نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: بحث آزاد : بدست آوردن آرامش

1340
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    تشکر شده 470 بار در 269 پست
    میزان امتیاز
    8

بحث آزاد : بدست آوردن آرامش

سلام. داشتم به خودم می گفتم چرا افرادی که باید بهم باور داشته باشن همچین باوری ندارن...

چرا تنهام و ازین فاز ها...

چرا کسی منو درست نمیشناسه...

خب چون هیچ کس من نمیشم و طبیعیه من خودمو بهتر میشناسم... بعضیا به دلیل آگاهی کم یا مقایسه اشتباه منو بیشتر یا کمتر می بینن... افراد دور و نزدیک... خانواده فامیل غریبه و ...

همه همین هستن.. هممون اگه بخوایم به خودمون نگاه کنیم می بینیم هممون تنها هستیم تو این زمینه ها... چون تنها، ما هستیم که خودمون هستیم و شما، من نیستین و من، شما نیستم پس تنها خودمون خودمون رو درست میشناسیم.

اومدم کلا در مورد این فازها صحبت کنم. فاز غم. فاز بدبختی. فاز تنهایی. فازهای مزخرف و حال به همزنی که ادم نمی تونه به کسی بگه و فقط تو تنهایی خودش میان سراغش و ناراحتش می کنن و ازارش میدن. این فاز ها رو باید دور کرد چون واقعی نیستن چون دروغ هستن. خیلی از افراد هستن که دوسمون دارن و عاشقمون هستن و ما تنها نیستیم و کمکمون میکنن. خب این همه خوبی یکم قضاوت اشتباه چه ایرادی داره؟ اگه دقت کنیم می بینیم ما هم همین رفتار ها رو نسبت به بقیه داریم. شاید هم متوجه نشیم اما همه انسان ها همین هستن. اما خودمون خودمون رو تنها فرض می کنیم.

این فاز ها به نظرم فازهاییه که خود ادم به وجود میاره... ینی دست خود ادمه... هممون مشکل داریم... ولی بعضیا با بی توجهی و فاز غم نداشتن متوجهش نمیشن... پس واسشون مشکلی نیست و روش اسم مشکل نمیذارن... اما بعضی از ما ها فاز غم میگیریم و چیزهایی رو الکی گنده می کنیم و مشکل می سازیم... (بحثم در مورد مشکلات مادی مثل بی پولی و مریضی و ... نیست. در مورد فاز غم گرفتن الکی واسه مشکلاتیه که وجود ندارن. ینی مشکل سازی روحی... خودمون واسه خودمون مشکل درست کنیم.)

این موانع و مشکلات در راه زندگی همه بوده. در راه اهداف همه... هر چی زندگی بهتر این موانع بیشتر و هر چه هدف بزرگتر هم همینطور... این موانع سخت نیستن... این موانع با موانع مادی مثل مسابقات دو با مانع فرق دارن که پی در پی سخت تر بشن و بیان.

این موانع اتفاقا برعکس هستن... با پشت سر گذاشتنشون راه واستون اسون تر میشه... یه مانعی هستن که به یه میونبر ختم میشه. اما اگه این مانع پست سر گذاشته نشه راه طولانی تر میشه...

این موانع تو زندگی همه وجود داره اما بعضیا این موانع رو حس نمی کنن چون فاز غم نمی گیرن و به راحتی اونو پشت سر میذارن.

شاید در راه هدف هایی که دارید هر چی که هست... داشتن زندگی بهتر یا ... یه سری فازهای منفی بیاد سر راغتون... فاز های دروغین که از اسمش معلومه دروغ هستن و ینی هرچقدر بهش فکر کنین حل نمیشن. وقتی یه چیز دروغین و مجازیه چطور میخواد حل بشه...

پس این موانع یه جور بهانه تراشی الکی توسط خود ادمه ... بهانه هایی که ادم با فاز منفی گرفتن اونا رو میسازه و اگه بهشون فک کنه هر چقدر فک کنه هر روز هر شب به جایی نمیرسه...

بدون سختی کشیدن هم میشه به حایی رسید. به هدف رسید. کی گفته واسه اهداف بزرگ باید سختی کشید؟ سختی کشیدن یه تلقینه. بله باید تلاش کرد اما تلاش رو نباید سختی معنی کرد. باید اول به تلاش علاقه پیدا کرد و عاشقش شد اون وقت تلاش کردن میشه مثل سایر چیزای لذت بخش. بدون سختی.

وقتی به چیزی علاقه داشته باشی تمومه... علاقه بعضی موقع خود به خودیه اما میشه اونو به وجود اورد. ادمی به چیزای خوب میتونه علاقه پیدا کنه همچنین به چیزای بدی که مضر هستن واسه اون... ادمی انقدر پیشرفته است که میتونه حتی به چیزی که بهش ضرر میزنه علاقه پیدا کنه. پس میشه به چیزای خوب خیلی راحت تر از چیزای بد علاقه پیدا کرد.

پیر مردی در اطراف زندگی میکنه که هر روز چه زمستون باشه چه تابستون میاد از مغازه سر خیابون بستنی میخره و میخوره.

انگیزه... انگیزه مثل یه لامپ نیست که کلیدش رو بزنین یهو روشن بشه. این جمله از خودم نیست یکی دیگه بهم گفته. انگیزه کم کم توسط خود فرد از بین میره و کم کم هم توسط خود فرد به وجود میاد. انگیزه ندارم و ... اینا همه فاز منفیه... هر کسی موفق شد و به هدفش رسید این راه ها رو پیمود... اگه انگیزه داشت چون فاز غم نگرفت. اگه انگیزه داشت چون به انگیزه نداشتن فکر نکرد. به چیزای منفی و دروغینی مثل اینکه انگیزه ندارم فکر نکرد. فاز غم نگرفت چون درست فکر کرد.

فکر کردن به موارد مثبت زندگی و فکر کردن به موارد منفی مثل ورزش میمونه. کسی که ورزش نمی کنه اولین زورایی که شروع میکنه به ورزش واسش خیلی سخته. اما بعد یه مدت اگه یه روز ورزش نکنه کل روزش به هم میریزه و برنامه هاش خراب میشه.

یا کسی که شروع میکنه به درس خوندن اولین روزا و هفته ها سخته اما کم کم به جایی میرسه که وقتی درساش تموم شدن از بی برنامگی و درس نخوندن کلافه میشه... هی دنبال یه چیزیه برای مطالعه...

پرداختن به نکات مثبت زندگی هم همینه... پرداختن به نکات منفی هم همین. هر دوشون یه چیزی مثل اعتیاد هستن... گه زیاد بهش بپردازیم معتاد میشم. اما نکات مثبت راست و درست و واقعی هستن و نکات منفی دروغین و بهانه. معتاد چیز دروغین شدن خیلی مسخرس. مثل اینکه من معتاد به این افکار بشم: "مورچه ای که تو خونه همسایمون زندگی میکنه میخواد ماشینمونو پنچر کنه." فاز غم گرفتن و مانع سازی های الکی مثل این جمله قبل می مونن. دروغ. حالا هی بیا بهش فکر کن.

در اخر باید گفت که خدا هم هست ... خدا از همه چیزای ما خبر داره.

در قرآن داریم که حضرت مریم وقتی باردار شد و عیسی "ع" رو به دنیا اورد مردم بهش تهمت میزدن اما خدا گفت من کمکت میکنم و مهم من هستم که همه چی رو می دونم. کمکت می کنم و به من توکل کن که من ازت دفاع می کنم.

یه بار هم شده که باید درست فکر کرد. باید با فکر گام برداشت. بدون احساس شیطانی.

و کفی بالله وکیلا.
    ویرایش توسط Mohsen123 : 04-21-2017 در ساعت 01:45 PM
    امضای ایشان

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : موانع سهل

سلام آقا محسن.

آرامش رو میشه توی تمام جملاتتون دید٬احساس میکنم این پستتون نسبت به پستهایی که قبلتر میزدین آرامش و ثبات خیلی بهتری داشت.

من با حرفاتون کاملا موافقم؛

هر آدمی توی جهانی که سراسر پر از افکار خودش هست داره زندگی میکنه و قطعا هیچ کس نمیتونه به خوبی خودمون این جهان رو بشناسه!

پس طبیعیه که هیچ کس نمیتونه ما رو اونطوری که واقعا هستیم ببینه!

مهم اینه خودمون بدونیم دنیایی که توش هستیم آشفته و نا به سامان نیست٬ هر چیزی سر جای خودشه٬ همه چیز درست و مشخصه٬ دیگه اینکه دیگران چه فکری میکنن بی اهمیت میشه!

انرژیهای منفی و مثبت هم به یک اندازه در اطراف ما و همه جا هست؛

همه چیز به انتخاب ما بستگی داره!

3. کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : بحث آزاد : بدست آوردن آرامش

به د ست آوردن آرامش ظرف ۵ دقیقه

۱٫ نفس عمیق بکشیدبرای چند دقیقه کارتان را رها کنید، یک جای راحت و خلوت بنشینید. نوک انگشت میانی و شست‌تان را به هم بچسبانید. چشمان‌تان را ببندید و چند نفس عمیق بکشید. ممکن است این توصیه کمی ‌تکراری به نظر برسد اما تجربه نشان داده که کاملا موثر است. این روش یکی از روش‌های تمرکزی است که در یوگا یاد می‌دهند. خوبی این روش این است که در هر جایی می‌توانید انجام دهید، حتی در وسط غرفه سوپر مارکت.
    ۲٫ به یک سفر خیالی بروید
    خیلی وقت‌ها ناراحت و مضطرب هستید و ممکن است فکر کنید که کاش می‌شد به جای همه این مشغولیت‌ها به یک مسافرت بروید. طبق روش، برای انجام دادن این کار همان پنج دقیقه کافی است. چشمانتان را ببندید و خودتان را در دلپذیرترین جایی که تا به حال مسافرت کرده‌اید یا دوست دارید به مسافرت بروید تصور کنید. تصویر ذهنی یک ساحل شنی با شن‌های طلایی و گرم و موج‌های آبی دریا که به کف پاهایتان می‌خورد می‌تواند موجب احساس آرامش شود. سعی کنید حتی جزییات جایی که در ذهن به آنجا مسافرت می‌کنید را هم تصور کنید، صدای موج دریا، بوی ساحل و گرمی‌آفتاب.
    ۳٫ کمی ‌آهنگ گوش کنید
    آهنگ‌هایی که با آنها خاطره خوب دارید را برای این جور مواقع کنار بگذارید. خیلی از آدم‌ها با آهنگ‌هایی که در جوانی گوش کرده‌اند خاطره دارند و واکنش خوبی به شنیدن آن نشان می‌دهند. دکتر سوزان‌هانسر، مسئول بخش موزیک درمانی دانشگاه برکلی می‌گوید:” فرقی نمی‌کند که چه آهنگی باشد، فقط آهنگی را انتخاب کنید که به شما حس خوبی می‌دهد.”
    ۴٫ برعکس حرف بزنید
    وقتی خیلی عصبانی هستید یا استرس دارید سعی کنید حروف الفبا را از آخر به اول بگویید یا از صد برعکس به پایین بشمارید، تمرکز روی این کار موجب می‌شود که ذهنتان عامل استرس و فکر ناراحت‌کننده را برای مدتی فراموش کند. از آخر خواندن شعر و یا حتی برعکس حرف‌زدن می‌تواند همین تاثیر را داشته باشد.
    ۵٫ بالانس بزنید
    در یک مطالعه عنوان شده است که در بعضی افراد، بالانس زدن و وارونه شدن برای چند ثانیه تا چند دقیقه می‌تواند موجب آرام شدن آنها شود. بازگشت سریع‌تر و راحت‌تر خون به داخل مغز و یا کم رسیدن خون حاوی اکسیژن می‌تواند موجب یک جور حالت سرخوشی شود. برعکس دیدن تصاویر و دنیای اطراف در این وضعیت هم می‌تواند توجه شما را از مساله استرس‌زا منعطف کند. حفظ تعادل در وضعیت وارونه هم بیشتر موجب متمرکز شدن و آرامش شما می‌شود.
    ۶٫ از ته دل بخندید
    از نظر روانشناسان این مساله که خنده می‌تواند موجب آرامش شود کاملا ثابت شده است. خنده با پایین آوردن سطح کورتیزول در خون موجب کنترل استرس می‌شود. در مواقع نگرانی و استرس، سعی کنید از ته دل بخندید. برای خودتان جوک تعریف کنید. به یک خاطره بامزه فکر کنید و اگر هیچ کدام از اینها هم گیرتان نیامد همین طور الکی بخندید.
    ۷٫ آفتاب بگیرید
    وقتی آفتاب با پوست بدن، تماس پیدا می‌کند عملکرد مواد شیمیایی و هورمون‌هایی مانند سروتونین که موجب پایدار شدن خلق می‌شود بهبود پیدا می‌کند. کمی‌آفتاب بگیرید، حتی اگر شده یک قرار کاری را در فضای باز انجام دهید یا ماشین‌تان را کمی ‌دورتر پارک کنید و کمی‌ زیر آفتاب قدم بزنید. اگر در خانه هستید، پرده‌ها را کنار بزنید، از نور روز استفاده کنید و کمی‌ کنار پنجره بایستید.
    ۸٫ طناب بزنید
    طناب زدن فقط برای بدن سازها یا کسانی که به خاطر بیماری قلبی باید ورزش کنند مناسب نیست. بررسی‌ها نشان داده است که ۲۰ دقیقه طناب زدن مقدار زیادی اندروفین در بدن آزاد می‌کند. اندروفین هورمونی است که موجب بوجود آمدن سرخوشی می‌شود. به غیر از این حرکت تکراری و مداوم طناب موجب ریلکس شدن عضلات و تمرکز و آرامش اعصاب می‌شود.
    ۹٫ با دوستان تان تماس بگیرید
    حمایت گرم یک بزرگ‌تر یا صحبت کردن با یک دوست در شرایط بحرانی می‌تواند کمک زیادی برای رسیدن به آرامش بکند. حمایت اجتماعی یکی از موثرترین روش‌هایی است که برای کنار آمدن با شرایط استرس‌زا و ناراحتی شناخته شده است. چند دقیقه صحبت کردن با پدر و مادر یا دوستی که حرفتان را می‌فهمد از هر آرام بخشی سریع‌تر عمل می‌کند. حتی اگر نمی‌توانید با آنها صحبت کنید برایشان پیغام بگذارید یا پیامک بفرستید.
    ۱۰٫ ماساژ درمانی را فراموش نکنید
    اگرچه ماساژ درمانی می‌تواند موجب آرامش شما شود اما این بار ماساژ دادن برای رسیدن به آرامش پیشنهاد شده است. این توصیه آخر، مخصوص مادرانی است که فرزند کوچک دارند. طبق مطالعات انجام شده، مشخص شده است در آغوش گرفتن کودک و یا ماساژ دادن بدن یک نوزاد با روغن بچه می‌تواند علاوه بر آرامش کودک مجب آرامش مادر هم شود. با این کار سطح هورمون استرس کورتیزول در خون مادر پایین می‌آید.
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

5. کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27671
    تشکـر
    995
    تشکر شده 634 بار در 431 پست
    میزان امتیاز
    0

ماشالا دست به تایپت چقدر خوبه داداش محسن
    یه مورد مشورت هم داشتم خصوص برات فرستادم
    کلا راه به دست اوردن ارامش اینه که زندگی رو به سالار بگیری
    همین

7. کاربران زیر از Tarah بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    تشکر شده 470 بار در 269 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط رامونا نمایش پست ها
    سلام آقا محسن.

آرامش رو میشه توی تمام جملاتتون دید٬احساس میکنم این پستتون نسبت به پستهایی که قبلتر میزدین آرامش و ثبات خیلی بهتری داشت.

من با حرفاتون کاملا موافقم؛

هر آدمی توی جهانی که سراسر پر از افکار خودش هست داره زندگی میکنه و قطعا هیچ کس نمیتونه به خوبی خودمون این جهان رو بشناسه!

پس طبیعیه که هیچ کس نمیتونه ما رو اونطوری که واقعا هستیم ببینه!

مهم اینه خودمون بدونیم دنیایی که توش هستیم آشفته و نا به سامان نیست٬ هر چیزی سر جای خودشه٬ همه چیز درست و مشخصه٬ دیگه اینکه دیگران چه فکری میکنن بی اهمیت میشه!

انرژیهای منفی و مثبت هم به یک اندازه در اطراف ما و همه جا هست؛

همه چیز به انتخاب ما بستگی داره!
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa42 نمایش پست ها
    به د ست آوردن آرامش ظرف ۵ دقیقه

۱٫ نفس عمیق بکشیدبرای چند دقیقه کارتان را رها کنید، یک جای راحت و خلوت بنشینید. نوک انگشت میانی و شست‌تان را به هم بچسبانید. چشمان‌تان را ببندید و چند نفس عمیق بکشید. ممکن است این توصیه کمی ‌تکراری به نظر برسد اما تجربه نشان داده که کاملا موثر است. این روش یکی از روش‌های تمرکزی است که در یوگا یاد می‌دهند. خوبی این روش این است که در هر جایی می‌توانید انجام دهید، حتی در وسط غرفه سوپر مارکت.
    ۲٫ به یک سفر خیالی بروید
    خیلی وقت‌ها ناراحت و مضطرب هستید و ممکن است فکر کنید که کاش می‌شد به جای همه این مشغولیت‌ها به یک مسافرت بروید. طبق روش، برای انجام دادن این کار همان پنج دقیقه کافی است. چشمانتان را ببندید و خودتان را در دلپذیرترین جایی که تا به حال مسافرت کرده‌اید یا دوست دارید به مسافرت بروید تصور کنید. تصویر ذهنی یک ساحل شنی با شن‌های طلایی و گرم و موج‌های آبی دریا که به کف پاهایتان می‌خورد می‌تواند موجب احساس آرامش شود. سعی کنید حتی جزییات جایی که در ذهن به آنجا مسافرت می‌کنید را هم تصور کنید، صدای موج دریا، بوی ساحل و گرمی‌آفتاب.
    ۳٫ کمی ‌آهنگ گوش کنید
    آهنگ‌هایی که با آنها خاطره خوب دارید را برای این جور مواقع کنار بگذارید. خیلی از آدم‌ها با آهنگ‌هایی که در جوانی گوش کرده‌اند خاطره دارند و واکنش خوبی به شنیدن آن نشان می‌دهند. دکتر سوزان‌هانسر، مسئول بخش موزیک درمانی دانشگاه برکلی می‌گوید:” فرقی نمی‌کند که چه آهنگی باشد، فقط آهنگی را انتخاب کنید که به شما حس خوبی می‌دهد.”
    ۴٫ برعکس حرف بزنید
    وقتی خیلی عصبانی هستید یا استرس دارید سعی کنید حروف الفبا را از آخر به اول بگویید یا از صد برعکس به پایین بشمارید، تمرکز روی این کار موجب می‌شود که ذهنتان عامل استرس و فکر ناراحت‌کننده را برای مدتی فراموش کند. از آخر خواندن شعر و یا حتی برعکس حرف‌زدن می‌تواند همین تاثیر را داشته باشد.
    ۵٫ بالانس بزنید
    در یک مطالعه عنوان شده است که در بعضی افراد، بالانس زدن و وارونه شدن برای چند ثانیه تا چند دقیقه می‌تواند موجب آرام شدن آنها شود. بازگشت سریع‌تر و راحت‌تر خون به داخل مغز و یا کم رسیدن خون حاوی اکسیژن می‌تواند موجب یک جور حالت سرخوشی شود. برعکس دیدن تصاویر و دنیای اطراف در این وضعیت هم می‌تواند توجه شما را از مساله استرس‌زا منعطف کند. حفظ تعادل در وضعیت وارونه هم بیشتر موجب متمرکز شدن و آرامش شما می‌شود.
    ۶٫ از ته دل بخندید
    از نظر روانشناسان این مساله که خنده می‌تواند موجب آرامش شود کاملا ثابت شده است. خنده با پایین آوردن سطح کورتیزول در خون موجب کنترل استرس می‌شود. در مواقع نگرانی و استرس، سعی کنید از ته دل بخندید. برای خودتان جوک تعریف کنید. به یک خاطره بامزه فکر کنید و اگر هیچ کدام از اینها هم گیرتان نیامد همین طور الکی بخندید.
    ۷٫ آفتاب بگیرید
    وقتی آفتاب با پوست بدن، تماس پیدا می‌کند عملکرد مواد شیمیایی و هورمون‌هایی مانند سروتونین که موجب پایدار شدن خلق می‌شود بهبود پیدا می‌کند. کمی‌آفتاب بگیرید، حتی اگر شده یک قرار کاری را در فضای باز انجام دهید یا ماشین‌تان را کمی ‌دورتر پارک کنید و کمی‌ زیر آفتاب قدم بزنید. اگر در خانه هستید، پرده‌ها را کنار بزنید، از نور روز استفاده کنید و کمی‌ کنار پنجره بایستید.
    ۸٫ طناب بزنید
    طناب زدن فقط برای بدن سازها یا کسانی که به خاطر بیماری قلبی باید ورزش کنند مناسب نیست. بررسی‌ها نشان داده است که ۲۰ دقیقه طناب زدن مقدار زیادی اندروفین در بدن آزاد می‌کند. اندروفین هورمونی است که موجب بوجود آمدن سرخوشی می‌شود. به غیر از این حرکت تکراری و مداوم طناب موجب ریلکس شدن عضلات و تمرکز و آرامش اعصاب می‌شود.
    ۹٫ با دوستان تان تماس بگیرید
    حمایت گرم یک بزرگ‌تر یا صحبت کردن با یک دوست در شرایط بحرانی می‌تواند کمک زیادی برای رسیدن به آرامش بکند. حمایت اجتماعی یکی از موثرترین روش‌هایی است که برای کنار آمدن با شرایط استرس‌زا و ناراحتی شناخته شده است. چند دقیقه صحبت کردن با پدر و مادر یا دوستی که حرفتان را می‌فهمد از هر آرام بخشی سریع‌تر عمل می‌کند. حتی اگر نمی‌توانید با آنها صحبت کنید برایشان پیغام بگذارید یا پیامک بفرستید.
    ۱۰٫ ماساژ درمانی را فراموش نکنید
    اگرچه ماساژ درمانی می‌تواند موجب آرامش شما شود اما این بار ماساژ دادن برای رسیدن به آرامش پیشنهاد شده است. این توصیه آخر، مخصوص مادرانی است که فرزند کوچک دارند. طبق مطالعات انجام شده، مشخص شده است در آغوش گرفتن کودک و یا ماساژ دادن بدن یک نوزاد با روغن بچه می‌تواند علاوه بر آرامش کودک مجب آرامش مادر هم شود. با این کار سطح هورمون استرس کورتیزول در خون مادر پایین می‌آید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Tarah نمایش پست ها
    ماشالا دست به تایپت چقدر خوبه داداش محسن
    یه مورد مشورت هم داشتم خصوص برات فرستادم
    کلا راه به دست اوردن ارامش اینه که زندگی رو به سالار بگیری
    همین
    به خدا اسم تاپیک من به دست آوردن آرامش نبود...

پیام خصوصیت نیومد
    ویرایش توسط Mohsen123 : 04-22-2017 در ساعت 08:43 PM
    امضای ایشان

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد