نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: بیکاری همسرم

1910
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35442
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بیکاری همسرم

سلام.من 3 ساله ازدواج کردم.خودم پزشکم و همسرم دکترای برق .وقتی ازدواج کردیم هر دو دانشجو بودیم.همسرم تو تهران یه کار پاره وقت در کنار درسش داشت و میگفت که بعد اتمام درسش قراره استاد بشه...پسر خوبی هست و از اونجایی که خودم و خانوادم برا درس ارزش قایلیم بهش جواب مثبت دادیم.الان دو سال هس عروسی کردم.درسم تموم شده و مشغولم و حقوقم از درامد همسرم خیلی بالاس....متاسفانه به هر دری زده کارری براش پیدا نشده یا کار تدریس که ترمی 500 تومن هم گیرش نمیاد...همون کار نیمه وقتش مونده وما چون تبریز هستیم هفته ای رفت و امد میکنه.....الان واقعا نمیدونم چیکار کنم.میگه بریم تهران زندگی کنیم تا کارم تمام وقت بشه .اونجا کار زیاده...ولی یکی از شروط ازدواجم این بود که تو شهر خودم باشم.....واقعا موندم.اینکه اگر برم تهران شغلی خواهم تونست پیدا کنم.الانم افتادم تو فکر طلاق...من قرار بود با یه هیات علمی دانشگاه ازدواج کنم.میدونم که درامدم از اون بیشتره ولی الان من عملا هیچ اینده ای باهاش ندارم....چند سال میخاد بره تهران....واقعا تو فامیل ننیدونم بگم شوهرم چیکارش....احساس شکست نیکنم.نمیکم اونم حقوق نداره لی خیلی کمه......میخام به طلاق فکر کنم.شما بگید.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : بیکاری همسرم

دوست عزیز یک فرد بیکار برای گذراندن زندگی خود هیچ درآمدی ندارد و دیگر قادر نیست که نان آور یک خانواده باشد. باید دنبال کار جدیدی بگردد که بسیار وقت گیر است. این تجربه ای بسیار آسیب زا است چون انسانها برای بقاء روی کارشان تکیه می کنند. خانه نشستن کار آسانی نیست. فرد قادر نخواهد بود خود را به طرز مفیدی مشغول کند. اگر همسر او سر کار برود، احساس بسیار بدتری هم پیدا خواهد کرد. بالاخره مردها همیشه می خواهند در مسائل مالی رتبه بالاتری نسبت به خانم ها داشته باشند و پول بیشتری دربیاورند.
    از نظر اجتماعی نیز این فرد به مشکل می خورد. باید بتواند پرستیژ اجتماعی خود را حفظ کند. ممکن است گروه همسالانش او را نپذیرند. رفتارهای او ممکن است تغییر کند و دیگر به اندازه قبل اجتماعی نخواهد بود. شاید به نظر دیگران بی ادب به نظر برسد که به علایق دیگران اهانت می کند.
    در خانه هم درمقابل همسر و فرزندانش همین برخورد را خواهد داشت. حتی درموارد حاد ممکن است منجر به افسردگی هم بشود.
    زن چطور باید با بیکاری شوهرش کنار بیاید؟

· باید به او در برنامه ریزی کردن برای پیدا کردن یک کار جدید کمک کند.
    · استرس های ناشی از بیکاری او را کنترل کند.
    · باید به شوهرش اطمینان دوباره بدهد. و این دوران را یک دوران موقتی تلقی کند.
    · مسئله بیکاری را یک مشکل خانوادگی بداند. به بچه ها آرامش و اطمینان بدهد و درمورد این موقعیت به آنها توضیح دهد.
    · زمانی را با دوستانش و برای خودش بگذراند تا روحیه اش عوض شود.
    · اگر درآمد بالایی دارد، سرکوفت آنرا به شوهرش نزند.
    · طوری رفتار نکند که انگار تنها نان آور خانه است چون شوهرش هم به زودی کار جدیدی پیدا خواهد کرد.
    · رفتاری کاملاً مثبت داشته باشد.
    · روابط و کفتگوهای بین زن و شوهر باید نرم و توام با احترام باشد.
    · خستگی خود را سر شوهر و فرزندانش خالی نکند.
    · از جامعه عقب نکشد. عزلت اجتماعی شما را از جهان دور می کند و موقعیتتان را بدتر هم می کند.
    · ریلکس باشد. با بچه ها درکنار شوهرش به سینما یا باغ وحش بروند و از شوهرش هم بخواهد که خود را با این وضعیت وفق دهد.
    یک شوهر بیکار دوست ندارد سربار خانواده باشد. زن باید به او اطمینان دهد که هنوز به اندازه قبل مهم است. او باید دوباره نان آور خانواده شود.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    اگه واقعا فقط به خاطره حقوق کم میتونید از همسر و زندگیتون دست بکشید ک باید بگم انتخاب تون بسیار اشتباه هست و هم خودتون هم همسرتان را نابود کردین
    ینی هیچ حس علاقه و دلبستگی بهش ندارین؟!!!
    همسر شما ادم تن پرور و تنبلی نیست ک بخواد از زیر کار دربره
    یا ادم دروعگویی نیست ک با حیله بدست تون اورده باشه
    هدف زندگی شما فقط پول و حرف مردم هست
    این هدف درستی برای زندگی نیست خواهر خوبم.

فرستاده شده از LG-D855ِ من با Tapatalk

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

چقد بی صبر هستی خانم

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

چشم و هم چشمی ریشه زندگی ها رو داغون کرده... ای کاش در کنار درس خواندن، کمی تعامل با همسر و همراهی رو یاد میگرفتید

7. 2 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط Parisa86 نمایش پست ها
    سلام.من 3 ساله ازدواج کردم.خودم پزشکم و همسرم دکترای برق .وقتی ازدواج کردیم هر دو دانشجو بودیم.همسرم تو تهران یه کار پاره وقت در کنار درسش داشت و میگفت که بعد اتمام درسش قراره استاد بشه...پسر خوبی هست و از اونجایی که خودم و خانوادم برا درس ارزش قایلیم بهش جواب مثبت دادیم.الان دو سال هس عروسی کردم.درسم تموم شده و مشغولم و حقوقم از درامد همسرم خیلی بالاس....متاسفانه به هر دری زده کارری براش پیدا نشده یا کار تدریس که ترمی 500 تومن هم گیرش نمیاد...همون کار نیمه وقتش مونده وما چون تبریز هستیم هفته ای رفت و امد میکنه.....الان واقعا نمیدونم چیکار کنم.میگه بریم تهران زندگی کنیم تا کارم تمام وقت بشه .اونجا کار زیاده...ولی یکی از شروط ازدواجم این بود که تو شهر خودم باشم.....واقعا موندم.اینکه اگر برم تهران شغلی خواهم تونست پیدا کنم.الانم افتادم تو فکر طلاق...من قرار بود با یه هیات علمی دانشگاه ازدواج کنم.میدونم که درامدم از اون بیشتره ولی الان من عملا هیچ اینده ای باهاش ندارم....چند سال میخاد بره تهران....واقعا تو فامیل ننیدونم بگم شوهرم چیکارش....احساس شکست نیکنم.نمیکم اونم حقوق نداره لی خیلی کمه......میخام به طلاق فکر کنم.شما بگید.
    سلام
    درسته شرایط اونطوری که قرار گذاشتید پیش نیومده یعنی همیشه اینطور نیست ما هر چی بخوایم همون واسه مون پیش بیاد و یک درصد هم شده باید احتمال عکس مسئله رو بدیم
    به نظرم اگه همه جوره به عنوان یه همسر خوب قبولش دارید اصلاااا به طلاق فکر نکنید به خاطر این موضوع
    اینکه همسر شما الان به اون جایگاه مطلوبشون نرسیدن گناه ایشون نیست به نظرم
    و شما نه تنها نباید به حدایی فکر کنید بلکه باید تو این شرایط حامی و همراه همسرتون باشید
    برای یه مرد آسون نیست که درآمد همسرش از خودش بیشتر باشه و همچنی شرایطی رو داشته باشه
    همین که خودشون انقدر به فکر هستن که به خاطر این مسئله حاضرن مهاجرت کنن خب خودش خیلیه
    به نظرم شما هم به جای فکر کردن به اینکه به اقوامتون در مورد شغل همسرتون چی بگید کنار همسرتون باشید و همراهیشون کنید
    اقوام شما محترمن ولی به هیچ کسی ارتباطی نداره که شغل همسر شما چیه و یا درآمدشون چقدره
    عجیبه انقدر زود به فکر جدایی افتادید..
    خانمی رو میشناسم که با یه آقا پسری نامزد شده بودن قبل عقد آزمایش داده بودن
    آزمایشگاه گفته بود که آقاهه مشکوک به بیماری ایدز هستن ، ایشونم به نامزدشون گفته بودن ما هیچ تعهد رسمی ای با هم نداریم و من دوست ندارم به خاطر من زندگیت خراب بشه
    خانومه هم گفته بود من یک بار بله رو بهت گفتم هر شرایطی هم برات پیش بیاد کنارت میمونم شاید قسمت و سرنوشت ما این بوده
    الان چند ساله که ازدواج کردن و آقاهه هم ایدز نگرفته بود ولی الان همسرش رو اندازه ی دنیا دوست داره
    به نظرم بیشتر تمرکزتونو بذارید رو زندگیتون
    بالاخره شما زن و شوهر هستین همراهیشون کنید یا شهر خودتون شغل مناسبی پیدا کنن یا فکراتونو بکنین اگه هر دو توافق داشتین چه ایرادی داره مهاجرت کنین؟
    شاید مقطعی باشه و بعدها همسرتون بتونن انتقالی بگیرن.
    همه ی شرایط رو بررسی کنین و سبک سنگین کنین اما به جدایی فکر نکنید اونم به این زودی
    موفق باشین و خوشبخت.
    ویرایش توسط یلدا 25 : 06-09-2017 در ساعت 10:46 PM

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35034
    تشکـر
    3
    تشکر شده 17 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

شما اگر میخواهید که به خاطر این که پزشک شدید و در امدتان بالاست نسبت به شوهرتان و نمیخواهید باهاش همکاری کنید برید شهرستان دیگه
    خوب طلاق بگیرید و اگر همدیگر دوست دارید عاشق هم هستید باید تو سختی باهم باشید و به تفاهم برسید !
    در ضمن طلاقم بگیرید برای اون اقا راحت تر همسر پیدا میشود در ایران نسبت به شما که خانم هستید و براتون خیلی مهمه شغل و درامد همسر اینده چی باشه !!
    موفق باشید
    ویرایش توسط Name12 : 06-15-2017 در ساعت 04:05 AM

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35091
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ناراحت نشو انقدر راحت میگم .ولی خریت نکن بشین زندگیتو بکن .خدارم شکر کن .الان به مردم نمیدونی چی بگی بهتره ولی به بعد از طلاقت فکر کن .به خاطر مردم هم زندگی نکن.الان پسر خوب کم پیدا میشه عزیزم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد