نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: صداقت در ازدواج دوم

2628
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23197
    تشکـر
    263
    تشکر شده 231 بار در 103 پست
    میزان امتیاز
    9

صداقت در ازدواج دوم

با عرض سلام و شب بخیر وخسته نباشید خدمت همه دوستان گرامی مشاوران محترم انجمن...
    دوستان قدیمی تر این انجمن در جریان مشکلات من و همسر سابقم قرار دارند که متاسفانه علیرغم تلاشهای گسترده من جهت بازسازی زندگیم به دلیل عدم تمایل همسرم به بازگشت به زندگی و اصرار به طلاق، منجر به جدایی در دوران عقد (قبل از عروسی ) شد.
    اما در حال حاضر پس از گذشت حدود یکسال و نیم از زمانیکه جدا شدیم، مجددا موقعیت ازدواج برایم فراهم شده،
    خلاصه اینکه یه دختر خانمی از طریق یکی از همسایه ها معرفی شده که من هیچگونه شناختی از ایشون و خانواده ش نداشتم،
    ولی چند شب پیش برای اولین بار ایشون رادیدم وباهاشون صحبت کردم وخودم طرف را پسندیدم ، وبه نظر میرسه اونم از من بدش نیومده
    اما تو جلسه اول که صحبت کردیم هیچ چیزی راجع به ازدواج قبلیم نگفتم چون قبلا از یه مشاور پرسیده بودم و اونم گفته بود چنین مساله ای را در ملاقات دوم با خانم مطرح کن...
    حالا سوال اصلیم اینه که آخر این هفته وعده کردیم که برای مرتبه دوم میخواهیم صحبت کنیم و من باید در این جلسه موضوع ازدواج اولم را مطرح کنم
    از اهالی فن و مشاوران عزیز و با تجربه تقاضا دارم کمکم کنید و راهنمایی کنید که چطوری این مساله را به بهترین نحو ممکن مطرح کنم که سو برداشت نشه و بتونم منظورم را به طرفم برسونم و بهترین نتیجه ممکن را بگیرم؟؟؟
    ویرایش توسط Ariyaei : 07-04-2017 در ساعت 01:12 AM
    امضای ایشان
    بیادتان مى آورم تا همیشه بدانید که زیباترین منش آدمى ، محبت اوست
    پس ؛محبت کنید چه به دوست ، چه به دشمن! که دوست را بزرگ کند و دشمن را دوست.
     (کوروش کبیر)

2. کاربران زیر از Ariyaei بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : صداقت در ازدواج دوم

مسلما باید در این مورد صداقت داشته باشید و موضوع رو با ایشون مطرح کنید

و به ایشون فرصت بدید تا فکر کنند و بعد به شما جواب قطعی داده شود

دومين بار، دومين يار

مرد و زن با هم پيمان زناشويي مي‌بندند اما اين پيوند ممكن است به دلايلي به شكست بينجامد يا با فوت يكي از زوجين، از هم گسيخته شود. آمارها نشان مي‌دهد بخش وسيعي از زنان مطلقه يا بيوه که گاه جوان نيز هستند تا پايان عمر تنها مي‌مانند...

اين امر مي‌تواند تبعات فردي و اجتماعي عميقي بر جاي بگذارد. با توجه به آنکه زنان نيمي از افراد جامعه انساني را تشکيل مي‌دهند و به‌عنوان مادر و اولين مربي، تربيت نسل را به‌عهده دارند، توجه به سلامت جسمي، رواني و اجتماعي آنها، باعث سلامت نسل و جامعه خواهد شد.

جدايي زن و مرد از يكديگر، مشكلات زيادي به دنبال دارد. تنهايي، محروميت از زندگي خانوادگي، نبود سرپرست، رنج نگهداري از فرزندان، مشكلات مالي و اجتماعي، آسيب‌هاي روحي و رواني، هر يك مي‌توانند عاملي براي اقدام به ازدواج مجدد باشند اما بخشي ديگر از افراد، ممكن است پس از تجربه طلاق يا فوت به علت وجود موانع فرهنگي، ‌اجتماعي، تنهايي را به وصلت دوباره ترجيح دهند. اگر زندگي زناشويي جديدي آغاز شود، تا حدودي شرايط زندگي آنها تغيير خواهد كرد. در بين تمام نهادها،‌ سازمان‌ها و تاسيسات اجتماعي، خانواده نقش و اهميتي خاص و بسزا دارد. براي زنان و مرداني كه به هر دليل مي‌خواهند براي دومين‌بار ازدواج كنند، توجه به نكات زير الزامي است:

1.دلايل جدايي از همسر اول بايد مشخص باشد و به طور كامل بررسي شود تا احتمال تكرار طلاق در ازدواج دوم به حداقل ممكن برسد. بديهي است در افرادي كه به دلايل قهري مانند فوت همسر تنها زندگي مي‌كنند اين احتمال بسيار پايين است.

2.اگر همسرتان فوت کرده و شما تمايل به داشتن رابطه با خانواده او حتي پس از ازدواجتان را داريد، بايد در اين مورد با همسر جديدتان به تفاهم برسيد و پنهان‌کاري را کنار بگذاريد.

3.در صورت امكان شناخت نسبي از همسر قبلي فرد مي‌تواند به پيش‌بيني و پيشگيري مشكلات اين افراد كمك شاياني بكند.

4.توجه به سلامت فيزيكي و رواني افرادي كه قصد ازدواج دارند ضروري است. اين مهم با مشاوره با پزشكان و مشاوران مجرب امكان‌پذير خواهد بود.

5.از آنجا كه اغلب افراد از زندگي قبلي خود خاطرات خوب و لذت‌بخشي ندارند يادآوري خاطرات گذشته باعث تخريب روابط عاطفي فرد خواهد شد.

6.بديهي است كه هماهنگي‌هاي نسبي بين زن و مرد از جهت وضعيت فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي، فيزيكي، شغل، سن و... در تداوم ازدواج نقش پررنگي ايفا خواهد كرد.

7.فراموش نكنيد كه قبل از ازدواج يا بعد از ازدواج تعريف و تمجيد مرد از زن سابق خود يا زن از شوهر سابق خود مي‌تواند حس بدبيني و حسادت بين زن و شوهر را فراهم كند.

8.صداقت بايد سرلوحه افراد در ازدواج دوم باشد. هرگونه پنهان‌كاري ولو با نيت خير توسط هر يك از زوجين اعتماد بين آنها را خدشه‌دار خواهد كرد.

9.اگر از همسر سابق خود فرزندي داريد بايد قبل از ازدواج دوم مشخص شود كه فرزند نزد چه كسي و تا چه زماني نگهداري مي‌شود.

10.اگر قرار است با فرزندان همسرتان زندگي کنيد، بهتر است که حد و حدودتان را مشخص و تمام شروط خود را پيش از ازدواج مطرح کنيد.

11.اگر از ازدواج قبلي خود فرزندي داريد، بهتر است در مورد تعداد فرزنداني که دوست داريد با همسر جديدتان داشته باشيد هم با او صحبت کنيد تا اختلافي در آينده پيش نيايد.

12.هرگونه مسايل مبهمي كه احتمال دارد بر روابط زن و مرد تاثير منفي بگذارد بايد به شكل شفاف مطرح و توافق حاصل و در صورت امكان مكتوب شود.

13.شرايط هر يك از زوجين درمورد وضعيت مالي، اشتغال، استقلال مالي و ساير شروط ممكن به‌طور دقيق مطرح شود. توافقات طرفين عامل مهمي در تحكيم خانواده است.

14.از آنجا كه هر يك از زوجين ممكن است به بستگان همسر سابق شريك زندگي خويش حساس باشند اصرار بر ايجاد رابطه و علاقه مي‌تواند مشكل‌ساز باشد.

15.با توجه به تجربه تلخ هر يك از زنان و مردان در ازدواج قبلي گاهي شاهد وسواس و سختگيري بيش‌ازحد در اين‌گونه افراد هستيم كه غيرطبيعي تلقي شده و نياز به تغيير نگرش فرد به حالت واقع‌بين دارد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23197
    تشکـر
    263
    تشکر شده 231 بار در 103 پست
    میزان امتیاز
    9

ممنون از پاسخگوئیتون جناب فرخ عزیز
    یه سوال دیگه هم داشتم به نظرتون روزیکه میخوام این مساله را مطرح کنم
    فقط خودم قضیه را برای دختر خانم بگم و اون خودش به خانوادش بگه و تصمیم گیری کنه؟
    یا بهتره خانواده ش را هم در جریان بگذاریم؟

6. کاربران زیر از Ariyaei بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

سلام

خب صد در صد باید این مسئله گفته بشه ، که شما هم تصمیم درست رو گرفتین .

بهتره وارد جزئیات نشین ، و همانگونه که خودتان گفتین صادقانه کل را مطرح کنید ، هرچه که فکر میکنید در آینده باید بدانن الان بگین ، ( نه خودتان را مظلوم و بیگناه جلوه بدین ، نه طرف مقابل را پر از عیب و کاملاً تقصیر کار ، حقیقت )

دیگه اینکه چه لحن و حالاتی داشته باشین و چطور توضیح بدین که باعث ترسیدن یا تردید در طرف نشه به توانای و استعداد های خودتون و حداقل اطلاعات از فرد مقابل بستگی داره .

بهتر این مئسله را خودتان مستقیم به دختر خانم رو در رو بگین ، تا هم اگر سوالی دارن از خودتان بپرسن و هم باعث حدس گمان الکی نشه .

به هر حال بعد تحقیق یا آینده خانواده شون هم مطلع میشن ، بهتره دختر خانم به خانواده هم اطلاع بدن و بهشون بگین در این باره از خانواده هم مشورت بگیرن .

تا در آینده خانواده دختر فکر نکنن شما اونا یا دخترشان را فریب دادین و از انتخاب شما به عنوان داماد پشیمان نشن و سنگ اندازه و حرف و حدیث و ... نباشه ،چون ازدواج فقط وصلت دو نفر نیست بین دو خانواده هم هست .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

8. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)