نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: کم توجهی خانواده همسرم

785
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34642
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

کم توجهی خانواده همسرم

با سلام وخسته نباشید دختری 20ساله هستم حدود 8 ماهه که عقد کردم شوهرم آدم خوبیه فقط یه مشکل داریم اینکه خونواده ایشون توجهی به من ندارن مثلا اصلا براشون مهم نبود که من دوس دارم جشن عقد بگیرم ونزاشتن که ما جشن بگیریم الان هم مناسبت هایی که خانواده داماد برای عروس کادو میبرن مثل عید و شب یلداو...خانواده همسرم اهمیتی نمیدن واگه هم گلایه کنم پرتوقعم از نظر اون ها به خدا توی منطقه ما این چیزا خیلی مهمه همه دخترای فامیل که عقدن اونقد ارج وعزت دارن پیش خانواده همسرشون ولی من...کاری هم نکردم که بگم به تلافی اون کارمه این رفتارشون.شدیم سوژه خنده و سرکوفت فامیل چیکار کنم آخه؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

پاسخ : کم توجهی خانواده همسرم

سلام
    شاید تو خانواده اونا رسم نیس
    یا سن مادرشوهرت اینا بالاس و حوصله این چیزا را ندارن
    یا دستشون تنگ هست و نمیتونن تهیه کنن
    باید به اینا توجه کنی و اگه فقط برای شما اینطور هستن بی توجهن اما اگه کلا برای بقیه بچه ها هم همینجورن پس به دل نگیرین
    مهم احترام و محبت هست ک بکنن
    بخدا دخالت نمیکنن تو زندگیت و همسرت خوبه کلاتو باید بندازی هوا
    اینقد خانواده ها هستن کادو میخرن و اخرش با دخالت های بیجا زندگی جوانهاشون را خراب میکنن
    پس برای چیزای بی ارزش نزار اون محبت و احترام از بین بره.
    فرستاده شده از LG-D855ِ من با Tapatalk

3. 2 کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

شما ازدواج کردید و باید از این مقایسه ها با خانواده های دیگر دوری کنید

زندگی شما این شکل و روشو داره و شما باید با این شرایط سازگاری پیدا کنید وگرنه شرایط رو برای خودتون سخت تر خواهید کرد

سازگاری و صبوری، پایه‌های زندگی هستند
    دین اسلام سازگاری را به زن‌و‌شوهرها توصیه می‌کند. روایت داریم اگر مردی با بداخلاقی همسرش بسازد، ثواب ایوب پیامبر را برده است؛ چنانکه حضرت ایوب(ع) در صبوری مثال‌زدنی بوده است.

اگر خانمی با بداخلاقی شوهرش صبر و شکیبایی کند، ثواب آسیه، همسر فرعون را برده است که همواره جزو زنان برتر بهشت معرفی شده است.

در زندگی اجتماعی نمی‌توانیم انسان‌ها را تغییر دهیم و آن‌ها را مطابق نظر خود بسازیم، تربیت افراد مختلف دست ما نیست و درواقع تنها اختیار خودمان در دست ماست.

به‌دنبال تغییر طرف مقابل نباشید
    اینکه در زندگی به‌دنبال تغییر طرف مقابل باشیم، کاملا غلط است و انتظاری نادرست از زندگی به شمار می‌رود.

حتی برخی پا را فراتر می‌گذارند و قصد دارند اخلاق و رفتار مادر شوهر یا مادر زن خود را عوض کنند، در‌حالی‌که هرگز موفق نخواهند شد و اساسا چنین تفکری از بنیان اشتباه است.

حضرت ابراهیم‌(ع) از همسرش پیش خداوند شکایت کرد. خداوند فرمود: «او را تغییر نده. همسر تو مانند یک استخوان منحنی است. چنانچه با شرایط او زندگی کنی، بهره می‌بری و چنانچه بخواهی او را تغییر دهی، او خواهد شکست.» این جملات را حجت‌الاسلام واعظ‌موسوی در ادامه صحبت‌هایش می‌گوید و تصریح می‌کند: تغییر تربیت آدم‌ها کار آسانی نیست. سن ٢١سالگی که بیشتر دخترها در آن ازدواج می‌کنند، پایان سه دوره تربیتی آن‌ها ست. برای پسرها نیز که در سنین بیشتر ازدواج می‌کنند، قضیه به‌مراتب سخت‌تر است. هرگز نمی‌توان انتظار داشت شخصیت فرد پس‌از دوره تربیتی‌اش که کاملاً شکل گرفته است تغییر کند.

سازگاری افراد با خود، دیگران و محیط
    خداوند پس‌از گذشت ٢١سال از عمر فرزند، حتی از پدر و مادر دیگر انتظار رسیدگی و تربیت ندارد، چه خوب و چه بد دوره تربیتی تمام شده است و آن‌ها نیز دیگر نمی‌توانند تأثیر چندانی داشته باشند.

در این راستا روان‌شناسان هدف از آموزش مهارت‌های زندگی را افزایش سطح سازگاری انسان با خود، دیگران و محیط بیان می‌کنند و همواره توصیه آن‌ها کمک به تغییر فردی دارد تا تغییر طرف مقابل. این نکات از دیگر تاکیدات حجت‌الاسلام واعظ موسوی است و یادآوری می‌کند: آیت‌ا... خامنه‌ای درباره امام‌(ره) نقل می‌کنند که هرگاه ایشان خطبه ازدواج می‌خواندند به زوج‌ها توصیه می‌کردند در یک جمله «بروید و با هم بسازید».
    این مشاور دینی و خانواده تاکید می‌کند: جامعه‌پذیری، محیط‌پذیری و درمجموع پذیرفتن شرایط زندگی، ایده‌آل است و افراد به‌جای سعی در تغییر زمین و زمان میزان سازگاری خود را افزایش دهند. در زیارت امین‌ا... می‌خوانیم خدایا نفس من را طوری قرار بده که به تقدیرهای تو «اطمینان» (بالاترین سطح آرامش روانی) پیدا کنم و دربرابر «قضای» (بالابردن سطح رضایت‌مندی) تو راضی باشم.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34188
    تشکـر
    21
    تشکر شده 28 بار در 26 پست
    میزان امتیاز
    8

عزیزم خانواده همسر منم همینطورن . براشون هیچی مهم نیست . حتی تو دوران بارداریمم اصلا یه سراغی ازم نمیگرفتن . اوایل ناراحت میشدم ولی الان خیلی راضیم چون میتونن از منم توقع داشته باشن . بنظرم اینطوری خیلی خیلی بهتره .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)