نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: پشت کنکوری و اختلال اضطراب فراگیر(gad)

903
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32273
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پشت کنکوری و اختلال اضطراب فراگیر(gad)

سلام
    من امسال سومین سالیه که کنکور می دم سال قبل پزشکی نیاوردم امسال هم موندم ولی اصن شرایط عادی پیش نرفت در مورد هر چیزس استرس داشتم به غیر از درس به گذشته اینده هر چیز بی مورد روزها فکر کردم تا اینکه اسفند رفتم پیش روانشناس گفت که که اختلال اضطراب فراگیر یاgad داری تا حالا چند جلسه رفتم پیش ایشون و روان درمانی رو شروع کرده ولی اصن تاثیری رو من نداشته دیگه واقعا نمی دونم چی کار کنم .فک کنم باید بهش بگم دارو درمانی بشم دیگه واقعا خسته ام.خیلی دلم تنگ شده برای عادی زندگی کردن مثل بقیه.قدر سلامت فکری تون رو بدونید.این نوع اضطراب از سرطانم بدتره.توی سرطان می دونید بیمار هستید ولی توی اینجور اضطراب ها چون خیلی اروم شروع می شه و تاثیرشم روی ذهنه اصن فکر نمی کنید بیمارید یه جورایی تلفین می شه بهتون که عادی هستید.ممنون می شم راهنمایی ام کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    تشکر شده 470 بار در 269 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : پشت کنکوری و اختلال اضطراب فراگیر(gad)

نقل قول نوشته اصلی توسط bagheri نمایش پست ها
    سلام
    من امسال سومین سالیه که کنکور می دم سال قبل پزشکی نیاوردم امسال هم موندم ولی اصن شرایط عادی پیش نرفت در مورد هر چیزس استرس داشتم به غیر از درس به گذشته اینده هر چیز بی مورد روزها فکر کردم تا اینکه اسفند رفتم پیش روانشناس گفت که که اختلال اضطراب فراگیر یاgad داری تا حالا چند جلسه رفتم پیش ایشون و روان درمانی رو شروع کرده ولی اصن تاثیری رو من نداشته دیگه واقعا نمی دونم چی کار کنم .فک کنم باید بهش بگم دارو درمانی بشم دیگه واقعا خسته ام.خیلی دلم تنگ شده برای عادی زندگی کردن مثل بقیه.قدر سلامت فکری تون رو بدونید.این نوع اضطراب از سرطانم بدتره.توی سرطان می دونید بیمار هستید ولی توی اینجور اضطراب ها چون خیلی اروم شروع می شه و تاثیرشم روی ذهنه اصن فکر نمی کنید بیمارید یه جورایی تلفین می شه بهتون که عادی هستید.ممنون می شم راهنمایی ام کنید
    رواشناسا چرت و پرت زیاد میگن بعضیاشون... البته بعضیاشون هم خوب هستن... من هم پشت کنکوری هستم...

پارسال به خاطر درس و نرسیدن به درسام ناراحت میشدم و یکم مشکل واسم به وجود اومد شبیه مشکلات تو فکرای الکی و مزخرف... اما با بیخیالی گذاشتمشون کنار...

به خودت تلقین نکن... بی خیل باش به هدفت فک کن... ترس الکی داری واسه چی... این همه ترس داشتی چی شده؟ نتیجه گرفتی؟ نه ... پس نترس... بگو بدرک... هر وقت افکار اینده و گذشته اومدن تو ذهنت و چیزای بی مورد اصلا ناراحت نشو حتی اگه بدترین موضوع دنیا بودن... چون اگه ناراحت بشی و دوباره میان تو ذهنت... این افکار واقعی نیستن و چرند هستن و وقتتو می گیرن پس بیخیال باش ... چیز چرند و غیر واقعی مگه غصه خوردن داره؟

با خودت جملات مثبت رو پشت هم تکرار کن محکم ... بگو من درس می خونم حتی از اسمون سنگ ببیاره حتی سیل بیاد حتی ...

من هم فک می کردم از خیلی از بیماری ها بدتره اما نیست... خدا رو شکر کن و واسه سلامتیت دعا کن تا خوب بشی... افکار منفی و چیزای منفی رو از زندگیت بریز دور و ازین فرصت استفاده کن واسه مثبت زندگی کردن و مثبت زندگی کردن رو یاد بگیر... با افکار منفی بجنگ اما با بیخیالی... اومدن تو ذهنت حرفای منو به یاد بیار که این افکار غیر واقعی هستن و وقتی غیر واقعی هستن و مزاحمت و میشن و فایده ای ندارن عقل میگه نباید ناراحت بشی... نفس عمیق بکش...

بیخیال باید باشی بیخیال... تنها راهش اینه... به خاطر باخیلا بودن و ناراحت شدنت این افکار میان تو ذهنت ... پس باید بیخیال باشی و ناراحت نشی و نترسی... نترسی... این ترس نیست.. یه سری افکار کاذب و مزاحم هستن.... ترس دروغین هستن... یه ترس دروغین نه واقعی...
    ویرایش توسط Mohsen123 : 04-20-2017 در ساعت 10:42 PM
    امضای ایشان

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    تشکر شده 470 بار در 269 پست
    میزان امتیاز
    8

راستی در مورد این اسمایی که روانشناسا به زبون میارن هم بهت بگم که اینا رو یه روانشناس خوب هیچوقت نمیگه به مراجعه کنندش..

اینو فقط روانشاسایی که میخوان کلاس بذارن میگن... چون فرد وقتی به روانشاس مراجعه می کنه فک می کنه بیماره و بیماری سختی داره و به خودش سخت می گیره... با این اسما بیشتر به خودش سخت می گیره... به خودش می گه وااااااای اووووووووی من بیماری گد دارم...

بیماری چیه... بگو من سالمم هستم... اون یارو روانشناسه خواست ابگه منم اسم چارتا بیماری بلدم و اسمای قلنبه سلنبه آورد واست... حتی اگه راست هم بگه این اسما کشکه و به این اسما فک نکن... به روانشناسه میگفتی داداش شما دچار بیماری کچلیک شدید...

البته درستش کهی چلیکه... نه کچلیک... اگه سریع تلفظ کنیم میشه کچلیک...
    امضای ایشان

4. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط bagheri نمایش پست ها
    سلام
    سلام

عزیز مطلب شما زا خواندم با توجه به گفته های شما تشخیص این همکار خوب ما درست بوده ولی درمانهای رفتار شناختی در مورد اضطراب فرگیر حتما بهتر در مواردی چون شما با دارو انجام یشه که مغز سریعتر اماده بشه برای درمان.

در ضمن از ورزش,خوردن غذای سالم,خواب به موقع,یوگا و مدی تیشن غافل نشید

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

این طبیعی است که در زمانهایی که تنش دارید، نگران باشید. اما برخی از مردم هر روز دچار اضطراب وتنش هستند حتی اگر مسئله ای باشد که نیازمند استرس و اضطراب کمی باشد. ممکن است این اختلال به مدت 6 ماه طول بکشد که در این صورت به آن اضطراب منتشر گفته میشود. این بیماری نزدیک به هفت میلیون آمریکایی را مبتلا کرده است. متاسفانه بسیاری از مردم از داشتن چنین بیماری در خود آگاه نیستند و اگر اطلاع از وجود بیماری پیدا کنند آنها میتوانند با درمان مناسب ،زندگی بهتری داشته باشند.

علامت اصلی :
    احساس ثابت و اغراق آمیز از تنش و اضطراب است. شما ممکن است قادر به بیان علت احساستان نباشید ویا ممکن است در مورد مسائل عادی هم نگران باشید و حساب ها، روابط، و سلامت خود را بیش از حد مورد بررسی قرار دهید. این نگرانی ها می تواند با خواب شما ومسائل فکری شما خلل ایجاد کند. همچنین ممکن است میزان تحریک پذیری شما به علت خواب سطحی وناکافی یا بیماری افزایش پیدا کند.

همراه بودن علائم فیزیکی با نگرانی بیش از حد همراه است. که این نگرانی ها می توانند شامل موارد زیر باشند:

• تنش عضلانی یا درد منتشر بدن

• سردرد

• تهوع و یا اسهال

• احساس لرزش یا تکان خوردن بدن
    بیش از حد، نگرانی و تنش مداوم
    دیدگاه غیر واقعی از مشکلات
    بی قراری یا احساس بودن "مرزی"
    کج خلقی
    تنش عضلانی
    سردرد
    عرق کردن
    اشکال در تمرکز
    تهوع
    نیاز به رفتن به دستشویی به طور مکرر
    خستگی
    به سختی و یا اقامت در خواب
    مرتعش
    به راحتی عصبانی شدن
    نگرانی های روزمره

• اغلب افراد برخی از زمان را صرف نگرانی در مورد مشکلات خود اعم از: پول، تقاضای شغل، یا تغییر روابط میکنند. در این نوع از اضطراب شما نمی توانید مانع از فکرهای ناراحت کننده شوید. ممکن است از چیزی که قبلا از آن لذت میبردید دیگر لذت نبرید در موارد شدید نیز می تواند با کار، روابط و فعالیت های روزانه تداخل داشته باشد.
    چه کسی دچار اضطراب منتشر میشود؟ مردم در هر سنی می توانند دچار این اختلال شوند حتی کودکان. به نظر می رسد به تدریج، با اولین علائم به احتمال زیاد بین دوران کودکی و میانسالی رخ دهد. نتایج تحقیقات نشان داده که میزان ابتلای زنان بیشتر از مردان وتقریبا دو برابر است.

علل اختلال اضطراب منتشر چیست؟
    عوامل ژنتیکی در ایجاد این اختلال نقش مهمی بازی میکنند وکسانی که در خانواده شان این اختلال را دارند ریسک زیادی برای ابتلا به این بیماری را دارا هستند.پژوهشگران در بررسی های خود عواملی از قبیل:عوامل ژنتیکی،محیط وعوامل روانشناختی متعددی را در ایجاد این اختلال موثر دانسته اند.
    تشخیص اضطراب منتشر

هیچ تست آزمایشگاهی برای تشخیص وجود ندارد وتنها بر اساس شرح و توصیف خود شمااز نشانه ها است که تشخیص داده میشود. این مهم است که در هنگام مشورت با پزشک خود در مورد اضطراب موارد خاص را مانند: چه چیزی شما را نگران میکند؟ هر چند وقت یکباردچار اضطراب میشوید؟ آیا اضطراب شما با هر گونه فعالیت های شما تداخل ایجاد کرده است؟ را بیان کنید ممکن است احساس اضطراب یا نگرانی شما به مدت حداقل شش ماه همراه شما باشد.

درمان اضطراب منتشر: روان درمانی
    یک نوع از درمان ،درمان شناختی –رفتاری و بیوفیدبک است که در درمان اضطراب بسیار موثر است. درمان شناختی رفتاری و نوروفیدبک کمک می کنند تا افکار منفی و اقدامات خود را تعیین کنید. ممکن است مانند مشق شب،افکاری که منجر به نگرانی بیش از حد میشود را بنویسید. همچنین شما استراتژی های آرام بخش را یاد میگیرید. افراد می توانند احساس بهتر را درخود ایجاد کنند. درمان از طریق بیوفیدبک و دارودرمانی به مدت 3 یا 4 ماه باید انجام شود تا نتیجه مطلوب را به دست بیاورند.

درمان پزشکی

• برخی از داروهای ضد افسردگی به خوبی میتوانند اضطراب را کم کنند. ممکن است چهار تا شش هفته طول بکشد تا احساس بهتری داشته باشید. پزشک شما ممکن است بنزودیازپینها را برای مدتی کوتاهی تجویز کند. نام های تجاری آنها عبارتند از: آتیوان،زاناکس .... این داروها خطر وابستگی دارند. البته باید توجه داشته باشید که این داروها دارای جنبه های مثبت و منفی هستند وحتما باید با نظارت پزشکتان از این داروها استفاده کنید.

مراقبت از خود برای درمان اضطراب

• شما می توانید درمان خود را با ایجاد تغییرات ساده در عادات، خود را پشتیبانی کنید. از کافئین، داروهای خیابانی و مخدر، و حتی برخی از داروهای سرماخوردگی، که می تواند علائم اضطراب را افزایش دهد بپرهیزید. سعی کنید استراحت کافی داشته باشیدو غذاهای سالم بخورید. از تکنیک های تمدد اعصاب مانند یوگا یا مدیتیشن استفاده کنید. و مطمئن باشید برای ورزش، شواهدی وجود دارد که فعالیت بدنی متوسط ​​می تواند یک اثر آرام بخش داشته باشد.

درمان های مکمل برای اضطراب منتشر
    ماساژ آرامش بخش برای اکثر مردم است اما یک مطالعه نشان داد ماساژ علائمش بهتر از گوش دادن به موسیقی مورد علاقه تان است. تحقیقات به طب سوزنی به عنوان درمان اشاره کرده است اما هنوز نشان داده نشده است که آیا آن موثراست یا خیر؟

درمان های گیاهی برای اضطراب منتشر

• در میان داروهای گیاهی، برخی از شواهد وجود دارد که کاوا ممکن است به اضطراب ملایم تا متوسط کمک کند. شواهد کافی وجود دارد برای گفتن این که آیا مخمر سنبل الطیب یا سنت جان می تواند به کاهش علائم کمک کند یا خیر؟ قبل از شروع هر نوع داروی گیاهی حتما با پزشک خود مشورت کنید زیرا بعضی از آنها عوارض جانبی مضر و یا تداخل با داروهای دیگر را دارند.
    اختلالات دیگر اضطراب منتشر

• افرادی که اختلال اضطراب منتشر دارند نیز ممکن است دچار افسردگی، اعتیاد به الکل یا اعتیاد به مواد مخدرباشند. اگر یکی از این بیماری ها رخ دهد، یک برنامه درمانی ممکن است مورد نیاز باشد. همچنین افراد ممکن است به یکی دیگر از اختلالات اضطرابی شامل: اختلال هراس، اختلال استرس پس از سانحه، وسواسی جبری، و ترس از اجتماع دچارباشند.

• اختلال هراس

• افراد مبتلا به اختلال هراس، حمله ناگهانی وحشت دارند. علائم آن می تواند: طپش قلب، عرق کردن، سرگیجه، تهوع، یا درد قفسه سینه باشد. شما ممکن است با فکر داشتن یک حمله قلبی، مرگ، و یا از دست دادن، ذهن خودرا مشغول کنید. اختلال ترس حدود شش میلیون آمریکایی بالغ را مبتلا می کند و آن را یکی از درمان پذیرترین اختلالات اضطرابی میدانند.

• اختلال استرس پس از ضربه
    • برخی از افراد دچار اختلال استرس پس از سانحه ( از طریق مصیبت هولناک زندگی دچار می شوند. تجاوز، سوء استفاده، جنگ، و یا یک فاجعه طبیعی می تواند به این نوع از اضطراب منجر شود.) علائم آن عبارتند از: از دست دادن علاقه به فعالیت هایی که یک بار لذت بخش بودند. آنها ممکن است مشکل محبت داشته باشند. آنها ممکن است احساس تحریک پذیری داشته باشند و یا حتی بسیار خشن شده باشند. حدود هشت میلیون آمریکایی مبتلا هستندو آن را با دارو و مشاوره و نوروفیدبک میتوان درمان کرد.

اختلال وسواس:
    افراد مبتلا به اختلال وسواسی نمی توانند افکار نگران کننده شان را کنترل کرد. بعضی از مردم احساس می کنند که آنها باید آداب و رسوم بی معنی را انجام دهند. جبر مشترک شامل بیش از حد دست شستن و قفل درب بارها و بارها و چک کردن آنهاست. آنها ممکن است برای نظم تعدادی از اشیاء خاصی بدون هیچ دلیلی کاری را انجام دهند. بسیاری از افراد مبتلا،حس انجام عملی را ندارند اما نمی تواند از انجامش خودداری کنند.حدود دو میلیون آمریکایی مبتلا هستند و اغلب با دارو و روان درمانی و ن.روفیدبک درمان می شوند.

اختلال اضطراب اجتماعی

افراد با ترس از اجتماع احساس بیش از حد دست پاچگی و خود آگاهانه در شرایط عادی اجتماعی دارند. علائم آن شامل: احساس ترس قبل از رویدادهای اجتماعی و عرق کردن، سرخ شدن صورت، تهوع، اشکال در صحبت کردن را دارند. در موارد شدید، افراد با ترس از اجتماع، ممکن است ازمدرسه رفتن یا انجام کارهایشان خودداری کنند. این اختلال بر 15 میلیون بزرگسال آمریکایی شایع است و می تواند با روان درمانی یا داروها درمان شوند.

ترس های دیگر

ترس شدید از چیزی است که به احتمال زیاد منجر به هر گونه آسیب در شما میشود. ترس های معمول عبارتند از: ارتفاع،از فضاهای بسته مانند: آسانسور یا تونل ها، سگ، پرواز، و آب است. حدود 19 میلیون آمریکایی دچارترس های خاص می باشند. اما این ترس پاسخ خیلی خوب به یک نوع درمان می دهد که شامل حساسیت زدایی و نوروفیدبک است.

کمک برای درمان اضطراب را از کجا باید دریافت کرد؟
    شروع صحبت در مورد اضطراب خود را با پزشک خانوادگی خود آغاز کنید. اگر یک اختلال اضطرابی به احتمال زیاد به نظر برسد شما به یک متخصص روانکاو و یا روانپزشک فرستاده خواهید شد. این متخصص باید آموزش در روان درمانی داشته باشد. مهم این است که درمانگرتان را با یک احساس خوب انتخاب کنید.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22689558
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد