نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: مخالفت خانواده

1513
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35525
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مخالفت خانواده

خانمی 20 ساله هستم با یک آقای 24 ساله
    5 ماهه پیش توسط دوستانمون برای ازدواج بهم معرفی شدیم
    و بعد از شناخت با خونواده ها درمیون گذاشتیم
    البته فقط مادرم از ماجرای صحبت های پنهونی ما خبر دارن. چون ما خونواده سنتی هستیم که مخالف این روابطیم
    مخصوصا برادرم تعصبات شدیدی داره. ک کلی مادرم بخاطر همین موضوع سرزنشم کرد
    بعد از تماس مادر ایشون پدرم حتی اجازه ندادن که اشناییتی پیش بیاد برای خونواده ها
    خونوادم میگن باید صبر کنی برای موقعیت های بهتر
    ایشون شغل ازاد دارن و خونوادم با شغل دولتی موافقن! البته سرمایه ای هم ندارن..
    و چون رشته تحصیلیم یکی از زیرشاخه های پیراپزشکیه توقع موقعیت فوق العاده ای رو دارن
    حتی تحقیق درستی هم نرفتن چون ما همه امیدمون به تحقیق بود
    و مادرم گفتن ک رابطتتون قط شه و فکرشو نکن
    من هم همینکارو کردم. اما ایشون گفتن اگه امیدی هس بدون رابطه صبر میکنیم تا سال بعد. حتی دوسال بعد!
    حالا من موندم بین دوراهی
    نظر شما چیه.. فکر میکنید صبر کردن تا یکی دوسال اینده بدون رابطه راه درستیه یا فراموش کردن برای همیشه؟
    اینو هم نمیتونم نادیده بگیرم ک برای این رابطه همیشه عذاب وجدان دارم...
    ویرایش توسط tardid : 06-09-2017 در ساعت 07:14 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مخالفت خانواده

اگر پدر و مادر به هیچ عنوان با ازدواج موافقت نمی کنند، جنگیدن با آنها اصلا توصیه نمی شود، فرزندان باید آنقدر درایت داشته باشند تا بتوانند با دوستی و جلب اعتماد با پدر و مادر کنار بیایند، کمک یک مشاور هم می تواند در چنین مواقعی بسیار کمک کننده باشد، چرا که می توان با تشکیل جلسات و گفت وگوهای گروهی به همراه مشاور، فضا را کمی بازتر کرد تا والدین تا حدی نرم شوند.

بهترین راه در اینجا صبور بودن است حتی تا چند سال، شاید کمی مشکلات سبک تر شوند، اگر هم مشکلات حل نشوند اما این اطمینان خاطر وجود خواهد داشت که به اندازه کافی سعی خود را کرده اید و هیچگاه احساس گناه نخواهید کرد.کدام بهتر است؟
    من نه کاملا ازدواج به سبک سنتی را توصیه می کنم نه غیر سنتی را بلکه می گویم باید چیزهای خوبی را که در ازدواج سنتی وجود دارد با خوبی های ازدواج غیر سنتی ترکیب کرد تا بهترین تصمیم گرفته شود. باید بدانید هنر ما در تلفیق است نه در حذف یکی به نفع دیگری.
    ازدواج های سنتی روز به روز کمتر می شود
    آمار ازدواج های سنتی روز به روز کمتر می شود به خصوص در شهرهای بزرگ و در میان افراد تحصیلکرده، از جهت دیگر فاصله نگرش بین پدر و مادرها و بچه ها روزبه روز بیشتر می شود چرا که والدین خودشان را به روز نمی کنند و در نتیجه تفاوت سلیقه ها بیشتر می شود و همین می تواند تنش ها را بیشتر کند.

گاهی والدین فراموش می کنند که دیگر گذشت آن دورانی که در مهمانی های زنانه یا حمام ها برای پسرانشان همسر انتخاب می کردند، حالا بچه ها می خواهند خودشان انتخاب کنند. از طرف دیگر گاهی ملاک های پدر و مادر خیلی متفاوت از بچه هاست چون عموما از نظر آنها ظاهر، میزان تمکن مالی، اصالت خانواده و… مهم است در حالی که فرزندان این طور فکر نمی کنند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد