نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: تفاوت فرهنگی

1649
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15885
    تشکـر
    3
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

تفاوت فرهنگی

سلام خدمت کاربران گرامی
    من در حال حاضر خواستگاری دارم با این مشخصات♡ اهل عبادت و با اخلاق حتی یک روز روزه قضا نداره... اما مسجد نمیره و دید منفی نسبت به روحانی ها را داره اشتباه ادم ها را به پای مکتب ان ها میگذاره... میگوید که همین که نماز میخوانم و حلال را از حرام تشخیص میدهم کافیست خیلی با افراطی گری موافق نیست.
    و
    من به شدت به نماز جماعت علاقه مندم... و برنامه های مذهبی تماشا میکنم.دوست دارم که در اینده با همسرم به مسجد برم... اما او زیر بار این چیزها نمیره.
    همین که اهل عبادت هست خدا را شکر اما می شود من با چنین روحیه ای با این شخص زندگی خوبی داشته باشم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : مشاوره ازدواج

تفاوت فرهنگی
    یا تو باید بشی اون یا اون باید بشه تو

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : تفاوت فرهنگی

گاهی پسران و دختران تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند و این تفاوت ها را دیگران نیز به آن ها گوشزد می کنند اما با وجود همه این ها، دوست دارند چشمان شان را روی تفاوت ها ببندند و ازدواج کنند اما عشق به فرهنگ و دیدگاه های همسر تا ابد باقی نخواهد ماند. این عشق از بروز اختلاف ها جلوگیری نمی کند و باورها، اعتقادها و هیجان های انسان غیرقابل تغییرند.

این گونه ازدواج‌ها، ناآگاهانه و نابالغانه هستند و ازدواجی كه از روی آگاهی نباشد و آشنایی طرفین محدود و عاشقانه باشد و آگاهانه به توافق نرسند، می‌تواند مشكلات زیادی داشته باشد.

متاسفانه در فرهنگ ایرانی پذیرش آموزش داده نمی شود و فرهنگ تحمل را می آموزیم (اگر شبیه تو نیست تحمل کن)، فرهنگ تحمل فرهنگی است که نهایتا به درگیری و مبارزه ختم می شود و بین زن و مرد فاصله ایجاد می کند.

این که تصور کنید همسرتان به خاطر عشق به شما و نفوذ پذیری تان رفتار و عقایدش را در درازمدت تغییر می دهد، غلط است البته تغییرات اندکی رخ خواهد داد زیرا زن و مرد از یکدیگر تاثیر می گیرند اما مشکل اساسی وقتی است که یکی از طرفین بخواهد به شکل فعال روی دیگری تاثیر گذارد و او را تغییر دهد. آن وقت است که ناخودآگاه مقاومت ایجاد و دردسر شروع می شود.

برخی مردان و زنان آگاهی کاملی از تفاوت ها دارند و می دانند در بعضی از حیطه های مهم با هم اختلاف سلیقه دارند اما جرأت پرداختن و موشکافی موضوع را ندارند و فقط با خود این جمله را تکرار می کنند که ان شاءالله آن چه که من دوست دارم، اتفاق می افتد. مثل پسری که به زندگی با مادرش بعد از ازدواج (زیر یک سقف) ادامه خواهد داد، دختر نیز اعتراض کرده و پسر می گوید حال ببینم چه می شود. سعی کنید به همه مسایل و واقعیت های زندگی جدی نگاه کنید و از آن ها به راحتی نگذرید.

دختر و پسری که با اعتقادات دینی و اختلاف در نوع اعتقادات ازدواج می‌کنند، حتی اگر قبل از ازدواج به این توافق رسیده باشند که به مسائل مربوط به مذهب کاری نداشته باشند پس از احساسات پرشور جوانی، در زمینه‌های مختلف اختلاف‌نظر و احتمالا ناسازگاری خواهند داشت.

برای مثال، ناهماهنگی در انجام فرایض و مراسم دینی می‌تواند زمینه‌ای برای ناسازگاری باشد. نوع تفریحات و سرگرمی‌ها، نحوه حضور در مهمانی‌ها، مسائل مربوط به طهارت و سایر احکام از مسائلی است که زندگی زوج جوان ما را دچار چالش می‌کند. تصور کنید در چنین خانواده‌ای، پای یک کودک هم به میان آید. تربیت و پرورش کودک یکی از زمینه‌های مهم برای ناسازگاری‌های دایمی زن و شوهر خواهد بود.

چهارچوب اعتقادات تا 20 سالگی و تا پایان دوره نوجوانی در فرد شکل می‌گیرد و در30 تا 40 سالگی به اوج می‌رسد. بنابراین حتی اگر دختر و پسری در حال حاضر از نظر ظاهری تشابهاتی با هم دارند، نمی‌توان مطمئن بود که تفاوت‌های اعتقادی آنها در آینده بروز نکند و موجبات ناسازگاری و اختلافات را فراهم نکند. بنابراین در انتخاب همسر باید به خانواده، فرهنگ و محیطی که فرد در آن پرورش یافته است توجه کرد.

گاهی مرد یا زن از پاسخ به بعضی از سوال ها طفره می روند، بحث را به بیراهه می کشانند یا با طنز موضوع را به پایان می رسانند. مثلا نحوه رفت و آمد با خانواده طرف مقابل، نحوه خرج کردن پولی که هر دو درمی آورند یا حق کار کردن زن. با مشاهده چنین جواب هایی از سوی طرف مقابل تان، هرگز به آسانی از آن نگذرید و به طور جدی از او بخواهید در این باره صحبت کند.

فرهنگ گذراندن اوقات فراغت و تفریح خانواده ها با هم تفاوت دارد. خانواده ای در روز تعطیل و اوقات فراغت در خانه می مانند هر کس به اتاق خودش می رود و مطالعه یا موسیقی گوش می کند و خانواده ای دیگر دوست دارند به کشور دیگری بروند و اوقات بگذرانند و... در تعطیلات زن و مرد بیشتر در کنار هم هستند بنابراین مهم است که سرگرمی ها و تفریح ها به هم شبیه باشند.

حیطه بحث برانگیز دیگر، داشتن یا نداشتن فرزند است. لازم است دختر و پسر درباره بچه دار شدن یا نشدن، زمان آن و حتی تعداد فرزندان با هم صحبت کنند تا کمتر دچار مشکل شوند.

وقتی فرهنگ متفاوت است، رفتار اقتصادی هم تفاوت خواهد داشت. برای خانواده ای ممکن است نگهداری و ذخیره پول برای روز مبادا از صرف هزینه های لوکس و سفرهای پرهزینه خیلی مهم تر باشد اما در خانواده ای دیگر پول فقط صرف تفریح و لباس می شود. نباید از بیان نگرش فرهنگی به مسایل مالی هراسی داشت.

اگر زن و مرد از دو قوم یا دو ملیت مختلف قصد دارند با هم ازدواج کنند، حتما باید هر دو به یک زبان مشترک مسلط باشند زیرا در غیر این صورت احساسات، افکار درونی، ارتباط کلامی و فکری شان قطع خواهد شد و هر دو آسیب خواهند دید.

در دنیا، ازدواج دو نفر خیلی راحت تر از ما شرقی ها صورت می گیرد. زن و مرد یکی از استرالیا و دیگری از آمریکا هر کدام یک چمدان می بندند، به فرانسه مهاجرت و با هم ازدواج می کنند و رضایت والدین هم اصلا مطرح نیست ولی در فرهنگ ما این موضوع نباید نادیده گرفته شود. رضایت پدر و مادر اصل بسیار مهمی است به خصوص اگر قرار است دو نفر با فرهنگ های مختلف با هم وصلت کنند. باید تلاش کرد رابطه خوبی بین خانواده ها برقرار شود. راضی نبودن خانواده ها می تواند به راحتی ازدواج را به نابودی بکشد.

دختران و پسران جوانی که به شدت به خانواده پدر و مادر وابسته هستند و قصد دارند در دل خانواده های خود خانواده کوچکی تشکیل دهند، در واقع هنوز به بلوغ عاطفی نرسیده اند و اغلب دیده می شود با بروز کوچک ترین اختلافی، دختر یا پسر با خانواده شان علیه طرف مقابل متحد می شوند تا بتوانند به هدف مطلوب برسند. مهم آن است که زن و شوهر در همه مواقع کنار هم باشند و در سختی ها به کمک یکدیگر بشتابند و از هم حمایت کنند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32486
    تشکـر
    58
    تشکر شده 13 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سیندرلا نمایش پست ها
    سلام خدمت کاربران گرامی
    من در حال حاضر خواستگاری دارم با این مشخصات♡ اهل عبادت و با اخلاق حتی یک روز روزه قضا نداره... اما مسجد نمیره و دید منفی نسبت به روحانی ها را داره اشتباه ادم ها را به پای مکتب ان ها میگذاره... میگوید که همین که نماز میخوانم و حلال را از حرام تشخیص میدهم کافیست خیلی با افراطی گری موافق نیست.
    و
    من به شدت به نماز جماعت علاقه مندم... و برنامه های مذهبی تماشا میکنم.دوست دارم که در اینده با همسرم به مسجد برم... اما او زیر بار این چیزها نمیره.
    همین که اهل عبادت هست خدا را شکر اما می شود من با چنین روحیه ای با این شخص زندگی خوبی داشته باشم؟

ببینید خواهرم، این عیب نیست...! شما خصوصیات خوب دیگرش رو هم به اندازه این رفتار ببینید, آزادش بگذارین و مسیر خودتون رو برین منظورم
    رفتن به مجد هست... انشالا همسرتون دچار اسلام امریکایی یا شیعه انگلیسی نباشه...

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام خدمت کاربران گرامی
    و

با توجه به صحبتایی که نقل کردین به نظرم احتمال داره و فقط احتمال داره نمازشون رو هم یکی در میون بخونن و یا دو تا درمیون بخونن
    پیشنهاد میدم در این مورد مطمئن شوید

نتیجه رو اینجا ذکر کنید
    ویرایش توسط آرش67 : 05-21-2017 در ساعت 03:27 PM
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام خدمت کاربران گرامی
    و
    سلام
    اینکه طرف اهل مسجد و نماز جماعت نیست ینی اهل مستحبات نیست اما واجبات را رعایت میکنه پس ایرادی بهش نیست.
    اما اینکه میگین بدی از کسی میبینه به پای مکتبش میزاره این طرز فکرش اصلا خوب نیست ینی همچین فردی اگه اشتباه از فرد ببینه به حساب کل خاندانش میزاره و این باعث اختلافات زیادی میشه.
    بازم به خودتون برمیگرده ک میتونین این رفتارش را تغییر بدین یا نه
    اینکه از الان بصورت دستوری ازش بخواین معلومه ک میگن نه
    اما باید به مرور زمان با اخلاق و رفتارتون بهش نشون بدین ک طرز فکرش اشتباس
    البته اگه همچین توانی در خودتون میبینید.

فرستاده شده از LG-D855ِ من با Tapatalk

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.68 نمایش پست ها
    سلام
    اینکه طرف اهل مسجد و نماز جماعت نیست ینی اهل مستحبات نیست اما واجبات را رعایت میکنه پس ایرادی بهش نیست.

بازم به خودتون برمیگرده ک میتونین این رفتارش را تغییر بدین یا نه

از نظر شرعی ایراد نیست ولی تو زندگی مشترک با توجه به خواسته های طرفین ممکنه مشکل بشه ( کلی میگم نه در این مورد خاص )

زیاد روی تغییر دادن رفتار آدما حساب نکنید جواب نمیده
    امضای ایشان

نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    از نظر شرعی ایراد نیست ولی تو زندگی مشترک با توجه به خواسته های طرفین ممکنه مشکل بشه ( کلی میگم نه در این مورد خاص )

زیاد روی تغییر دادن رفتار آدما حساب نکنید جواب نمیده
    اگه مانع مسجد رفتن ایشون نشن مشکلی نیست

اتفاقا تعییرات وقتی میسر نیس ک ما فقط بگیم و دستور بدیم اما وقتی طرف تو خود ما اثار اون رفتار را ببینه خودش مایل میشه و طرز فکرش تغییر میکنه.

من ی دختر مذهبی هستم
    اما شوهرم در حد واجبات هست و بخاطره رفتار بعضی از این مذهبیان و مسجدیا از رفتار افراطی بدش میاد
    مثلا ی وقتایی میخوام از خواب بیدارش کنم ک نماز اول وقت بخونه باخنده و شوخی بیدارش میکنم و بعد ک میبینه من میرم نماز میخونم اونم میاد,دیگه نمیگه خوب وقت دارم.
    و از وقتی رفتارها و محبت منو دیده داره ذهنیتش تغییر میکنه
    مثلا وقتی بیرون از خونه ارایش نمیکنم و سنگین رفتار میکنم و تو خونه با زیبا و شیطنت ظاهر میشم میفهمه ک مذهبی ها همه یجور نیستن و نباید همه را به ی چشم دید.
    ادما با رفتار و عملشون میتونن باعث تغییر بقیه بشن

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.68 نمایش پست ها
    اگه مانع مسجد رفتن ایشون نشن مشکلی نیست

اتفاقا تعییرات وقتی میسر نیس ک ما فقط بگیم و دستور بدیم اما وقتی طرف تو خود ما اثار اون رفتار را ببینه خودش مایل میشه و طرز فکرش تغییر میکنه.

من ی دختر مذهبی هستم
    اما شوهرم در حد واجبات هست و بخاطره رفتار بعضی از این مذهبیان و مسجدیا از رفتار افراطی بدش میاد
    مثلا ی وقتایی میخوام از خواب بیدارش کنم ک نماز اول وقت بخونه باخنده و شوخی بیدارش میکنم و بعد ک میبینه من میرم نماز میخونم اونم میاد,دیگه نمیگه خوب وقت دارم.
    و از وقتی رفتارها و محبت منو دیده داره ذهنیتش تغییر میکنه
    مثلا وقتی بیرون از خونه ارایش نمیکنم و سنگین رفتار میکنم و تو خونه با زیبا و شیطنت ظاهر میشم میفهمه ک مذهبی ها همه یجور نیستن و نباید همه را به ی چشم دید.
    ادما با رفتار و عملشون میتونن باعث تغییر بقیه بشن

سطح انتظار همه مثل هم نیست ممکنه به فرض مثال شما با تنهایی رفتن به مسجد راضی بشی یکی دیگه این براش مهم باشه( از نظر من مهم نیست و خیلی چیزای مهمتر دیگه وجود داره و آدم اگه اینقدر سخت باشه تنها میمونه)

همسرتون زمینه مذهبی رو دارن

کمتر مذهبی ها هم همه یه جور نیستن و نمیشه همه رو به یه چشم دید
    امضای ایشان

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    سطح انتظار همه مثل هم نیست ممکنه به فرض مثال شما با تنهایی رفتن به مسجد راضی بشی یکی دیگه این براش مهم باشه( از نظر من مهم نیست و خیلی چیزای مهمتر دیگه وجود داره و آدم اگه اینقدر سخت باشه تنها میمونه)

همسرتون زمینه مذهبی رو دارن

کمتر مذهبی ها هم همه یه جور نیستن و نمیشه همه رو به یه چشم دید
    وقتی قطرات اب میتونه تو دل سنگ اثر کنه و ی سنگ را سوراخ کنه هیچ کاری نشد نداره.
    این اقا هم ی مسلمان هستن ک واجباتشون را رعایت میکنن این ینی بهتر از 70درصد مردم این کشور هستن ک فقط میگن مسلمان هسیم اما نماز نمیخونیم و روزه نمیگیریم و حجاب نمیکنیم و با جنس مخالف هستن اما مسلمانن.

بازم گفتم بستگی به خودشون داره ک توان و تحمل دارن و یا این قدرت را در خودشون میبینن.

11. کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)