نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: حقوق مراجین به مشاوران روانشناس

1873
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34899
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

حقوق مراجین به مشاوران روانشناس

آیا مراجعین به کلینیکهای روانشناسی حق ضبط جلسات مشاوره ی خود را دارند؟ اگر چنین حقی را نداشته باشند چگونه میتوانند بدون هیچ سند و شاهدی از مشاور خود شکایت کنند؟
    چه مرجعی برای شکایت از مشاورانی که با عدم صلاحیت حرفه ای خود، به مراجع آسیب های غیرقابل جبران میزنند وجود دارد؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : حقوق مراجین به مشاوران روانشناس

نقل قول نوشته اصلی توسط sara.bahremand نمایش پست ها
    آیا مراجعین به کلینیکهای روانشناسی حق ضبط جلسات مشاوره ی خود را دارند؟ اگر چنین حقی را نداشته باشند چگونه میتوانند بدون هیچ سند و شاهدی از مشاور خود شکایت کنند؟
    چه مرجعی برای شکایت از مشاورانی که با عدم صلاحیت حرفه ای خود، به مراجع آسیب های غیرقابل جبران میزنند وجود دارد؟
    سلام

با اجازه مشاور مربوطه هیچ مشکلی نیست. لطفا کیس مورد نظر را توضیح دهید؟

به سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران

یا سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

3. کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34899
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون. خب اگر این حق منوط به اجازه مشاور باشه، مسلما مشاورین ترجیح میدن چنین اجازه ای ندن تا در آزادی کامل هرجور که خواستن با مراجع رفتار کنن
    ویرایش توسط sara.bahremand : 05-09-2019 در ساعت 12:02 PM

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط sara.bahremand نمایش پست ها
    خیلی از پاسخ شما ممنونم. خب اگر این حق منوط به اجازه مشاور باشد، مسلما مشاورین ترجیح میدهند چنین اجازه ای ندهند تا در آزادی کامل هرجور که خواستند با مراجع رفتار بکنند.
    حتما لطفا نقل قول کنید پاسختون رو

حالا مگه مشکلی پیش امده عزیز؟؟

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

6. کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34899
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نمیخام وارد جزئیات بشم فقط میخوام بدونم به لحاظ حقوقی مراجعین حق دارن جلسات خودشون رو بدون اجازه از مشاور، ضبط کنن؟
    ویرایش توسط sara.bahremand : 05-09-2019 در ساعت 12:12 PM

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34899
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

بگید که اگر حق ضبط جلسات منوط ب اجازه مشاور باشه باعث تضییع حق مراجع و امکان تخلف مشاورین نخواهد بود؟

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34899
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

آقای شهرام شما نظری ندارین؟
    ویرایش توسط sara.bahremand : 05-09-2019 در ساعت 12:06 PM

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34899
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

در انگلستان ضبط صدای جلسه مشاوره یک حق قانونی است و بیماران می‌توانند بدون رضایت پزشک صدایش را ضبط کنند ولی پزشک اجازه ندارد بدون رضایت بیمار جلسه را ضبط کند. پزشکان زمانی که بدون رضایت صدایشان ضبط می‌شود واقعاً دچار اضطراب می‌شوند و من فکر می‌کنم این کاملاً قابل درک است که آنها فکر کنند این کار مخل اعتماد در رابطه است. هرچند نتیجه تحقیقاتی که در مورد یادآوری اطلاعاتی که در طول جلسه مشاوره به بیمار داده می‌شود نشان می‌دهد که بیمارها چه بخش اندکی از جلسه مشاوره را به خاطر می‌سپارند، در مقاله‌ای خواندم که ۴۰ تا ۸۰ درصد این اطلاعات فراموش می‌شوند و این امری معمول است. بنابراین فکر می‌کنم اینکه بیماران بتوانند جلسه مشاوره‌شان را علناً ضبط کنند تا بتوانند آن را دوباره بشنوند موضوعی نیست که ما را وحشتزده کند بلکه باید از آن استقبال کنیم، برای ما این یعنی مراجعات کمتر و سؤالات کمتر. در حال حاضر ما به بیمارانی که بستگانشان را با خودشان می‌‎آورند اطمینان بیشتری داریم و اگر بدانیم قرار است خبر بدی به بیمار بدهیم از او می‌خواهیم تا حتماً با همراه پیشمان بیاید، چون در این شرایط معمولاً بیمار همه چیز را به خاطر نمی‌سپرد و گفت‌و‌گو با همراه می‌تواند به او کمک کند.
    گفتید بسیاری از پزشکان از این کار مضطرب می‌شوند. طبعاً در طول مراحل درمان وضعیت بیمار تغییر می کند و ممکن است تشخیص‌ها و تجویزها هم تغییر یابند و این مسأله معمول است. پس چرا باید آنها از ضبط صدایشان مضطرب شوند؟
    به هر حال پزشکی یک علم محافظه‌کارانه است و اعتماد بین پزشک و بیمار در بالاترین بخش آمارهای ما ارزش‌گذاری می‌شود. بنابراین پزشکان احساس می‌کنند که ضبط صدایشان توسط بیمار به معنی بی‌اعتمادی بیمار به تشخیص و تجویز آنهاست. البته من فکر می‌کنم که این یک اضطراب کهنه است و این کار می‌تواند به نفع طرفین باشد. مسأله دیگر این است که بخشی از زمان 10 دقیقه‌ای مشاوره من با بیمار صرف ثبت مدارک می‌شود و ضبط جلسه مشاوره و ثبت آن در گزارش به من زمان بیشتری برای گفت‌و‌گو با بیمارم خواهد داد. به هر حال اغلب تکنولوژی‌های جدید اول باعث اضطراب می‌شوند ولی کم کم می‌فهمیم می‌توانند مفید نیز باشند.
    حالا بیایید یک وضعیت دیگر را تصور کنیم. شما چه حسی پیدا می‌کنید اگر متوجه شوید بیمارتان صدای شما را مخفیانه ضبط کرده؟
    اگر کسی مشاوره‌های من را مخفیانه ضبط کند نگران می‌شوم چون به من اعتماد کافی نداشته تا علناً از من اجازه بگیرد، پس به نظرم می‌آید که مشکلی در رابطه وجود داشته که به من اعتماد نکرده، اما نمی‌توانم کسی را از ضبط کردن جلسه مشاوره‌ام منصرف کنم. باید بتوانم همه چیز را توضیح بدهم و در عین حال باید به بیمار یادآوری کنم که مراقب چیزهایی که ضبط می‌شود باشد. این اطلاعات بسیار حساس و مربوط‌ به وضعیت سلامت او هستند. همه ما با یک پدیده تازه روبروییم و با وجود گوشی‌های هوشمند هرکسی می‌تواند براحتی صدایمان را ضبط کند. اگر ما از امکانی که این تکنولوژی پدید می‌آورد استقبال کنیم یک گام به جلو برداشته‌ایم. ضبط صدای من توسط بیماری که بستگانش در شهر دیگری هستند و می‌خواهند همه چیز را بدانند برای من مفید است و مرا از توضیح تلفنی به تک تک بستگان بیمار معاف می‌کند. به هرحال این موضوع اجتناب‌ناپذیر است و ما باید یاد بگیریم که چطور از آن به نفع همه استفاده کنیم...
    ویرایش توسط sara.bahremand : 05-09-2019 در ساعت 12:06 PM

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34899
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

اینجا کارشناس دیگه ای نداره؟!

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34899
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

یعنی کسی اینجا نمیدونه قانون ایران با اروپا فرقی داره یا نه؟!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد