نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: آمادگی برای امتحان

550
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15415
    تشکـر
    0
    تشکر شده 9 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    9

آمادگی برای امتحان

سلام
    من دانش آموز پایه نهم هستم و امسال میخوام توی آزمون نمونه دولتی شرکت کنم. من معدلم 20 هست و از بابت خوندن کتاب درسی هیچ مشکلی ندارم ولی خیلی به تکمیلی ها مسلط نیستم.یعنی از اونجایی که توی این امتحانا علاوه بر مطالب کتاب درسی سوالای خارج از کتاب و فراتر هم میاد من باید در طول سال اونهارو میخوندم که نخوندم. به نظر شما توی این شیش روزی که وقت دارم برنامه ریزی کنم و تکمیلی هارو بخونم یا اینکه تست بزنم و جمع بندی کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6495
    تشکـر
    492
    تشکر شده 306 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : نمونه دولتی نهم

بهترین تصمیم، تصمیم منطقی براساس زمان باقی مانده و الویت بندی کتب و جمع بندی اون هستش.

مهمترین بخش در پایان خواندن کتب، قطعا جمع بندی و مرور سریع آنهاست. که خودش وقتی رو می طلبه.
    براساس تجربه و تواناییتون این مقدار زمان رو محاسبه کنین که چقدر وقت می بره. و بعدش اگر از این شش روز وقتی باقی موند، برای خوندن کتاب ها و جزوه های دیگه هم برنامه ریزی کنید.
    اگرهم وقتی باقی نموند، شما چیزی رو از دست ندادین.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : آمادگی برای امتحان

برای نمونه نگذارید استرس نمره های پایین ترم گذشته یا موفق نشدن در یکی از امتحانات این ترم، به نمره ای که در بقیه آزمون ها می گیرید، لطمه بزند. شما باید از اشتباهات گذشته تان درس بگیرید و به جبران آن ها در آینده امیدوار باشید. اگر پیش از این در درسی نمره خوبی نیاورده اید، نباید در تمام امتحان ها با چنین نگرانی ای سر جلسه بروید. قضاوتی که شما در مورد خودتان می کنید می تواند روی نتیجه ای که می گیرید تاثیر بگذارد، پس به خاطر یکی، دو شکست، قضاوت بی رحمانه ای در مورد توانایی هایتان نداشته باشید.

استفاده از فکر جمعی می تواند مسیر شما را برای موفق شدن در امتحان ها هموارتر کند. اگر یکی از دوستانتان به ریاضی مسلط تر است و شما فیزیک را بهتر بلدید، در یاد گرفتن این دروس به هم کمک کنید. گذشته از این، می توانید با خلاصه بندی کتاب ها به یکدیگر کمک کنید و جزوه خلاصه هایتان را با هم مبادله کنید. فرض کنید باید یک کتاب 90 صفحه ای را بخوانید. اگر شما و دو نفر از دوستانتان هرکدام 30 صفحه از این کتاب را خلاصه کنید و پرسش ها را از دل مباحث دربیاورید، با سرعت و دقت بیشتری می توانید نکات مهم را بخوانید و یاد بگیرید. در چنین شرایطی انگار زحمت شما برای خواندن آن کتاب، یک سوم شده است.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-88472864
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)