نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: مشکل افسردگی و تنهایی

1989
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21155
    تشکـر
    167
    تشکر شده 192 بار در 140 پست
    میزان امتیاز
    9

مشکل افسردگی و تنهایی

سلام دختری ۲۳ ساله ام.
    سالی که کنکور داشتم برام مشکل خونوادگی پیش اومد و سر یه سری کتک هایی که از خونواده خوردم کمرم و گردنم مشکل پیدا کرد. مشکلاتم اوایل خیلی زیاد بودن ولی با فیزیوتراپی رفتن حل شد.
    اما هنوزم درد دارم. همیشه از ناحیه گردن تا کمرم حس خشکی و درد دارم.
    خیلی افسرده ام.
    میخواستم پزشکی قبول بشم ولی هیچ سالی درست درس نخوندم.
    الانم مدام با ظاهرم درگیرم.
    خیلی خسته ام.
    اضافه وزن هم دارم اما اراده کم کردنش رو ندارم

شب رو روز میکنم روز رو شب.
    یه مدت از سر تنهایی توی نت دنبال ازدواج بودم .با افراد مختلفی اشنا شدم. ولی هیچ کدوم قصد ازدواج نداشتن و دنبال کثا فت کاری بودن و منم از زندگیم حذفشون کردم.
    الان من موندم و بلاتکلیفی اینده.نه دانشگام معلومه نه هدفم . از قیافمم متنفرم.
    کلا خسته ام. از همه جمع ها فراری ام.
    امضای ایشان
    ﯾﮑـﯽ ﺑـﻬـﻢ ﮔـﻔﺖ: ﺧـِﯿﻠـی َاﺫﯾﺘِـت کـردَﻥ؟؟؟

ﮔُـﻔﺘَـﻢ ﭼـِﻄـــﻮﺭْ؟

ﮔـُﻔﺖ: ﺁﺧِــه خـیـلی قَـﺸـنـﮓ ﻣـﯿـﺨَـﻨْـﺪﯼ!!!

2. کاربران زیر از خانوم خانومای گل بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : دارم دیوونه میشم من

سلام دوست خوبم
    خوشحالم دوباره بعد این همه مدت اومدی.عزیزم ببین منم لاغرم دیگران بهم میگن یکم بخور اچاق بشی ولی به حرفشون بها نمیدم چون اعتقاد دارم تو هرجور باشی مردم بیچاره یه چیز برای عیب دراوردن دارن.انکار نمیکنم زیبایی برای هر خانومی مهمه اما ملاک زیبایی فکر میکنی چیه؟از نظر من همه دختر خانما اگر تمیز و اراسته و با اعتماد بنفس باشن زیبا هستن.
    هر گلی یه رنگ و بو وزیبایی داره زیبایی توی یه معیار خلاصه نمیشه.
    درمورد خانواده هم واقعا ناراحت و متاسفم .متاسفانه تو جامعه ما فقط به بچه ها احترام به والدین رو یاد میدن بخصوص افراد دینی غافل از اینکه خانواده ها با رفتاارای نادرست اینده بچشونو تغیر میدن و کلی اسیب و اختلال در بچشون ایجاد میکنن که تا بزرگسالی باهاشون درگیره.
    به نظرم تا میتونی انگیزه خودت رو با پیدا کردن دوستای خوب(نه پسرای ول )و دیدن فیلمایی که بهت روحیه و انگیزه میده بهبود بده.کارایی که دوست داری انجام بده من خودم رقص رو خیلی دوست دارم و وقتی حالم گرفته میشه و میرقصم خیلی حس شادی میکنم.
    امیدوارم انگیزت زیاد باشه نه فقط برای درس برای همه یامور زندگیت و به اون هدفی که میخوای برسی

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مشکل افسردگی و تنهایی

اكثرا وقتي تنها هستيد و كاري براي انجام‌ دادن نداريد افكار منفي به راحتي به ذهن‌تان راه پيدا مي‌كنند، افكاري مانند اينكه به اندازه كافي خوب و موفق نيستيد و به همين دليل زندگي اجتماعي و ارتباطات خوبي نداريد. اين موضوع كاملا قابل درك است اما تحقيقات نشان مي‌دهند اين تفكرات جلوي پيشرفت شما را مي‌گيرد. لحظه‌اي كه ابر سياه تفكرات منفي بر شما سايه مي‌افكند و احساس مي‌كنيد اين وضعيت قابل تغيير نيست، بلافاصله به آن پايان دهيد. افكارتان را مثبت كنيد. به‌خودتان بگوييد كه در حال تغيير هستيد و به‌زودي با افراد جديدي آشنا خواهيد شد.

زماني كه از زندگي خود راضي نبوده و احساس ناراحتي مي‌كنيد، حركات و حالات بدن‌تان همه‌چيز را آشكار مي‌كند و اين باعث مي‌شود ديگران و حتي اطرافيان از بودن در كنار شما خودداري كنند؛ در نتيجه همچنان در چرخه منفي تنهايي باقي خواهيد ماند. براي جلوگيري از اين وضعيت، در يك آينه حركات و حالات بدن خود را بررسي كنيد. توصيه ما اين است كه شانه‌هاي‌تان را باز كنيد، قوز نكنيد، با اعتماد‌به‌نفس راه برويد و حواس‌تان باشد دست به سينه نباشيد، زيرا گرفتن حالت دفاعي به‌خود باعث مي‌شود ديگران فكر كنند دوست نداريد به آنها نزديك شويد، در حالي كه قصد شما اين نيست.

اگر به احساس تنهايي خود رسيدگي نكنيد پس از مدتي به آن عادت خواهيد كرد و اين وضعيت براي‌تان تبديل به يك حالت معمولي و حتي راحت خواهد شد. چون انسان‌ها معمولا با پيروي از يك جريان ثابت روزمره احساس امنيت بيشتري خواهند كرد؛ پس از همين لحظه دست به كار شويد و خود را از اين شيوه نجات داده و آماده برقراري ارتباط با افراد جديد شويد. وقتي سوار آسانسور محل كارتان مي‌شويد به افراد غريبه‌اي كه در كنارتان ايستاده‌اند سلام كنيد و لبخند بزنيد. زماني كه از فروشگاه خريد مي‌كنيد با فروشندگان وارد صحبت شويد تا در مراجعه‌هاي بعدي شما را به ياد آورند. اينها راه‌كارهايي است كه به اصلاح روابط اجتماعي شما مي‌انجامد. زماني كه ياد گرفتيد چگونه از تمامي لحظه‌ها و فرصت‌هاي كوچك براي برقراري ارتباط با ديگران استفاده كنيد، اعتمادبه‌نفس‌تان بالا مي‌رود.

زماني كه احساس كرديد اعتماد‌به‌نفس‌تان در حال افزايش است، موفقيت‌هاي‌تان را در برقراري ارتباط با ديگران به مراحل بالاتر برسانيد. زماني كه سلام دادن به همكاراني كه خيلي نمي‌شناسيدشان در محل كار يا مكان‌هاي ديگر براي‌تان آسان‌تر شد، با آنها وارد صحبت شويد و به اين ترتيب روابط خود را با آنها عميق‌تر كنيد.

براي آشنايي و دوستي با افرادي كه به شخصيت شما نزديك‌تر هستند، در مكان‌ها و موقعيت‌هايي قرار بگيريد كه به آنها علاقه‌منديد. براي مثال اگر به ورزش علاقه داريد مي‌توانيد با ثبت‌نام در يك باشگاه ورزشي دوستان زيادي پيدا كنيد يا اگر دوست داريد زبان جديدي ياد بگيريد، در يك كلاس زبان شركت كرده و با هم‌كلاسي‌هاي خود رابطه دوستي برقرار كنيد. جشن‌ها و بازارهاي خيريه نيز مكان خوبي براي آشنايي با افراد جديد به شمار مي‌آيند. در واقع اگر شما اهل كارهاي نيكوكارانه هستيد قطعا در اين جاها افرادي مثل خودتان را خواهيد يافت.

براي بالا رفتن اعتماد‌به‌نفس‌تان سعي كنيد هر هفته كارهاي جديدي انجام دهيد، به مكان‌هاي جديد برويد و با افراد جديد هم‌جنس خودتان آشنا شده و اين اخلاق را تبديل به يك عادت هميشگي خودتان كنيد. اگر در تمرين اين هفت مرحله احساس ضعف و ناتواني كرديد، نااميد نشده و به عقب بر نگرديد. هرچه بيشتر در اين زمينه فعال باشيد زندگي‌تان بهتر خواهد شد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21155
    تشکـر
    167
    تشکر شده 192 بار در 140 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    سلام دوست خوبم
    خوشحالم دوباره بعد این همه مدت اومدی.عزیزم ببین منم لاغرم دیگران بهم میگن یکم بخور اچاق بشی ولی به حرفشون بها نمیدم چون اعتقاد دارم تو هرجور باشی مردم بیچاره یه چیز برای عیب دراوردن دارن.انکار نمیکنم زیبایی برای هر خانومی مهمه اما ملاک زیبایی فکر میکنی چیه؟از نظر من همه دختر خانما اگر تمیز و اراسته و با اعتماد بنفس باشن زیبا هستن.
    هر گلی یه رنگ و بو وزیبایی داره زیبایی توی یه معیار خلاصه نمیشه.
    درمورد خانواده هم واقعا ناراحت و متاسفم .متاسفانه تو جامعه ما فقط به بچه ها احترام به والدین رو یاد میدن بخصوص افراد دینی غافل از اینکه خانواده ها با رفتاارای نادرست اینده بچشونو تغیر میدن و کلی اسیب و اختلال در بچشون ایجاد میکنن که تا بزرگسالی باهاشون درگیره.
    به نظرم تا میتونی انگیزه خودت رو با پیدا کردن دوستای خوب(نه پسرای ول )و دیدن فیلمایی که بهت روحیه و انگیزه میده بهبود بده.کارایی که دوست داری انجام بده من خودم رقص رو خیلی دوست دارم و وقتی حالم گرفته میشه و میرقصم خیلی حس شادی میکنم.
    امیدوارم انگیزت زیاد باشه نه فقط برای درس برای همه یامور زندگیت و به اون هدفی که میخوای برسی
    من ۱ماه دیگه دوباره کنکور دارم .چه خاکی بریزم سرم؟
    امضای ایشان
    ﯾﮑـﯽ ﺑـﻬـﻢ ﮔـﻔﺖ: ﺧـِﯿﻠـی َاﺫﯾﺘِـت کـردَﻥ؟؟؟

ﮔُـﻔﺘَـﻢ ﭼـِﻄـــﻮﺭْ؟

ﮔـُﻔﺖ: ﺁﺧِــه خـیـلی قَـﺸـنـﮓ ﻣـﯿـﺨَـﻨْـﺪﯼ!!!

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط خانوم خانومای گل نمایش پست ها
    من ۱ماه دیگه دوباره کنکور دارم .چه خاکی بریزم سرم؟
    به نظرم یه مشاوره حضوری برید چون من در تخصصم نیست راهنمایی و برنامه ریزی درسی انجام بدم.حتما با یه مشاوره حضوری مشورت کنید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)