نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: رفتار خانواده همسر

811
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22811
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    9

رفتار خانواده همسر

سلام دوستان من دوسال هست ازدواج کردم و به اصطلاح زندگی مشترک تشکیل دادم چون از اول که زندگیم شروع کردم خانواده سه نفری بودیم من و شوهر و مادرشوهرم هیچ وقت طعم زندگی مشترک نچشیدم خیلی به ندرت با همسرم دوتایی بیرون میریم هرجا میخاییم بریم اون همراهمون هس موقع نهار وشام هم خونه ماست اخه پدرشوهرم فوت کردن و چون همسرم پسر اخره همش به ما وابسته هس ما طبقه بالا زندگی میکنیم و اون طبقه پایین و فرقی که نداره مثلا خودمون رو گول زدیم خونه جدا داریم..وقتی به شوهرم میگم ما استقلال نداریم بهش برمیخوره میگه تو همه چیت جداست ..ولی اینجور نیس بهش گفتم بیا از این جا بریم خونه جدا میگه تا مادرم زندس من هیچ جا نمیریم همش میگه ثواب داره اونم گناه داره من منکر ثواب و گناهش نیستم ولی منم دوس دارم زندگی مشترکم داشته باشم میترسم بعدا همه اینا بشخ برام حسرت...الان یه زوج تو خیابون میبینم با حسرت نگاشون میکنم...چه کنم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : رفتار خانواده همسر

اخلاق مادر شوهرتون با شما چجوریه؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    تشکر شده 283 بار در 205 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط اسمان زندگی نمایش پست ها
    سلام دوستان من دوسال هست ازدواج کردم و به اصطلاح زندگی مشترک تشکیل دادم چون از اول که زندگیم شروع کردم خانواده سه نفری بودیم من و شوهر و مادرشوهرم هیچ وقت طعم زندگی مشترک نچشیدم خیلی به ندرت با همسرم دوتایی بیرون میریم هرجا میخاییم بریم اون همراهمون هس موقع نهار وشام هم خونه ماست اخه پدرشوهرم فوت کردن و چون همسرم پسر اخره همش به ما وابسته هس ما طبقه بالا زندگی میکنیم و اون طبقه پایین و فرقی که نداره مثلا خودمون رو گول زدیم خونه جدا داریم..وقتی به شوهرم میگم ما استقلال نداریم بهش برمیخوره میگه تو همه چیت جداست ..ولی اینجور نیس بهش گفتم بیا از این جا بریم خونه جدا میگه تا مادرم زندس من هیچ جا نمیریم همش میگه ثواب داره اونم گناه داره من منکر ثواب و گناهش نیستم ولی منم دوس دارم زندگی مشترکم داشته باشم میترسم بعدا همه اینا بشخ برام حسرت...الان یه زوج تو خیابون میبینم با حسرت نگاشون میکنم...چه کنم؟
    سلام

قبل از ازدواج از این شرایط اطلاع نداشتین؟ یعنی مادرشوهرتون تو یه طبقه جدا از شما زندگی میکنن؟

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22811
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    اخلاق مادر شوهرتون با شما چجوریه؟
    ایشان با من خوب هستن و منو دوس دارن البته از اول اینجورس نبودن اون اولا هی تکه مینداختن میگفت تو پسرم ازم گرفتی و باهام نمیخواست ولی الان خوبه چون من کوتاهی نمیکنم براش خونش تمیز میکنم بیرون میبریمش نهار و شام براش میبریم یا میاد خونمون

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22811
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    9

قبل از ازدواج شوهرم بهم گفته بود ما طبقه بالا زندگی میکنیم و طبقه بالا همه چیش مستقله و مادرش طبقه پایین ولی بعد که زندگیمون شروع شد فهمیدم تو خانوادشون چیز جدایی نیست مثلا برادر شوهرم یه کوچه اون ور تر زندگی میکنن ولی عصرا برای سر زدن با بچه هاش میان خونه مادرشو... از کارای هم خبر دارن چیزایی که من دوس ندارم دوس دارم خودم برای خودم باشم مثلا میخام برم بیرون باید به مادرشوهرم بگم کجا میرم ...چی میخرم ..امروز نهار چی داریو..

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22811
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    9

کسی نیست دوستان

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

ایشان با من خوب هستن و منو دوس دارن البته از اول اینجورس نبودن اون اولا هی تکه مینداختن میگفت تو پسرم ازم گرفتی و باهام نمیخواست ولی الان خوبه چون من کوتاهی نمیکنم براش خونش تمیز میکنم بیرون میبریمش نهار و شام براش میبریم یا میاد خونمون
    خب خداروشکر
    خود زنی محضه اگه بخوای همسرتو مجبور کنی تغییر مکان بده
    ولی میتونی این تابو را بشکنی مثلا اگه پرسید کجا میری بگو دارم میرم یه کاری دارم و برگردم توضیح نده

8. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33317
    تشکـر
    35
    تشکر شده 12 بار در 11 پست
    میزان امتیاز
    0

شکر خدا مشکل غیر قابل حلی نیست..میتونید این مشکل و مدیریت کنید
    اول اینکه آفرین بر شما که به مادرشوهرتون کمک و رسیدگی میکنید خداوند بزرگه و حتما پاداش کار خوب شمارو خواهد داد
    سعی کنید همینطور که به مادرشوهرتون کمک میکنید و تنهاش نمیزارید استقلال خودتون رو هم حفظ کنید
    از مشاورها و بزرگترها راهکار بخواهید که چجوری باید استقلالتون و بدست بیارید

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22811
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    9

خسته شدم خیلییییی....دلم حرف میخاد دلم خیال راحت میخاد شاید ازدواجم اشتباه بود یه عالمه حرف نگفته دارم ...

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,915 بار در 982 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام عزیزم.

خدا رو شکر که اختلافی با شوهرت نداری و ناسازگاری بینتون وجود نداره ٬مادرشوهرتم دوستت داره و باهات خوبه .

حق داری درکت میکنم که دلت میخواد راحت و مستقل زندگی کنی٬

اما خوب همسرتم حق داره نگران مادرش باشه و کنارش بمونه٬ برادرشوهرت حق داره هر روز به مادرش سر بزنه.

انصافا اگه خودت بودی اینکارا رو واسه مادرت انجام نمیدادی و هر روز بهش سر نمیزدی؟

تو نمیتونی بگی چون من اینجا زندگی میکنم نباید رفت و آمدی باشه یا خیلی کم باشه٬ نمیشه بخوای با همسرت تنها بیرون بری و با هم باشین در حالی که ایشون بهش خوش بگذره و عذاب وجدان نداشته باشه!

این رفتارا از سمت همسرت طبیعیه و باید باشه٬ اما خوب اینم حق شماست که بخوای زندگی آروم و دو نفره خودتو داشته باشی و توجه و رفت و آمد با مادرشوهرت اعتدال داشته باشه.

اما قبل از هر کاری برای ایجاد این اعتدال باید یه چیزی رو بدونی؛
    ببین نمیتونی انتظار داشته باشی وقتی با دلخوری از شوهرت میخوای که بدون حضور مادرش با هم برین بیرون ایشون به نفع مادرش واکنش نشون نده!

یا وقتی با ناراحتی از اینکه استقلالتو از دست دادی حرف میزنی و مستقیم یا غیر مستقیم مادرشوهرتو مقصر میدونی انتظار نداشته باش شوهرت طرف مادرشو نگیره!

همه آدمها به شدت در برابر رفتار همسر نسبت به پدر و مادرشون حساسن و شاخکهاشون برای شناسایی کوچکترین بی احترامی تیز میشه!

اگه میخوای موفق باشی باید احترام و محبت به مادرشوهرتو ملکه ذهنت کنی؛ این خیلی مهمه

خیلی باید مراقب باشی که وقتی درباره مادرشوهرت حرف میزنی حتی در لفافه بهش بی احترامی نکنی٬ یا حتی با ناراحتی ازش حرف نزنی.
    چنین رفتاری کاملا نتیجه عکس میده.

مردا وقتی ببینن خانومشون بی ادعا به مادرشون محبت میکنه و احترامشو داره برای حفظ این احترام و محبت هر کاری میکنن.

پس غز زدن و ناله کردن از شرایط ممنوع؛

باید تغییر رو از خودت شروع کنی تا نتیجه شو توی اطرافیانت ببینی. شک نکن.

تا میتونی به مادرشوهرت محبت کن و به همسرت ثابت کن که واقعا دوسش داری .

سعی کن توی شرایطی از شوهرت بخوای بیرون برین که احتمال اومدن مادرش کمتره؛
    مثلا برای انجام خریدی که میدونی زمانبره مثل خرید لباس و اگه ایشون گفت مادرمم بیاد هیچی نگو و‌ اصلا مقاومت نکن که حساس بشه . مطمئن باش وقتی همسرت خستگی مادرشو ببینه دیگه دوس نداره اذیت بشه و این حالت دیگه تکرار نمیشه.

زمان بده تا همسرت خودش کم کم متوجه بشه یک وقتایی باید خودتون دو تایی با هم باشین.

یا مثلا آخر شبا بیرون برین٬ قطعا همسرت دوس نداره وقتی مادرش خسته س و خوابش میاد اذیت بشه.
    یا اگه از قبل گفتی و شوهرت گفت زودتر بریم که مادرمم بیاد مقاومت نکن و استقبال کن اما دفعه بعدش بزار آخر شب یهو حرف بیرون رفتنو پیش بکش.

باید راههای مختلفی رو امتحان کنی و آزمون و خطا کنی ببینی چه روشی و چه کاری باعث بیشتر شدن لحظات دو نفره تون میشه. .

در مورد اومدن برادرشوهرت یا کلا مهمونایی که میان خونه مادرشوهرت و تو دوس نداری حضور داشته باشی ٬
    اگر مادرشوهرت صدات نزد که خوب خونه خودت میمونی اما اگه صدات زد غیر از مواقعی که برای ناهار و شام نیومده باشن و کلا نیازی نیست باشی تا به مادرشوهرت کمک کنی ؛
    با حفظ احترام به مهمونا و مادر شوهرت مجبور نیستی تحمل کنی توی جمعشون باشی؛
    اگه تو خونت شیرینی یا کیکی چیزی داری یه کم بزار توی بشقاب برو پایین با خوشرویی استقبال کن و بگو اگه اجازه بدین من یه کم کار دارم که متأسفانه نمیتونم پیشتون باشم و برو بالا !

یا برای بیرون رفتنات لازم نیست حتما توضیح بدی؛
    اگه مادرشوهرت پرسید کجا میری٬ لازمم نیست دروغ بگی خیلی مهربون و صمیمی مثلا میتونی بگی مامان جون یه کار کوچیک دارم زود برمیگردم چیزی لازم نداری بگیرم !

خدا رو شکر مشکل غیرقابل حلی نداری٬ فقط یه کم صبر و درایت میخواد که مطمئنم تو داری.

موفق باشی.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد