نمایش نتایج: از 1 به 43 از 43

موضوع: دوراهی انتخاب نامزد

4869
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32812
    تشکـر
    0
    تشکر شده 10 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

دوراهی انتخاب نامزد

سلام شبتون بخیر
    من با نامزدم 3 سال پیش آشنا شدیم و البته قبل ایشون من با چند نفر دیگه هم آشنا شدم ولی هیچکدوم مناسب نبودن و بیشتر به خاطر بچگی بود و به ازدواج نرسید
    تو این مدت که با نامزدم هستم چند دفعه اومدن خواستگاری ولی به خاطر شغل و سربازی نتونستیم عقد کنیم و الان سربازیش تموم شده و دنباله کاره که انشاالله به زودی پیدا میشه
    چند روز پیش نامزدم آشنایی های من با پسرای دیگه که قبل خودش بود رو متوجه شد و به شدت ناراحت شد و به مرز جدایی رسیدیم که خداروشکر مشکل حل شد ولی به این راحتی هم حل نشد
    من قبول کردم یه سری شرایطو بپذیرم تا خیال اون راحت باشه مثلا قرار شد گوشیمو بگیره و یا ساده بهم بده اینترنت و جامعه مجازی و لپ تاپ کنسل شد و من باید وقتی اون سرکاره برم خونه ی مامانش تا وقتی برگرده و تنهایی نمیتونم برم بیرون یا با دوستام و فقط باید با خودش یا مامانش برم و از همه بدتر نمیذاره برم سر کار
    منبا تمام شرایطش حاضرم کنار بیام درسته سخته ولی کنار میام اما شغلو واقعا نمیتونم من الان دارم ترم اول کارشناسی ناپیوسته میخونم و با کلی اشتیاق شروع کردم دلم میخواد مهندس شبکه ی یه شرکت باشم اینواقعا آرزومه و همینطور دوس دارم یه موقعیت اجتماعی خوب داشته باشم به خاطر خودم و پدر مادرم که این همه برای درس خوندنم تلاش کردن دلم نمیخواد تو خونه بشینم میخوام شاغل باشم حس میکنم تو خونه موندن پژمردم میکنه و انرژیمو ازم میگیره و اولین نفر نامزدم هست که ازم خسته میشه ولی اگه با این شرایطش مخالفت کنم تنهام میذاره و من واقعا عاشقشم اونم عاشقمه که با وجود فهمیدن مسائل گذشته بازم ترکم نکرد البته من کار دور از اخلاقی نکرده بودم فقط در حد آشنایی و صحبت بود ولی خب مرده دیگه غیرت داره و به شدت بهم شک کرده و همش میترسه من مجدد با کسی رابطه برقرار کنم حق میدم بهش ولی خودمم حق دارم
    گاهی فک میکنم همه ی خانوما که سرکار نمیرن و با چیزای دیگه هم میشه خوش بود و انرژی رو حفظ کرد ولی نمیدونم از پسش بربیام یا نه
    میگم برم تربیت بدنی بخونم باشگاه بزنم چون ورزشو خیلی دوست دارم و هم باعث سلامتیم میشه ولی میترسم از پسش برنیام تازه من 24 سالمه اگه نشد چی
    لطفا کمکم کنین

2. کاربران زیر از Zahrash بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35776
    تشکـر
    0
    تشکر شده 14 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : دوراهی

امکان اینکه زندگی مشترک این محدودیتها رو کمتر کنه باور کنید که کمه!
    بهش یاد آوری کنید اون هم شاید سابقا با دخترایی رابطه داشته پس چنین چیزی خیلی هم غیر عادی نیست حتی در جامعه سنتی ایران!
    کلا باید باهاش صحبت کنید! خیلی هم راحت و بدون استرس و جدی حرف بزنید!
    صحبت کردن راجع به مسائلی که وضعیتش زندگی مشترک شما رو تحت تاثیر قرار میده هم برای آیندتون خوبه هم برای درک همسرتون!
    و حواستون به واکنش های همسرتون باشه!
    مخصوصا در مورد شما که سپر انداختید و هرچی گفته قبول کردید بدونید که زود عصبانی شدن همسرتان و از موضع بالا حرف زدن وی میتونه جای پای نحسی رو براش ایجاد کنه که در آینده حتی به خودش اجازه بده برای تخلیه روانی به شما توهین کنه یا حتی برخورد فیزیکی!
    زندگی مشترک شامل همه چیز میشه و شما کاملا حق دارید که بتونید کار کنید!
    برخی مردان خیال میکنن اساسا دنیای کسب و کار برای مردهاست و زن در این دنیا فقط میتونه با هرزگی رفتاری پیشرفت کنه!
    قاطعانه میگم اگه همسرتون کلا با کار کردن شما مخالف هست بعید نیست که چنین نظری داشته باشه و شما نباید خودتون رو قربانی کنید!

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Zahrash نمایش پست ها
    چند روز پیش نامزدم آشنایی های من با پسرای دیگه که قبل خودش بود رو متوجه شد و به شدت ناراحت شد و به مرز جدایی رسیدیم که خداروشکر مشکل حل شد ولی به این راحتی هم حل نشد

به نظرم هنوز مشکلتون حل نشده و شما برای حلش باید انرژی بزارید
    این چون موضوع مهمی در زندگیتونه بهترین کار اینه که پیش یک مشاور برین و ازش کمک حرفه ای و مداوم بگیرید و طوری باشه که بازخوردها تحلیل کنه و یا نامزدتون رو ببینه و راهنماییتون کنه

به نظرم اگه این مسئله حل نشه علاوه بر سر کار رفتن و مسائلی که گفتین می تونه تو ابعاد مختلف زندگیتون تاثیر بذاره تو معاشرتها خرید از سوپر محله و ...

به نظرم هر کسی هر چه قدر هم محکم باشه فقط چند ماه می تونه این شرایط رو تحمل کنه و بعد از اون شروع می کنه به رفتارایی که منجر میشه زندگیتون خراب بشه

پس بهتره هر چه زودتر چند جلسه ای پیش یک متخصص خانواده برید
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33849
    تشکـر
    170
    تشکر شده 134 بار در 76 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام شبتون بخیر

اونم عاشقمه
    البته من کار دور از اخلاقی نکرده بودم فقط در حد آشنایی و صحبت بود
    لطفا کمکم کنین
    سلام

به هر حال یادتان باشد، عشق و عاشقی روزهای اول ازدواج است و پس از آن این عشق آتشین از بین می رود و جایش را به عقل می دهد. ولی آرزوها و خواسته های درونی ما برای همیشه می مانند. و اختلافات کهنه زنده می شوند.

هـرکه آخربین تر او مسعودتر// هـر که اول بین تر او مطرودتر// هـرکه اول بنگرد پایان کار// انـدر آخر او نگردد شرمسار// حکم چون بر عاقبت اندیشی است// پادشـاهی، بنده درویشــی است

بگذارید برایتان مثالی بزنم : شما تاکنون تقویم دیواری و عکس دار خریده اید. حتما در موقع خرید دقت زیادی می کنید که زیبا ترین و بهترین تصویر را خریداری کنید. پس از اینکه تقویم زیبا را به دیوار اتاقتان نصب کردید، تا چند روزی از زیبایی عکس تقویم شادمان می شوید. اما پس از یک ماه، دیگر عکس تقویم برای شما جلوه ای ندارد و مهم محتوای تقویم است که روزها را درست نشان دهد و تعطیلی ها را اشتباه نشان ندهد و شما را گمراه نکند. در حقیقت آن عکس برایتان عادی می شود. همانطور که این عشق آتشین چند ماه پس از ازدواج نیز برایتان عادی می شود. پس با عقل و کمک مشاور تصمیم بگیرید و قبل از هر اقدام عاطفی، منطقی بحث کنید و مسائل را حل نمایید.
    اکیدا توصیه می کنم، قبل از ازدواج تمام مسائل را با کمک مشاور حل کنید. یادتان باشد بعد از ازدواج مشکلات و اختلافات قبلی حل نمی شوند بلکه به آنها افزوده می شود.

ایام به کام.
    ویرایش توسط AmirAli65 : 06-30-2017 در ساعت 11:29 PM

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

این آقا دوست پسرتون هست یا نامزدتون ( با توجه به تایپیک دیگه تون میگم )

آخر ما نفهمیدیم معیار دوست پسر و دوست دختر ، نامزد ، خانومم و شوهرم ، همسر و خواستگار تو این مملکت چیه؟ هر کی هر چی دوست داره میگه
    امضای ایشان

نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام شبتون بخیر
    من با نامزدم 3 سال پیش آشنا شدیم و البته قبل ایشون من با چند نفر دیگه هم آشنا شدم ولی هیچکدوم مناسب نبودن و بیشتر به خاطر بچگی بود و به ازدواج نرسید
    تو این مدت که با نامزدم هستم چند دفعه اومدن خواستگاری ولی به خاطر شغل و سربازی نتونستیم عقد کنیم و الان سربازیش تموم شده و دنباله کاره که انشاالله به زودی پیدا میشه
    من قبول کردم یه سری شرایطو بپذیرم تا خیال اون راحت باشه مثلا قرار شد گوشیمو بگیره و یا ساده بهم بده اینترنت و جامعه مجازی و لپ تاپ کنسل شد و من باید وقتی اون سرکاره برم خونه ی مامانش تا وقتی برگرده و تنهایی نمیتونم برم بیرون یا با دوستام و فقط باید با خودش یا مامانش برم و از همه بدتر نمیذاره برم سر کار
    منبا تمام شرایطش حاضرم کنار بیام درسته سخته ولی کنار میام اما شغلو واقعا نمیتونم من الان دارم ترم اول کارشناسی ناپیوسته میخونم و با کلی اشتیاق شروع کردم دلم میخواد مهندس شبکه ی یه شرکت باشم اینواقعا آرزومه و همینطور دوس دارم یه موقعیت اجتماعی خوب داشته باشم به خاطر خودم و پدر مادرم که این همه برای درس خوندنم تلاش کردن دلم نمیخواد تو خونه بشینم میخوام شاغل باشم حس میکنم تو خونه موندن پژمردم میکنه و انرژیمو ازم میگیره و اولین نفر نامزدم هست که ازم خسته میشه ولی اگه با این شرایطش مخالفت کنم تنهام میذاره و من واقعا عاشقشم اونم عاشقمه که با وجود فهمیدن مسائل گذشته بازم ترکم نکرد البته من کار دور از اخلاقی نکرده بودم فقط در حد آشنایی و صحبت بود ولی خب مرده دیگه غیرت داره و به شدت بهم شک کرده و همش میترسه من مجدد با کسی رابطه برقرار کنم حق میدم بهش ولی خودمم حق دارم
    گاهی فک میکنم همه ی خانوما که سرکار نمیرن و با چیزای دیگه هم میشه خوش بود و انرژی رو حفظ کرد ولی نمیدونم از پسش بربیام یا نه
    میگم برم تربیت بدنی بخونم باشگاه بزنم چون ورزشو خیلی دوست دارم و هم باعث سلامتیم میشه ولی میترسم از پسش برنیام تازه من 24 سالمه اگه نشد چی
    لطفا کمکم کنین
    سلام
    چه شرایط سختی را قبول کردین اونم بدون فکر کردن به اینده
    خانم به شما قول صددرصد میدم این زندگی به یکسال نرسیده به جدایی ختم میشه
    چطوری میتونین طاقت بیاری ک کسی ک اینقدر به شما بی اعتماد هست زندگی کنین
    زندگی ک اعتماد در آن نباشد نابود شده هست.

فرستاده شده از LG-D855ِ من با Tapatalk

8. کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35776
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

چنین شوهری به نظرم بعید نیست با شنیدن اینکه بریم پیش مشاور بهتون بگه رابطت با مشاور چیه؟ یا بعد مشاوره که نامزدت فهمید داره اشتباه میکنه اگه از حرفای مشاور تعریف کنی بگه از چی اون یارو خوشت اومده؟

10. کاربران زیر از a1ireza بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35776
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

اساسا بنده مشابه چنین مردی رو در فامیلمون دارم که با وجود علاقه فراوان به همسرش جهنمی واقعی براش درست کرد تا جایی که همسرش خودکشی کرد!

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

من فکر می کنم شما برای جلب اعتماد رفتارت خوب بوده ولی برای اینکه آینده خوبی داشته باشی باید بری سمت حل ریشه ای موضوع

چون همونطور که دوستان گففتندر زندگی مشترک به مشکل می خورید
    امضای ایشان

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16868
    تشکـر
    1,100
    تشکر شده 545 بار در 260 پست
    میزان امتیاز
    9

من نمیدونم چرا شما خانومای ایرانی همیشه فکر می کنید وظیفه شماست کوتاه بیاید. شما میگی چون دوسش داری
    گوشی و لپتاپ و همه چیزتو بهش دادی و آرزو می کنی شغلتو ازت نگیره! خوب در قبال این فداکاری ایشون چیکار می کنه؟
    لطف می کنه همچنان همسر شما باقی می مونه؟ نهایت عشقش اینه؟ یعنی ارزش شما در همین حده؟ همون طور که خودتونم
    گفتی این ازدواج فقط شما رو نابود می کنه. هم ایشون وسواس هاش بدتر میشه هم شما پژمرده تر و افسرده تر میشی.
    آخرشم به خودت میای میبینی چندتا بچه رو دستته، پیر شدی و به هیچ کدوم از آرزوهاتم نرسیدی!

14. 3 کاربران زیر از Blue Way بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35768
    تشکـر
    4
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام.
    اول اینکه خودتون بشینین فکر کنین ببینین آیا چیزی که طرف مقابل گفته واقعا عقلانیه؟!!!!!!
    اگه به این نتیجه رسیدین که عقلانیه حتما برین پیش یک مشاور و راهنمایی بگیرین و اگر هم دیدین اصلا با عقل جور در نمیاد بهش بفهمونین و خیلی محترمانه جدا شید ( البته تا جایی که من فهمیدم ایشون دوست پسرتون به حساب میان)
    به عنوان یک مرد دوست دارم نظر من رو در این رابطه بدونین:
    اگر من در دوران نامزدی بفهمم که خانمم قبلا دوست پسر داشته باشه حتما ترکش میکنم. (چون خودم تا به حال هیچ دوست دختری نداشتم و نخواهم داشت و به خانمم هم این حق رو نمیدم که بخواد دوست پسر داشته باشه)
    به هیچ عنوان به خودم اجازه نمیدم بخوام خانمم رو تو خونه خودم یا مامانم یا هرجای دیگه حبس کنم چون سگ نخریدم بلکه ازدواج کردم.
    درضمن این رو هم مد نظر داشته باشین که (دوست دارم) گفتن ها فقط برای قبل ازدواجه تا چند ماه بعدش . من نمیدونم انقدر تو صدا و سیما و برنامه های تلوزیونی در رابطه با این نوع ازدواج ها اخطار میدن شما چرا گوش نمیدین؟!!
    ضمنا حتما با پدرتون مشورت کنین ( یا برادر یا دایی یا ...... یکی از مردایی که بهتون محرمن) چون شما خانم ها همیشه احساسی با قضیه برخورد میکنین ولیه آقایون همشه با استدلال و منطق کاراشون رو پیش می برن.(در ضمن اصلا فکرشم به خودتون راه ندین که پدرتون بخواد مشاوره غلط به شما بده)
    در کل به نظر من ادامه رابطه با کسی که به جسارت چنین گستاخی رو داشته که برای شما اینچنین تعیین تکلیف کنه اصلا عقلانی نیست.
    مطمئن باشین اگه اینبار عذر خواهی کنه باز در جایی دیگه که آتو بیاد دستش دوباره همین آشه و همین کاسه!
    این رو هم مد نظر داشته باشید که شان و منزلت خانم ها همیشه با مرد ها برابر و یکسانه . تنها تفاوت زن و مرد در حقوقشونه . پس هیچ وقت فکر نکنین مرد شما میتونه همچنین کاری کنه چون مقامش از شما بالا تره!!!!!!

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35776
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

البته اگه طرف دوست پسرتون بوده دلیلی نداره انقدر سخت با مساله برخورد کنید و بگید هرکی دوست دختر یا پسر داشته باشه گزینه ثانوی محسوب میشه!
    درسته که روابط قبل از ازدواج مخصوصا در ایران وامانده بین سنت و مدرنیته فقط مساله رو پیچیده میکنه ولی این فکر که دوستی قبل از ازدواج دوام ازدواج رو کم میکنه اونقدرها هم جدی نیست که توی ماهواره نشونش میدن!
    الان چند دهه هست که در مغرب زمین زمینه اکثر ازدواجها دوستی بوده و خیلی از ازدواجها صرفا در اولین دوستی نبوده ولی به هر حال اونا هم آدمن و دارن زندگی میکنن و حداقل زنهاشون مثل شما انقدر حقارت رو تحمل نمیکنن!
    ویرایش توسط a1ireza : 07-01-2017 در ساعت 01:14 AM

17. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35768
    تشکـر
    4
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط a1ireza نمایش پست ها
    البته اگه طرف دوست پسرتون بوده دلیلی نداره انقدر سخت با مساله برخورد کنید و مثل آرش خان بگید هرکی دوست دختر یا پسر داشته باشه گزینه ثانوی محسوب میشه!
    درسته که روابط قبل از ازدواج مخصوصا در ایران وامانده بین سنت و مدرنیته فقط مساله رو پیچیده میکنه ولی این فکر که دوستی قبل از ازدواج دوام ازدواج رو کم میکنه اونقدرها هم جدی نیست که توی ماهواره نشونش میدن!
    الان چند دهه هست که در مغرب زمین زمینه اکثر ازدواجها دوستی بوده و خیلی از ازدواجها صرفا در اولین دوستی نبوده ولی به هر حال اونا هم آدمن و دارن زندگی میکنن و حداقل زنهاشون مثل شما انقدر حقارت رو تحمل نمیکنن!
    با کمال احترام مخالفم. چون فکر نمیکنم مقایسه بین فرهنگ دو کشور کاملا متفاوت از هر نظر کار درستی باشه.

18. کاربران زیر از Yaghmaee_m بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

البته اگه طرف دوست پسرتون بوده دلیلی نداره انقدر سخت با مساله برخورد کنید و مثل آرش خان بگید هرکی دوست دختر یا پسر داشته باشه گزینه ثانوی محسوب میشه!

تنها شباهتی که آدمای اینجا با اروپا و امریکا دارن اینه که همه دو تا دست دارن دو تا پا دارن و .... طرز فکرها کلا متفاوته و در واقع فرهنگ اینجا با اروپا زمین تا آسمون فرق داره
    در تئوری و فسفه چینی خیلی ها قشنگ حرف میزنن و روشنفکر میشن ولی در رفتارها اکرا میبینیم چیزی رو که الان تو این تایپیک شاهدش هستیم
    امضای ایشان

20. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

یک اشتباهی که استارتر کردن این بوده که رابطه هاشون رو مخفی کردن و دوست پرشون نگفتن

خوب این رفتارشون برای اون آقا گرون تموم شده و به نظر من در اینجا ایشون مقصرن

و باید مسئله شون رو حل کنن با کمک مشاور ازدواج

مسئله دیگه که باید بهش توجه کنید اینه که کاربرای اینجا به جز چند نفر آدمای عادی هستند و نظرشون کارشناسانه نیست اگر چه خیلی از اوقات درست بگن پس در تصمیم گیریتون توجه داشته باشین چه مقدار وزنی رو برای صحبت دوستان قائل بشید
    امضای ایشان

21. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35776
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    یک اشتباهی که استارتر کردن این بوده که رابطه هاشون رو مخفی کردن و دوست پرشون نگفتن

خوب این رفتارشون برای اون آقا گرون تموم شده و به نظر من در اینجا ایشون مقصرن

و باید مسئله شون رو حل کنن با کمک مشاور ازدواج

مسئله دیگه که باید بهش توجه کنید اینه که کاربرای اینجا به جز چند نفر آدمای عادی هستند و نظرشون کارشناسانه نیست اگر چه خیلی از اوقات درست بگن پس در تصمیم گیریتون توجه داشته باشین چه مقدار وزنی رو برای صحبت دوستان قائل بشید
    البته مشاور داریم تا مشاور!
    تو بقیه الله مشاور داریم که ۱۰۰ بار تو حرفای خودش شک میکنه و اندازه گاو هم نمیفهمه!
    همونجا مشاور داریم که ناک اوتت میکنه!

23. 2 کاربران زیر از a1ireza بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

منو دعوت کردین به پستتون

والا من فک کنم هیچ زندگی ایی ارزش اینو نداره که بخوای بخاطرش از همه چیت بزنی

کسی که آدمو دوس داشته باشه اول از همه بهش اعتماد میکنه

رابطه ای که ستون اصلیش یعنی اعتماد رو نداشته باشه از الان فروپاشیدست

25. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35776
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

تنها شباهتی که آدمای اینجا با اروپا و امریکا دارن اینه که همه دو تا دست دارن دو تا پا دارن و .... طرز فکرها کلا متفاوته و در واقع فرهنگ اینجا با اروپا زمین تا آسمون فرق داره
    در تئوری و فسفه چینی خیلی ها قشنگ حرف میزنن و روشنفکر میشن ولی در رفتارها اکرا میبینیم چیزی رو که الان تو این تایپیک شاهدش هستیم
    البته اگه توهمات ادیان ابراهیمی صحیح باشه مثلا دین ممد چوپون برای کل دنیا باشه نباید این اختلافات رو‌ انقدر بزرگ کنیم!
    آدم موفق الگوی صحیح رو از هر نژاد و دین و طایفه ای میگیره!
    تفاوتها زیاده چون بستر یکسان نبوده اما در طول تاریخ کسانی که همراه با مسیر ترقی حرکت نکردن حذف شدن و الان اینکه در ایران زنی با افتخار از شوهرش تبعیت میکنه از نظر جهان متمدن اوج حقارت هست همونطوری که برخی آخوندها وقتی از عربستان یاد میکنن که مردی بدون مشکل ۴ تا زن داره چطور آب از دهنشون راه میفته در حالی که از نظر عمده همین مردم نه چندان متمدن چنین رفتاری اوج بیشعوری هست!

27. کاربران زیر از a1ireza بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

البته اگه توهمات ادیان ابراهیمی صحیح باشه مثلا دین ممد چوپون برای کل دنیا باشه نباید این اختلافات رو‌ انقدر بزرگ کنیم!
    تفاوتها زیاده چون بستر یکسان نبوده اما در طول تاریخ کسانی که همراه با مسیر ترقی حرکت نکردن حذف شدن و الان اینکه در ایران زنی با افتخار از شوهرش تبعیت میکنه از نظر جهان متمدن اوج حقارت هست همونطوری که برخی آخوندها وقتی از عربستان یاد میکنن که مردی بدون مشکل ۴ تا زن داره چطور آب از دهنشون راه میفته در حالی که از نظر عمده همین مردم نه چندان متمدن چنین رفتاری اوج بیشعوری هست!
    واقعا متاسفم برات با این طرز حرف زدنت

تو حتی اگه انسان هم باشی به خودت اجازه نمیدی به دیگران توهین کنی

متاسفم برا اون تفکری که تو رو پرورش داده

وگرنه هیچ شخصیت و شعوری براش سخت نیست درک این مطلب که به اعتقادات دیگران توهین نکنه

حق نداری و اجازه نداری به شخصیت والای پیامبر توهین کنی اگر نمیتونی بپذیرش

29. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35776
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    واقعا متاسفم برات با این طرز حرف زدنت

تو حتی اگه انسان هم باشی به خودت اجازه نمیدی به دیگران توهین کنی

متاسفم برا اون تفکری که تو رو پرورش داده

وگرنه هیچ شخصیت و شعوری براش سخت نیست درک این مطلب که به اعتقادات دیگران توهین نکنه

حق نداری و اجازه نداری به شخصیت والای پیامبر توهین کنی اگر نمیتونی بپذیرش
    من برای خوشایند کسی حرف نمیزنم!
    تلخی حقیقت هم گناهه واقعیته به من ربطی نداره!
    اگه خیلی هم حرارتی شدید عادیه چون در جایی زندگی میکنید که مردم معمولا مشکلاتشون رو با زور حل میکنن نه با گفتگو نتیجش هم ۵ جنگ داخلی در فضایی کمتر از چند هزار مایل نسبت به همدیگه!
    دین شما اساسا بدون اجازه من رو حتی ختنه کرده بعد حتی حق آخ گفتن هم ندارم!
    ممد چوپون هم توهین نیست کار اکثر پیامبران الهی همین بوده!
    توهین یعنی من به شما بگم سگ و خر و چارپا که متاسفانه در قرآن شما همه این توهینها به ناباوران شده!
    بله کلا مردم دنیا پدرشون دراومده از دین تروریست پرور شما و در نهایت هم حق اعتراض ندارند چون سیاستمداراشون با دکترین ترومن میگن بزارید این وحشیا همدیگه رو پاره کنن مداخله در این وسط یعنی باز کردن پای این وحشیا در جهان متمدن!
    فعلا هم که من و امثال من اسیر هستیم و در اسلام ناب محمدی اسارت یعنی بردگی!
    کشورهای اسلامیتون هم که افتادن تو دور باطل بخاطر همین فرهنگ عدم تحمل!

31. کاربران زیر از a1ireza بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    10630
    تشکـر
    345
    تشکر شده 969 بار در 321 پست
    میزان امتیاز
    0

چه گویم که دست خودت نیست:
    سنت و منش انسانهای پست بدگويی و بد زبانی است .

33. 2 کاربران زیر از @RY@ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35776
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط @RY@ نمایش پست ها
    چه گویم که دست خودت نیست:
    سنت و منش انسانهای پست بدگويی و بد زبانی است .

تا بوده همین بوده!
    ابوالحکم رو ابو جهلش کردین!
    ولی چه فایده!
    کل دنیا به حماقت تاریخی شما خندیدن و میخندن!

35. کاربران زیر از a1ireza بابت این پست مفید تشکر کرده اند

36. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

من برای خوشایند کسی حرف نمیزنم!
    تلخی حقیقت هم گناهه واقعیته به من ربطی نداره!
    اگه خیلی هم حرارتی شدید عادیه چون در جایی زندگی میکنید که مردم معمولا مشکلاتشون رو با زور حل میکنن نه با گفتگو نتیجش هم ۵ جنگ داخلی در فضایی کمتر از چند هزار مایل نسبت به همدیگه!
    دین شما اساسا بدون اجازه من رو حتی ختنه کرده بعد حتی حق آخ گفتن هم ندارم!
    ممد چوپون هم توهین نیست کار اکثر پیامبران الهی همین بوده!
    توهین یعنی من به شما بگم سگ و خر و چارپا که متاسفانه در قرآن شما همه این توهینها به ناباوران شده!
    بله کلا مردم دنیا پدرشون دراومده از دین تروریست پرور شما و در نهایت هم حق اعتراض ندارند چون سیاستمداراشون با دکترین ترومن میگن بزارید این وحشیا همدیگه رو پاره کنن مداخله در این وسط یعنی باز کردن پای این وحشیا در جهان متمدن!
    فعلا هم که من و امثال من اسیر هستیم و در اسلام ناب محمدی اسارت یعنی بردگی!
    کشورهای اسلامیتون هم که افتادن تو دور باطل بخاطر همین فرهنگ عدم تحمل!
    نه اینکه جوابی برای گزافه گوییتون نداشته باشم

ولی لزوما باید در حد شما خودمو بیارم پایین تا شاید متوجه حرفام بشید که در توان من نیست

لحن شما تمسخر آمیز و توهین هست...نه کلمه ای که به کار بردید

فقط بدونین که دریا به دهن سگ نجس نمیشه! ( این فقط یه ضرب المثله...نه توهین شما که بهتر با کلمات حرف میزنین حتما متوجه میشید)

37. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

38. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

موضوع بحث چیز دیگه است

تایپیک دیگران رو منحرف نکنیم

اینجا فروم ادیان مذاهب نیست

ادب مرد به ز دولت اوست

توهین هم تف سر بالاست ( =سرتان را به بالا ، طرف آسمان بگیرید و تف کنید در صورت خودتان بر می گردد )
    امضای ایشان

39. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

40. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35776
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    نه اینکه جوابی برای گزافه گوییتون نداشته باشم

ولی لزوما باید در حد شما خودمو بیارم پایین تا شاید متوجه حرفام بشید که در توان من نیست

لحن شما تمسخر آمیز و توهین هست...نه کلمه ای که به کار بردید

فقط بدونین که دریا به دهن سگ نجس نمیشه! ( این فقط یه ضرب المثله...نه توهین شما که بهتر با کلمات حرف میزنین حتما متوجه میشید)
    نجاست که توهین نیست!
    همونطور که فلان حاج آقا در صدا و سیما فرمودند که اکثر مخالفان شیعه حرامزاده هستن!
    در قاموس دین باوری توهین به بی دین ایرادی نداره!
    اما اعتراض و نقد دین و دین باور گناهی بوده که همواره مجازات پشیمان کننده برای مرتکبینش داشته!
    کلا در درون هر مسلمانی یک خالد بن ولید و حجاج بن یوسف هست که هرکدومشون بیرون بیاد برای یک دنیا مصیبته!
    هیتلر درون و گاندی درون برای غربیهای از خدا بیخبره!

41. کاربران زیر از a1ireza بابت این پست مفید تشکر کرده اند

42. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35776
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

موضوع بحث چیز دیگه است

تایپیک دیگران رو منحرف نکنیم

اینجا فروم ادیان مذاهب نیست

ادب مرد به ز دولت اوست

توهین هم تف سر بالاست ( =سرتان را به بالا ، طرف آسمان بگیرید و تف کنید در صورت خودتان بر می گردد )
    تف ما اینه!
    اما ظاهرا تف شما و دوستان تبدیل به بارون رحمت الهی میشه!
    توهین نکردیم و هرچی خواستید گفتید!
    توهین کنیم چیکار میکنید؟!

43. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    10630
    تشکـر
    345
    تشکر شده 969 بار در 321 پست
    میزان امتیاز
    0

سِتّةٌ لا يُمارَونَ : الفَقيهُ ، و الرّئيسُ ، و الدَّنيُّ ، و البَذيُّ ، و المَرأةُ ، و الصَّبيُّ .

شش كس اند كه با آنها مجادله نشايد: فقيه، رئيس، فرومايه، بد زبان، زن و كودك.
    ( غرر الحكم : ۵۶۳۴ )

یاحق

44. 2 کاربران زیر از @RY@ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

45. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35776
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط @RY@ نمایش پست ها

سِتّةٌ لا يُمارَونَ : الفَقيهُ ، و الرّئيسُ ، و الدَّنيُّ ، و البَذيُّ ، و المَرأةُ ، و الصَّبيُّ .

شش كس اند كه با آنها مجادله نشايد: فقيه، رئيس، فرومايه، بد زبان، زن و كودك.
    ( غرر الحكم : ۵۶۳۴ )

یاحق
    چه زیبای زیبای زیبا!

46. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35776
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

حالا هی بگید اسلام به زن شخصیت داده!

47. کاربران زیر از a1ireza بابت این پست مفید تشکر کرده اند

48. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35776
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

با زنان بحث نکنید!
    با زنان مشورت نکنید!

49. کاربران زیر از a1ireza بابت این پست مفید تشکر کرده اند

50. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35776
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

ماله کش نبود؟!

51. کاربران زیر از a1ireza بابت این پست مفید تشکر کرده اند

52. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    میزان امتیاز
    17

حالا هی بگید اسلام به زن شخصیت داده!
    به زن بها داده ک میگه باهاش مجادله نکن مثله رییس .
    دوباره مطلب را بخونید تا بفهمید
    جوابی ک دادین سطح علمی شما را نشان میدهد.

53. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

ماله کش نبود؟!
    احتمالا خیلی وقته با کسی کل کل نکردی

برو یه تایپیک جدا بزن هر کیو خواستی دعوت کن

تایپیک رو منحرف نکن
    امضای ایشان

54. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35776
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.68 نمایش پست ها
    به زن بها داده ک میگه باهاش مجادله نکن مثله رییس .
    دوباره مطلب را بخونید تا بفهمید
    جوابی ک دادین سطح علمی شما را نشان میدهد.

تلاشی بیهوده برای ماله کشی!
    رییس مثلا چی داره؟ فقیه چطور؟
    اصلا چرا پیامبرتون گفته با زنها مشورت نکنید در آنها سستی و ضعف هست!
    به آنها علم آموزش ندهید!
    آنها رو اگه نافرمانی کردن کتک بزنید!
    بازم بگم؟!
    سطح علمی شما چقدره؟!
    خیال میکنید به گفته علامه طباطبایی جهان ۷ هزار ساله که شکل گرفته!
    خب به این آدم نگم ابله به کی بگم؟!

55. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35776
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

احتمالا خیلی وقته با کسی کل کل نکردی

برو یه تایپیک جدا بزن هر کیو خواستی دعوت کن

تایپیک رو منحرف نکن
    من توی حرفام قدرت نمایی نمیبینم!
    تلاشی بیهوده برای روشنگری میبینم!
    اما ظاهرا مخها زنگ زده!

56. کاربران زیر از a1ireza بابت این پست مفید تشکر کرده اند

57. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    میزان امتیاز
    17

به آنها علم آموزش ندهید!
    بازم بگم؟!
    سطح علمی شما چقدره؟!
    گفتن ک با زنها مشهورت نکنید(البته در امور کشوری و امرهای خطیر)چون زنها سرشار از احساسات هستن و خدا جنس زن را لطیف و پراحساس افرید.

دین ما هرگز دین خشونت نیست و همیشه دستور به مودت و دوستی داده هست و اگر شما درمورد مطلبی حرف میزنید کامل ان مطلب را بیان کنید ک در چه صورت گفته ک زن مورد تنبیه قرار بگیرد ک هرگز تنبیه ان کتک زدنی ک شما دارین با این شدت میگین نیست و در حالتی ک زن خطای بزرگی کرده باشد ک هرکسی خطایی بکند مجازات میشود.

سطح فهم و علم من در اون حد هست ک با هر فردی نخواهم بحث و جدال کنم و اگه پاسخی به حرفای نادرست شما میدهم صرفا برای ساکت کردن شما در تایپک نادرست هست
    به قول دوست گرامی ما تایپک جداگانه بزنین تا کسانی ک میخواهند با شما بحث کنند وارد شوند.

لطفا اگه پاسخی دارین در تایپک خوش و بش مطرح کنید یا تایپک جدایی بزنید

58. کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

59. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

به آنها علم آموزش ندهید!
    بازم بگم؟!
    سطح علمی شما چقدره؟!
    سلام
    اگر در رابطه با پست و کمک به استاتر نظری دارین بیان کنید ، بحث بی راهه در پست ایجاد نکنید .

مخصوصاً شبهه پراکنی ،
    به طور مثال مشورت چنان جایگاهی در دین داره که پیامبر حتی برای جنگ ها هم بازنها مشورت میکرده ، یا حتی خدا قبل انتخاب جانشین روی زمین با ملائک ...
    در مورد زدن هم ، گفتن با برگ گل میتونین همسرتون را بزنید ( این یعنی چی؟! یعنی کسی که میخواد همسر را بزنه باید بره خودش رو سبک و تحقیر کنه )
    یا یکجا گفتن با چوب مسواک ؛ حتی مسواک اون زمان چوب های اندازه خلال دندان بودن نه مسواک الان ، حالا بعضی ها با دسته بیل میخوان مسواک بزنن تقصیر پیامبرو دین نیست.

معلومه ذهن شما پر از شبه است ، توصیه میکنم اگر شبه دارین برین در انجمن مرتبط صحبت کنید تا جواب بگیرین ، اینجا انجمن روانشناسیه و انحراف دادن پست با بحث های سیاسی و اعتقادی و همچنین سلیقه ای درست نیست.

ادب و احترام هم واجبه !
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

60. 2 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

61. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.68 نمایش پست ها
    سلام
    چه شرایط سختی را قبول کردین اونم بدون فکر کردن به اینده
    خانم به شما قول صددرصد میدم این زندگی به یکسال نرسیده به جدایی ختم میشه
    چطوری میتونین طاقت بیاری ک کسی ک اینقدر به شما بی اعتماد هست زندگی کنین
    زندگی ک اعتماد در آن نباشد نابود شده هست.

ضمن تایید حرف فاطمه جان
    این زندگی شک نکن اخرش جدایی و اونم به بدترین نحو تو. اوج وابستگی و بی حرمتی جدا میشید

دوست عزیز خیلی احساسی تصمیم گرفتی شک نکن تا یه حدی صبر داری تا یه حدی میتونی تحمل کنی و اونم روز به روز شکش بیشتر میشه اعتمادشم به دست نمیاد و روز به روز رفتارش محدودیتاش هم. بیشتر میشه و اون موقع که صبر شما تموم شد مثل یک. بمب منفجر میشی و تمام

تو یه رابطه ریشه و اساسش اعتماده که در رابطه شما به هیچ وجه نیست و به مرور زمان حرمت هاهم شکسته میشه

عاقلانه تصمیم بگیر ایشون نامزد شما هم نیست فقط دوست پسرتون پس تا کار بد از بدتر نشده جدا شید

برا خودت ارزش قائل باش اون حق نداره اینطور با تو رفتار کنه و محدودت کنه و تو یه قفش نگهداریت کنه

عشق حرمت داره درک داره معرفت داره که یکذره تو رابطه شما پیدا نمیشه

الان تصمیم درست بگیر فردا نخوای با یه مهر طلاق جداشی
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

62. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

63. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

تا بیشتر این ارزشت از دست ندادی راه درست و انتخاب کن چون بعدش میتونی به کیس های دیگه ای فکر کنی و احتیاج نیست از گذشتت به کسی بگی چون اشتباهی نکردی
    ویرایش توسط پریماه. : 07-01-2017 در ساعت 07:44 PM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

64. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

65. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : دوراهی انتخاب نامزد

اینکه الان تو این شرایط هستید همش تقصیر خودتونه
    یک اینکه برای خودتون ارزش قائل نیستید و زندگی و اهدافتون رو دارید پای یه مرد متعصب شکاک میسوزیونید
    دوم اینکه شما که رابطه جنسی یا چت غیر شرعی نکردین که بخوایین الان جواب پس بدین فقط در حد شناخت بوده اونم شناخت برای ازدواج که حتما باید باشه پس مشکل از ذهن بیمار همسرتونه.
    حرفاتونم قشنگ نشون میده شما و زن های امثال شما هستن که با باورایی که به خوردشون دادن اینقدر جنس خودشونو بدبخت و متحمل زجر تصور میکنن این حرفتون یعنی چی دقیقا که خب مرده دیگه غیرت داره؟!!!!
    این نشون میده خودتون رو جنس ضعیف تصور میکنید غیرت در هر دو طرف هست.بعدشم غیرت رو با تعصب اشتباه نگیرید شما کار بدی نکردین که بخوایید اینجور این همه مصیبت بکشید .طبق گفته خودتون صحبت هاتون صرفا جهت شناخت بوده نه دوستی و لذت پس قبل از یه حکم نیت اون رو هم باید در نظر گرفت .وقتی نیت خیره و ازدواج دلیلی نداره اینقدر بدبختی بکشید .همسرتون به شدت متعصبه و شما هم زیر بار زور رفتید متاسفانه.

66. 3 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

67. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

سلام شبتون بخیر
    لطفا کمکم کنین

اگر ایشون بخاطر گذشته و ارتباطاتی که داشته تبدیل به فردی شکاک شده باشه پابد تا در دوران نامزدی هستید بیشتر در این خصوص فکر کنید

به هر حال دوره نامزدی دوره شناخت هست و شما باید به دور از هر احساساتی انتخاب کنید

ولی اگر دوست دارید خودتون رو با کلماتی مثل عاشقمه و دوستش دارم سرگرم کنید پس نیازی به مشاوره ندارید

و بعد از شروع زندگی مشترکتون بهترین توصیه چشم پوشی و گذشت هست که بدون هیچ گله و شکایتی باید انجام بدید تا ایشون رو نسبت به حساسیت هایی که دارند ، تحریک نکنید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

68. 4 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

69. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

سلام شبتون بخیر
    لطفا کمکم کنین
    سلام

خب شما باید تصمیم خودتان را جدی بگیرید و قاطع جواب را به طرف مقابل بدین و بهش عمل .

اگر اهداف که شما برای زندگی دارین و سبک زندگی که میخواین با سلیقه و شرایطی که این آقا پسر میخوان باهاش زندگی کنن همخوانی نداره ، بهتره که هر چه زودتر از هم جدا بشین و وقتون را تلف نکنید.

همیشه بهتره قبل از اینکه آدم وارد مسیری بشه ببینه آیا با اهداف و سبکش با اون راه همخوانی داره یا نه ،

حالا شما سه ساله وارد مسیری شدین ، شخصی را انتخاب کردین که به نظرمیاد زندگی که میخوان در آینده داشته باشن در کنار این فرد نمیشه بهش رسید ، و فقط احساساته که اینجا دو طرف را نگه داشته .

احساسات هم همیشه گذراست ، مخصوصاً بعد اینکه ازدواج انجام بشه ، عشق ها بعد به هم رسیدن به ارضا رسیده و تموم میشه .

اگر بخوایین تصمیم بگیرین جدا بشین ، یکی از عواقبی که باید تحمل کنید درد عاطفی و روحی این رابطه است .

اگر بخوایین ادامه بدین و خودتان را در دوزخ بی تصمیمی بگذارید ، فقط عواقب و سختی را بیشتر میکنید .

خوب فکر کنید ، ببینید اگر از نظر اعتقادی ، فرهنگی ، دینی ، اخلاق ، سیاسی ، اجتماعی و... کفویت و شرایط زندگی مطلوب زندگی باشما ازدواج کنید .

به هر حال از این رابطه بیایین بیرون که ادامه اش فقط باعث بدتر شدن است .

کاری به شرعی و غیر شرعی بودن این رابطه ندارم ، یک نامزدی وقتی از شیش ماه میگذره دیگه اسمش نامزدی نیست ، زندگیه ، یک نوع زندگی بی تکلیف ...

پس یا وارد جاده آسفالت بشید ازدواج کنید ، یا جدا بشین و وقتتون را تلف نکنید ، تصمیم منطقی را خودتان بگیرید تا بعداً پیشمون نشید .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

70. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35777
    تشکـر
    5
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام شبتون بخیر
    لطفا کمکم کنین

سلام
    تازه پیام شما رو دیدم. بابت دیر جواب دادنم عذر میخوام. اطلاعی ندارم نامزد شما چگونه پی به دوستی و آشنایی های قبلی شما برده. مطمینم شما هم نمی خواستید از این مسیله شخصی تان مطلع شود. گذشته ی تک تک ما به خودمون مربوطه. گذشته موردی است که نمیشه اونو کنترل کرد.من صداقت شما را تحسین میکنم که حقیقت را به نامزدتون گفتین اما بهتره سعی کنید اعتماد نامزدتونو دوباره به خودتون جلب کنید.حتما همینطوری بهش وفادار باشید و بمونید. شما می تونید صادقانه با نامزدتان صحبت کنید و بهش بگید که" هریک از ما گذشته ای دارد. هیچ آدمی وجود نخواهد داشت که گذشته نداشته باشد و من تمایل ندارم در رابطه با گذشته ام صحبت کنم گذشته ها گذشته و ما در زمان حال زندگی می کنیم" با زبان خوش از او بخواهید هیچ وقت از گذشته تان چیزی نپرسد همان طور که خودتان چیزی از گذشته شون ازشون نپرسیدید. اگه فکر می کنید این فرد بعدها امکان دارد به شما سرکوفت بزند و مدام از گذشته ات بپرسد و یا بگه کنجکاوم تصمیم با خود شماست.اما باتوجه به صحبت های شما در این شکی نیست که نامزدتون خیلی دوستتون داره.گذشته ی شما رو فهمیده و باز کنارتون موند. این یعنی مردانگی. پیشنهاد می کنم به او زمان دهید. شما اشاره کردید که نامزدتون بهتون شک کرده ولی نظر من اینه که ترسیده ازدستتون بده و شک نکرده. مردی که کسی رو از ته دلش دوست داشته باشه به طرفش شک نمی کنه که. باورش داره. شما بهش این امید رو بدید که قرار نیس از دستتون بده.

با آرزوی خوشبختی برای شما

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد