نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: کمک مالي به همسر

1321
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34782
    تشکـر
    7
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

کمک مالي به همسر

باعرض سلام وخسته نباشيد به همه ي دوستان عزيز... من چهار ساله که ازدواج کردم وتقريبا يه سالي هست که دوباره شاغل شدم وسرکارميرم.. دوران مجرديم هم شاغل بدم اما يه سال استراحت کردم که بعدش ازدواج کردم... مشکل من اينه که قبل ازدواج همسرم خيلي درگيري مالي داشت وقتي من شروعبه کارکردم بهش خيلي کمک کردم درحقيقت کل حقوقم روبهش ميدادم ، تا الان که دو سه ماهي هست حل شده... منو همسرم خيلي خوبيم باهم وقارا گذاشتيم که حقوقمون رو تو يه حساب مشترک بريزيم وبه اين اعتقاد داريم براي زندگيمون هردو مون بايد تلاش کنيم... اما يه سري از اطرافيان خيلي به من ميگن احمقي که حقوقت رو ميدي بهش براي خودت نگهدار به مردا نميشه اعتماد کرد وازاين حرفا... که همش توي دلمو خالي ميکنن...ميگن به اين کارت ادامه بدي ميشه حمال اونو وظيفه ات ميشه... به نظرشما چيکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟ اصلا دوست ندارم بين منو همسرم بهم بخوره....راهنماييم کنيد لطفا...سپاس

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34360
    تشکـر
    42
    تشکر شده 54 بار در 42 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : کمک مالي به همسر

سلام
    اول از همه چیز هیچوقت مسائل زندگیتون رو پیش عزیزترین افراد هم بازگو نکنید.
    ثانیا وقتی شما چنین حرفی به کسی میزنید اطرافیان بر اساس تجربیات خودشون و دیگران در مورد زندگی شما قضاوت می کنند.در صورتی که نه شما اخلاقتون مثل اوناست و نه همسره شما مثل همسره اونا وقتی به این رضایت دارید چرا قول و قرارهایی که با همسرتون بستید رو باید زیرش بزنید.
    زندگیتونو کنید به این حرف های زندگی خراب کن هم اصلا گوش ندید.
    پول من و پول همسر یعنی چی
    یاد گرفتیم وقتی ازدواج کردیم من میشه ما والسلام

در پناه یکی که همیشه حواسش بهمون هست...

3. کاربران زیر از sajjadebr بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    خودتون دارین میگین حساب مشترک
    یعنی حساب هردوتون هست
    به این فکر کنید ک همسرتون همه حقوقش دست شما داره میده انگار و شما همه حقوقتون را به ایشون
    و این یعنی اعتماد دو طرفه.
    اگه حساب فقط برای خودش بود میشه گفت اشتباس

فرستاده شده از LG-D855ِ من با Tapatalk

5. کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط م.نيري نمایش پست ها
    باعرض سلام وخسته نباشيد به همه ي دوستان عزيز... من چهار ساله که ازدواج کردم وتقريبا يه سالي هست که دوباره شاغل شدم وسرکارميرم.. دوران مجرديم هم شاغل بدم اما يه سال استراحت کردم که بعدش ازدواج کردم... مشکل من اينه که قبل ازدواج همسرم خيلي درگيري مالي داشت وقتي من شروعبه کارکردم بهش خيلي کمک کردم درحقيقت کل حقوقم روبهش ميدادم ، تا الان که دو سه ماهي هست حل شده... منو همسرم خيلي خوبيم باهم وقارا گذاشتيم که حقوقمون رو تو يه حساب مشترک بريزيم وبه اين اعتقاد داريم براي زندگيمون هردو مون بايد تلاش کنيم... اما يه سري از اطرافيان خيلي به من ميگن احمقي که حقوقت رو ميدي بهش براي خودت نگهدار به مردا نميشه اعتماد کرد وازاين حرفا... که همش توي دلمو خالي ميکنن...ميگن به اين کارت ادامه بدي ميشه حمال اونو وظيفه ات ميشه... به نظرشما چيکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟ اصلا دوست ندارم بين منو همسرم بهم بخوره....راهنماييم کنيد لطفا...سپاس

این
    اطرافیان که میگی وقتی تورو دیدن داری پله دادگاه بالا پایین میکنی

تو دلشون میگن آخ جون جون جون

7. 2 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19861
    تشکـر
    412
    تشکر شده 505 بار در 291 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام خانوم محترم خودت داری میگی حساب مشترک یعنی هم پول شما هم همسرت یکجاست
    اگه همسرت همه حقوقت میگرفت بدون حساب مشترک شاید میشد گفت که داره از درامد شما سواستفاده میکنه
    اما الان نه الان هردو در یک زتبه هستید مطمن باشید زمانی که همسرتون وضعیت بهتر شد از لحاظ مالی این لطف
    شمارو هرگز فراموش نخواهد کرد
    پس این حرفهای خاله زنکی رو بریزید دور اگه می خواید زندگیتون همچنان شیرین بمونه و به همین منوال ادامه پیدا کنه..

در ضمن سفره دلتون رو و اسرار شخصیتون رو برای کسایی امثال همینایی که بتونن گفتن حمال!!!!!باز نکنید چون میتون تاثیر منفی رو زندگیتون بزارن
    امضای ایشان
    کسانی که در خود احساس حقارت می کنند
    به دیگران رحم می کنند
    اما به دلیل غرورشان دم نمی زنند!
    یعنی درد می کشند و می خواهند با دیگران هم دردی کنند.
    کسانی که با دیگران همدردی می کنند به دلیل دردمند بودن خودشان است.

فریدریش نیچه

9. کاربران زیر از صابیر بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پول‌هایت را برای آینده‌ات پس انداز کن و به همسرت نده وگرنه نمی‌تواند روی پای خودش بایستد و متکی به تو خواهد شد.
    یا شاید گفته‌باشند وظیفه‌ی مرد است کار کند و خرجت را بدهد و تو نباید میزان درآمدت را بگویی که بخواهد روی جیب تو هم حساب کند.
    جملاتی مشابه جملات بالا می‌تواند سرطان یک زندگی زناشویی باشد! سرطانی که به سرعت حالش وخیم می‌شود و به این سادگی ها نمی‌توانید درمانش کنید. اما اگر بدانید و باور داشته‌باشید که شما در یک زندگی مشترک قدم نهاده‌اید آن وقت شاید بتوانید از بروز یک همچین غده‌ی لاعلاجی جلوگیری کنید.

خوب است بدانید که هنگامی که صیغه عقد بین دختر و پسر جاری می‌شود آن‌قدر آن‌ها به هم گره می‌خورند که حتی جای خوابشان هم از نظر دین ما مشترک می‌شود! شاید بشود از همین نکته در نظر گرفت که وقتی در خصوصی‌ترین چیزها زن و شوهر اشتراک دارند پس قطعاً اشتراک‌های‌مالی و دنیایی یک حق طبیعی برای هر یک از آن‌هاست.
    وقتی که خوب به دور و بر زندگی‌تان توجه کنید متوجه خواهید شد که اکثر چیزهای اعتباری در زندگی یک زوج مشترک لحاظ می‌شود. خانه‌ی مشترک. وقت مشترک. غذا خوردن مشترک. جای خواب مشترک. خنده‌های مشترک و…
    همه‌ی این اشتراک‌هاست که در کنار هم شیرینی زندگی را رقم می‌زند. اشتراک‌هایتان را همواره پر رنگ ببینید.

نگاهی به زندگی مادر و یا مادربزرگ خود بیندازید. مادران ما در زندگی ما نقش موثری برای نگهداری آرامش خانواده داشته‌اند. در نسل قبل کمتر زنان شاغل دیده می‌شدند و بیشتر به کارهای خانه رسیدگی می‌کردند. تربیت نسل و برقراری آرامش همسر در خانه یکی از بزرگ‌ترین دست یافته‌های آنان بود. حال در دنیای امروز شما با رفتن به محل کارتان به صورت روزانه یا به صورت پاره وقت؛ بخشی از زمان حضورتان را در خانه نیستید. قطعا شغل شما با رضایت همسرتان است اما به بهای اینکه شما کمتر در خانه باشید. فکرش را بکنید خانمی نیمی از وقتش را در خانه نباشد و در ازای درآمدی که بدست می‌آورد بخواهد فقط خودش سهیم باشد! حالا به همسرتان فکر کنید که نیمی از وقتش را در محل کار است و در آمدش را برای راحتی و رفاه شما خرج می‌کند. حالا جای خوبی است که شما خودتان را با هم تحت منویات دینی مقایسه کنید. مرد وظیفه دارد که کار کند و رفاه همسرو فرزندانش را تامین کند اما وقتی به شما اجازه‌ی استقلال مالی و کار داده‌است آیا درست است که شما بخواهید دستتان را روی جیبتان بگذارید و توقع داشته‌باشید پولتان برای خودتان باشد؟

جملات بالا به این معنی نیست که شما باید درآمدتان را با همسرتان به اشتراک بگذارید اما می‌تواند به این معنا باشد که گوشه‌ای از خرج زندگی را به نحو زیبایی به دست بگیرید. در مسائل مالی با زبان شیرین و گاهی با شوخی با همسرتان حساب و کتاب کنید ولی دست و دلباز باشید. اگر دیدید همسرتان برای مخارج ماهانه‌ی خانه پول کم می‌آورد نگذارید تا دغدغه‌ی مالی سوهان روحش بشود. بخشی از درآمدتان را با زیرکی وسط بگذارید. مطمئن باشید که همسرتان متوجه بزرگواری و محبت شما می‌شود و به زندگی امیدوارتر خواهد شد. عزت و جایگاه شما با این کار نزد او بیشتر شده و به شما افتخار خواهدکرد.
    اگر احساس کردید برای عوض کردن ماشین یا خانه نیاز به مبلغ زیادی پول دارد؛ به پس اندازتان مراجعه کنید و نگذارید همسرتان گرفتار وام‌های بانکی با بهره‌های سرسام‌آور شود. پولتان را به عنوان یک هدیه‌ای که البته باید کم‌کم به شما پس بدهد به او بدهید و بگویید حُسن هدیه شما این است که نیازی نیست دربرابر آن ماهانه مقدار مشخصی پرداخت کند و می‌تواند هر وقت هر چقدر داشت به شما بازپرداخت داشته‌باشد. حتی با خنده و شوخی یادآور باشید که شما سود بالایی از او نخواهید گرفت!
    این نکته را بدانید که هرچقدر مشکلات مالی همسر شما بیشتر باشد، اعصابش مشوش‌تر و در نتیجه راحتی زندگی خودتان تحت‌الشعاع قرار خواهد گرفت.

قبول دارم که بعضی از مردها روحیه‌ی خاص خودشان را دارند و دوست ندارند از خانم‌شان پول قرض بگیرند یا به اصطلاح خودشان از خانم‌شان جیره مواجب بگیرند. ناراحت نشوید! این مردها فقط یک قاب مردانه‌ی خشک دارند اما عمق مهربانی و دست و دلبازی شما را خواهند فهمید. اگر در زندگی با چنین مردی طرف هستید؛ هرگاه گرفتار مسائل مالی شد پولتان را بگذارید وسط و به او ببخشید. بگویید هرچه دارید برای زندگی‌تان است و او را دلگرم کنید. لازم نیست خیلی به رویش بیاورید که چقدر به او محبت کرده‌اید و برایش چه کار بزرگی انجام داده‌اید. فقط لبخند بزنید. همسرتان در دلش شما را تحسین خواهد کرد.

اگر همسر شما نیاز مالی ندارد و کم پیش می‌آید که دستش خالی باشد دلیل نمی‌شودکه شما از درآمدتان او را خوشحال نکنید. برایش هدیه بخرید. هدیه‌هایی که ممکن است اگر لازم شود خودش برای خودش بخرد! برایش پیراهن و شلوار و کفش وادکلن و چیزهایی از این قبیل بخرید. مردها هرچقدر هم که پشت چهره‌ی مردانه‌شان قایم شده‌باشند اما از اینکه همسرشان با ریزبینی‌های خاص زنانه‌اش برایشان هدیه خریده به اوج می‌رسند و شاد می‌شوند.

اگر شما از رفاه خوبی در خانواده برخوردار هستید از درآمدتان هر چند وقت یکبار کیک و شیرینی بخرید و با همسر و فرزندانتان دور هم شب‌نشینی داشته باشید. بگویید و بخندید و بگذارید سر‌زندگی در خانه‌تان جاری باشد. خوراکی‌هایی که دوست دارید بخرید حتی اگر تنقلات معمولی باشد ولی همین خرید شما باعث نشاط شما و همسرتان می‌شود. درست زمانی که از سرکار برگشته‌اید می‌توانید با این تدبیر کنار هم بنشینید و با هم باشید.

حتی می‌توانید از درآمد خودتان لباس‌های قشنگ و عطر و ادکلن‌های مورد علاقه‌تان را بخرید و بخاطر همسرتان متنوع شوید. شاید بالا و پایین‌های زندگی مجالی ندهد که بتوانید از پول همسرتان برای خودتان چیزهای لوکس بخرید اما شما که می توانید‌! شما می‌توانید با حقوق خودتان منحصر به فرد لباس بپوشید و یک خانم خاص باشید! پس این کار را بخاطر همسرتان انجام دهید.
    بخاطر داشته‌باشید شما در میان زندگی‌ای هستید که همه چیزش با همسرتان مشترک است حتی جیب شما! پس به دنبال نقاط مشترک بیشتری بگردید و خساست به خرج ندهید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

11. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34782
    تشکـر
    7
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

خيلي خيلي خيلي ممنون وسپاس ازشما وهمه ي دوستان...

13. کاربران زیر از م.نيري بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد