نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: مشکل باهمسر

880
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35603
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل باهمسر

با سلام من دختری22 ساله ام که 1سال و نیمه عقد کرده ام و الان در دوره نامزدی هستم من و شوهرم خیلی همدیگرو دوست داریم و مشکل حادی باهم نداریم ولی یه مسیله ای که خیلی منو کلافه کرده اینه که ایشون با وجود اینکه خیلی معاشرتی هستن ولی خونه ما یا فامیلان به زور میان بیشتر مهمونی های اقوام منو میپیچونه به زور و قهر من بعضیااشو میاد حتی خونه خودمون به زور دوبار در هفته بیاد خسته شدم ازین که هر مهمونی میرم ازم خبرشو میگیرن و من باید دروغ بگم و بهونه بیارم که چرا نیوند توروخدا کمکم کنین چیکارش کنم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مشکل باهمسر

بر اساس این پژوهش مغز افراد درونگرا و برونگرا در شیوه واکنش آنها به تجربیات متفاوت است.

این تحقیقات نشان داده که برونگراها بیشتر به ارضاء فوری تمایلاتشان گرایش دارند در حالیکه درونگراها با تحریک بیش از حد، مضطرب می‌شوند.

برونگراها بیشتر توجه خود را به چهره افراد معطوف می‌کنند در حالیکه درونگراها بیشتر به جزئیات کوچکتر توجه می‌کنند که دلیل عدم علاقه این افراد به محیطهای بسیار محرک را توجیه می‌کند.

محققان در این پژوهش بر روی گروهی از دانشجویان برای شناسایی ترکیبی از افراد درونگرا و برونگرا کار کردند.

به این افراد داروی ریتالین که برای درمان بیش‌فعالی مورد استفاده بوده، ارائه شد. این دارو مغز را به تولید ماده شیمیایی دوپامین برای احساس خوب تشویق می‌کند.

سپس از داوطلبان خواسته شد تا یک فیلم را مشاهده کرده و محققان بطور همزمان ارتباط آن را با آزادسازی دوپامین در مغز بررسی کردند.

این کار با بررسی رفتار شرکت‌کنندگان مانند ظاهر آنها و سرعت ضربه‌زدن انگشتان آنها انجام شد.

این آزمایش نشان داد افراد برونگرا در نتیجه محیط هجوم دوپامین را تجربه می‌کنند در حالیکه در درونگراها چنین چیزی وجود نداشت. در نتیجه محققان به این نتیجه رسیدند که درونگراها از تفاوت‌های بنیادی در شیوه عملکرد مغزشان برخوردارند.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد