نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: آیا دچار دوقطبی هستم؟

8146
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35375
    تشکـر
    2
    تشکر شده 20 بار در 18 پست
    میزان امتیاز
    7

Exclamation آیا دچار دوقطبی هستم؟

سلام
    من اسم بیماری که به گوشم میخوره میرم در موردش تو اینترنت تحقیق میکنم
    من خودم میدونم دچار افسردگی هستم
    کلا ادمی ناراحت بی انگیزه همیشه گریه میکنم یا بغض دارم خیلیییی بی حوصله عصبی کلافه قدرت تصمیم گیری زیره صفر همیشه خسته هستم
    به چیزی علاقه ای ندارم نسبت به ادم ها هم به شدت ناامید شدم همش فکر میکنم ازم خوششون نمیاد یا منو به عنوان دوست نمیخوان و... که اصلا دوستی تو زندگیم ندارم
    استرسم زیاد و به شدت هم وسواس فکری دارم
    خیلی با خودم حرف میزنم حتی اتفاقی که برام افتاده باشه رو تو دلم برای خودم تعریف میکنم
    من تو ذهنم یه پسر خیالی دارم که منو دوست داره و میخوایم ازدواج کنیم و هر شب با فکر اون و اینکه چی کار میکنیم چی بهم میگیم عین کتاب یا فیلم برای خودم میگم تا خوابم ببره
    بعضی وقتا فکر میکنم مامانم یا بابام دنبالم میان تا ببینن کجا میرم
    من هیچ وقت رشتمو دوست نداشتم بعضی وقتا یهو به فکرم میرسید دوباره کنکور بدم با کلی انرژی و خوشحالی شروع میکردم تا انرژیم بعد از مثلا یک ماه از بین میرفت دوباره میشدم همون ادم سابق که چندین بار همچین اتفاقی برام پیش اومد یا ادمای موفق رشتمو میدیدم یه شور زیادی در من ایجاد میشد که من دوست دارم رشته و دانشگامو ولی بعد لز مدتی متنفر میشدم
    تو محیط کار با جدیت و خیلیی معمولی کار میکنم و میگم میخندم به طوری که کسی فکر نمیکنه من از تو داغونم ولی میام خونه و چند روز تعطیلم حالم بده اعصابم خرابه
    با کوچکترین خبر بدی مثلا مریضی یه فرد از خانواده دورمون من میریزم بهم
    یا میشنوم فلانی خودکشی کرده دلم میخواد منم خودمو خلاص کنم
    خیلی به مرگ و مردنم فکر میکنم
    نظر شما چیه اختلال دو قطبی دارم یا نه؟
    ویرایش توسط E.m1993 : 06-26-2017 در ساعت 02:46 AM

2. کاربران زیر از E.m1993 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : آیا دچار دوقطبی هستم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط E.m1993 نمایش پست ها
    سلام
    کلا ادمی ناراحت بی انگیزه همیشه گریه میکنم یا بغض دارم خیلیییی بی حوصله عصبی کلافه قدرت تصمیم گیری زیره صفر همیشه خسته هستم
    به چیزی علاقه ای ندارم نسبت به ادم ها هم به شدت ناامید شدم همش فکر میکنم ازم خوششون نمیاد یا منو به عنوان دوست نمیخوان و... که اصلا دوستی تو زندگیم ندارم
    خیلی با خودم حرف میزنم حتی اتفاقی که برام افتاده باشه رو تو دلم برای خودم تعریف میکنم
    من تو ذهنم یه پسر خیالی دارم که منو دوست داره و میخوایم ازدواج کنیم و هر شب با فکر اون و اینکه چی کار میکنیم چی بهم میگیم عین کتاب یا فیلم برای خودم میگم تا خوابم ببره
    من هیچ وقت رشتمو دوست نداشتم بعضی وقتا یهو به فکرم میرسید دوباره کنکور بدم با کلی انرژی و خوشحالی شروع میکردم تا انرژیم بعد از مثلا یک ماه از بین میرفت دوباره میشدم همون ادم سابق که چندین بار همچین اتفاقی برام پیش اومد یا ادمای موفق رشتمو میدیدم یه شور زیادی در من ایجاد میشد که من دوست دارم رشته و دانشگامو ولی بعد لز مدتی متنفر میشدم
    تو محیط کار با جدیت و خیلیی معمولی کار میکنم و میگم میخندم به طوری که کسی فکر نمیکنه من از تو داغونم ولی میام خونه و چند روز تعطیلم حالم بده اعصابم خرابه
    سلام دوست عزیز

به سایت مشاور خوش اومدین

از نوشته هاتون که برمیاد خانم باشید

ولی نگفتین چن سالتون هست

و اینکه چه مدت هست این حالت براتون پیش اومده

و آیا سابقه افسردگی در خانواده وجود داشته یا خیر؟

و هم اینکه این حالات بعد از اتفاق خاصی رخ داده یا شروعش ناگهانی بوده

خب اگه اینا رو جواب بدی شاید بهتر بشه کمک کرد

اما اصل مطلب اینکه

اینجا تنها کمکی که ما میتونیم بهت بکنیم این هست که همون مقالاتی که خودت هم خوندی رو برات بنویسیم

یا حتی به حرفات گوش کنیم و یه کمی حال روحیت بهتر بشه

من با توجه به اطلاعات خودم میگم به نظر نمیرسه که دوقطبی باشید...بیشتر افسرده هستید

و البته تشخیص دو قطبی بودن هم نیاز به تخصص داره چون طیف وسیعی رو در بر میگیره و باید مشخص بشه شما تو چه سطحی هستید

و حتما بهتره برای اینکه این مقالاتی که میخونی به طور عملی به کارت بیاد

به یه متخصص خانم مجرب ( روانشناس بالینی) مراجعه کنین اگر لازم دونستن شما رو برای دارو درمانی به روانپزشک ارجاع میدن

خواهشا از اسم روانپزشک و روانشناس هراسی نداشته باشید...همونطور که جسممون مریض میشه سریعا به دکتر مراجعه میکنیم وقتی روحمون هم مریض میشه باید همه جوره بهش کمک کنیم

پس روان درمانی همراه با دارو درمانی خیلی بهتر میتونه به شما کمک کنه تا اینکه توی اینترنت دنبال مقالات باشید

هرچه سریعتر اقدام کنین زودتر حالتون خوب میشه

یه کلیپ هست به اسم سگ سیاه افسردگی...تو همین سایت هم بود متاسفانه لینکش رو پیدا نکردم

اگه بتونین نگاش کنین میتونه کمکتون کنه

موفق باشید

4. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34374
    تشکـر
    337
    تشکر شده 212 بار در 131 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط E.m1993 نمایش پست ها
    سلام
    سلام . کاش دعوتم کرده بودی . زودتر میومدم برات مینوشتم

نه خیرم اصلا دو قطبی نیستی

دو قطبی دو روی سکته اس . یه شادی بیش از حدم باید داشته باشی

البته خفیفشم هست که اگه بلدش باشی باعث پیشرفتمم

تو هیچیت نیس . خیلیم خوب و سالم و قویی هستی

فقط خالی شدی . که خب دلیلش هرچیزی میتونه باشه مثلا شکست در گذشته یا...

خودتو پر کن . با همون روش هایی که توی تاپیک مداد رنگی برات گفتم . چند ماه بگذره ببین یه دنیاااااااااا جدید داری و یه ادم جدید شدی
    امضای ایشان

لیلی
    کنج محراب
    بال هایش از کتاب رویید
    تا به افلاک رسید .

6. کاربران زیر از nazanin1371 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

اختلال دوقطبی با تغییرات و بالا و پایین رفتن‌های اخلاقی بین هیجان و افسردگی شناخته می‌شود. در طول دوره هیجان، فرد ممکن است از واقعیت جدایی کامل پیدا کند.
    در جنون خفیف یا هیپومانیا که یکی از علائم این اختلال است، فرد وضعیت بسیار پرانرژی پیدا می‌کند اما هوشیاری خود به واقعیت را از دست نمی‌دهد.
    دکتر بیردن می‌گوید، “جنون خفیف می‌تواند وضعیت واقعاً لذت‌بخشی باشد. روحیه فرد به شدت تقویت می‌شود و انرژی و خلاقیت بسیار زیادی پیدا می‌کند و به نشاط می‌رسد. این قسمت بالای اختلال دوقطبی است.”

پُر بودن خانه از انبوه کارهای نیمه‌تمام یکی از ویژگی‌های اختلال دوقطبی است. افرادیکه بتوانند از انرژی خود وقتی در فاز هیپومانیا هستند استفاده کنند می‌تواند بازده بسیار خوبی داشته باشند.
    این افراد معمولاً از یک کار سراغ کار دیگر می‌روند، پروژه‌های غیرواقعبینانه دارند که معمولاً ناتمام می‌ماند.
    دکتر دان مالون (Don Malone) مدیر مرکز سلامت رفتاری و دپارتمان روانپزشکی کلنیک کلیولند در اوهایو می‌گوید، “این افراد معمولاً قادر به تمرکز روی یک کار نیستند و میلیون کار را شروع می‌کنند بدون اینکه بتوانند آنها را به اتمام برسانند.”

فردی که در وضعیت افسردگی اختلال دوقطبی است درست شبیه به فردی که افسردگی عادی دارد به نظر خواهد رسید. دکتر مالون می‌گوید، “آنها همان مشکلات افرادیکه دچار افسردگی معمولی هستند را با انرژی، اشتها، خواب و تمرکز خواهند داشت.”
    متاسفانه، قرص‌های ضدافسردگی معمولی به تنهایی برای افراد مبتلا به اختلال دوقطبی مناسب نیست. حتی ممکن است چرخه‌های تغییر روحیه را در این افراد بیشتر کند و یا فرد را به اپیزود جدایی از واقعیت بفرستد.
    او می گوید، “داروهای ضدافسردگی برای افراد مبتلا به اختلال دوقطبی می‌تواند خطرناک باشد زیرا ممکن است آنها را دچار جنون کند.”

برخی از افراد مبتلا به اختلال دوقطبی ممکن است دچار “جنون ادغامی” شوند که در آن علائم افسردگی و هیجان را همزمان تجربه می‌کنند. در این وضعیت، این افراد معمولاً به شدت آسیب‌پذیر می‌شوند.
    همه آدمها روزهای بد در زندگی دارند به همین دلیل است که تشخیص این نوع دوقطبی بسیار دشوارتر است.
    دکتر بیردن می‌گوید، “همه ما گاهی‌اوقات آسیب‌پذیر و دمدمی‌مزاج می‌شویم اما در افرادی که دچار اختلال دوقطبی هستند این وضعیت شدیدتر است تاجاییکه در روابط آنها ایجاد مشکل می‌کند، مخصوصاً وقتی فرد بگوید، نمی‌دانم چرا اینقدر آسیب‌پذیرم واقعاً نمی‌توانم آن را کنترل کنم.”

بعضی افراد ذاتاً پرحرف هستند اما “حرف زدن زورکی یکی از متداولترین نشانه‌های اختلال دوقطبی است.
    دکتر بیردن می‌گوید، این نوع حرف زدن زمانی اتفاق می‌افتد که فرد در یک مکالمه دونفره نیست. فرد تند تند حرف می‌زند و اگر سعی کنید حرف بزنید، مطمئناً این اجازه را به شما نخواهند داد. همچنین این افراد معمولاً از موضوعی به موضوع دیگر می‌پرند.

افراد مبتلا به اختلال دوقطبی معمولاً سر کار مشکل دارند زیرا بسیاری از علائم آنها در توانایی آنها برای انجام کارهایشان و برابری با بازده کاری همکارانشان اخلال ایجاد می‌کند.
    علاوه بر مشکل در تمام کردن کارها، ممکن است دچار اختلال خواب، آسیب‌پذیری و مشکلات رفتاری فاز هیجان و افسردگی سایر زمان‌ها باشند که موجب خوابیدن بیش از اندازه و سایر مشکلات روحی و رفتاری می‌شود.
    دکتر مالون اعتقاد دارد که بسیاری از مشکلات این افراد در محل کار مشکلات بین‌فردی هستند.

دکتر بیردن می‌گوید، حدود ۵۰ درصد از افراد مبتلا به اختلال دوقطبی دچار مشکل اعتیاد نیز هستند، مخصوصاً اعتیاد به الکل.
    بسیاری از این افراد وقتی در فاز هیجان هستند به الکل روی می‌آورند تا کمی خود را آرام‌تر کنند و در زمان‌های افسردگی نیز برای تقویت روحیه خود باز به الکل روی می‌آورند.

وقت این افراد در فاز هیجان هستند، دچار اعتمادبه‌نفس … می‌شوند.
    دکتر مالون می‌گوید، “آنها احساس بزرگی می‌کنند و عواقب آن را در نظر نمی‌گیرند. همه چیز به نظرشان خوب می‌رسد.”
    دو مورد از متداولترین رفتارهایی که از این ناشی می‌شود اعتیاد و بی‌بندو‌باری و رفتارهای جنسی نامتعارف است. او ادامه می‌دهد، “بیماران زیادی داشته‌ام که روابط جنسی داشته‌اند که اگر در فاز جنون و هیجان نبودند، به هیچ عنوان انجام نمی‌دادند. در این فاز آنها رفتارهایی از خود نشان می‌دهند که با وضعیت طبیعی آنها تطابق ندارد.”

افراد مبتلا به اختلال دوقطبی معمولاً مشکل خواب دارند. در فاز افسردگی زیاد می‌خوابند و همیشه احساس خستگی دارند.
    در فاز جنون و هیجان به اندازه کافی می‌خوابند اما هیچوقت احساس خستگی نمی‌کنند.
    حتی با چند ساعت در شبانه‌روز احساس بسیار خوب و شادی دارند و انرژی بسیار بالایی دارند.
    دکتر بیردن می‌گوید تنظیم یک برنامه خواب مشخص برای این بیماران، اولین کاری است که برای افراد مبتلا به اختلال دوقطبی انجام می‌دهد.

تشخیص این نشانه کمی دشوار است اما وقتی فرد در فاز جنون است زیاد اتفاق می‌افتد. افراد تصور می‌کنند که ذهنشان در حال مسابقه است و قادر به کنترل آن نیستند و نمی‌توانند افکارشان را کندتر کنند.

این پرواز افکار گاهی در حرف زدن اجباری هم اتفاق می‌افتد.
    دکتر بیردن می‌گوید، افراد مبتلا به اختلال دوقطبی ممکن است تشخیص ندهند یا نپذیرند که ذهنشان غیرقابل کنترل شده است.

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282

021-88422495

021-88472864
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    تشکر شده 268 بار در 156 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام دوست عزیز

به نظر من شما هیچ مشکلی ندارید فقط به قول دوستمون خانم نازنین به تعبیری باتریتون خالی شده که به هر علتی میتونه باشه این رو بدون این مشکل تو تنها نیست

متاسفانه تو حامعه ما آمار افسردگی بالاست (ایران دومین کشور افسرده جهان بعد از عراق است) و خیلی از جوونها مشکل شمارو دارن این علایمی هم که گفتید که با خودتون

صحبت میکنید یا مرور میکنید حدفاتون رو یا پسر مورد علاقتون تو ذهنتون داریدش یا بعد یه مدتی واسه انجام کاری سرد میشید و ... به خاطر افسردگی و استرس و مشغولیت

ذهن و ... هستش و این علایم تقریبا بین اکثر کسایی که افسردگی دارند و .. مشترک هست (این رو هم کلی سرچ کردم دربارش و هم دکتر میگفت)

منم زمانی که افسرده غمگین بودم و یه سری مشکلات اینجوری داشتم رفتم پیش یه روانپزشک و بهم گفت اولا مشکلی نیست و شما مشکلی نداری دوما این مسایل مشکل

همه جوونهای مملکت ماست و وقتی تلاش کنی و درست تموم شه کار پیدا کنی ازدواج کنی و ... و در کل اشتغال ذهنی مفید پیدا کنی همه این مسایل خود به خود برطرف

میشه و واقعا شد به توصیه دوستمون خانم رز مریم که این نکته رو واقعا درست میگن از اسم روانپزشک و روانشناس نترسید و بهشون مراجعه کنید واقعا میتونن خیلی کمکتون

کنن

موفق باشید

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35329
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام‌
    با توجه به توضیحاتتون به دوقطبی نمیخورید بیشتر دچار افسردگی هستید
    به روانپزشک مراجعه کنید با یک چکاپ ساده براحتی تشخیص می دهند

مشاور خانواده

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)