نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: مشکلات در زندگی

1258
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35723
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکلات در زندگی

سلام خانمی 33 ساله ، دارای مدک لیسانس و کارمند هستم که 8 ساله ازدواج کردم و یه دختر 4 ساله دارم همسرم با ادعای عضق و عاشقی اومدم به خواستگاریم و با ادعای ایمان و اخلاق و صبر و اینکه هر چیزی که تو بخوای همون میشه منو راضی به ازدواج کرد دو ماه اول خوب بود خیلی مهربون و عاشق بعد یهو عوض شد تبدیل شد به یه موجود خشن و بداخلاق و وحشی همش داد و بیداد و دعوا و توهین هر وقت خواستم جدا شم اومد التماس کردو گفت دوست دارم و عوض میشم و ... ولی باز وقتی بر میگشتم یه چند هفته ای خوب بود ولی دوباره روز از نو و روزی از نو -همسرم هیچ ایرادی از من نمیتونه بگیره چون به ازای بداخلاقیهاش و وسواسش و همه توهین هاش همیشه سکوت کردم ،خودم خرج خودمو میدم ، با پول من خونه و ماشین خریدیم و در اختیار اونه ،برای بچه من لباس مسخرم من هزینه تولد میدم ولی با تمام اینا وقتی بهانه ای برای دعوا و قهر پیدا نمیکنه عدم رضایت از وظایف همسری رو عنوان می کنه و قهر میکنه و هر چقدر التماس میکنم یا اهمیت نمیدن یا با هر شیوه ای که دیگران میگم رفتار می کنم که آشتی کنه نمیکنه تا اینکه بعد از چند ماه مجبور به ترک منزل میشم که اونوقت التماساش شروع میشه که اشتباه کردم-الان باز هم به همون روز رسیدم
    میخام طلاق بگیرم چون شب و روزم گریه شده
    یه مرد بداخلاق وسواسی که همه چیز زندگیمو به خانوادش میگه ولی کوچکترین چیزهارو از من پنهان می کنه مدام ازم ایراد می گیره بهم توهین میکنه نه اهل گردشه نه اهل مسافرت و با وجود شاغل بودن من هر روز از من وظیفه همسرداری میخواد و تازه فقط هر جور که خودش دوس داره و با وجود اینکه من همیشه به حرفش گوش میدم ولی به خاطر تلخیش از کنار او بودن گاهی خوشحال نیستم ازم کینه به دل می گره
    آخه من چیکار کنم مگه میشه یه آدم وحشی که با وجود تمام لطفای تو خانوادت به خودش و بچش مدام به تو و خانوادت توهین میکنه رو دوست داشت نمیشه
    لطفا کمکم کنید چطور طلاق بگیرم
    دختر نازنینم چی میشه

2. کاربران زیر از parasto200 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مشکلات در زندگی

در همه تعارض‌ها معمولاً هر دو نفر سهمی دارند. پس بهتر است سهم خود را در ایجاد تعارض بشناسید و در صدد کم کردن آن باشید.
    این را بدانید که وقتی فردی مثل «دیگ زودپز» جوش می‌آورد و سوت می‌زند (بددهنی می‌کند) بهتر است فقط شعله را کاهش دهید؛ گاهی با سکوت، گاهی همدلی و یا حتی عذرخواهی؛ نه اینکه در صدد دفاع از خود برآیید، بحث را ادامه دهید و مدام ایراد بگیرید.

تشخیص دهید که ویژگی‌های مثبت واقعی همسرتان کدام است؟ چند بار این ویژگی‌ها را با همسرتان در میان گذاشته و از وی قدردانی کرده‌اید؟ «نگاه شکرگزارانه به زندگی، به انسان آرامش پایدار می‌دهد». همواره نعمت‌هایی در اطراف ما وجود دارد که به خاطر تکراری شدن، از دید ما پنهان می‌ماند. نگاه به موهبت‌ها به انسان سعه صدر می‌دهد و باعث می‌شود در مواقع عصبانیت، قدرت بیشتری برای مدیریت شرایط داشته باشید. این ویژگی‌ها را با همسر و فرزندانتان درمیان بگذارید تا فرهنگ قدردانی در خانواده شما گسترش یابد. همسرتان در شرایطی که عصبانی می‌شود، چه انتظاری از شما دارد؟ بهتراست خیلی شفاف از وی بپرسید که در این شرایط، دوست دارد شما چه کاری انجام دهید. در این گفت‌و‌گو سعی کنید که اطلاعات دقیقی به دست آورید؛ مثلا «منو عصبانی نکن» مبهم است و بهتر است به طور مثال بگوید که «وقتی از خانواده‌ات طرفداری می‌کنی، عصبی می‌شوم و اگر چیزی نگویی من هم ادامه نمی‌دهم».

بهتر است در این گفت‌و‌گو فقط شنونده بوده و در صدد کسب اطلاعات بیشتر باشید. فرزندانتان از شما چه چیزهایی می‌آموزند؟ بگذارید فرزندان دلبندتان از شما مدیریت شرایط بحرانی، انعطاف پذیری و صبوری را یاد بگیرند. این ویژگی‌ها در آینده می‌تواند زندگی آن‌ها را نیز نجات دهد.

پس اگر راه به جدایی باشه تا هفت سالگی فرزندتون پیش شماست و بعد از اون حضانت با پدرش خواهد بود مگراینکه بتونید عدم صلاحیت رو برای دادگاه ثابت کنید

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-88422495
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد