تاثیرگذارند. برای مثال می توانید بخشی از وقت خود را صرف یادگیری نرم افزاری بکنید که برای کار شما مفید است و یا اگر برای مثال در شرکتی مشغول به کار هستید که با کشورهای دیگر رابطه تجاری دارد، در مورد تجارت بین الملل و نظام مالی جهانی مطالعه کنید. به طور کلی وقتی اطلاعات فرد در مورد زمینه ای که در آن مشغول به فعالیت است افزایش می یابد، جذابیت کار نیز برای او بیشتر می شود.

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282

021-88422495

021-88472864

4. کاربران زیر از Bita moein بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)