نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: شک به پدر

1480
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35522
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

شک به پدر

چند مدتی بود که مادرم بهم می گفت که رفتار بابام جوری شده و مثل اینکه میره بیرونو شلوغی می کنه و با بعضی خانوم ها رابطه برقرار می کنه خودشم از نوع رابطه های جنسی با زنان بد کاره
    این موضوع خیلی من رو اذیت می کرد و دلیلش رونمی دونستم تا یه روز بر حسب کنجکاوی وقتی پدرم تو مغازه بادوستی که بهش شک کرده بودم بااون هماهنگ میشه، گوشی رو اونجا رو حالت ضبط قرار دادم و رفتم بیرونو بعد از مدتی اومدم. قتی فایل رو شنیدم مطمئن شدم که بابا داره با یه زن دیگه رابطه برقرار می کنه.
    خیلی روش فکر کردم که چیکار کنم؟
    جی پی اس بخرم بذارم تو ماشین
    یا
    برم پرینت مکالماتش رو بگیرم و خلاصه خیلی فکرا دیگه؟
    اگه میتونین بنده رو راهنمایی کنین ممنون میشم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,915 بار در 982 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : درد سر عظیم عظیم عظیم

سلام.
    شما چند سالتونه؟

موضوع جی پی اس و پرینت مکالمات رو مادرتون ازتون خواستن انجام بدین یا خودتون به این فکر افتادین؟

اگه مادرتون خواستن با احترام بگید بهتره شما وارد جریانات زناشویی پدر و مادرتون نشین و خودشون مشکلشونو حل کنن٬ جی پی اس و پرینت مکالمات رو مادرتونم میتونن انجام بدن!

اگر هم مادرتون از شما چنین چیزی نخواستن و این موارد حاصل افکار خودتون هست باید بگم هیچ فرزندی حق نداره پدر و مادرشو به خصوص درباره چنین موضوعاتی چک کنه!

هیچ کسی حتی فرزندان هم از جزئیات رابطه یک زن و شوهر اطلاع ندارن و نمیتونن قضاوت کنن که چرا و به چه دلیل این اتفاقات رخ میده.

مادرتون از همه چی اطلاع دارن٬ هر کاری لازم باشه خودشون انجام میدن!

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : شک به پدر

شک خوب، پرس‌‌و‌جویی است که از یک روح و روان مثبت برمی‌خیزد. این شک زاییده شرایط سخت و خطرناک است، با آرزوی اینکه منتهی به یک پایان روشن یا عملکرد موفقیت‌آمیز باشد. شک بد، پرس‌وجویی است که از یک روح و روان منفی و بدبین برمی‌خیزد و آینده را تاریک و کارها را نابه‌سامان و در حال تخریب می‌بیند. خلاصه، شک همیشه بد نیست و این برخلاف نظر کسانی است که همیشه می‌خواهند دیگران با چشم بسته همه‌چیز را بپذیرند. آنها تنها یک نوع از شک را پذیرفته‌اند، در حالی که اگر پایه‌های یک اعتقاد بسیار محکم باشد، هیچ‌گونه شک و شبهه‌ای نمی‌تواند آن را از بین ببرد و ترس از شک‌های سازنده، بی‌مورد است.

آدم‌هایی که بزرگی‌شان بیش از آنچه واقعی باشد خیالی است، در برابر شک دیگران، بسیار ناشکیبا هستند. آنها ستایش و خوش‌آمدگویی دیگران را به شک آنها ترجیح می‌دهند، چرا که در بسیاری مواقع در مقابل سوال افرادی که به آنها شک کرده‌اند بی‌جواب می‌مانند. آنها عجله می‌کنند، گرد و خاک به راه می‌اندازند تا دیگران فرصت فکر و سوال و شک کردن پیدا نکنند. اگر می‌خواهید جزو این دسته از افراد نباشید چاره‌اش دوره کردن خودتان است؛ یعنی قبل از آنکه هر کسی به شما شک کند، خودتان این کار را انجام دهید. مثلا با سوال‌های ساده‌ای چون: «آیا من آدم وفاداری هستم؟... آیا من واقعا جزو آدم‌های خوب محسوب می‌شوم؟ چه دلیلی برای خودم دارد؟ و...»

یک شک خوب ممکن است در‌ آستانه‌ انجام کاری یا در آغاز یک رابطه‌ای در فکر ما جوانه بزند و به جای اینکه پای ما را سست کند و چشم ما را به روی حقیقت‌ها ببندد، با خود سوال‌هایی به همراه بیاورد که موجب روشن شدن دریچه‌های تاریک آینده می‌شود؛ مثلا: «آیا این حقوق برای این مقدار کار کافی است؟... آیا این شرکت به ثبت رسیده؟... چه تضمینی برای باز پس گرفتن مدارک و سفته‌های من وجود دارد؟ و...»
    حتی این شک می‌تواند در روابط‌مان هم به ما کمک می‌کند و کسی که تا به امروز برای خودش و خانواده‌اش مفید نبوده، آیا می‌تواند یک‌شبه تغییر کند؟... آیا او درآمد کافی برای اداره زندگی‌‌اش دارد؟... چرا او گاه و بی‌گاه غیب‌اش می‌زند بدون اینکه کسی را از احوال‌اش باخبر کند؟... چرا مدام در حال چک کردن اطرافیان‌اش است؟ و...» این سوال‌ها قبل از شروع یک کار و رابطه جدی می‌تواند به شناخت کامل‌تر ما نسبت به اطراف‌مان کمک کند و موجب شود با چشم بازتری وارد دنیای تازه‌ای شویم که برای ما سرشار از امید و آرزو است. شک با این پیش‌فرض می‌تواند مثل یک عامل پیشگیری عمل کند، قبل از اینکه واقعه‌ای جدی رخ داده باشد. شک مثل درد یک واکسن است در مقابل تحمل درد طولانی یک درمان؛ درمانی که اساسا معلوم نیست جوابگو باشد یا نه.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22689558
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد