نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: سردرگمی در انتخاب رشته

731
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35699
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Exclamation سردرگمی در انتخاب رشته

با سلام و خسته نباشید.
    من 20 سالم هست. از بچگی عاشق الکترونیک و کامپیوتر و فیزیک بودم. کل رویای کودکی من از سوم ابتدایی تا الان این بود که یه روز بزرگ شم و فیزیکدان بشم
    . به خاطر همین رویا و انگیزه به شدت درس خوندم و تو پنجم ابتدایی از تیزهوشان شهرمون (شهید مدنی 1) قبول شدم. ما تو مدرسمون علاوه بر بقیه دروس ، درس برنامه نویسی هم داشتیم ، و این درس برای من شروع یه انگیزه و رویای دیگه بود ، هدفم شده بود المپیاد کامپیوتر ، که برم تو دبیرستان یه مدال خوشرنگ بیارم. واسه همین دوباره خوب درس خوندم ، هم درس های مدرسه و هم درس های المپیاد کامپیوتر که از همسن هام خیلی جلو افتادم. تو سوم راهنمایی هم مجددا از آزمون تیزهوشان قبول شدم و رفتم دبیرستان تیزهوشان. من که از خوشحالی داشتم بال در می آوردم چون الان هدفم دقیقا جلو چشمم بود .
    اما تو آخر اول دبیرستان که انتخاب رشته داشتیم خانواده من با اصرار و حتی دعوا منو مجبور کردن که برم تجربی بخونم و پزشک شم
    !! حتی فامیلهامون هم اومده بودن نظر می دادن که من برم تجربی !!
    خلاصه من هم یه بچه 14 ساله ، تسلیم شدم. ولی چون عادت داشتم المپیادی درس بخونم و به ساختار کنکور عادت و توجهی نداشتم تصمیم گرفتم برم المپیاد زیست بخونم ، سال دوم دبیرستان خوب بود با علاقه کتاب هارو می خوندم و تو آزمون های آزمایشی هم نتیجه خوبی میگرفتم ، اما سال سوم که امتحان داشتیم این بی علاقه گی اومد سراغم و نتونستم خوب بخونم و با اختلاف خیلی کمی قبول نشدم.
    خلاصه با این انتخاب ها ، منی که غیر از کتاب خوندن کاری بلد نبودم به شدت افت کردم تا جایی که معدلم از نوزده و هفتاد تو اول دبیرستان رسید به نه تو دیپلم !! الان کنکور تجربی 96 سومین کنکوری هست که دو هفته دیگه میدم و هیچ علاقه و انگیزه هم ندارم و احتمالا امسال هم قبول نشم.

دیگه واقعا گیج شدم ، استعداد دارم هم تو تجربی و هم تو ریاضی. چون چند ساله دارم تجربی می خونم به نوعی علاقه هم بهش دارم . یکی از دوستام که سال 2 پزشکی میخونه سوال هایی ازش می پرسم که هنگ می کنه چون 3 برابر اون کتاب فیزیولوژی خوندم یکی دیگه از دوستام هم که داره برق می خونه همیشه پروژه های برنامه نویسی اش رو من انجام میدم. الان شدم یک بام و دو هوا ، می خوام اگه امسال قبول نشدم تو 97 با
    مشاوره
    هایی که انجام میدم یه کار اساسی و کامل انجام بدم منتها نمی دونم چه مسیری رو برم.

ببخشید طولانی شد ، ولی واقعا نیاز داشتم اینا رو یه جایی بگم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : سردرگمی در انتخاب رشته

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-88472864
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد