نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: دلزدگی از شوهر

2185
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35670
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دلزدگی از شوهر

سلام من نسبت به همسرم دلسرد شدم تحملش واسم سخت شده ۵ ساله ازدواج کردم بچه دارم شوهرم بارها و بارها بهم خیانت کرد دروغ زیاد میگه نهون کاری داره خیلی بدقوله هر بار التماس کرده به دست و بام افتاده رهاش نکنم و خودش و اصلاح میکنه ولی همش دروغ بوده به هیچ چیزم اعتقاد نداره به خواهرم نظر داره گندشم دراومد کلا در برابر مشکلات ضعیفه موندم چیکار کنم نمیتونم راحت حرف از طلاق بزنم بخاطر ابرو و خانوادم واقعا بریدم همش تو فکرم و کسل چجوری بهش اعتماد کنم نمیدونم چرا اینجوری شدم اما حتی نگاه کردن به صورتش حالم و بد میکنه

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : دلزدگی از شوهر

دلایل مختلفی برای خیانت مردان بیان میشود از جمله :

1. انتخاب همسر آگاهانه نبوده و براساس تصورات ذهنی مثل زیبایی، پول و... بوده و زمانی که مرد در زندگی مشترک به آگاهی رسیده و خود را فرد موفقی ندیده، به سمت خیانت رفته است.

2. افراد وقتی وارد زندگی مشترک می شوند، معیارهای شان سریع تر تغییر می کند. یعنی اگر زیبایی بوده، دیگر نیست و خانواده مهم تر است. تغییر جهشی نگرش، فرد را درگیر خیانت می کند.

3. نیازهای عاطفی ـ احساسی و جنسی مرد از سوی زن تامین نشده و مرد تصور می کند این نیازها را باید در فضای خارج از خانه تامین کند.

4. رفتارهای همسر تغییر می کند؛ یعنی زن با دلایلی وارد زندگی می شود که از نظر مرد خوب بوده، اما پس از آن، این طور نیست.

5. نبود آرامش و آسایش در خانواده؛ زن دعوا می کند، فریاد می کشد و همسرش را تحقیر و سرزنش می کند.

6 . زنانی که به لحاظ پزشکی نتوانسته اند صاحب فرزندی شوند و فضای خانه را شاد کنند؛ در این حالت مرد این حق را به خودش می دهد که با اختیار کردن همسر دوم صاحب فرزند شود.

7. خانواده های کنترل کننده عامل دیگری است که مرد را به سمت خیانت به خانواده اش سوق می دهد. بخصوص زمانی که رابطه میان خانواده همسر و عروس، رابطه خوبی نباشد. در این صورت خانواده کنترل کننده مرد را به سمت خود می کشد و با رفتارهایی که به مرد آموزش می دهد، از او می خواهد که به همسرش بی توجهی کند. چنین خانواده هایی در واقع آتش بیار معرکه هستند.

8 . دلیل دیگر خیانت مرد، برخوردار نبودن از زندگی سالم در دوران جوانی است. مردی که با انتخاب دوست دختران متعدد، دوره جوانی خود را سپری کرده، احتمال داردکه در زندگی مشترک نیز نتواند با همسر خود سازگاری و ارتباط کلامی لازم و موثر را داشته باشد. چنین مردی همیشه به دنبال رابطه های جدید غیر از همسر خود است و این موضوع می تواند رفتار آموخته شده از دوران جوانی یا یک نوع روش زندگی برای این فرد باشد و در نظام خانواده خلل ایجاد کند.

در این میان، دو دلیل مهم بیش از دیگر دلایل، خیانت مردان را رقم می زند؛ نخست سرد مزاجی زنان یا اختلالات جنسی یا روانی ـ جنسی است که باعث می شود به تمایلات جنسی در حد انتظار و متناسب با خواست مرد پاسخ داده نشود و او برای تامین بخشی از نیازهای خود، به خارج از خانه پناه ببرد. این نکته را نیز در نظر بگیرید که پناه بردن به فضای بیرون از خانه ممکن است احساس رضایت مندی را که مرد به دنبالش است در او ایجاد نکند.

علت دوم، تنوع طلبی مردان است که مشکل اخلاقی به شمار می رود. مردان نسبت به آنچه دارند، ممکن است احساس رضایت مندی نداشته و قانع نباشند و به همین دلیل به سمت فرد دیگری بروند. البته این تنوع طلبی ممکن است ریشه در سبک زندگی والدین داشته باشد. وجود مردان چند همسری، می تواند در بافت و نظام تفکری خانواده اختلال ایجاد کند. مجموعه این عوامل سبب می شود فضای داخل خانه ملتهب شود و مرد به سمت خیانت پیش برود.

راه حل چیست؟
    1. زن باید حالات روحی و روانی مرد خود را بشناسد یا شناخت دقیق تری نسبت به این حالات پیدا کند.

2. حساسیت های شوهر خود را بشناسد و به آنها احترام بگذارد.

3. رابطه عاطفی و کلامی خود و همسرش را در سطح مطلوبی نگه دارد.

4. عواملی که همسرش را عصبانی کرده و باعث قطع رابطه می شود، از مسیر زندگی خود بردارد.

5. به تقاضای همسرش پاسخ دهد و در صورتی که نامطلوب بود با صحبت کردن با شوهر یا خانواده شوهر حل کند. در غیر این صورت با کمک گرفتن از یک مشاور و روان شناس، مشکل را برطرف کند.

6 . اگر زن با مشکل سرد مزاجی مواجه است، برای بهبود رابطه با شوهر به درمان مشکل اقدام کند تا شاید با رفع این مشکل فضای داخل خانه به ثبات و آرامش برسد.

7. رفتارهای کنترل کننده همراه با محدودیت و جستجو گرایانه، مرد را از خانواده دور می کند. خانم ها از این رفتار دوری کنند.

8 . آراسته بودن زن، منظم بودن، رسیدگی به امور بچه ها و خانه، احترام به خانواده، دروغ نگفتن و پرهیز از مخفی کاری باعث می شود مرد در درون خانواده نیازهای عاطفی و احساسی خود را تامین کند و به بیرون پناه نبرد.
    در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22689558
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    علت دوم، تنوع طلبی مردان است که مشکل اخلاقی به شمار می رود. مردان نسبت به آنچه دارند، ممکن است احساس رضایت مندی نداشته و قانع نباشند و به همین دلیل به سمت فرد دیگری بروند. البته این تنوع طلبی ممکن است ریشه در سبک زندگی والدین داشته باشد. وجود مردان چند همسری، می تواند در بافت و نظام تفکری خانواده اختلال ایجاد کند. مجموعه این عوامل سبب می شود فضای داخل خانه ملتهب شود و مرد به سمت خیانت پیش برود.

آقا فرخ مطالبی در نت خوندم که میگه تنوع طلبی مردان ناشی از طبیعت آنان است و مردانی که فقط با همسر خود هستند در واقع در حال سرکوب میل طبیعی خود هستند
    این مسئله چقدر علمیست و واقعیت داره
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35670
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

امشب باز بخاطر یه پنهان کاری دیگش بحثمون شد بدون اینکه بمن بگه با شماره من وارد تلگرام میشده اخه من عضو این شبکها نیستم مخوام فردا برم کار درستیه از تحمل کردنش خسته شدم با رفتنم یعنی پدرم از همه چیز با خبر میشه که من تو این مدت نذاشتم متوجه چیزی بشه نمیدونم تصمیم درست چیه.فکر میکنم درمورد ما گزینه 1و8صدق میکنه البته بعد یه مدتی که شناختمش و خیانتاش و دیدم منم شدم نمونه بارز مورد سوم اما تلاشم و واسه جذبش کردم اما روش تاثیری نداره

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط سهبا نمایش پست ها
    سلام من نسبت به همسرم دلسرد شدم تحملش واسم سخت شده ۵ ساله ازدواج کردم بچه دارم شوهرم بارها و بارها بهم خیانت کرد دروغ زیاد میگه نهون کاری داره خیلی بدقوله هر بار التماس کرده به دست و بام افتاده رهاش نکنم و خودش و اصلاح میکنه ولی همش دروغ بوده به هیچ چیزم اعتقاد نداره به خواهرم نظر داره گندشم دراومد کلا در برابر مشکلات ضعیفه موندم چیکار کنم نمیتونم راحت حرف از طلاق بزنم بخاطر ابرو و خانوادم واقعا بریدم همش تو فکرم و کسل چجوری بهش اعتماد کنم نمیدونم چرا اینجوری شدم اما حتی نگاه کردن به صورتش حالم و بد میکنه
    [quote=سهبا;244676]امشب باز بخاطر یه پنهان کاری دیگش بحثمون شد بدون اینکه بمن بگه با شماره من وارد تلگرام میشده اخه من عضو این شبکها نیستم مخوام فردا برم کار درستیه از تحمل کردنش خسته شدم با رفتنم یعنی پدرم از همه چیز با خبر میشه که من تو این مدت نذاشتم متوجه چیزی بشه نمیدونم تصمیم درست چیه.فکر میکنم درمورد ما گزینه 1و8صدق میکنه البته بعد یه مدتی که شناختمش و خیانتاش و دیدم منم شدم نمونه بارز مورد سوم اما تلاشم و واسه جذبش کردم اما روش تاثیری نداره [/quote

سلام

مطب شما را خواندم عزیز و خیلی متاسفم از انچه که خواندم. نمیدونم شما و همسر شما چند سالتونه؟ و تحصیلات و تخصص هر دو چیه؟ و نوع کار و شغل؟ ولی ازدواج غلطی داشته اید و نشناخته ازدواج کرده اید و بعد از اون بچه دار شدن(اونم اگر بعد از فهمیدن خیانت همسرتان حاملگی صورت پذیرفته باشد!!!

پس سعی کنید جدایی و طلاق غلطی نداشته باشید! میدانیم که خیانت عشق رو از بین میبره و شک و تردید رو به وجود میاره, که زندگی کردن با شک و تردید خیلی خیلی مشکله!!!

از طرفی طلاق و جدایی نیز با خود بحرانهایی رو به وجود میاره که باید به دقت بررسی بشه و خود شخص اماده بشه برای مبارزه با این بحرانها که میتواند هم روانی باشد هم اجتمایی و هم اقتصادی( از قبیل امرار معاش, افسردگی, بیوه بودن در جامعه!!, .........)

پس ازدواج غلط حیلی حیلی بده ولی طلاق غلط خیللللللللللللللللللللللل للللللللللللی خیللللللللللللللللللللللل لللللللللللی بدتره!!!!!!

کوتاه سخن هر دو با هم یا شما به تنهایی از یکی از همکاران مشاور حاذق ما در شهر خودتان مشورت بگیرید تا ببینید کدام بهترین روش است برای هر دوی شما.

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

6. کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد