نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: سر درگمی و عدم انگیزه

985
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35389
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Question سر درگمی و عدم انگیزه

سلام

من یک پسر 17 ساله هستم.متاسفانه یا خوشبختانه خیلی دنبال خودشناسی و ... هستم.

ولی این موضوع چند وقتی هست که زندگی من رو تحت شعاع قرار داده.

با علم هیپنوتیزم آشنا شدم ، سعی میکردم از خودم شخصیت بهتری بسازم، توی مدرسه شاگرد خوبی بودم بین هم رشته ای هام دائما بین نفرات 1 تا 3 بودم و توی کلاس همیشه اول بودم.

مشکل از سال 95 شروع شد. افت تحصیلی ناگهانی ، نمیدونستم برای چی...

خیلی تلاش کردم، درس خوندم و... بازم نشد.

بین هم رشته ای هام 15-20 شده بودم (از 40 و خورده ای نفر). نشستم ریشه یابی کردم ولی متاسفانه نتایج اشتباهی کسب کردم. گشتم بدنبال روش های تقویت حافظه و تمرکز و ... کل روز رو به مطالعه میگذروندم برای اینکه باهوش بشم و این حرفها...

کم کم فهمیدم که هیپنوتیزم چاره ساز من نیست. من به چیزی فراتر احتیاج دارم،گشتم و گشتم و با علوم دیگه آشنا شدم; باز هم ادامه دادم تا به جایی رسیدم که دیدم دور و برم شده پر از مطالبی که هیچ ربطی به هدف من ندارن
    کلی صحبت کردم با مشاور مدرسه و ... ولی متاسفانه فقط بهم گفت: "کار کن". (منظور ایشون درس خوندنِ)

الان از نظر روحی بکلی داغونم...

احساس میکنم یچیزی کم دارم یعنی از بقیه چیزی کم دارم... من با اون پایه تحصیلی قوی اینجوری درمونده باشم و بقیه اینطوری بتازن و از من جلو بزنن...

با خانواده این موضوع رو در میون گذاشتم، متاسفانه فهمیدم که خیلی سطحی نگر هستند و شروع کردن به نصیحت کردن.

دیگه از همه جا بریدم... خیلی سردرگم هستم. با اینکه به درس و تحصیل و پیشرفت خیلی علاقه مند هستم ولی ...خُب نمیشه...

اینقدر این مسئله ذهن من رو مشغول کرده که اصلا نمیتونم تمرکز داشته باشم روی درس هام.

مدیتیشن،ریکی،هیپنوتیزم، nlp ، یوگا ، تصوف، ترانس ، چاکرا ،کندالینی و....

بخدا خسته شدم از زندگی و کاملا هم سردرگمم ! یعنی نمیدونم الان دقیقا مشکلم چیه ؟!
    البته نه اینکه فکر "خودکشی" یا "مواد مخدر" یا چیز های دیگه باشم. ولی قادر به ادامه هم نیستم.
    ولی الحق والانصاف تاثیر خوبی بر اخلاقم داشتن مثلا قبلا خیلی عصبانی میشدم ولی الان کاملا خونسرد هستم وکنترل خوبی بر خودم دارم.اراده ی بهتری دارم و...
    ولی مشکلی بدتر رو برای من بوجود اوردن
    لطفا کمکم کنید از این وضع خارج شم.

یک دنیا ممنون.
    ویرایش توسط DSS : 05-30-2017 در ساعت 07:16 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : سر درگمی و عدم انگیزه

هیچ کس نمی تواند به فرد دیگری انگیزه بدهد. تنها کاری که دیگران می کنند تشویق ما برای انجام دادن کارهاست. این خود انسان است که بهترین مشوق و انگیزه دهنده برای خودش است.

از اینکه کمی به خود سختی دهید نهراسید. بزرگ ترین مانع برای رسیدن به استعدادهای درونی همین راحت طلبی است. اتفاق های مهم زمانی رخ می دهند که شما کمی هم تلاش و سختی را تحمل کنید.

عقل به ما کمک می کند تا اشتباه نکنیم و در نتیجه هزاران اشتباه به وجود می آید.

سعی کنید بزرگ و وسیع فکر کنید.

افراد شاد همیشه انگیزه بیشتری برای انجام امور دارند. شادی حق مسلم شماست و آن را با چیز دیگری عوض نکنید.

کتاب های مفید مطالعه یا موسیقی الهام بخش گوش کنید. رانندگی بهترین فرصت برای گوش کردن به کتاب های صوتی در مورد پرورش روح و خودشناسی است.

بسیاری از ما پیش از پایان یک کار یا انجام یک تصمیم، سراغ کار دیگری می رویم. این خوب نیست. همیشه کارهای خود را تمام کنید.

وقتی در گذشته ها گیر کرده اید یا در آینده ای که نیامده سیر می کنید، نمی توانید از لحظه های کنونی خود استفاده و تصمیمات درست اتخاذ کنید.

لذت بردن بهترین شغل بهشت است.

شاید موفقیت در چند قدمی شما ایستاده باشد.

اگر چیزی فراتر از سطح انتظار باشد ما همه تلاش خود را می کنیم تا آن آرزو و خواسته را برآورده کنیم.

ناراحتی بزرگ زندگی در رنجی که می کشیم نیست در چیزهایی است که از دست می دهیم. بنابراین سعی کنید هیچ چیز را از دست ندهید. ما باید همیشه و در هر لحظه آماده باشیم تا بتوانیم کسی که هستیم را قربانی کسی کنیم که می خواهیم باشیم

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)