نمایش نتایج: از 1 به 46 از 46

موضوع: مخالف خانواده برای ازدواج با زن مطلقه

16970
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

مخالف خانواده برای ازدواج با زن مطلقه

درود
    بنده ۱۹سال داریم و میخاهیم با یک رن ۲۳ ساله که یک بچه ۱ ساله هم دارد ، ازدواج کنیم‌.
    شرایطش هم تقریبا داریم‌. خانواده ی او راضیست ، منتهی میدانیم اگر مساله را به خانواده خودمان بگوییم انها مخالفت شدیدی خاهند کرد ، خب بنده چه کنم که او را میخاهم و راهی برای رسیدن بهش ندارم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : مخالف خانواده برای ازدواج با زن مطلقه

سلام.

فکر میکنم اگه به این سوالات جواب بدین دوستان بهتر راهنماییتون کنن.

آشناییتون با این خانوم به چه صورتی بوده٬ و رابطه شما در چه حدی بوده؟

و اینکه شرایطی که میگید تقریبا برای ازدواجتون مهیاست میشه با جزئیات بیشتری توضیح بدید که چه شرایطیه؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

درود‌
    از طریق اینترنت با یک دیگر اشنا شدیم .ولی مطمعنم با دخترای الانی فرق دارد
    روابطمان بهم نزدیکیم زیاد
    منظورم از شرایط سرمایه و کار و... برای ازدواج

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

بعضی از پسرهای مجرد برای ازدواج به سراغ زنان مطلقه می روند که شاید از نظر اطرافیان حرکت درستی نباشد و مخالفت کنند.

یکی از دلایل این انتخاب با تجربه بودن این خانم‌ها در اداره زندگی است اما قطعا دلایل دیگری هم دارد و به همین علت است که این روزها بسیاری از کارشناسان به ریشه‌یابی این مسئله می‌پردازند.
    در بین اطرافیان‌تان هم که دقت کنید چنین ازدواج‌هایی را یا دیده‌اید یا بیش از گذشته در مورد آن شنیده‌اید. اما اینکه این ازدواج تا چه اندازه از نظر متخصصان حوزه روانشناسی پذیرفته است، بحثی جداست.

طبق یک زندگی استاندارد، برای هدف‌گذاری ازدواج‌های طولانی‌مدت که در فرهنگ ما نقش مهمی دارد، مردها بهتر است بین چهار تا هفت سال بزرگ‌تر از خانم‌ها باشند. زندگی با یک فرد کم‌سن و سال یا پا به سن گذاشته چندان خوشایند نیست. درواقع بهتر است زن مطلقه با مردی بزرگ‌تر از خودش که او هم تجربه جدایی دارد، ازدواج کند.

اگر فرد در خانه‌ای بزرگ شود که مهر و محبت در آن وجود دارد و مادر طبق تعریف نقشش با او برخورد کند، دیگر کودک در جوانی به فکر داشتن مادر دوم نمی‌افتد! البته برعکس این موضوع هم صادق است؛ یعنی مهرورزی بیش از حد مادر که باعث می‌شود جوان‌ها با انتخاب زن‌های بزرگ‌تر و پخته‌تر به دنبال یافتن مادر دوم باشند؛ البته شاید خودشان هم متوجه این مسئله نشوند و این تصمیم ریشه در ناخودآگاه آنها داشته باشد.

یکی از دلایلی که یک مرد مجرد جذب خانمی مطلقه می‌شود، این است که بهتر از یک خانم جوان توانایی لازم برای مدیریت یک زندگی را دارد و باتجربه‌تر است. اکثر افراد عموما بدون اطلاعات و منطق و تنها براساس احساس‌شان پیشقدم می‌شوند و تصمیم‌گیری می‌کنند؛ حتی اگر آن خانم بچه هم داشته باشد، می‌گویند مثل بچه خودم بزرگش می‌کنم! اینها اشتباهات کوچکی نیست و ناشی از باورهایی است که گاهی در کودکی شکل گرفته است.

در روانپزشکی مبحثی به نام ادیپوس کامپلکس (Oedipus complex) وجود دارد که به معنای علاقه شدید پسر به مادر است. گاهی اوقات در پسربچه‌های کوچک دیده می‌شود که به مادران‌شان می‌گویند چه می‌شود پدر فوت کند و ما با هم ازدواج کنیم! آنها در آینده هم عموما دل‌شان می‌خواهد زنی مثل مادرشان را انتخاب کنند. این افراد درآینده مستعد ازدواج با زن‌های پخته و مطلقه هستند. اگر پسری از کودکی دچار این مسئله است، چه خوب که مادرش نسبت به این مسئله آگاهی داشته باشد و اجازه دهد آن پسر زمان بیشتری را با پدرش بگذراند. مادرهایی که خیلی مهربان هستند و نسبت به پسران‌شان حساسیت بالایی دارند، بزرگ‌ترین خطا را در مواجهه با این پسران مرتکب می‌شوند. درواقع پسرها در سه تا شش سالگی می‌توانند زمان بیشتری را با مادر بگذرانند اما بعد از آن بهتر است بیشتر با پدر در ارتباط باشند.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.ahmadi نمایش پست ها
    درود
    بنده ۱۹سال داریم و میخاهیم با یک رن ۲۳ ساله که یک بچه ۱ ساله هم دارد ، ازدواج کنیم‌.
    شرایطش هم تقریبا داریم‌. خانواده ی او راضیست ، منتهی میدانیم اگر مساله را به خانواده خودمان بگوییم انها مخالفت شدیدی خاهند کرد ، خب بنده چه کنم که او را میخاهم و راهی برای رسیدن بهش ندارم؟
    درود‌
    از طریق اینترنت با یک دیگر اشنا شدیم .ولی مطمعنم با دخترای الانی فرق دارد
    روابطمان بهم نزدیکیم زیاد
    منظورم از شرایط سرمایه و کار و... برای ازدواج
    خوب من چنتا نکته به نظرم اومده که موردی میگم؛

اول اینکه به نظر شما ۱۹ سال برای یک آقا اونم در جامعه امروزی میتونه سن مناسبی برای ازدواج باشه؟

منظورم اینه که در هر دوره ای شرایط زندگی به گونه ایه که روی روحیات آدمها تأثیر مستقیم داره و اینکه در چه سنی میشه اون پختگی لازم رو برای ازدواج به دست آورد متفاوته؛

مثلا ۲۰ سال پیش پسرا از سن ۱۳٬۱۴سال وارد مشکلات و جریانات زندگی میشدن و توی ۱۹ سالگی انقد با تجربه بودن که میتونستن یک زندگی رو اداره کنن.

خوب الان به نظر خودتون شما این تجربه رو داری که یک زندگی رو اداره کنی؟؟
    و اینکه آیا این تجربیاتت به عنوان یک مرد در زندگی مشترک از همسرت بیشتر هست که بتونی به عنوان یک تکیه گاه امن و محکم بیشتر و بهتر از ایشون مسائل و مشکلات زندگی رو حل و فصل و آنالیز کنی ٬
    تا اگه همسرت خواست حل مشکلی رو به عهده شما بزاره بتونی به بهترین شکل از پسش بربیای و بعدا مورد مؤاخذه خانومت قرار نگیری؟؟

دوم اینکه به نظر شما در فضای اینترنت و با شناخت محدودی که در این فضا وجود داره میشه تصمیم به ازدواج گرفت؟

با این همه حجم روابط اشتباه و غلطی که در فضای مجازی و اینترنت همه جا شاهدش هستیم و میبینیم که چقدر بعضیا از روابطی که توی این فضاها برقرار کردن پشیمونن شما چطور مطمئن هستین که ایشون مورد مناسبی برای ازدواج هستن؟

سوم : حتما به این موضوع آگاه هستید که شرایط سنی شما شرایطی هست که تصمیمات بر مبنای احساس گرفته میشه!

ممکنه بگید که نه و تصمیمتون عقلانیه اما فقط کافیه یک نگاه به اطرافتون و همسالانتون در جامعه بندازید و ببینید چند نفر از کسانی که در این سن تصمیمات احساسی گرفتن در حالی که فکر میکردن تصمیمشون منطقیه و بعدش از تصمیمشون پشیمون شدن!

در این سن انقدر عواطف و احساسات فوران شدیدی دارن که حتی عقل و منطق هم در لفافه تابع احساس هستن .
    ( این موضوع رو چند سال بعد متوجه میشید)

چهارم: فکر میکنید میتونید بعدا یا فرزند این خانوم کنار بیاین؟

اگه ایشون با شما کنار نیومد چی؟؟

اگه وقتی بزرگتر شد با شما ناسازگاری کرد و زندگی رو به کامتون تلخ کرد چی؟؟

اون سوالی هم که پرسیدم رابطه شما در چه حد بوده به این دلیله که میخواستم بدونم آیا رابطه جنسی داشتین یا نه!
    که اگه داشتین شک نکنید در احساساتی تر شدن شما تأثیر مستقیم داره.

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رامونا نمایش پست ها
    خوب من چنتا نکته به نظرم اومده که موردی میگم؛

اول اینکه به نظر شما ۱۹ سال برای یک آقا اونم در جامعه امروزی میتونه سن مناسبی برای ازدواج باشه؟

منظورم اینه که در هر دوره ای شرایط زندگی به گونه ایه که روی روحیات آدمها تأثیر مستقیم داره و اینکه در چه سنی میشه اون پختگی لازم رو برای ازدواج به دست آورد متفاوته؛

مثلا ۲۰ سال پیش پسرا از سن ۱۳٬۱۴سال وارد مشکلات و جریانات زندگی میشدن و توی ۱۹ سالگی انقد با تجربه بودن که میتونستن یک زندگی رو اداره کنن.

خوب الان به نظر خودتون شما این تجربه رو داری که یک زندگی رو اداره کنی؟؟
    و اینکه آیا این تجربیاتت به عنوان یک مرد در زندگی مشترک از همسرت بیشتر هست که بتونی به عنوان یک تکیه گاه امن و محکم بیشتر و بهتر از ایشون مسائل و مشکلات زندگی رو حل و فصل و آنالیز کنی ٬
    تا اگه همسرت خواست حل مشکلی رو به عهده شما بزاره بتونی به بهترین شکل از پسش بربیای و بعدا مورد مؤاخذه خانومت قرار نگیری؟؟

دوم اینکه به نظر شما در فضای اینترنت و با شناخت محدودی که در این فضا وجود داره میشه تصمیم به ازدواج گرفت؟

با این همه حجم روابط اشتباه و غلطی که در فضای مجازی و اینترنت همه جا شاهدش هستیم و میبینیم که چقدر بعضیا از روابطی که توی این فضاها برقرار کردن پشیمونن شما چطور مطمئن هستین که ایشون مورد مناسبی برای ازدواج هستن؟

سوم : حتما به این موضوع آگاه هستید که شرایط سنی شما شرایطی هست که تصمیمات بر مبنای احساس گرفته میشه!

ممکنه بگید که نه و تصمیمتون عقلانیه اما فقط کافیه یک نگاه به اطرافتون و همسالانتون در جامعه بندازید و ببینید چند نفر از کسانی که در این سن تصمیمات احساسی گرفتن در حالی که فکر میکردن تصمیمشون منطقیه و بعدش از تصمیمشون پشیمون شدن!

در این سن انقدر عواطف و احساسات فوران شدیدی دارن که حتی عقل و منطق هم در لفافه تابع احساس هستن .
    ( این موضوع رو چند سال بعد متوجه میشید)

چهارم: فکر میکنید میتونید بعدا یا فرزند این خانوم کنار بیاین؟

اگه ایشون با شما کنار نیومد چی؟؟

اگه وقتی بزرگتر شد با شما ناسازگاری کرد و زندگی رو به کامتون تلخ کرد چی؟؟

اون سوالی هم که پرسیدم رابطه شما در چه حد بوده به این دلیله که میخواستم بدونم آیا رابطه جنسی داشتین یا نه!
    که اگه داشتین شک نکنید در احساساتی تر شدن شما تأثیر مستقیم داره.

درود خواهرم
    خب درست است که سنم‌۱۹ ساله است ولی عقلم خیلی ببیشتر از ۱۹ساله هاست ، ولی زیاد به سن ربطی ندارد ، به قول صادق بعضی ها ا ز ۲۰ سالگی پیر میشوند .
    خب بله چون تقریبا بدبخت مالی نیستیم میتوانیم زندگی را اداره کنیم .
    منظورتان را نمیفهمم‌ که میگویید اگر مشکلی را خانوممان در اختیارمان گذاشت ایا میتوانیم رفع بکنیم یا خیر . بله که میتوانیم همین الانشم او به کلی مشکلات در خانواده اش بر میخورد ولی ما برایش حل میکنیم و کمک دستشیم.
    درود میدانیم نمیشود در اینترنت تصمیم به ازدواج گرفت مخصوصا با دخترای امروزی ، منتها من اورا دیده ام و اخلاقش را شناخته ام حتی او مرا به خانواده اش معرفی کرده و منم زیاد میشناسمش و اینکه علت طلاقش این بوده شوهرش معتاد و مشکلات دیگری داشته.
    بله موردسوم خیلی جالب بود ، راستش خیلی فکرم همش درگیر اوست او خیلی خوب و مهربان است تاحالا دختری مثل او ندیده ام و مرا خیلی دوست دارد ، نمیدانید که تمام فکرم درگیر اوست ، دوری اش دیوانه کنندست برایم ، نمیتوانم از دهنم خارجش کنم یک سر بهش فکر میکنم .
    جالب بود بلع میتوانیم با فرزندش‌کنار بیایم ولی او با ما کنار بیاید را نمیدانیم !
    بله رابطه هم داشته ایم بزرگوار
    ممنون از نوشته هایتان

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

شما فعلا تو سنی هستی که پایین تنت بیشتر بهت حکمرانی میکنه تا بالاتنت .اگرم میخوای با ایشون ازدواج کنی به خاطر جذب ایشون هستش .پس فعلا بیخیال این حرفا شو

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    شما فعلا تو سنی هستی که پایین تنت بیشتر بهت حکمرانی میکنه تا بالاتنت .اگرم میخوای با ایشون ازدواج کنی به خاطر جذب ایشون هستش .پس فعلا بیخیال این حرفا شو

نه خاهر چه پاین تنه ای ما از اون‌جور ادما نیستیم‌
    و
    خب خوب فکر کردیم کم عقل نیستیم‌که به خاطر مساعل جنسی تصمیم بگیریم وخب من واقعا عاشقشم
    وما کلی دختر دورمون هست برا مساعل جنسی و .. ، چرا با اونها را بطه برقرار نمیکنیم و عاشق این شدیم . نه ما دنبال عشق جنسی نیستیم .

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نه خاهر چه پاین تنه ای ما از اون‌جور ادما نیستیم‌
    و
    خب خوب فکر کردیم کم عقل نیستیم‌که به خاطر مساعل جنسی تصمیم بگیریم وخب من واقعا عاشقشم
    وما کلی دختر دورمون هست برا مساعل جنسی و .. ، چرا با اونها را بطه برقرار نمیکنیم و عاشق این شدیم . نه ما دنبال عشق جنسی نیستیم .
    اولا من خواهر نیستم برادرم.دوما شما اگه میخوای خودتو گول بزنی ما تو گول خوردن شما شریک نخواهیم شد

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

اولا من خواهر نیستم برادرم.دوما شما اگه میخوای خودتو گول بزنی ما تو گول خوردن شما شریک نخواهیم شد

واقعا اینطوریه؟؟
    خب پس اگه واسه مساعل جنسیست چرا سراغ کسای دیگه نمیرم؟

11. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

پس برادر چه کنم‌لطفا کمکم کنید
    راستش فراتر از فکر کردن است ، انقدر به فکرش هستم اگر بهش نرسم انتحار میکنم ! بله یعنی تا این حد دوستش دارم . ینده قبلا هم یک انتحار ناموفق داشتم ولی این‌یکی فرق دارد ؛ در تمام ذهنم فقط اوست ، من نه اروزیی دارم نه هدفی . پس اگه زنده هستم فقط و فقط واسه اونه . که درد عشق داره منو از پا درمیاره

12. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

این علاقه نیست هوسه

13. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35633
    تشکـر
    39
    تشکر شده 36 بار در 34 پست
    میزان امتیاز
    7

اگه خانم پاک وباشخصیتیه چه اشکال داره که باهاش ازدواج کنی
    ولی باید بدونی دلیل واقعی طلاقش چی بوده وبرای ازدواج باید پخته باشی با توجه به سن کمی که داری چون پستی بلندی زیاد داره
    ویرایش توسط دنیای نامردی : 07-05-2017 در ساعت 12:53 AM

14. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

درود

سلام
    دوست عزیز رابطه جنسی، وابستگی عاطفی و روحی بوجود میاره بخصوص اگر شما یک فرد احساسی باشید
    اگر برای شما امکانش هست چنین رابطه ای رو در حال حاضر بایکوت کنید. با رابطه جنسی به احساس اون هم ضربه وارد میکنید و دلبستگی برایش ایجاد میکنید.
    علت تفاوت این خانم با دخترهای دیگر برای شما بخاطر تجربه ای هست که ایشون دارند. یک زن 20 ساله که سابقه زندگی متاهلی داشته بسیار واردتر از دختر 30 ساله ایست که مجرد هست.
    یقول معروف قلق مرد رو بلد هستند
    اگر بر فرض شما 30 ساله بودید میشد گفت انتخاب شما از روی آگاهی هستش ولی در این سن با چنین شرایطی ازدواج کردن به احتمال قوی برای شما به دلایل زیاد مشکل ساز خواهد شد.
    ویرایش توسط siavash_en : 07-05-2017 در ساعت 12:58 AM

15. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19479
    تشکـر
    266
    تشکر شده 146 بار در 97 پست
    میزان امتیاز
    9

شما باید بیش مشاور زبردست برید و درخواست کمک کنید،‌ مشکلی که شما باهاش روبرو شدید چیز عجیبی نیست و مسلما یه شخص خبره میتونه ریشه یابی کنه واستون این مسئله رو. در ضمن شما ۱۹ سالتون هست و این خیلی خیلی سن کمی هست که بخواید درگیر عشق بشید ،‌ زندگی مشترک خیلی پیش نیازها داره، شما احیانا هیچ کاری انجام نمیدید و در صدد ساختن آیندتون نیستید که توی این سن دارید به این مسئله فکر میکنید. در ضمن تجربه بنده اینو بهم ثابت کرده که از توی چت و اینترنت زن واسه آدم در نمیاد.
    امضای ایشان
    چیست آنچه ما را زنده نگه می دارد؟
    چیست آنچه وا می داردمان به تحمل؟
    امید دوست داشتن یا دوست داشته شدن…

16. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    8

به نظرم تایپیک سرکاریه
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

17. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط دنیای نامردی نمایش پست ها
    اگه خانم پاک وباشخصیتیه چه اشکال داره که باهاش ازدواج کنی
    ولی باید بدونی دلیل واقعی طلاقش چی بوده وبرای ازدواج باید پخته باشی با توجه به سن کمی که داری چون پستی بلندی زیاد داره

بله هم پاکه هم با شخصیت هم خوب واسه همین انتخابش کردم
    درسته سنم کمه
    علت طلاقشم عارض شدم اعتیاد و دست بزن داشتن شوهرش بوده و کاملا هم اطمینان دارم درسته .

18. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_en نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز رابطه جنسی، وابستگی عاطفی و روحی بوجود میاره بخصوص اگر شما یک فرد احساسی باشید
    اگر برای شما امکانش هست چنین رابطه ای رو در حال حاضر بایکوت کنید. با رابطه جنسی به احساس اون هم ضربه وارد میکنید و دلبستگی برایش ایجاد میکنید.
    علت تفاوت این خانم با دخترهای دیگر برای شما بخاطر تجربه ای هست که ایشون دارند. یک زن 20 ساله که سابقه زندگی متاهلی داشته بسیار واردتر از دختر 30 ساله ایست که مجرد هست.
    یقول معروف قلق مرد رو بلد هستند
    اگر بر فرض شما 30 ساله بودید میشد گفت انتخاب شما از روی آگاهی هستش ولی در این سن با چنین شرایطی ازدواج کردن به احتمال قوی برای شما به دلایل زیاد مشکل ساز خواهد شد.
    درود‌
    بله درست میگید . اما باورش سخت است بنده هیچ رابطه جنسی از ۲ ماه گذشته با این خانم نداشته ام ، و نمیدانم این رابطه جنسی چقدر تاثیر گذار بوده ؛
    ولی میدانید فراتر از این هاست یکی دو هفته ای میشود بد عاشقش شدم‌خود به خود ! نمیدونم صبح تاشب و شب تا صبح فکرم درگیرشه و دست خودمم نیست که بخام بیخیال عشقش شم و مثلا همین دیشب هرچقدر خاستم بخابم خابم نمیومد و همش فکرم پیشش بود و انقدر مغزم درگیرش بود میگفتم همش برم‌خودمو بکشم از عشقش راحت شم و واقعا هم این فکر رو‌در سر دارم اگه حالم بهتر نشه چون هیچی واسم مهم نیست و حدود‌دو ماهی هم میشه از نزدیک ندیدمش .

19. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط LLVM نمایش پست ها
    شما باید بیش مشاور زبردست برید و درخواست کمک کنید،‌ مشکلی که شما باهاش روبرو شدید چیز عجیبی نیست و مسلما یه شخص خبره میتونه ریشه یابی کنه واستون این مسئله رو. در ضمن شما ۱۹ سالتون هست و این خیلی خیلی سن کمی هست که بخواید درگیر عشق بشید ،‌ زندگی مشترک خیلی پیش نیازها داره، شما احیانا هیچ کاری انجام نمیدید و در صدد ساختن آیندتون نیستید که توی این سن دارید به این مسئله فکر میکنید. در ضمن تجربه بنده اینو بهم ثابت کرده که از توی چت و اینترنت زن واسه آدم در نمیاد.

درود
    ممنونم ولی دست من نبود که درگیر عشق شدم و جالب است بعد از یک‌سال ، یکی دو هفته ای میشود بد درگیرش هستم و انقدر حالم خراب است که همش میخام خومو بکشم و راحت شم چون دیکه شبو روزم شده هیج کاری هم نمیتونم کنم ...

20. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    به نظرم تایپیک سرکاریه

این چه حرفیه بزرگوار .

21. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط LLVM نمایش پست ها

درود
    تازه فکر میکنم مشکل عجیبیست احساس میکنم دیووانه شدم به معنای واقعی و خامته دادن به زندگیم هم‌تنها راه حل از خروج از این عشق است . نمیدانید که همش فکرم درگیر اوست .یک خاب راحت هم ندارم.

22. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19861
    تشکـر
    412
    تشکر شده 505 بار در 291 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام خوبه که دخترو پسر زود امادگی ازدواج کردن و پیدا کنن و زود ازدواج کنن
    خوبه که شرایط ازدواج رو داری اما برادره من
    قبول کن که هرچقدر هم از سنت باهوشتر باشی بازم الان تو سنی نیستی
    که بتونی اینده نگری کنی..
    تو فقط 19 سال داری و می خوای شوهر بشی؟می خوای پدر بشی؟
    نمیشه عزیزه من شاید بشه قبول کرد شوهر بشی
    شوهر خوبی بشی
    اما پدر نه
    الان احساست به عقلت غلبه کرده پسرا معمولا بعد از 25 سالگی تغییرات زیادی میکنن
    میدونم الان هرکی هرچقدر بگه بعدا روحیاتت تغییر میکنه میگی نه
    اما بدون که میکنه چون ما هممون این دوران گذروندیم
    ازدواج با زن بچه دار برای یه مرد پخته هم سخته چه برسه یه جوون 19 ساله...
    امضای ایشان
    کسانی که در خود احساس حقارت می کنند
    به دیگران رحم می کنند
    اما به دلیل غرورشان دم نمی زنند!
    یعنی درد می کشند و می خواهند با دیگران هم دردی کنند.
    کسانی که با دیگران همدردی می کنند به دلیل دردمند بودن خودشان است.

فریدریش نیچه

23. کاربران زیر از صابیر بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط صابیر نمایش پست ها
    سلام خوبه که دخترو پسر زود امادگی ازدواج کردن و پیدا کنن و زود ازدواج کنن
    خوبه که شرایط ازدواج رو داری اما برادره من
    قبول کن که هرچقدر هم از سنت باهوشتر باشی بازم الان تو سنی نیستی
    که بتونی اینده نگری کنی..
    تو فقط 19 سال داری و می خوای شوهر بشی؟می خوای پدر بشی؟
    نمیشه عزیزه من شاید بشه قبول کرد شوهر بشی
    شوهر خوبی بشی
    اما پدر نه
    الان احساست به عقلت غلبه کرده پسرا معمولا بعد از 25 سالگی تغییرات زیادی میکنن
    میدونم الان هرکی هرچقدر بگه بعدا روحیاتت تغییر میکنه میگی نه
    اما بدون که میکنه چون ما هممون این دوران گذروندیم
    ازدواج با زن بچه دار برای یه مرد پخته هم سخته چه برسه یه جوون 19 ساله...

درود برادر جان
    نمیدانم شاید راست میگوییی
    ولی میدانی من هم خانه دارم هم ماشین و تقریبا شرایط محیاست .
    اینها مهم نیست
    مهم‌اینه از عشقش نمیتوانم خارج شوم همش در فکرم هست هیچ‌کاری هم نمیتوانم کنم
    اره پدر بودن‌سخته مخصوصا برای طفل های این زمونه .
    درست است این ازدواج سخت است ولی چون او ادم خوبیست و همانند او ندیده ایم و همه جوره او را تست کرده ایم و تمام پارلمان های ازدواج در ذهنمان اجرا شده و جای سوالی نمیماند‌؛
    ومیگویم باز ان خانم‌میگوید عجله نکنم‌و منتظر باشم شرایطم دقیقا محیا شد بعد پیش قدم‌شوم ، ولی بنده اصلا تاقت‌ندارم نمیدانم یکی دو‌هفته ای میشود که ناخاسته دیوانه اش شدم

25. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    8

این چه حرفیه بزرگوار .

شما تو هر تایپیکت یه جور حرف میزنی

یا تخیلت قویه یا ....

به هر حال باید ببینی مشکل اصلیت چیه؟ اگه حرفای قبلیت رو راست گفته باشی به نظرم مشکلت افسردگی و قبلا هم بهت گفتم
    بهتره اول اونو درمان کنی و بعد بری سراغ چیزای دیگه
    ویرایش توسط آرش67 : 07-05-2017 در ساعت 03:32 PM
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

26. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    شما تو هر تایپیکت یه جور حرف میزنی

یا تخیلت قویه یا ....

به هر حال باید ببینی مشکل اصلیت چیه؟ اگه حرفای قبلیت رو راست گفته باشی به نظرم مشکلت افسردگی و قبلا هم بهت گفتم
    بهتره اول اونو درمان کنی و بعد بری سراغ چیزای دیگه

درود بله افسرده که گفتم‌هستم
    ولی علل افسردیگی‌من‌اون شخصه ! که اگه باهاش باشم و‌اونم‌با من باشه دیگه افسرده نیستیم حتی اونم‌ افسردست
    ...
    مشکلم اینه خانوادم رو‌چه کنم!؟

27. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    میزان امتیاز
    10

پس برادر چه کنم‌لطفا کمکم کنید
    راستش فراتر از فکر کردن است ، انقدر به فکرش هستم اگر بهش نرسم انتحار میکنم ! بله یعنی تا این حد دوستش دارم . ینده قبلا هم یک انتحار ناموفق داشتم ولی این‌یکی فرق دارد ؛ در تمام ذهنم فقط اوست ، من نه اروزیی دارم نه هدفی . پس اگه زنده هستم فقط و فقط واسه اونه . که درد عشق داره منو از پا درمیاره
    درود
    تازه فکر میکنم مشکل عجیبیست احساس میکنم دیووانه شدم به معنای واقعی و خامته دادن به زندگیم هم‌تنها راه حل از خروج از این عشق است . نمیدانید که همش فکرم درگیر اوست .یک خاب راحت هم ندارم.
    به نظر من این رفتار و تفکرات ناشی از احساسات آتشینیه که اقتضای سن شماست!

به همین دلیله که میگیم شما احساساتی شدید؛

ببینید اون خانوم یک شکست سخت رو پشت سر گذاشته و نیاز شدیدی به محبت و برقراری رابطه عاطفی داره؛

خوب شما با هم آشنا شدید و این صمیمیت ایجاد شده و رابطه جنسی هم باعث شده تا محبت و علاقه ایشون به شما بیشتر بشه که کاملا هم طبیعیه؛

از طرفی شما هم توی سنی هستی که غریزه جنسیت در اوج خودش هست٬ ربطی نداره که چند وقته رابطه نداشتین یا کلا تعداد روابطتون کم بوده یا زیاد؛

موضوع اینه که رابطه جنسی چنان محبت و کششی ایجاد میکنه که شما این جاذبه رو که ناشی از ترشح چنتا هورمون هست با عشق اشتباه میگیرین.

در واقع شما دو نفر مثل پنبه و آتیش هستین که قرار گرفتنتون کنار هم چنان داغ و شعله ورتون کرده که به هیچی جز رسیدن به هم فکر نمیکنین.

زمانی که شما تونستی نقاط منفی ایشون و نکات منفی که در زندگی با ایشون ممکنه وجود داشته باشه رو ببینی و بهش آگاه باشی و راهی برای رفع این مشکلات داشته باشی و تصمیم به ازدواج بگیری در اونصورت میشه گفت تصمیمت احساسی نیست!

بالاخره هر آدمی عیب و ایرادهایی داره٬ و در هر شریطی هم پستی بلندیهایی هست و ایده آل مطلقی وجود نداره.

شما دائم فقط از خوبیهای ایشون میگین و از آرزوتون برای ازدواج و رسیدن به خوشبختی که در انتظارتونه و آرزوشو دارید٬
    خوب این طبیعی و منطقی نیست.

و یعنی احساس بر شما غلبه کرده و تصمیمتون از منطق فاصله داره.

28. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ببینید اون خانوم یک شکست سخت رو پشت سر گذاشته و نیاز شدیدی به محبت و برقراری رابطه عاطفی داره؛

خوب شما با هم آشنا شدید و این صمیمیت ایجاد شده و رابطه جنسی هم باعث شده تا محبت و علاقه ایشون به شما بیشتر بشه که کاملا هم طبیعیه؛

از طرفی شما هم توی سنی هستی که غریزه جنسیت در اوج خودش هست٬ ربطی نداره که چند وقته رابطه نداشتین یا کلا تعداد روابطتون کم بوده یا زیاد؛

موضوع اینه که رابطه جنسی چنان محبت و کششی ایجاد میکنه که شما این جاذبه رو که ناشی از ترشح چنتا هورمون هست با عشق اشتباه میگیرین.

در واقع شما دو نفر مثل پنبه و آتیش هستین که قرار گرفتنتون کنار هم چنان داغ و شعله ورتون کرده که به هیچی جز رسیدن به هم فکر نمیکنین.

زمانی که شما تونستی نقاط منفی ایشون و نکات منفی که در زندگی با ایشون ممکنه وجود داشته باشه رو ببینی و بهش آگاه باشی و راهی برای رفع این مشکلات داشته باشی و تصمیم به ازدواج بگیری در اونصورت میشه گفت تصمیمت احساسی نیست!

بالاخره هر آدمی عیب و ایرادهایی داره٬ و در هر شریطی هم پستی بلندیهایی هست و ایده آل مطلقی وجود نداره.

شما دائم فقط از خوبیهای ایشون میگین و از آرزوتون برای ازدواج و رسیدن به خوشبختی که در انتظارتونه و آرزوشو دارید٬

درود بزرگوار
    بله احتمالا درست میگید شاید بخاطر رابطه ی جنسیست
    ولی شک دارم که اگر به خاطر اون بود باید زود‌تر از اینها دیوانه میشدم نه الان
    به نظرتان راهی هست که او را از ذهنم بیرون کنم؟ اصلا هیچ کاری نمیتوانم کنم و همش فکرم درگیر اوست ؛ یعنی دوست دارم مغزم ریست شود و چیزی از او در یادم نباشد

29. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

اخه برادر تنها من نیستم یعنی او هم‌احساساتی شده ؟
    دیروز بهم‌پیام داده بود "سلام عزیزم خوبی فدات بشم ببین بهت گفتم که منم عاشقتم ونمیتونم بدون توزندگی کنم. وقتی میبینم تواشک میریزی دلم کباب میشه ونمیتونم دوام بیارم وقتی گریه میکنی اعصابم خراب میشه پیش خودم میگم چرا پس من زنده ام. گلم ناراحت نباش به وقتش غذا بخور وبخاب واستراحت کن اگه صدسال هم بگذره منوتو مال هم هستیم حتی اگه شده واسه یه روز باهم زندگی کنیم. دلم برات یه ذره شده اما شرایط برام جوری شده که نمیتونم فعلا ببینمت" ؛ به نظرتان به دلیل شناخت بالا و موقعیت اوکازیونی بنده ، دوست دارد با من اخت شود؟
    اخه او که قبلا ازدواج کرده بود مگر میتواند دوباره عاشق من شود انهم بواسطه میل جنسی ؟ !

30. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    میزان امتیاز
    10

اخه برادر تنها من نیستم یعنی او هم‌احساساتی شده ؟
    دیروز بهم‌پیام داده بود "سلام عزیزم خوبی فدات بشم ببین بهت گفتم که منم عاشقتم ونمیتونم بدون توزندگی کنم. وقتی میبینم تواشک میریزی دلم کباب میشه ونمیتونم دوام بیارم وقتی گریه میکنی اعصابم خراب میشه پیش خودم میگم چرا پس من زنده ام. گلم ناراحت نباش به وقتش غذا بخور وبخاب واستراحت کن اگه صدسال هم بگذره منوتو مال هم هستیم حتی اگه شده واسه یه روز باهم زندگی کنیم. دلم برات یه ذره شده اما شرایط برام جوری شده که نمیتونم فعلا ببینمت" ؛ به نظرتان به دلیل شناخت بالا و موقعیت اوکازیونی بنده ، دوست دارد با من اخت شود؟
    اخه او که قبلا ازدواج کرده بود مگر میتواند دوباره عاشق من شود انهم بواسطه میل جنسی ؟ !
    من خواهرم نه برادر!

اصلا بعید نیست ایشونم احساساتی شده باشه؛
    اتفاقا به واسطه شکستی که داشته و نیازی که به محبت داره احتمالش هست!

اینم بعید نیست به دلیل شرایط شما باهاتون صمیمی شده باشه.

واقعا عجیبه که این احتمالات واستون عجیب به نظر میاد!

از طرف دیگه این احتمالم هست که واقعا عاشقتون باشه.

هر احتمالی میتونه وجود داشته باشه.

واسه همینم هست که میگیم بیشتر و منطقی تر فکر کنید‌.

31. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

من خواهرم نه برادر!

اصلا بعید نیست ایشونم احساساتی شده باشه؛
    اتفاقا به واسطه شکستی که داشته و نیازی که به محبت داره احتمالش هست!

اینم بعید نیست به دلیل شرایط شما باهاتون صمیمی شده باشه.

واقعا عجیبه که این احتمالات واستون عجیب به نظر میاد!

از طرف دیگه این احتمالم هست که واقعا عاشقتون باشه.

هر احتمالی میتونه وجود داشته باشه.

واسه همینم هست که میگیم بیشتر و منطقی تر فکر کنید‌.

درود خواهر عزیز
    ممنون از اینکه قلم رنجه میکنید
    و
    فکر نمیکنم به خاطر شرایطم‌با من صمیمی شده ! چون چندیدن دفعه سنجیدمش‌و خواستم‌بهش پول بدم‌ازم نخاسته ، حتی چند بار بهم گفته تو جوونی میتونی بری با یه دختر ازدواج کنی و عروسی بگیری‌تا با ازدواج با من ؛
    نمیدانم‌همه جوره تقریبا سنجیدمش و خب بیشتر بگید ببینم‌ب چه باید دقت کنم
    درضمن وضع مالی او از ما خیلی خیلی پایینتر است

32. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

درود خواهر عزیز
    ممنون از اینکه قلم رنجه میکنید
    و
    فکر نمیکنم به خاطر شرایطم‌با من صمیمی شده ! چون چندیدن دفعه سنجیدمش‌و خواستم‌بهش پول بدم‌ازم نخاسته ، حتی چند بار بهم گفته تو جوونی میتونی بری با یه دختر ازدواج کنی و عروسی بگیری‌تا با ازدواج با من ؛
    نمیدانم‌همه جوره تقریبا سنجیدمش و خب بیشتر بگید ببینم‌ب چه باید دقت کنم
    درضمن وضع مالی او از ما خیلی خیلی پایینتر است

بله خاهر به خاطر زندگی گذشته اش و ان شوهر ملعونش خیلی شکسته

33. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

درود‌
    بله درست میگید . اما باورش سخت است بنده هیچ رابطه جنسی از ۲ ماه گذشته با این خانم نداشته ام ، و نمیدانم این رابطه جنسی چقدر تاثیر گذار بوده ؛
    ولی میدانید فراتر از این هاست یکی دو هفته ای میشود بد عاشقش شدم‌خود به خود ! نمیدونم صبح تاشب و شب تا صبح فکرم درگیرشه و دست خودمم نیست که بخام بیخیال عشقش شم و مثلا همین دیشب هرچقدر خاستم بخابم خابم نمیومد و همش فکرم پیشش بود و انقدر مغزم درگیرش بود میگفتم همش برم‌خودمو بکشم از عشقش راحت شم و واقعا هم این فکر رو‌در سر دارم اگه حالم بهتر نشه چون هیچی واسم مهم نیست و حدود‌دو ماهی هم میشه از نزدیک ندیدمش .

این رابطه بیشترین تاثیر رو بروی شما و فکر و احساس شما گذاشته. طرف رو میبینی دو سال قبل تر رابطه داشته از ذهنش پاک نشده شما که دو ماه پیش داشتی.
    راستش من این رو قبول ندارم سن شما سن ازدواج نیستش چون خودم سنم زیاد نبود ازدواج کردم و همان موقع بسیاری از همسن های من در آن سن و سال ازدواج نمیکردند.درسته بی تجربه بودم اما درک از جنس مخالف و زندگی رو در درونم می دیدم. شما هم همینطور شاید واقعا به این درک رسیده باشید شاید شرایط خانوادگی و تربیتی شما باعث شده روی پای خودتان باشید.
    اما درباره شخصی که میخواهید برای ازدواج انتخاب کنید بایست آگاهانه تر رفتار کنید.
    آن خانم گناهی نکرده که ازدواجی بد داشته و شاید انسان خوبی باشه و همینطور دنبال زندگی خوبی باشه اما به این فکر کنید اگر این بار از جانب شما ضربه ببینه چه حالی پیدا میکنه.
    اینجاست که مسئولیت انتخاب شما دو چندان خواهد شد و خیلی باید مراقب باشید

34. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35751
    تشکـر
    149
    تشکر شده 312 بار در 229 پست
    میزان امتیاز
    7

درود
    بهتر است کنار مطالعه کتب صادق هدایت کتب فیلسوف بزرگ قرن جناب داوکینز را هم بخوانید
    با نظرات سیاوش جان موافقم , سیاوش از آن جمله انسان های بزرکوار است که به شخصه به ما هم خیلی کمک کرد , ایشان از زمره رجاله های فروم نیستند و میشود تمام و کمال به حرفهایشان گوش داد.
    به نظرم مدتی صبر بکنید ببینیم این احساساتتان چه میشود , حق به جانب سیاوش جان است اگر ضربه ببینید بدجوری خرد میشوید...

35. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

این رابطه بیشترین تاثیر رو بروی شما و فکر و احساس شما گذاشته. طرف رو میبینی دو سال قبل تر رابطه داشته از ذهنش پاک نشده شما که دو ماه پیش داشتی.
    راستش من این رو قبول ندارم سن شما سن ازدواج نیستش چون خودم سنم زیاد نبود ازدواج کردم و همان موقع بسیاری از همسن های من در آن سن و سال ازدواج نمیکردند.درسته بی تجربه بودم اما درک از جنس مخالف و زندگی رو در درونم می دیدم. شما هم همینطور شاید واقعا به این درک رسیده باشید شاید شرایط خانوادگی و تربیتی شما باعث شده روی پای خودتان باشید.
    اما درباره شخصی که میخواهید برای ازدواج انتخاب کنید بایست آگاهانه تر رفتار کنید.
    آن خانم گناهی نکرده که ازدواجی بد داشته و شاید انسان خوبی باشه و همینطور دنبال زندگی خوبی باشه اما به این فکر کنید اگر این بار از جانب شما ضربه ببینه چه حالی پیدا میکنه.
    اینجاست که مسئولیت انتخاب شما دو چندان خواهد شد و خیلی باید مراقب باشید

درود بر شما برادر
    ممنون از شما
    بله بردار من هم همانند شما هستم احساس میکنم میتوانم زندگی ای را بچرخانم ؛
    و
    منظورتان دقیقا از اینکه اگاهانه تر رفتار کنم‌چه هست برادر؟
    و
    برادر وقتی میگوید مرا دوست دارد و زندگی اش هستم چرا باید از جانب من ضربه بخورد؟
    و جواب ضربه اش هم‌معلوم است میرود انتحار میکند احتمالا .

36. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2121 نمایش پست ها
    درود
    بهتر است کنار مطالعه کتب صادق هدایت کتب فیلسوف بزرگ قرن جناب داوکینز را هم بخوانید
    با نظرات سیاوش جان موافقم , سیاوش از آن جمله انسان های بزرکوار است که به شخصه به ما هم خیلی کمک کرد , ایشان از زمره رجاله های فروم نیستند و میشود تمام و کمال به حرفهایشان گوش داد.
    به نظرم مدتی صبر بکنید ببینیم این احساساتتان چه میشود , حق به جانب سیاوش جان است اگر ضربه ببینید بدجوری خرد میشوید...

درود برادر
    بله سپاس از سیاوش و شما
    چشم صبر میکنم اما چه مدت؟ بعدش اگه خوب نشدم‌چه؟ اگر ضربه ببینیم؟؟؟؟ خرد نمیشویم میریم انتحار میکنیم ، یعنی خیلی دوستش‌داریم بدون او زندگیمان پوچ است

37. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    میزان امتیاز
    0

درود بر شما برادر
    ممنون از شما
    بله بردار من هم همانند شما هستم احساس میکنم میتوانم زندگی ای را بچرخانم ؛
    و
    منظورتان دقیقا از اینکه اگاهانه تر رفتار کنم‌چه هست برادر؟
    و
    برادر وقتی میگوید مرا دوست دارد و زندگی اش هستم چرا باید از جانب من ضربه بخورد؟
    و جواب ضربه اش هم‌معلوم است میرود انتحار میکند احتمالا .
    شما خودتان جواب خودت رو دادی عزیز
    آدم بیشترین ضربه رو از کسی که بهش علاقمند هست میبینه
    اصلا شما همه این افکار رو رها کن و کنار بگذار. یک آینده بلند مدت رو در کنار ایشون برای خودتان ترسیم کنید
    این سئوالات رو از خودت بپرس

اگر خانواده شما با این وصلت موافقت نکردند آیا حاضرید بخاطر این خانم از خانواده جدا بشید؟
    اگر خانواده شما رو طرد کنند شما چه برخوردی میکنید؟
    در محبط دانشگاه و کار انواع و اقسام دخترهای مجرد و جوان و همسن شما بر سر راهتان قرار میگیرند شما چشمتان رو بر روی همه می بندید؟
    اگر چندسال دیگه با بچه این خانم به مشکل برخورد کردید حالا به اقتضای سن نوجوانی ایشون آیا مثل بچه خودتان با فرزند همسرتان رفتارمیکنید؟
    اگر بچه دار شدید آیا بین بچه خود و ایشون فرق میگذارید؟
    ایشون چندسال از شما بزرگتر هستند اگر 20 سال دیگه ایشون زیبایی سابق رو نداشته باشند باز هم کنار ایشون باقی خواهید ماند؟
    آیا در ته افکارتون به این فکر میکنید با ازدواج با ایشون جوانی و زندگی خودتان رو حرام میکنید و میتوانید کیس های بهتری داشته باشید؟

اگر در پاسخ به حتی یکی از این سئوالات تردید دارید یا پاسخ شما منفی هست با زندگیش بازی نکنید

38. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

Post پاسخ : مخالف خانواده برای ازدواج با زن مطلقه

شما خودتان جواب خودت رو دادی عزیز
    آدم بیشترین ضربه رو از کسی که بهش علاقمند هست میبینه
    اصلا شما همه این افکار رو رها کن و کنار بگذار. یک آینده بلند مدت رو در کنار ایشون برای خودتان ترسیم کنید
    این سئوالات رو از خودت بپرس

اگر خانواده شما با این وصلت موافقت نکردند آیا حاضرید بخاطر این خانم از خانواده جدا بشید؟
    اگر خانواده شما رو طرد کنند شما چه برخوردی میکنید؟
    در محبط دانشگاه و کار انواع و اقسام دخترهای مجرد و جوان و همسن شما بر سر راهتان قرار میگیرند شما چشمتان رو بر روی همه می بندید؟
    اگر چندسال دیگه با بچه این خانم به مشکل برخورد کردید حالا به اقتضای سن نوجوانی ایشون آیا مثل بچه خودتان با فرزند همسرتان رفتارمیکنید؟
    اگر بچه دار شدید آیا بین بچه خود و ایشون فرق میگذارید؟
    ایشون چندسال از شما بزرگتر هستند اگر 20 سال دیگه ایشون زیبایی سابق رو نداشته باشند باز هم کنار ایشون باقی خواهید ماند؟
    آیا در ته افکارتون به این فکر میکنید با ازدواج با ایشون جوانی و زندگی خودتان رو حرام میکنید و میتوانید کیس های بهتری داشته باشید؟

اگر در پاسخ به حتی یکی از این سئوالات تردید دارید یا پاسخ شما منفی هست با زندگیش بازی نکنید

درود برادر سیاوش
    بله که مطمعنم خانواده مخالفت خاهند کرد ! بله از خانواده جدا خاهم شد
    خب جدا شدن از خانواده باعث از دست رفتن کار و ماشین و خانه برایم خاهد شد ! که یعنی میشوم ۰!
    خب راستش دختر های دیگر برایم مهم نیست یعنی از سن پایین ها خوشمان‌نمیاید
    خب راستش درمورد طفلش خیلی فکرکردم دیدم برای بزرگ کردنش مشکلی ندارم اصلا دوست ندارم نسلی از من (فرزندی) وجود‌داشته باشد !
    ایشون ۲۳ سال دارند ! و من‌ ۱۹‌ بله زیبایی سابق را ندارد متاسفانه
    به خاطر وضعیت طبقاتی خانواده مان میتوانیم هرکیس اعم از پولدار و گدا را انتخاب کنیم ! راستش خیلی زیبایی برایمان مهم نیست مهم‌این است خوب باشد طرف .
    نمیدانم بردر خودمم مقداری دچار جهل مرکب شده ام
    درود خداوند برشما برادر

40. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19861
    تشکـر
    412
    میزان امتیاز
    9

درود برادر جان
    نمیدانم شاید راست میگوییی
    ولی میدانی من هم خانه دارم هم ماشین و تقریبا شرایط محیاست .
    اینها مهم نیست
    مهم‌اینه از عشقش نمیتوانم خارج شوم همش در فکرم هست هیچ‌کاری هم نمیتوانم کنم
    اره پدر بودن‌سخته مخصوصا برای طفل های این زمونه .
    درست است این ازدواج سخت است ولی چون او ادم خوبیست و همانند او ندیده ایم و همه جوره او را تست کرده ایم و تمام پارلمان های ازدواج در ذهنمان اجرا شده و جای سوالی نمیماند‌؛
    ومیگویم باز ان خانم‌میگوید عجله نکنم‌و منتظر باشم شرایطم دقیقا محیا شد بعد پیش قدم‌شوم ، ولی بنده اصلا تاقت‌ندارم نمیدانم یکی دو‌هفته ای میشود که ناخاسته دیوانه اش شدم
    طاقت ندارم
    یکی دوهفته ای هست دیوانه اش شدم...

همین کلماتتون مشخصه که یه عشق زودگذرو هیجانی رو دارید تجربه میکنید
    فکر میکردم به گفته خودتون بزرگتر از سنتون هستید ولی خیر
    یسری هیجانات دارید که اسمشو گذاشتین عشق
    متاسفانه عشق نیست اسمش هوسه
    امضای ایشان
    به دیگران رحم می کنند

فریدریش نیچه

41. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط صابیر نمایش پست ها
    طاقت ندارم
    یکی دوهفته ای هست دیوانه اش شدم...

همین کلماتتون مشخصه که یه عشق زودگذرو هیجانی رو دارید تجربه میکنید
    فکر میکردم به گفته خودتون بزرگتر از سنتون هستید ولی خیر
    یسری هیجانات دارید که اسمشو گذاشتین عشق
    متاسفانه عشق نیست اسمش هوسه
    خب چه کنم برادر ؟

42. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

بزرگواران سلامی مجدد
    بنده از ان حالت عشقی دیوانه کننده خارج شدم‌و دوباره فکر کردم دیدم‌ همع جوره میتونم باخودش‌و‌بچش کنار بیام ؛ حالا مشکل اصلی من‌اینه چطور خونوادمو راضی کنم‌ و اصلا از کجا شروع کنم بگم که این شخص رو با این مختصات میخام ؟
    سپاس

43. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32580
    تشکـر
    46
    تشکر شده 85 بار در 56 پست
    میزان امتیاز
    0

خب چه کنم برادر ؟
    سلام ..
    شما کاره خودت و بکن و برو بگیرش هر کدوم از دوستان که راهنمایی کردن شما ظاهراً گوش نکردید ، پس برو بگیرش خیاله خودتو راحت کن ، امیدوارم که خوشبخت بشید
    امضای ایشان
    هیچ کس ، هرگز ، به هدفی که نمی بیند ، نخواهد رسید

44. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط برزین نمایش پست ها
    سلام ..
    شما کاره خودت و بکن و برو بگیرش هر کدوم از دوستان که راهنمایی کردن شما ظاهراً گوش نکردید ، پس برو بگیرش خیاله خودتو راحت کن ، امیدوارم که خوشبخت بشید

خب برادر چرا ناراحت میشی
    خب من میخام بدونم چطور باید خانوادمو مجاب کنم به این ازدواج؟ چه راه هایی هست؟

45. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32580
    تشکـر
    46
    تشکر شده 85 بار در 56 پست
    میزان امتیاز
    0

خب برادر چرا ناراحت میشی
    خب من میخام بدونم چطور باید خانوادمو مجاب کنم به این ازدواج؟ چه راه هایی هست؟
    نه عزیزم برای چی باید ناراحت بشم ؟ من نه شما رو دیدم نه میشناسم ، دوستان فقط میخوان کمک کنن فردا به مشکلی بر نخورید ، آرزوی ما سعادت و خوشبختی شماست
    این خانم سه مشکل اساسی دارند
    1 ) مطلقه
    2 ) بزرگتر از شما
    3 ) بچه دار
    با این سه گزینه غیر ممکنه خانواده شما راضی بشن
    امضای ایشان
    هیچ کس ، هرگز ، به هدفی که نمی بیند ، نخواهد رسید

46. بالا | پست 44

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط برزین نمایش پست ها
    نه عزیزم برای چی باید ناراحت بشم ؟ من نه شما رو دیدم نه میشناسم ، دوستان فقط میخوان کمک کنن فردا به مشکلی بر نخورید ، آرزوی ما سعادت و خوشبختی شماست
    این خانم سه مشکل اساسی دارند
    1 ) مطلقه
    2 ) بزرگتر از شما
    3 ) بچه دار
    با این سه گزینه غیر ممکنه خانواده شما راضی بشن

بله برادرم دقیقا درست مگید
    و من میخام استدلالی پیدا کنم که این سه مورد رو برای خانواده قانع کنم
    منتهی‌من نمیدونم بزرگ باشه خب چی میشه مگه؛ خب بچشم همه جوره قبول میکنم مشکلی نیست و بله مطلقه بودنش و علت طلاقشو میگید

47. بالا | پست 45

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19861
    تشکـر
    412
    میزان امتیاز
    9

خب چه کنم برادر ؟
    فعلا به ازدواج فکر نکن سعی کن سرتو گرم کنی من خودمم این دورانو داشتم درکت میکنم
    امضای ایشان
    به دیگران رحم می کنند

فریدریش نیچه

48. بالا | پست 46

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47236
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

عرض سلام خدمت شمابرادرعزیز.بعنوان فردی که خودم ازدواجی مشابه حالت شماانجام داده ام مواردی رو عرض میکنم.ابتدابه ساکن ازوواج باخانم مطلقه شرعا اخلاقا قانونامنعی نداره.اینجا دو حیطه دیگه حائزه اهمیته.یک عقل ودو عرف.اول براساس عقل میسنجیم اول اینکه شمامیفرمایید درآتش عشق میسوزم اگرنرسم انتحارمیکنم خودمومیکشم و...اصلانشانه ی خوبی نیست این صحبت هاوافکارنشان دهنده ی فوران احساس وهیجاناته.انسان ملغمه ای از عقل واحساسه زمانی که کفه هیجانات سنگینی کنه برعقلانیت سایه انداخته ودرانتخاب انسان را دچارخطاواشتباه میکنه.اعتقادبنده اینست عاقلانه انتخاب کنم وعاسقانه زندگی.دوم ابنکه هرازدواج اعم هز اردواج بافردمجرد یا جداشده فارغ ازشرایط یکسری معیارهای مهم داره اعم از اصالت خانوادگی نجابت تعهدوپایبندی پختگی وامادگی روحی روانی مالی جنسی و... ارزش ها وملاک ها.یه سری موارداختصاصی کیس شماست.یک تجربه زندگی قبل وبالاخره ************تی بود یکسری عواقب وحالات ورفردابجادمیکنه بررسی ععل طلاق وسهم خانم در مشکلات وجدایی بررسی سلامت روح وروان،ماندن درگذشته،اکردن پیش فرض های ذهنی زندگی قبل به رندگی جدید که درناخوداگاهشون شکل گرفته،مدت رمانی که ازجدایی شون میگذره وابنکه پذیرش این شکست رخ داده باهمچنان درگذسته مانده اند!بررسی اینکه جون تجربه ی تلخی ازسرگذرانده اند ایشون هم برای فرار از اون حالت بدون توجه به جوانب عقلی وصرفا احساس وهیجان به شماروی اوردن،داشتن بچه وروابط فی مابین شما ومسایلی که خواه وناخواه بین شماوفرزنداین خانم پیش میاد.بعلت حصورفرزند کنارمادرش همسرسابق برای دیدن بجه رجوع میکنه وشماخواه ناخواه باهمسرسابق مواجه میشید برخوردتان چه خواهدبود!تفاوت سنی واینکه مردها به زورمعمول دوس دارند ازهمسرشون بزرگترباشندایااین تفاوت سن دررفتار وکردار حتی درظاهرشما پیداست چون خانم ها زودتر شکسته میشوند وابن تفاوت ینی به چشم میاد ایا!بررسی سلامت فیزیولوژی وسلامت باروری ومسایل زنانگی وشاتس بچه دار شدنشون،مطلب بعد ایشان یک زندگی روپشت سرگزاستن یکسری از انرژی ها شور وشوق خودشون روخرج کردن ولی شمادراول راهید وسرشار ازاین شوروشوق هدم هماهنگی میزان انرژی ها بایدبررسی شود،مباحث مربوط به پذیرش خانواده بسیارمهمه ماورفرهنگ ایرانی جداازخانواده نیستیم هرجقدرهم مستقل باشید این علقه وارتباط هست موضع انهاچه خواهد بود!؟درنگاه ونظرمردم دریته نگاه ونطر دیگران حداقل تاثیر روبایدداشته باشه ایاشمااین صلابت رودرمواجهه بانگاه وحرف مردم داربد خواه ناخواه اطرافیان چه بامنطورجه بی منظور مطالبی روبیان میکنند ایاشما به انتخابتون ایمان دارید یا پس میکشید واحساس ضعف میکنید!ازوداج به عنوان یک رابطه بردبرد باید صورت بگیره نبایدتمام نفع ها وسودبرای یک طرف و فرصت سوزی وپاروی خواست ها برای طرف دیگر ایا در درونتون احساس رضایت وپیروزی دارید،؟ازسر دلسوزی وترحم انتخاب کنید که قسم یادمیکنم بعدازمدتی پشیمان میشوید چون هیچ چیزوهیچ کس مهمترودوست داستنی ترازخودمون برای خودمون نیستیم بعدمدتی این رحم وجانفشانی کنارپیره واقع بین میشه وبه خودتون میگید چرا باید کوتاه بیام جانفشانی کنم؟شمادراول راهید شانس وموقعیت بسیاردارید فکرمیکنیدایا احتمال داره نوخردبهتری براتون پیش بیاد؟ایامثال اگرده سال دیگه شرایط شماعوض شه ایابازهم همین انتخابومیکنید یااحتمال داره زمانی که ین تحربه نوقعیت اجتماعی اقتصادبتون بالاتربره وتفکرتون عوض شه!؟اگر دومورد به سما معرفی شه یکی این خانم یکی دختری باشرایط کاملا مساوی این خانم ولی دوشیزه بی رودربایسی باخودتون بگید کدوم روانتخاب میکنید؟دویت عزیز ازدواج مهمترین انتخاب زندگانیست وتمانی سالیان پیش روی عمرشما تحت تاثیرقرارمیده!مثل خریدلباس نیست دلتونوزد بندازیدش کنار،چالش ها فسارهای خاص خودش روداره.ازتون درخواست میکنم به جهت تجربه کم باتوجه به سنتون حتمابه مشاور زبردست مراجعه کنید وبی پیش داوری ازنطراتش استفاده کنید وبه کارببندید.از میزان هیجاناتتون بگاهید وبرعقلانیت ومنطق خودتون بیفزایید.خوشبختی شما ارزوی منه برادرعزیزم.به خداتوکل کنید ازش بخوایدبهتربن انتخابوبراتون مقدرکنه انشالله

49. 2 کاربران زیر از attehrani بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد