نمایش نتایج: از 1 به 17 از 17

موضوع: پیش قدم شدن در آشتی در دوره نامزدی

4102
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35783
    تشکـر
    1
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

پیش قدم شدن در آشتی در دوره نامزدی

سلام. بعد حدود پنج ماه نامزدی و یه دعوای خیلی سخت که به خانواده ها هم کشیده شد، الان سه هفته س که هیچ ارتباطی با هم نداریم و از هم بی خبریم. حالا من موندم پیش قدم شم پیامی بدم یا منتظر شم خود آقا کاری کنن. ناگفته نمونه که مقصر اصلی دعواها هم خانواده ایشون هستن.
    ویرایش توسط fatemem : 07-01-2017 در ساعت 12:45 PM

2. کاربران زیر از fatemem بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33849
    تشکـر
    170
    تشکر شده 134 بار در 76 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : پیش قدم شدن در آشتی در دوره نامزدی

سلام

ممنون از دعوتتون

ببینید به نظر من مشکل را باید از جایی که شروع شده و بوجود آمده حل کنید. یعنی اختلاف بین خانواده ها. دوستی بین دو خانواده قطعا شما دو نفر را آشتی می دهد ولی خوب بودن شما دونفر با هم، برای آشتی دادن دو خانواده کمی کار را سخت تر می کند.

در اینجا چند سوال مطرحه :

1) آیا موضوعی که با عث اختلاف بین دو خانواده شده است، حل شده یا همچنان پابرجاست؟

2) آیا اگر به فرض شما پیش قدم شدین و رابطه شما و نامزدتون خوب شد، رابطه ی دو تا خانواده با هم خوب میشود یا نه (با توجه یه شناختتون از دو خانواده چقدر به این قضیه خوشبن هستین) ؟

3) نظر نامزدتون و موضع گیری ایشون در مورد دعوای پیش آمده بین دو خانواده چیست؟ آیا می گویند که خانواده شما صد در صد مقصر هست؟

4) به نظرتون تا چه حد اختلاف به وجود آمده بین دو خانواده جدی است؟ منظورم آنست که چقدر این اختلافات باعث شکستن حرمت ها شده است؟

بی نهایت سپاسگزارم
    ویرایش توسط AmirAli65 : 07-01-2017 در ساعت 03:17 PM

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemem نمایش پست ها
    سلام. بعد حدود پنج ماه نامزدی و یه دعوای خیلی سخت که به خانواده ها هم کشیده شد، الان سه هفته س که هیچ ارتباطی با هم نداریم و از هم بی خبریم. حالا من موندم پیش قدم شم پیامی بدم یا منتظر شم خود آقا کاری کنن. ناگفته نمونه که مقصر اصلی دعواها هم خانواده ایشون هستن.
    سلام

مهم نیست که کی باعث و بانی این کدورت شده ، هرکس هم اول پیش قدم بشه نشانه بزرگیه ، نه کوچیکی نه ضعیف بودن و...

نامزدی هم برای شناخته تا زوجین قبل اینکه زیر یک سقف برن هردو رو خوب بشناسن و بدونن با چه شخصیتی قرار زندگی کنن ...

احتمال بودن این نمک ها در نامزدی هم هست ، خودتان هم که میگید این کودوت پیش اومده به خاطر شما دو نفر نیست ، پس مسئله مهمی نیست .

اما با نامزدتان صحبت کنید ، مشکلات را رها نکنید تا بعداً جمع بشه باعث کدورت ، حل و فصل کنید با سازش ...

همچنین قبل اینکه کدورت و بحثی پیش بیاد برای زمان های بحرانی برنامه ریزی داشته باشین ، تا مثل الان به خاطر یک ناراحتی یا تفاوت نظر و... قهر نباشه ! دوری نباشه ! دعوا نباشه! ... ( همیشه خودتان مسئله های زندگیتون را حل کنید )

سختی ها و بحران ها در همه زندگی ها هست ، اما نحوه مقابله و برخود با اونه که مهمه .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظرم شما پیش قدم نشید چون میگید مشکل از ناحیه خانواده ایشون بوده پس اگر پیش قدم بشید شاید متوجه نشن اشتباه کردن .من تخصص ندارم نظر شخصیم اینه پیش قدم نشید و وقتی هم ایشون پیش قدم شد یطوری بفهمونید بهش که بزرگ شده و خودش باید برای خودش تصمیم بگیره و زندگیشو بچرخونه نه خانوادش.

6. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

سلام به نظر منم شما پیش قدم نشید اول اینکه میگید اشتباه از. اون ها بوده ( البته کاش میگفتید مشکل دقیق چی بوده) بعدشم اینکه تو 5ماه اول نامزدی دعوا سختی داشتید و سه هفته از هم خبرم ندارید! !!! و بدتر اینکه کار به خانواده ها کشیده( که اصلا درست نیست بحث بین دختر و پسر به خانواده ها بکشونن چون باعث بی حرمتی میشه) خدا بقیشو به خیر بگذرونه ولی حتما تو انتخابتون دقت کنید

دوران نامزدی دوران. طلایی شناخت پس تا میتونید هم پسر هم خانوادشو بشناسید که بعد ها به مشکل برنخورید. یا بخواد با یه مهر طلاق جدا بشید

شما دارید با خانواده ای وصلت میکنید که الان دارید میبینیشون فکر نکن بعدا تغییر میکنن که کاملا اشتباه فکر میکنی
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35783
    تشکـر
    1
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

خوب ما با هم خوب بودیم واقعا و ایشون خیلی تو همه چی حواسش به من بود. ولی این تا جایی اینطوری بود که من به کارای خونوادش چیزی نمی گفتم، ولی یه بار که واکنش نشون دادم به خانواده ش بعدش اونا همش در گوشش خوندن که دختره زبون درازه و فلانه. و اینم بگم که برادر بزرگ ایشونم تو دوران نامزدی طلاق دادن نامزدشون رو، من اینو متاسفانه بعد عقد فهمیدم و ازم پنهون کرده بودن . این وسط هم مشکل اصلی خانواده شن، خانواده من واقعا تا بحال هیچ کاری بهشون نداشتن. ولی خانواده اون همیشه طلبکارو حق بجانب میدونن تو همه چی خودشون رو و این دقیقا رو پسرشون هم تاثیر گذاشته و مثل اونا شده.و این اختلافی که بوجود آمد واقعا خیلی جدی بود و تا حدی بود که نامزدم به من بددهنی هم کردن و تا حدودی حریم ها از بین رفته. و عین بچه ها رفتار میکنه مثلا هر دیقه پروفایل های تلگرامش رو کنایه میذاره و....
    خیلی ممنونم که وقت گذاشتید برا جواب دادن.

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35783
    تشکـر
    1
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنونم از پاسختون صبا خانم. خودمم بخاطر همین موضوع اقدامی نکردم چون میدونم اون رفتار رو دوباره تکرار میکنن منتها موندم واقعا تا کی منتظر حرکت اونا بمونم

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35783
    تشکـر
    1
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنونم از شما پریماه خانم. مثلا یه مورد میگم، نامزدم با من صحبت کردن که با پدرم صحبت کنم بجای جهیزیه پولش رو بدن تا خونه بخریم. منم صحبت کردم پدرم قبول کرد و خوشحال شد و گفت که اینطوری خیلی بهتره ، به پسره هم تاکید کرد که فردا خانواده ت نگن جهیزیه ندادن و فلان اونم گفت خیالتون راحت به کسی ربطی نداره. بعد که رفتن خونشون گویا خانواده ش مخالفت کرده بودن و پدرش گفته بود تو که صلاح مشورت هاتو کردی برو هر کاری میخای بکن( اینو بعدا مامانش لو داد خودش الکی گفته بود موافقن). و مادر و پدرش گیر داده بودن که باید بیاید با ما زندگی کنید و من قبل نامزدی و عقد اینو طی کرده بودم باهاش و خودش هم گفته بود متسقل و دور از خانواده م . که الان با حرف خانواده ش زیرش زده...
    این فقط یه نمونه از مشکلات بود. الانم که اوضاع اینه..

11. کاربران زیر از fatemem بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33849
    تشکـر
    170
    تشکر شده 134 بار در 76 پست
    میزان امتیاز
    8

خوب ما با هم خوب بودیم واقعا و ایشون خیلی تو همه چی حواسش به من بود. ولی این تا جایی اینطوری بود که من به کارای خونوادش چیزی نمی گفتم، ولی یه بار که واکنش نشون دادم به خانواده ش بعدش اونا همش در گوشش خوندن که دختره زبون درازه و فلانه. و اینم بگم که برادر بزرگ ایشونم تو دوران نامزدی طلاق دادن نامزدشون رو، من اینو متاسفانه بعد عقد فهمیدم و ازم پنهون کرده بودن . این وسط هم مشکل اصلی خانواده شن، خانواده من واقعا تا بحال هیچ کاری بهشون نداشتن. ولی خانواده اون همیشه طلبکارو حق بجانب میدونن تو همه چی خودشون رو و این دقیقا رو پسرشون هم تاثیر گذاشته و مثل اونا شده.و این اختلافی که بوجود آمد واقعا خیلی جدی بود و تا حدی بود که نامزدم به من بددهنی هم کردن و تا حدودی حریم ها از بین رفته. و عین بچه ها رفتار میکنه مثلا هر دیقه پروفایل های تلگرامش رو کنایه میذاره و....
    خیلی ممنونم که وقت گذاشتید برا جواب دادن.
    سلام

به نظر من برای ادامه ی رابطتون حتما حتما به یک مشاور حاذق مراجعه کنید. این مشکل نیاز به چند جلسه مشاوره حضوری داره. بعدا باید در مورد این رابطه و آیندش توسط مشاور مسلط، نظر داده بشود.

یادتان باشد، چون بحث خانواده است، دیدتان را باز کنید، بعد از ازدواج این مشکلات تحت هیچ شرایطی حل و حتی کمتر نخواهند شد. (بسیار بیشتر نیز می شوند). خانواده ای اگر به خاطر کار نکرده از شما کینه به دل گرفته باشد اگر خطایی سهوی (که در طول یک زندگی 40 ساله از هر کسی به کرات بر می آید) از شما سر بزند چه اتفاقی می افتد؟ این مسائل قابل چشم پوشی نیست و نمی توان با یکبار گذشت آن ها را حل کرد.

با دقت و وسواس پیش بروید و قبل از هر تصمیم به صورت حضوری، با مشاوران حاذق مشورت کنید.

مشورت ادراک و هوشیاری دهد/ عقل ها مر عقل ها را یاری دهد
    ویرایش توسط AmirAli65 : 07-01-2017 در ساعت 10:20 PM

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35783
    تشکـر
    1
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    سلام

مهم نیست که کی باعث و بانی این کدورت شده ، هرکس هم اول پیش قدم بشه نشانه بزرگیه ، نه کوچیکی نه ضعیف بودن و...

نامزدی هم برای شناخته تا زوجین قبل اینکه زیر یک سقف برن هردو رو خوب بشناسن و بدونن با چه شخصیتی قرار زندگی کنن ...

احتمال بودن این نمک ها در نامزدی هم هست ، خودتان هم که میگید این کودوت پیش اومده به خاطر شما دو نفر نیست ، پس مسئله مهمی نیست .

اما با نامزدتان صحبت کنید ، مشکلات را رها نکنید تا بعداً جمع بشه باعث کدورت ، حل و فصل کنید با سازش ...

همچنین قبل اینکه کدورت و بحثی پیش بیاد برای زمان های بحرانی برنامه ریزی داشته باشین ، تا مثل الان به خاطر یک ناراحتی یا تفاوت نظر و... قهر نباشه ! دوری نباشه ! دعوا نباشه! ... ( همیشه خودتان مسئله های زندگیتون را حل کنید )

سختی ها و بحران ها در همه زندگی ها هست ، اما نحوه مقابله و برخود با اونه که مهمه .
    ممنون ازتون. قبلا مشکلات کوچیک پیشمیومد سریع با هم حل میکردیم. ولی وقتی قضیه به خانواده ش کشیده شد، لجبازی نامزدم خیلی زیاد شد.. تا این حد که سه هفته بیخبر بمونه ازم
    اون یه روزم نمیتونس بیخبر بمونه از من ولی الان سه هفته س لج کرده...

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35783
    تشکـر
    1
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirAli65 نمایش پست ها
    سلام

به نظر من برای ادامه ی رابطتون حتما حتما به یک مشاور حاذق مراجعه کنید. این مشکل نیاز به چند جلسه مشاوره حضوری داره. بعدا باید در مورد این رابطه و آیندش توسط مشاور مسلط، نظر داده بشود.

یادتان باشد، چون بحث خانواده است، دیدتان را باز کنید، بعد از ازدواج این مشکلات تحت هیچ شرایطی حل و حتی کمتر هم نخواهند شد. (بسیار بیشتر نیز می شوند). خانواده ای اگر به خاطر کار نکرده از شما کینه به دل گرفته باشد اگر خطایی سهوی از شما سر بزند چه اتفاقی می افتد؟

با دقت و وسواس پیش بروید و قبل از هر تصمیم به صورت حضوری، با مشاوران حاذق مشورت کنید.

مشورت ادراک و هوشیاری دهد/ عقل ها مر عقل ها را یاری دهد
    بله ممنون. از یه مشاور بصورت حضوری وقت گرفتم تا ببینم چی میگن. ممنونم از راهنمایی هاتون.

15. کاربران زیر از fatemem بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

ممنون ازتون. قبلا مشکلات کوچیک پیشمیومد سریع با هم حل میکردیم. ولی وقتی قضیه به خانواده ش کشیده شد، لجبازی نامزدم خیلی زیاد شد.. تا این حد که سه هفته بیخبر بمونه ازم
    اون یه روزم نمیتونس بیخبر بمونه از من ولی الان سه هفته س لج کرده...
    پس معلومه حرمت ها بینتون شکسته شده . بهتره هر دو پیش یک مشاور با صلاحیت برین .

سعی کنید رفتاری نداشته باشین که باعث تشدید این رفتار ها بشه ، پس کوتاه اومدن چیز بدی نیست حتی اگر حق با شما باشه .

احتمال میدم شما هم در این رابطه بی تقصیر نبوده باشید ، اگر جای شما هم بی احترامی کردین باید برای اشتباه خودتون معذرت خواهی بکنید ،

بازم میگم این معذرت خواهی نشانه ضعف شما نیست ، نشاشه بزرگی شخصیت و حق پذیری است ، و به نوعی به طرف مقابل هم یاد میدهید که معذرت خواهی کند ! البته اگر لجباز نباشد سریع متوجه میشود.

قبل اینکه برین زیر یک سقف شخصیت همیدگه رو خوب بشناسید ، خوانواده هاهم بخشی از شناخت دوران نامزدی است ، بهتره سر تمام مسائل صحبت بشه ، که دو طرف بدونن میتونن باهم زندگی کنن یا نه .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

17. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35783
    تشکـر
    1
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    پس معلومه حرمت ها بینتون شکسته شده . بهتره هر دو پیش یک مشاور با صلاحیت برین .

سعی کنید رفتاری نداشته باشین که باعث تشدید این رفتار ها بشه ، پس کوتاه اومدن چیز بدی نیست حتی اگر حق با شما باشه .

احتمال میدم شما هم در این رابطه بی تقصیر نبوده باشید ، اگر جای شما هم بی احترامی کردین باید برای اشتباه خودتون معذرت خواهی بکنید ،

بازم میگم این معذرت خواهی نشانه ضعف شما نیست ، نشاشه بزرگی شخصیت و حق پذیری است ، و به نوعی به طرف مقابل هم یاد میدهید که معذرت خواهی کند ! البته اگر لجباز نباشد سریع متوجه میشود.

قبل اینکه برین زیر یک سقف شخصیت همیدگه رو خوب بشناسید ، خوانواده هاهم بخشی از شناخت دوران نامزدی است ، بهتره سر تمام مسائل صحبت بشه ، که دو طرف بدونن میتونن باهم زندگی کنن یا نه .
    خوب صددرصد منم یه سری ایرادات داشتم ولی اینجا چیزی که برام مهمه این بود که نامزدم جلوی خانواده ش پشت من واینساد ، حتی مثلا گلایه هایی که بعضی وقتا بهش کرده بودم از خانواده ش رو تو روم وایساد و بهشون گفت.
    در مورد مشاوره هم خودم وقت گرفتم برم. منتها تنهایی. چون میدونم به اون بگم هم نمیاد، چون قبلا باهاش کلی حرف زذم بریم مشاوره گفت من خودم مشاورم نیازی ندارم ! خودت برو!

18. کاربران زیر از fatemem بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام دوست خوبم
    بهشون پیام بدین ک من زندگیم برام باارزش هست و برای گرفتن یک تصمیم درست دارم پیش مشاور میرم
    اگه تو هم زندگی بامن را برات مهم و باارزش هست باهام بیا.

اینجوری لااقل بهونه ای پیدا میشه برای شروع صحبت و بدون اینکه عذرخواهی کنید یا خودتون را کوچیک کنید.

فرستاده شده از LG-D855ِ من با Tapatalk

20. 2 کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35783
    تشکـر
    1
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.68 نمایش پست ها
    سلام دوست خوبم
    بهشون پیام بدین ک من زندگیم برام باارزش هست و برای گرفتن یک تصمیم درست دارم پیش مشاور میرم
    اگه تو هم زندگی بامن را برات مهم و باارزش هست باهام بیا.

اینجوری لااقل بهونه ای پیدا میشه برای شروع صحبت و بدون اینکه عذرخواهی کنید یا خودتون را کوچیک کنید.

سلام و ممتون. اخه من قبلا چند بار قبل دعوا بهش گفتم بریم مشاور ولی هربار گفا من خودم یه پا مشلورم خودت برو.
    الانم میترسم همین واکنش رو نشون بده که تو نیاز داری من ندلرم.

22. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام و ممتون. اخه من قبلا چند بار قبل دعوا بهش گفتم بریم مشاور ولی هربار گفا من خودم یه پا مشلورم خودت برو.
    الانم میترسم همین واکنش رو نشون بده که تو نیاز داری من ندلرم.
    دوست خوبم ببخش ک میخوام ته دلت را خالی کنم
    اما با خودت فکر کن و ببین مردی ک الان اینطور پشتت را خالی کرده ایا میتونه ادم مطمینی برای ادامه زندگی باشه.
    ان شاالله ک مشاور بتونه راه درست و خوبی جلو پاتون بزاره ک هرگز پشیمون نشین.

23. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35783
    تشکـر
    1
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.68 نمایش پست ها
    دوست خوبم ببخش ک میخوام ته دلت را خالی کنم
    اما با خودت فکر کن و ببین مردی ک الان اینطور پشتت را خالی کرده ایا میتونه ادم مطمینی برای ادامه زندگی باشه.
    ان شاالله ک مشاور بتونه راه درست و خوبی جلو پاتون بزاره ک هرگز پشیمون نشین.

بله درسته ذهن خودم هم درگیر همین شده که واقعا میتونه تکیه گاه باشه یا نه! بینهایت ممنونم از صحبت های قشنگتون.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)