نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: تغذیه بدن سازی:ماهیچه سازی

2924
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32917
    تشکـر
    71
    تشکر شده 88 بار در 65 پست
    میزان امتیاز
    8

تغذیه بدن سازی:ماهیچه سازی

سلام خسته نباشید
    برادرم میخواست بره باشگاه،17 سالشه، گفت میگن بدون مصرف پروتئین کافی در روز نمیشه ماهیچه ساخت یا تغییر زیادی تو ماهیچه سازی ایجاد کرد.
    من تحقیق کردم، برای یه مبتدی روزی 1.5 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم از وزن ضروری هست. از اونجا که 70 کیلو وزن داره میشه روزی حدودا 100 گرم پروتئین گیریم که روزی بیست گرمش هم از طریق غذاهای پروتئینی مثل شیر و ماست و سویا و عدس و لوبیا و... بدست بیاد باید روزی هشتاد گرم دیگه پروتئین دریافت کنه
    یکی میگفت روزی شش تا سفیده تخم مرغ و یه زرده بخور
    سفیده تخم مرغ و زرده حدودا هرکدوم 3 گرم پروتئین دارند روزی ده تا هم که بخوره با یه زرده میشه 33 گرم و اون بیست گرم بشه 53 گرم
    خب انگار باید سراغ پودر های پروتئینی رفت
    قیمت این پودر ها؟ نحوه و زمان مصرف، قبل از تمرین؟ بعد از تمرین؟ صبح عصر شب؟ با شیر؟
    چیزایی که درمورد تخم مرغ و تغذیه گفتم درست بودند؟

بعد از تحقیق تو اینترنت مکمل خانگی پیدا کردم که از پودر سفیده تخم مرغ و شیر خشک و آرد جوانه گندم و پودر کاکائو تهیه میشد
    میشه از این مخلوط به عنوان منبع پروتئین برای ماهیچه ها استفاده کرد؟

مواد پروتئینی همراه چه موادی باید مصرف شوند؟
    چرا انقدر اصول تغذیه پیچیده ای داره بدن سازی
    از عزیزان بدن ساز میپرسم
    واقعا انقدر سخته؟ انقدر هزینه برای پروتئین روزانه؟

راستش خودم هم قبلا دوست داشتم برم ولی بخاطر همین سوالا و اینکه زیاد دنبالش نرفتم فعلا ورزش های هوازی رو ترجیح دادم

پیشاپیش ممنونم

2. 2 کاربران زیر از ali001 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : سوال درمورد تغذیه بدن سازی از عزیزان بدن ساز

نقل قول نوشته اصلی توسط ali001 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    برادرم میخواست بره باشگاه،17 سالشه، گفت میگن بدون مصرف پروتئین کافی در روز نمیشه ماهیچه ساخت یا تغییر زیادی تو ماهیچه سازی ایجاد کرد.
    من تحقیق کردم، برای یه مبتدی روزی 1.5 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم از وزن ضروری هست. از اونجا که 70 کیلو وزن داره میشه روزی حدودا 100 گرم پروتئین گیریم که روزی بیست گرمش هم از طریق غذاهای پروتئینی مثل شیر و ماست و سویا و عدس و لوبیا و... بدست بیاد باید روزی هشتاد گرم دیگه پروتئین دریافت کنه
    یکی میگفت روزی شش تا سفیده تخم مرغ و یه زرده بخور
    سفیده تخم مرغ و زرده حدودا هرکدوم 3 گرم پروتئین دارند روزی ده تا هم که بخوره با یه زرده میشه 33 گرم و اون بیست گرم بشه 53 گرم
    خب انگار باید سراغ پودر های پروتئینی رفت
    قیمت این پودر ها؟ نحوه و زمان مصرف، قبل از تمرین؟ بعد از تمرین؟ صبح عصر شب؟ با شیر؟
    چیزایی که درمورد تخم مرغ و تغذیه گفتم درست بودند؟

بعد از تحقیق تو اینترنت مکمل خانگی پیدا کردم که از پودر سفیده تخم مرغ و شیر خشک و آرد جوانه گندم و پودر کاکائو تهیه میشد
    میشه از این مخلوط به عنوان منبع پروتئین برای ماهیچه ها استفاده کرد؟

مواد پروتئینی همراه چه موادی باید مصرف شوند؟
    چرا انقدر اصول تغذیه پیچیده ای داره بدن سازی
    از عزیزان بدن ساز میپرسم
    واقعا انقدر سخته؟ انقدر هزینه برای پروتئین روزانه؟

راستش خودم هم قبلا دوست داشتم برم ولی بخاطر همین سوالا و اینکه زیاد دنبالش نرفتم فعلا ورزش های هوازی رو ترجیح دادم

پیشاپیش ممنونم
    سلام

خیلی خوبه که به ورزش و سلامتی اهمیت میدین ، همچنین اینکه با مشورت و آگاهی میخوایین پیش برین .

من تجربه شو دارم ، اما هیچ وقت پودر و ویتامین و... مصرف نکردم .

دلیلش هم تحقیقم تو این زمینه است ، اکثر دوستانی که با پودر ماهیچه میساختن بعد یک مدت کوتاه ورزش نکردن هم ظاهر را از دست میدادن ، هم قدرت بدنی ...

و از طرفی هم حتی مصرف این پودر ها سالمش هم برای بدن ضرره ، چون مواد مورد نیاز بدن را به صورت خیلی راحت در اختیار بدن میازه ، و در آینده بدن در جذب خوراکی ها به مشکل بر میخوره .

حتی خوردن بیش از حد مواد غذایی سالم هم همچین بی ضرر نیست ، هرچه سوخت و ساز بدن را بالاتر ببرین و فشار بیشتری به بدن وارد کنید ، هم از عمر کاسته میشه هم به قلب فشار بیشتری وارد میشه که در بزرگ سالی ثاثیرش را حس میکنید ، مثل گشاد شدن دریچه قلب .

با توجه به تجربه ای که خودم داشتم من بدنسازی را مکمل یک ورزش دیگه میدونم ، به صورت کاملاً سبک و همیشگی استفاده بشه خیلی خوبه ، بدن هم همیشه آماده است .

در کل باید ببینید هدف از ورزش چیه ؟!

معمولاً افرادی که طرف بدنسازی میرن ( اکثراً ، نه همه ) برای زیبای ظاهر به سمتش مرن ، اون حالا برای هر خواسته ای ، باید ببنید آیا ارزش داره هر مسیری را رفت یا نه ؟!

اگر ورزش برای سلامتی است بهتره از چهار چوب سلامتی خارج نشه ، و با آگاهی و اطلاعات به صورت درست انجام بشه .

حتی اگر برای موفقیت در زمینه ای خاص برای مدت کوتاه هم است ، بازم بهتره که با مشورت با متخصص و آگاهی پیش رفت .

برای تغذیه هم من پیشنهاد میکنم همیشه برای هر ورزشی از تغذیه کاملاً گیاهی و ارگانیک خام استفاده کنید .
    بهترین منبع پروتین کلم بروکلین داره و مغز هامیتونن باشن .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

4. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32917
    تشکـر
    71
    تشکر شده 88 بار در 65 پست
    میزان امتیاز
    8

ممنون استاد

ممنون بابت وقتی که گذاشتید
    چند سوال دیگه دارم
    مگر نه هرچقدر بیشتر از قلب کار بکشی ماهیچهاش قوی تر میشن؟مثلا تمرینات هوازی

پس مصرف پروتئین های خالص غلطه؟
    واقعا بدن سازی اشتباه هست؟ آدم قوی بشه میتونه از مفاصل و استخوان هاشم بهتر پشتیبانی کنه
    نمیدونم شما توضیح بدید برام
    ممنونم

6. کاربران زیر از ali001 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط ali001 نمایش پست ها
    ممنون استاد

ممنون بابت وقتی که گذاشتید
    چند سوال دیگه دارم
    مگر نه هرچقدر بیشتر از قلب کار بکشی ماهیچهاش قوی تر میشن؟مثلا تمرینات هوازی

پس مصرف پروتئین های خالص غلطه؟
    واقعا بدن سازی اشتباه هست؟ آدم قوی بشه میتونه از مفاصل و استخوان هاشم بهتر پشتیبانی کنه
    نمیدونم شما توضیح بدید برام
    ممنونم
    خواهش میکنم ، اما من استاد نیستم

یکی فرد عادی هستم

بدنسازی جزو ورزش های هوازی نیست .

ورزش های هوازی به ورزش های مثل نرمش ، دو ، کوهنوردی و ... میگن.

تو بدنسازی بدن یکهو میره زیر فشار و ضربان قلب بالا میره بدون اینکه ریه ها دم و باز دم انجام بدن .

برای همینه که درست نفش کشیدن هنگام کار با وزنه هم مهمه ، هم روی رشد عضله تاثیر داره ، و نرمش قبل ورزنه زدن خیلی مهمه و نباید نادیده گرفته بشه .

مصرف پروتین و ... رو من به هیچ عنوان توصیه نمیکنم ، اگر میخواین مصرف کنید بهتره که حتماً زیر نظر متخصص انجام بدین .

سن 17 هم فکر کنم برای شروع بدنسازی زود باشه ، چون هنوز بدن داره رشد میکنه ، بازم بدن ها متفاوته نمیشه نظر قطعی داد ، بهتره پیش یک متخصص ورزشی برین مشاوره حضوری بگیرین .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    من پروتئین مصرف کردم خوب بود ولی آمپول استفاده نکردم و توصیه نمیکنم.

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نمیدونم تا چه حد نظرم درسته

ولی چیزی که شنیدم رو میگم

معمولا کسایی که خیلی زود این ورزش های سنگین رو انتخاب میکنن قدشون خیلی رشد نمیکنه

به قول رضا تو سن رشد هستن ایشون...بذارن تا رشدشون کامل بشه...ولی یه ورزش سبک تر هم برن...

چون خود به خود تو سن رشد انرژی زیادی توسط بدن سوخته میشه حتی اگه فرد فعالیت زیادی هم نداشته باشه متابولیسم بدن بالاست

از اون طرف هم بخواد ورزش سنگینی انجام بده دیگه بیشتر میسوزونه و کلا خالی میشه بدن واسه همین میگن باید پروتئین بیشتری دریافت کنن

اجازه بدن یه کمی رشدشون تکمیل تر بشه بعد وارد بشن خیلی بهتره

10. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34397
    تشکـر
    60
    تشکر شده 53 بار در 28 پست
    میزان امتیاز
    0

من اصلا استفاده از پورد رو توصیه نمیکنم چون کبد دوستم به شدت داغون شده بود.
    تخم مرغ و سیب زمینی و گوشت رو باید زیاد بخوری. نه بیش از حد ولی زیاد.
    من اوایل یکم لاغر بودم ولی الان خیلی فرق کردم وزنم از 75 به 90 کیلو رسیده البته قدم 190 هست .
    به نظرم با چیزاای طبیعی هم میتونی راحت نتیجه بگیری فقط یکم زمان لازمه.

12. کاربران زیر از maziar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

سلام

به هیییچ وجه به هیییچ وجه اجازه ندید برادرتون پودر مصرف کنه اصلا از اون باشگاه بیاد بیرون که هرچقدر بگم چقدر ضرر داره کم گفتم چقدر سالیانه بخاطر. همین پودر کشته میشن

هرچیزی طبیعیش خوبه شما یه فردی که طبیعی کار کرده رو نگاه کن ادم کیف میکنه هیکلش میبینه و یه ادمی که پودر مصرف میکنه خیلی هیکل بد فرمی پیدا میکنه

این باشگاه و مربی بدنسازی ها برای فروش جنس های خودشون اینجور میگن

من خودم بدنسازی کار میکنم کی گفته نمیشه ماهیچه اورد

بله نمیشه یهوییی تغییر کرد ولی قطعا به مرور زمان نتیجه میگیره

برادر شماکه میخواد پُر بشه.اول از همه یه باشگاه درست حسابی بره تحقیق کنه چه مربی خوبه بعد بهش برنامه با دستگاه میده

کسایی که میخوان پر بشن سنگین کار میکنن و بلافاصه بعد از تمرین حتما باید غذا بخورن مثل تخم مرغ اب پز و سیب زمینی و سالاد و این چیزا....

14. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : تغذیه بدن سازی:ماهیچه سازی

راهکار برای عضله‌ سازی

۱) استفاده حداکثری از هر ‌ست
    من به وقت تلف کردن در باشگاه اعتقاد ندارم.با بهره برداری حداکثری از هر ‌ست در واقع هر تمرین شما بیشترین سود را به شما خواهد رساند و عضلات به حداکثر رشد خود خواهند رسید.پیشنهاد ما این است:
    “هر ‌ست را تا هر تعداد تکرار ممکن ادامه دهید”
    ‌ست تمرینی خود را وقتی‌ احساس کردید که در تکرار بعدی به ناتوانی میرسید یا وقتی‌ که حس کردید از فرم صحیح به دور میشوید متوقف کنید.با این روش شما عضلات خود را در درجه بالاتری به چالش می‌کشید و میزان افزایش وزنه و اضافه بار را در طی‌ زمان به حداکثر میرسانید.سایت اد کوان افراد بسیار کمی‌ هستند که از این روش استفاده میکنند.اگر به دنبال سریعترین روش برای افزایش حجم عضلات خود هستید این روش بهترین روشی‌ است که میتوانید آن را انجام دهید.

۲) به جای اتلاف انرژی خود واقعاً تمرین کنید.
    به جای اتلاف بیهوده انرژی خود یاد بگیرید واقعاً تمرین کنید.تا کنون چند بار شده است که به دوستتان بگویید ” امروز در باشگاه تا سر حد مرگ تمرین کردم!آنقدر تمرین کردم که از همه جایم عرق می‌ریخت یا بدنم را نابود کردم!!”.
    این کار در واقع سوزاندن کالریها و در بعضی‌ موارد نیز منجر به آسیب میشود این گونه تمرین کردن گرچه ایرادی ندارد ولی‌ به این معنی‌ هم نیست که دارید یک برنامه مناسب را اجرا می‌کنید.سایت ادکوان در واقع بدن سازی سوزاندن کالری ها،عرق ریختن و لزوما آسیب رساندن به بدن نمی‌باشد.برای عضله‌ سازی باید اهداف ویژه داشته باشید.در واقع اصل اضافه بار مهمترین اصل می‌باشد.پیشنهاد می‌کنیم که هر ‌ست را با یک تکرار بیشتر نسبت به جلسه قبلی‌ انجام دهید.این کار باعث میشود که بدن شما دائما رو به پیشرفت باشد و قویتر از آنچه که الان هستید شوید.و در آخر نیز باعث سرعت بخشیدن به فرایند عضله‌ سازی شما خواهد شد.به قصد پیشرفت در هر جلسه نسبت به جلسه قبل تمرین کنید نه درد و عرق ریختن.

۳) افزایش مستمر وزنه ها
    تکنیک‌های تمرینی نظیر سوپر ‌ست، ‌ست‌های کم کردنی و سیستم رست-پاز بسیار خوب هستند اما اگر شما در طول زمان بر میزان وزنه خود اضافه نکنید بدن شما به سرعت به آن عادت می‌کند و رشد شما کند یا حتی متوقف میشود.استفاده از سیستم‌های پیشرفته بدن سازی ایرادی ندارد ولی‌ نمی‌تواند جایگزین پیشرفت در میزان وزنه تمرینی باشند.مهم نیست که چطور تمرین می‌کنید اگر شما به تعداد تکرار‌های هر ‌ست اضافه نکنید و همچنین در طول زمان وزنه تمرینی شما سنگینتر نشود تمرین شما همچنان دارای شدت خواهد بود ولی‌ فرایند عضله‌ سازی به خوبی‌ پیش نخواهد رفت.

۴) فکر کردن به برنامه‌های جادوئی را فراموش کنید
    بزرگترین اشتباهی‌ که تا کنون دیده‌ا‌م فکر دائم در مورد یک سیستم تمرینی جادوئی می‌باشد.سیستم تمرینی جادوئی وجود ندارد.یک برنامه تمرینی قابل اطمینان انتخاب کنید و به آن پایبند باشید.ثبات قدم و رعایت اصل اضافه بار دو عامل جادوئی هستند.حقیقت این است که اکثر بدن سازانی که شکست میخورند ایراد از برنامه تمرینی آنها نیست بلکه به این دلیل است که در اجرای برنامه خود ثبات ندارند و در طول زمان بر مقدار وزنه تمرینی خود اضافه نمیکنند.بهترین کاری که میتوانید انجام دهید انتخاب سیستم تمرینی می‌باشد که در شما ایجاد انگیزه کند.نسبت به آن پایبند باشید و در صورت لزوم در آن بر اساس نیاز‌هایتان تغییرات کوچکی اعمال کنید.خیلی از اوقات اتفاق میفتد که یک بدنساز بعد از چند روز تمرین به دلیل اینکه از برخی‌ از جوانب آن برنامه خوشش نیامده است آن را رها کرده و به سراغ برنامه دیگری رفته است.

۵) این پروتکل ۱۲ ستی را برای عضلات اصلی‌ خود امتحان کنید
    آیا شما نیز در طراحی برنامه برای عضلات اصلی‌ خود نظیر سینه،پشت سر شانه و پا دچار مشکل هستید؟ پس این ساختار ۱۲ ستی را دنبال کنید:
    حرکت تمرینی اول: حرکت چند مفصلی، ۳ ‌ست
    حرکت تمرینی دوم: حرکت چند مفصلی، ۳ ‌ست
    حرکت تمرینی سوم: انجام حرکت با استفاده از دستگاه ها، ۳ ‌ست
    حرکت تمرینی چهارم: حرکت تک مفصلی، ۳ ‌ست
    در این طرح شما با یک حرکت چند مفصلی بسیار تاثیر گذر نظیر پریس سینه، اسکات، زیر بغل هالتر ‌خم، پرس سر شانه‌ هالتر تمرین خود را شروع خواهید کرد.سپس به سراغ حرکت چند مفصلی دوم می‌روید.این حرکات باید از لحاظ ماهیت به مقدار کمی‌ با حرکت اول تفاوت داشته باشد نظیر بالا سینه دمبل یا پرس پا.شما میتوانید با استفاده از دستگاه‌ها و حرکات تک مفصلی جلسه تمرینی خود را به پایان برسانید.در این دو قسمت شما میتوانید اگر مایل باشید از تکنیک‌های پیشرفته نظیر ‌ست‌های کم کردنی نیز استفاده کنید.

۶) از “حداقل ها” در مورد استفاده از پروتئین و کالری دریافتی به دور باشید
    وقتی‌ که بحث تغذیه بدن سازی میشود برخی‌ از منابع به شما میگویند که شما هرگز به بیشتر از روزی ۱۵۰ گرم پروتئین نیاز ندارید یا بیشتر از ۲۰۰-۳۰۰ کالری بیشتر از کالری مورد نیاز برای حفظ عضلات خود نمیتوانید استفاده کنید.خوب در اینجا وقتی‌ با عدم پیشرفت مواجه شوید دیگر “هرگزی” وجود نخواهد داشت.اگر که برنامه غذایی شما دیگر جواب نمیدهد بسیار مهم است که شما چیزهای جدید را امتحان کنید و تغییرات کوچکی را در برنامه غذایی خود ایجاد کنید.اگر که در باشگاه به سختی تمرین می‌کنید و میزان پیشرفت شما در اضافه بار نیز به طور مستمر رعایت میشود ولی‌ با عدم رشد روبرو هستید پس به احتمال زیاد مشکل شما در برنامه غذایی شما می‌باشد.در این موقع به میزان کالری دریافتی خود در روز ۳۰۰ کالری و بر میزان پروتئین مصرفی خود در روز نیز ۳۰ گرم اضافه کنید.این تغییرات کوچک شاید همان چیزی باشد که شما برای رشد دائمی عضلات به آن نیاز داشته باشید.میزان کالری دریافتی خود در ماه را افزایش دهید چون دیگر چیزی برای از دست دادن ندارید.برای بدن سازان طبیعی غذا یک عامل جادویی می‌باشد که میتواند باعث تقویت میزان ریکاوری و افزایش قدرت باشد.پس اگر از استفاده از روش “حداقل ها” نتیجه نگرفتید مقداری میزان کالری دریافتی و پروتئین خود را افزایش دهید.

۷) تمام کردن تمرین در طول حداکثر یک ساعت
    اگر نمیتوانید در طول یک ساعت به خوبی‌ تمرین خود را انجام دهید پس یک جای کار شما اشتباه می‌باشد.در اینجا نمی‌خواهیم بگوییم که شما نمیتوانید یا نباید بیشتر از یک ساعت تمرین کنید بلکه منظور این است که اگر شما این احساس را دارید که تمرینتان در طول یک ساعت به خوبی‌ انجام نگرفته است پس زمان اضافه نیز سودی نخواهد داشت.اول از همه روی کیفیت تمرکز کنید.وقتی‌ که مطمئن شدید که هر جلسه تمرینتان به طور با کیفیتی انجام میشود سپس به تحلیل در مورد اینکه آیا زمان اضافه تر میتواند سودمند باشد بپردازید.

۸) سیستم “رست-پاز” را امتحان کنید
    من یکی‌ از طرفداران استفاده از سیستم رست-پاز برای عضله‌ سازی هستم.روش کار به این صورت است که شما زمان استراحت بین ‌ست‌ها را به ۲۰-۳۰ ثانیه کاهش داده و هر ‌ست را تا جایی که توان دارید ادامه می‌دهید.این کار باعث میشود که عضلاتی که رشد آنها متوقف شده است دوباره رشد کنند.سیستم رست-پاز در کنار سریع بودن آن،در کنار ‌ست‌های تمرینی با حجم بالا بهتر جواب میدهد.البته این ‌ست‌ها دقیقا همانند ‌ست‌های با حجم بالا معمول نیست.مثلا اگر شما ۵ ‌ست به صورت رست-پاز انجام دهید و ۳۰ ثانیه استراحت بین هر ‌ست را نیز رعایت کنید تعداد تکرار‌های شما به طرز چشمگیری کاهش می‌یابد.پس بنابراین گرچه شما ۵ ‌ست انجام می‌دهید ولی‌ تعداد تکرار‌های شما کاهش یافته است.

۹) از انجام تمریناتی که شامل تمام تلاش شما نمیشوند خودداری کنید
    دو اشتباه بزرگی‌ که در باشگاه‌ها رخ میدهد این موارد هستند:
    ۱) ‌ست‌های تمرینی پرس سینه با تکرار پائین همراه با کمک یار تمرینی.احتمالا میدانید اینگونه ‌ست‌ها چگونه هستند، در اینگونه ‌ست‌ها معمولا بیشتر تلاش بلند کردن وزنه را یار کمکی‌ شما انجام میدهد!!
    ۲) اسکات نیمه، حرکتی‌ که فرد ۴ اینچ به طرف پائین مینشیند و اسم آنرا اسکات می‌گذارد!این حرکت اسکات نیست و فشار زیادی را روی زانو‌ها میاورد.
    بهتر است در اینگونه ‌ست‌ها از میزان وزنه بکاهید و روی فرم صحیح انجام حرکت تمرکز کنید.تقریبا غیر ممکن است که شما بدون انجام حرکات با کیفیت سینه و پا بتوانید عضلاتی کامل در این نواحی بسازید.

۱۰) از سر تا پا زیر سازی را انجام دهید!
    پیشنهاد ما به کسانی‌ که در ۲-۳ سال ابتدایی تمرین خود هستند این است که از سر تا پا تمام عضلات خود را قدرتمند بسازید.تکرار‌های ۵-۱۲ مناسب برای قدرت و انجام حرکات چند مفصلی میباشند و از تکرار‌های بالای ۱۵ برای استفاده در دستگاه ها، کابل‌ها و حرکات تک مفصلی استفاده کنید.با ساختن قدرت پایه،شما در واقع عضله‌ سازی پایه انجام می‌دهید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)